Polský lis Famarol

Příspěvky: 2
Registrován: 12 pro 2011 19:30

Polský lis Famarol

Příspěvekod honzis81 » 12 pro 2011 19:52

Uvažuji o koupi lisu Famarol, licence Deutz-Fahr 1.8v, jestli máte někdo zkušenosti budu rád za každou připomínku proč koupit a proč nekoupit. Předem Dík

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Polský lis Famarol

Příspěvekod bold » 13 pro 2011 08:58

Nejsem znalec lisů, ale každopádně bych si dal pozor na jakýkoliv "železný" výrobek z polska. Mám osobní skušenost že cena odpovídá kvalitě. V žádném případě tu nechci hanit výrobek který jsem ani neviděl, pouze zde tlumočím své skušenosti.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 19
Registrován: 04 črc 2011 18:38
Bydliště: Ostrava Stará Bělá

Re: Polský lis Famarol

Příspěvekod Jiřík Rakus » 26 pro 2011 00:24

Souhlasím. Než tento lis,tak nějaký starší od renomovaných výrobců. Zatím každý,co má lisy werfama,, sipma,pronar atd,tak po 2 letech jdou pryč,kvůli poruchovosti. A co já pak s něma mám dělat? Nikdo to nechce. Tyhle lisy bych vážně nedoporučoval
Kdo se plazí, nezakopne.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Polský lis Famarol

Příspěvekod neznalek » 26 pro 2011 00:45

pozor, za původní "červené" lisy Sipma dám s klidným srdcem ruku do ohně...mám osobní dlouholeté velice dobré zkušenosti, nicméně lis už je zpátky ve své domovině ja já pracuju s novym strojem renovmované značky, ale stále na něj v dobrém vzpomínam :wink: takže ne vše z polska muší být zlem na dvůr ;)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 19
Registrován: 04 črc 2011 18:38
Bydliště: Ostrava Stará Bělá

Re: Polský lis Famarol

Příspěvekod Jiřík Rakus » 26 pro 2011 14:40

Červenou sipmu opravdu hodně lidí drží.. ale co jsou ty zelené,už mi 3 prošly rukama na protiúčet. Když děláš do 300balíků ročně,tak je to dobré.ale nad 300 balíků už požaduji docela kvalitu. Docelá nářez to je s dílama na tyto Polské mašiny. Já ještě bydlím blízko Polských hranic,tak dost lidí si proto jezdí tam,ale nedovedu si představit někoho od Šumavy,jak řeší ND
Kdo se plazí, nezakopne.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Polský lis Famarol

Příspěvekod neznalek » 26 pro 2011 18:15

se zelenými zkušenost nemám...tak nemužu soudit. ND díly běžné/opotřebitelné tady an západě jsou obyvakle skladem, jedine, co jsem musel objednávat nebyla opičí dráha do sběrače a tlakoměr komory...telefonem, do dvou dnu kurýrem byly díly doma :lol: kdyby tak fungoval každej servis/zasobování díly, tak si pískam

Uživatelský avatar
Příspěvky: 24
Registrován: 11 kvě 2011 00:49
Bydliště: Jihlava

Re: Polský lis Famarol

Příspěvekod toman » 06 úno 2012 23:33

Souhlas, jsem prodejce lisů SIPMA, jakýkoli díl je do dvou dnů u Vás, to není problém, pokud přesně víte co chcete a objednáváte podle katalogu k danému typu lisu a ne třeba "to kolo na sběrač". Máme tady katalogy na všechny stroje SIPMA, to je NO PROBLEM, ale je dobré vědět alespoň rok výroby, nejlépe výrobní číslo, kvůli přesné identifikaci dílu. Jinak lisy SIPMA jsou stále složitější a složitější a ne všechno se polákům povede jak by chtěli. Já osobně mám spoustu vylepšení systému, co se týče ovládání, sledování tlaku v kabině a kontroly uzavření komory, prostě mi stávající systém signalizace nevyhovuje, tak jsem do něj vnesl něco komfortu. Nicméně jdou pořád dopředu, materiály se lepší, v roce 2011 zavedli jednodušší a spolehlivější systém vázání do folie, jejíž držák umístili vpředu. Byla provedena opatření, která eliminují dřívější problémy s vázáním sítí při silném větru, na síti je též nová brzda, atd. Jinak mám tady poblíž zemědělce, který má na Classicu 9000 balíků a měnili jsme 4 ložiska na válcích a jedno na pohonné hřídeli, toť vše. Z toho 2 ložiska jsme měnili preventivně, když už to bylo venku. Jak píše kolega, není to lis na denní služby, ale na seno pro vlastní potřebu cca 1000 balíků ročně je to asi nejlepší volba.
:D :D :D :D samozřejmě :D :D :D :D
Dříve: pokud se nic nepokazí, nic s tím nedělej
Dnes: pokud se nic nepokazí, tak je to předimenzované...

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků