Jaký Lis na kulaté balíky

Příspěvky: 2
Registrován: 28 bře 2011 15:30

Jaký Lis na kulaté balíky

Příspěvekod Stitch » 04 dub 2011 09:41

Zdravim,
Mám Problém, hledám nějaký lis na kulaté balíky nebo na velké kvádrové. Ten Na kuláte by měl být do 200 000 Kč s DPH s pevnou nebo variabilní komorou na 120cm balíky. Je možno koupit značku Jako John Deere, Klass, Pottinger nebo podobné, které nejsou poruchové nebo alespoň málo, za sezonu by měl zvládnout tak 200 ha. Jo a táhne to Krystal 12011. mockrát dík za radu.

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Jaký Lis na kulaté balíky

Příspěvekod vik » 04 dub 2011 16:18

nechci tě možná kazit iluze ale lis za 160 000 kterej bude dělat ročně cca 3000 balíků tě moc nevidrží a je jedno jestli to bude jd,nh či claas z mé skušenosti bych bral claas s pevnou za tu cenu,ale zase budeš mít malé balíky pak jedině jd na 180balíky.jenže na to ,aby vydržel bez oprav takovou porci balíku přeji hodně štěstí ve výběru.Ps na takovou výměru bych osobně koupil nový nebo nějakou předváděčku.

Příspěvky: 2
Registrován: 28 bře 2011 15:30

Re: Jaký Lis na kulaté balíky

Příspěvekod Stitch » 06 dub 2011 22:57

Zdravim,

Potřeboval bych zase poradit, už jsem zvíšil cenu na balíkovač kul. balíků na 300 000Kč s i bez DPH. Ale co mě zajímá Jestli má smysl kupovat balíkovač s variabilní komorou.Asi to bude poruchovější ne pevná, jestli ty 120cm balíky nestačí? Je to taková váha s kterou se dá ještě v pohodě pracovat. Předem děkuji za odepsání a každou radu. Stitch

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jaký Lis na kulaté balíky

Příspěvekod neznalek » 07 dub 2011 09:57

Na takovou porci hektarů by byl asi opravdu vhodnějsí nový nebo "předváděcí" lis. Pokud máte 300 tis. k dispozici, dejte je raději jako akontaci a zbytek splácejte 8) . Pokud se pohrabete v tomto vlákně, určitě najdete pár témat tykajících se výběru lisu, zkušenostech s nimi popřípade popsání vyhod mezi pevnou a variabilní komorou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 24
Registrován: 11 kvě 2011 00:49
Bydliště: Jihlava

Re: Jaký Lis na kulaté balíky

Příspěvekod toman » 11 kvě 2011 01:34

Zdravím, prodávám nové lisy Sipma už asi 18 let, jsou vcelku robustní, vyzkoušené a hlavně se neustále modernizují a jdou dopředu, kvalita materiálů se hodně zlepšila, takže jestliže se staršími lisy nejsou téměř žádné problémy, nové jsou ještě lepší. Ceny startují na 290 000,- Kč, pošlu Vám kontakty na uživatele v ČR. info na: toman.z@seznam.cz, případně web: www.toman.yc.cz
Dříve: pokud se nic nepokazí, nic s tím nedělej
Dnes: pokud se nic nepokazí, tak je to předimenzované...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 122
Registrován: 02 led 2007 19:22
Bydliště: Vlašim

Re: Jaký Lis na kulaté balíky

Příspěvekod Marek Fikejs » 23 čer 2011 15:41

Jednoznačně doporučuji lis na kulaté balíky s variabilní komorou.
Jednoznačně převažují výhody, nad nevýhodami.
Výhody:
nižší potřebný příkon (spotřeba nafty a investice do výkonnějšího traktoru)
balík lisujete ihned od začátku (kvalita píce)
konstrukčně jednodušší (spolehlivost)
Nevýhody:
musíte být ostražitější při plnění komory, jinak vám vypadne buřt a ne balík:)
Horší skladování

U koupě staršího lisu na hranaté balíky musíte být velmi obezřetný, jelikož pokud lis koupíte velmi levně, zcela jistě vám bude stát dost peněz investice do opravy vázání. Lisy na hranaté balíky jsou oproti lisům na kulaté balíky složitější a energeticky náročnější. Je pravdou ale, že hranaté balíky se lépe skladují.

