Welger x Krone

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Welger x Krone

Příspěvekod skype » 28 zář 2010 13:57

Zdravím, Rád bych s vámi pohovořil o značkách těchto lisů. Zvažuji koupi lisu s vario komorou. Lisuji ročně cca. 2500 balíků z toho 1/2 v senážích. Nyní mám lis Pottinger a jeho nedodělanost a drobné chybičky mi opravdu otravují život a snižeje se mi tím denní produkce. Někdy děláme denně i 500 balíků v seně.
Pořád ale nevím, jestli koupit Welger RP435, nebo Krone Variopack 1500. Nebo by jste mi mohl někdo doporučit Comprimu V150?? Jako tažný prostředek bude zatím sloužit NH T5060 - 110k. Je mi jasné, že s takovým Variopackem bude mít v kopci asi trochu problém, ale to se nedá nic dělat. Už nechci druhořadý lis, chci opravdový mercedes mezi lisy.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Welger x Krone

Příspěvekod Jarda X » 29 zář 2010 12:51

Zdravím, dělám zhruba stejné množství balíků jako ty a také chci měnit svůj John Deere 582 z aněco nového a lepšího, rozhoduji se mezi Welgrem RP 445 Master(na příští sezonu nové značení a pár změn na sběráku a geometrii válců v komoře), pak McHale V660 a teď mi do toho vlezl ještě Kuhn. Měl jsem půjčený Welger RP 435 Master a
Kuhn VB 2160 14 OC. Jako Welger co se robustnosti týká tak má rozhodně navrch, ale co mi chzbělo ja potenciometr tvaru balíku - nedodává se, a Kuhn měl senáž daleko tvrdší a víc toho v balíku je když to teď krmím. U kuhna mi chyběl reverz nebo výklopné dno pod vkládacím rotorem, ale na příští sezonu ho budou mít, teď v září už ho mají ve výrobě, ale zase cena se vyhoupla a je téměř jako u Welgera. Dá se říct, že ceny jsou u všech obdobné plus minus 40000,-. Ale welgera jsem na tu cenu musel značně očesat a ty dva jsou v plné výbavě. Krone nechci kvůli hlučnosti stroje a comprima je velmi drahá a ani prodejce mi ji nedoporučil, teprve vychytávaji muchz na tom novém pohonu v komoře.

Příspěvky: 694
Registrován: 20 led 2007 09:54
Bydliště: SLOWAKIA

Re: Welger x Krone

Příspěvekod maclos » 29 zář 2010 19:20

Máme Welgra RP 435 r.v 2008, ročne cca 1500 senáže 3000 slamy a 1500 KS seno. Má nalisované cca 20 000 balíkov, zatiaľ riešené vady: 2x ložisko na vodiacich valcoch, jeden vydratý domec na valci.
Drobnosti ktoré sa stali pri prácach: fúra vylámaných prstov, zohnuté protiostrie na rotore, prepichnutý nekonečný remeň cca 7cm diera.
Výhody ktoré by som nemenil za nič: Hltnosť lisu je neuveriteľná, 4 nekonečné pásy (treba dorobiť jeden set vodítok aby nemali tendenciu skákať po sebe pri malej hmote), zlisovatelnosť je ďaleko vyššia ako u VICON alebo NH ( porovnané na jednom poli, všetko vario komory), výklopné hydroflex dno.
Takže také zhrnutie. Premýšľame nad kúpou nového, ale ešte jednu sezónu musí tento odpracovať. Značka ďalšieho nám je plne jasná....

Příspěvky: 13
Registrován: 24 srp 2007 13:45

Re: Welger x Krone

Příspěvekod sisco » 03 říj 2010 14:30

No já jsem koupil starší Variopack, dnes už má něco kolem 30 000 balíků takže opravy -ložiska,řetězy atd. Já osobně bych nic jiného než Krone nechtěl super lis,tahám ho traktorem 105 koní a úplně bez problémů i v senáži s noži.- velká hltnost,super slisované balíky. Já kdybych kupoval nový lis tak bych šel do Comprimy V150 ,co jsem se bavil se servisákem tak říkal že oproti variopacku ještě větší slisovatelnost a tak o 20% větší hltnost-musí to být bomba! akorát problém je ten že to chce traktor tak 120 koní :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 4
Registrován: 03 lis 2010 17:43

Re: Welger x Krone

Příspěvekod stefo » 03 lis 2010 18:13

Zdravim. Mame doma tretim rokem Comprimu V150XC. Taham ji Valtrou N111 a musim rict ze ma co delat. Jsou u nas sice poradne kopce ale cekal jsem, ze to pujde lip. Baliky dela pekne, ale o 20% vetsi slisovatelnost jak u Variopacku bych nebral vazne. Delame kolem 2000 baliku, vetsinou pul na pul seno,senaz. Rekord mam asi 300 baliku za den.Ale pokud muzu nekomu radit, kazdopadne bych sel radsi do Variopacku. Comprima je tezka, novy sberac se zanasi a nemuzu potvrdit ze by byl vykonejsi, cely lis se hrozne spane cisti,slozite navadeni site,levnejsi sitovinu trha, sitovinu "coveredge" neumi protahnout pres hrany baliku, prickovy pas se pri stejnych otackach pohybuje pomaleji nez u Variopacka, takze balik ma mene vrstev,sterky navadecich kladek jsou podle me uplne k nicemu,akorat se za ne zadrhava pice, mechanici lis poradne neznaji atd. Taky bych doporucil tandemovou napravu-setri to sberac. Welger je podle me taky kvalitni stroj.

Příspěvky: 13
Registrován: 24 srp 2007 13:45

Re: Welger x Krone

Příspěvekod sisco » 04 lis 2010 21:36

takže nejsi z té comprimy nadšený? Chtěl jsem ji časem pořídit , myslel jsem teda že je to lepší :( odkud jsi?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 4
Registrován: 03 lis 2010 17:43

Re: Welger x Krone

Příspěvekod stefo » 08 pro 2011 16:48

sisco píše:takže nejsi z té comprimy nadšený? Chtěl jsem ji časem pořídit , myslel jsem teda že je to lepší :( odkud jsi?


NO nadseny nejsem ani trosku. Kdyby to nebylo na mladeho zacinajiciho zemedelce tak to prodejci omlatim o hlavu a beru variopacka. Do budoucna uvazuju na prvnim miste asi o welgru a pak se mi libi i McHale a Claas.

Příspěvky: 3
Registrován: 04 pro 2011 19:15

Re: Welger x Krone

Příspěvekod Pepík » 09 led 2012 12:37

Dobrý den
Jaké máte skušenosti s lisem Welger RP 200?

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků