Spolehlivost lisů

Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2011 20:32

Spolehlivost lisů

Příspěvekod František » 03 črc 2011 20:47

Chci si koupit lis s pevnou komorou buď jen latě nebo kombinace válce/latě. Mám tři nabídky: Krone, Vikon, Poettinger.
Prosím všechny o zkušenosti a postřehy s těmito typy lisů. Lisovat budu hlavně seno, slámu a senážovat minimálně. Počítám,
že budu dělat asi 1000 balíků. Děkuji za vaše příspěvky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Spolehlivost lisů

Příspěvekod neznalek » 03 črc 2011 21:03

Lisy Pottiger nejsou špatné, ale jsou tak nějak zmateně složité, z uvedených tří bych osobně volil Krone.

Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2011 20:32

Re: Spolehlivost lisů

Příspěvekod František » 03 črc 2011 21:13

jedna se o KRONE round cap 125 ja si myslim ze je dost bytelny a energeticky nenarocny. dik za prispevek

Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2011 20:32

Re: Spolehlivost lisů

Příspěvekod František » 05 črc 2011 12:06

Opravdu se nenajde někdo, kdo by mi poradil z praxe?

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Re: Spolehlivost lisů

Příspěvekod skype » 12 črc 2011 22:54

Zdravim,
4 roky zpět jsme také řešili nový lis. Zvolil jsme pottinger rollprofi 3200 LSC. Velká výhoda je sběrač, ten spořádá všechno... Slabina je vázání a také celková nedotaženost tohoto lisu. Jde spíše o drobnosti které znepříjemňují život a snižují denní výkonnost. U tohoto lisu je určitě obrovské lákadlo cena, aspoň to tak bylo tedy. Dalším argumentem proč ho mám je to, že jsem potřeboval dát starý Welger rp12 na proti, koupil jsem tedy podle toho, kdo vykoupil starý lis.
Znovu bych si již tento lis nekoupil, to hodnotím z pozice obsluhy. Jinak balíky nedělá špatné.
Dnes bych asi volil Krone round packa... :o) a pár desítek, možná i set klacků připlatil. Upřímně, dnes bych již volil vario komoru. Ovšem vario 1. kategorie jako je Krone a Welger. Vzpomínám si, že jsem se byl podívat i na vario pottingra a nevypadal zle, budou asi lepší, ale mouchy se tam jistě tak najdou, zde bude rozhodovat hlavně cena. Ono dát za křáp který použejte 20 dní v roce milion to je pálka. Děláme ročně 1500 balíků většina seno, 1/3 senáž.
Ještě mě napadla jedna možná nevýhoda, jak pro koho. Rollprofi 3200 má myslím asi 3 tuny, takže za 110k traktorem je to sakra znát při přejezdech :D:D:D Ale takto se to bude asi pohybovat u všech řetězáků.

Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2011 20:32

Re: Spolehlivost lisů

Příspěvekod František » 13 črc 2011 20:27

Velice Vám děkuji za vyčerpávající odpověď. Musím Vám říct, že Pottinger už nevyrábí lisy vario, teď už jen s pevnou komorou. Od Pottingera mám celou linku na sklizeň píce a jsem spokojený. Ale na lisy poettinger jsem slyšel různé názory. Tak nevím. V tuhle chvíli zkouším lis Famarol, licenční výrobek firmy Deutzfahr, kombinovaná komora válce/tyče. Lis tahám Zetorem 8011. Lisuju na jednotku a když je víc hmoty volím malou trojku. Lis váží 2,5t a s traktorem je to na hraně. Bohužel Poláci neumí dotáhnou důležité detaily do konce, takže to znepříjemňuje obsluhu lisu. Rozmýšlím se mezi Krone a Poettingerem a zatím nevím nevím :roll:

Příspěvky: 91
Registrován: 25 úno 2007 20:21

Re: Spolehlivost lisů

Příspěvekod skype » 13 črc 2011 20:53

František píše:Velice Vám děkuji za vyčerpávající odpověď. Musím Vám říct, že Pottinger už nevyrábí lisy vario, teď už jen s pevnou komorou. Od Pottingera mám celou linku na sklizeň píce a jsem spokojený. Ale na lisy poettinger jsem slyšel různé názory. Tak nevím. V tuhle chvíli zkouším lis Famarol, licenční výrobek firmy Deutzfahr, kombinovaná komora válce/tyče. Lis tahám Zetorem 8011. Lisuju na jednotku a když je víc hmoty volím malou trojku. Lis váží 2,5t a s traktorem je to na hraně. Bohužel Poláci neumí dotáhnou důležité detaily do konce, takže to znepříjemňuje obsluhu lisu. Rozmýšlím se mezi Krone a Poettingerem a zatím nevím nevím :roll:


Za mě 100% Krone, pokud chcete být bez starostí. Pottinger ovšem také není špatný. Občas děláme denně skoro i 500 balíků v seně, vždy tak 1x do roka, když je na to plocha. Ale pořád si myslím, že s Krone to bude rychlejší a lepší... A nedej bože když do pottingra naprší, to je pak něco když se slepí prach za vázáním a pak to neváže úplně ke kraji balíku. Nechává třeba na jedné straně cca. 10cm bez sítě, než kde by měla být. Problem je, že se to tam tak šeredně čistí, že... Několikrát se mi také stalo, že zmokl a role sítě, ten papírový střed se rozmočil a role nešla otáčet. Ono celkově ten brzdící plech na tu roli sítě je asi největší problém, jednou trhá síť, pak zas stahuje síť ke středu, může okolo něj napršet právě na ten papírový střed. Tohle je slabina...
Tak asi záleží jak je to cenově. Krone tohle bude mít jistě dotaženo do puntíku. Ty vady na Pottigru jsou pouze minimální si myslím, lze si to doma úplně jednoduše předělat. Jinak s |Pottingrem nebylo absolnutně nic drží a má myslím 4500 balíků nalisováno, ani nevím jak ho máme dlouho...

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 37 návštevníků