Osobně doporučuji lis s minimálně 6 pásy, jelikož lisovací tlak přenášíte na balík menší plochou.
Jelikož jsem prodejce techniky John Deere, doporučuji zamířit na lisy s označením JD 580 nebo 582 (průměr do 1,55 cm) nebo JD 590 nebo 592 (průměr do 1,8 m). Pak je otázka, zda to máte jen na seno, tak sběrák HiFlow a pokud chcete vkládání s řezáním, tak MaxiCut.
Číslice 2 na konci označení (582 nebo 592) znamená možnost použití sítě o šíří 1,3 metru, kdy vám balík přetáhne kraje zhruba o 10 cm - déle drží fazonu a při lisovaní senáže zabráníte vzduchové kapse pod fólií, čímž zvýšíte kvalitu senáže.
STROM PRAHA a.s.
Produktový manažer sklízecí řezačky a postřikovače
http://www.strompraha.cz/

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Jaký Lis na kulaté balíky

Příspěvekod Jarda X » 25 čer 2011 05:57

A jak mám rozumět tomu, že doporučujete hodně pásů a u nové řady 900 jsou pásy jen dva, to asi takové tlaky nepřenese a tudíž to nebude kvalitně slisované?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 122
Registrován: 02 led 2007 19:22
Bydliště: Vlašim

Re: Jaký Lis na kulaté balíky

Příspěvekod Marek Fikejs » 27 čer 2011 10:22

Upřesním.
Za prvé: původní dotaz zněl "sháním lis do 300 000 Kč. Takže varianta nového listu nepřipadala v úvahu.
Za druhé: nový lis JD série 900 má jinou koncepci, než známe ze současných lisů. Má tzv. celorámovou konstrukci, nemá klasickou zadní komoru. Díky celorámové konstrukci a dvěma širokým pásům bylo možné výrazně zvýšil lisovací tlak, takže i tato koncepce lisuje dokonce lépe, než původní vícepásové lisy.
Za třetí: dalším velkou předností tohoto lisu je snížený odrol lístků a kvalitního krmiva při lisování jetelové nebo vojtěškové siláže či sena, protože je zde menší prostor pro výpad.

Samozřejmě, že lis John Deere 990 a 960 má mnoho dalších předností, ale uvidíme v praxi.

MF
STROM PRAHA a.s.
Produktový manažer sklízecí řezačky a postřikovače
http://www.strompraha.cz/

Příspěvky: 19
Registrován: 15 bře 2014 10:28

Re: Jaký Lis na kulaté balíky

Příspěvekod Vasek731 » 21 dub 2014 13:25

Ahoj všem,
chtěl bych se zeptat.Máme 4 ha louky(doufám,že to není konečné) nechávám si balit . Jenže to vždy dopadá tak,že první seč dělám až začátkem prázdnin,protože na mě dřív nemá čas (docela logicky balí prvně ty velké plochy). Tak jsem přemýšlel o vlastvím lisu. A teď to příjde :lol: . Mám supra50. Zvládne to? Myslím,že bude problém v tom,že má spojku na náhon společnou s pojezdovou.Síla myslím by stačila.Ale je to jen můj názor. Máte s tím někdo zkušenost? Poradíte? Díky moc Vašek

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Jaký Lis na kulaté balíky

Příspěvekod AGportal.cz » 21 dub 2014 20:58

No na 50 supra bych to videl na řetězovou komoru, takže Krone 130 nebo levnější polská varianta Sipma, mám 5245 a sipmu a v pohodě to utáhne - pokud nemáš nějaký extrémní kopce.
Jinak jednou jsem zkusil zapřáhnout do toho Claas Rollant 46 a na to je ta 50 opravdu málo...
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků