lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2012 15:51

lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvekod Jarda velát » 22 led 2012 20:47

uvažuji o koupi tohoto lisu s pevnou komorou tak bych se chtěl zeptat na vaše zkušenosti. Jakým traktorem jste ho tahaly ?
Díky Jarda

Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvekod Dark » 22 led 2012 22:33

Ahoj měl sem tenhle lis, tahal sem ho 100 kobylama holandem a slo to v pohodě akorát na suché slámě to byl problém, ale to je u každého lisu s pevnou komorou. Balík nebylo možné zavázat. Až to budeš kupovat tak se koukni na stav řetězů a řetězových kol at nekoupíš krám jako já.

Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2012 15:51

Re: lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvekod Jarda velát » 24 led 2012 15:02

Díky za odpověď. Prodejce mi říkal, že to můžu tahat Zetorem 7011. Bude s tim mít problém nebo to zvládne. A jak je to s hltností na velkej řádkách? Necpe se sběračka? Díky za odpovědi.

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvekod Jarek » 24 led 2012 20:40

Dark píše:Ahoj měl sem tenhle lis, tahal sem ho 100 kobylama holandem a slo to v pohodě akorát na suché slámě to byl problém, ale to je u každého lisu s pevnou komorou. Balík nebylo možné zavázat. Až to budeš kupovat tak se koukni na stav řetězů a řetězových kol at nekoupíš krám jako já.


Tento problém je u lisu s pevnou komorou to jo ale jen u válcových.Přesně jak píšeš.Ale u lisů s pevnou komorou a příčkovým nekonečným řetězem tento problém není.

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvekod Jarek » 24 led 2012 20:46

Jarda velát píše:Díky za odpověď. Prodejce mi říkal, že to můžu tahat Zetorem 7011. Bude s tim mít problém nebo to zvládne. A jak je to s hltností na velkej řádkách? Necpe se sběračka? Díky za odpovědi.



Traktor ti to zvládne.Tahal jsem valcový lis Deutz-Fahr zetorem 7211.Nevím už to označení ale měl průměr balíku 125 cm.Lis byl bez řezaní.
Podle mých skušeností jde ale lis co má jen válce víc těžko než ten co má nekonečný řetěz.

Kupuješ nový?Tak ať slouží!

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvekod Deutz-Fahr » 25 led 2012 09:29

tým traktorom to kludne pojde akurát v kopci trochu pomalšie. 6911 ťahám valcovú komoru 150cm a som plne spokojný.
Deutz-Fahr

Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvekod Dark » 25 led 2012 14:18

Ten lis neměl s velikostí řádku u sena a slámy problém, akorát v senáži to bylo slabší,ale nechalo se.Ale stou 70 11 když pojedeš přes nože tak bych z toho měl strach.

Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2012 15:51

Re: lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvekod Jarda velát » 27 led 2012 16:37

Děkuji za všechny odpovědi.
Ještě jsem se chtěl zeptat jaký je zozdíl mezi komorou s nekonečným řetězem a komorou s válci a která je lepší a proč. Děkuji

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvekod Jarek » 27 led 2012 21:18

Jarda velát píše:Děkuji za všechny odpovědi.
Ještě jsem se chtěl zeptat jaký je zozdíl mezi komorou s nekonečným řetězem a komorou s válci a která je lepší a proč. Děkuji


Měl jsem lis s valcovou komorou.Byl to taky deutz.Bylo tam třináct válců.Lis jsem kupoval nový.
Nelíbilo se mi že se na válce lepila hlína.Hlavně když se dělala senáž.Časem se mi to nalepilo tak moc že už chytal jeden válec o druhý tudíž jsem musel válce špachtlí čistit.Každý den.
Další věc byla že moc suchá a drobná sláma nešla moc dobře lisovat.Stávalo se že se mi balík zastavil v komoře,no a to je konec.Balík nešlo tímpádem zavázat a musel jsem to vyklopit.Prodejce mi řek ať to lisuju ráno nebo večer s rosou.-co na to říct.
Nic méně na lisu jsem nalisoval 16000 balíků za 3 sezony a pak jsem ho prodal.Začaly se sypat ložiska na válcích.

Teď mám New hollad s nekonečným řetězem na kterém jsou příčky s kulatiny.Ještě se mi nestalo že by se mi balík v lisu přestal otáčet.
Lis je navím méně energeticky náročný.

Výkon denní výkon obou lisů je stejný.Sežerou material i při větší rychlosti.Nesmí se to ale přehnat.Balíky pak nejsou ulisované.
Tento lis mi vydržel bez poruch 20 000 balíků.pak jsem ho prodal a mám zase ten stejný.Po těch 20000 balících je třeba měnit ten nekonečný řetěz.Ročně dělám 6-7tis balíků.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvekod neznalek » 27 led 2012 21:25

Jarek píše:
Jarda velát píše:Děkuji za všechny odpovědi.
Ještě jsem se chtěl zeptat jaký je zozdíl mezi komorou s nekonečným řetězem a komorou s válci a která je lepší a proč. Děkuji


Měl jsem lis s valcovou komorou.Byl to taky deutz.Bylo tam třináct válců.Lis jsem kupoval nový.
Nelíbilo se mi že se na válce lepila hlína.Hlavně když se dělala senáž.Časem se mi to nalepilo tak moc že už chytal jeden válec o druhý tudíž jsem musel válce špachtlí čistit.Každý den.
Další věc byla že moc suchá a drobná sláma nešla moc dobře lisovat.Stávalo se že se mi balík zastavil v komoře,no a to je konec.Balík nešlo tímpádem zavázat a musel jsem to vyklopit.Prodejce mi řek ať to lisuju ráno nebo večer s rosou.-co na to říct.
Nic méně na lisu jsem nalisoval 16000 balíků za 3 sezony a pak jsem ho prodal.Začaly se sypat ložiska na válcích.

Teď mám New hollad s nekonečným řetězem na kterém jsou příčky s kulatiny.Ještě se mi nestalo že by se mi balík v lisu přestal otáčet.
Lis je navím méně energeticky náročný.

Výkon denní výkon obou lisů je stejný.Sežerou material i při větší rychlosti.Nesmí se to ale přehnat.Balíky pak nejsou ulisované.
Tento lis mi vydržel bez poruch 20 000 balíků.pak jsem ho prodal a mám zase ten stejný.Po těch 20000 balících je třeba měnit ten nekonečný řetěz.Ročně dělám 6-7tis balíků.


že se na válce lepila hlína, neni chyba lisu, ale toho kdo material nahraboval... ale jinak je to tak jak Jarek popsal. Za sebe bych jen dodal, pokud se bude jednat o ojetinu, tak bych si dal pozor pravě na ty loziska, bez ohledu na to, jestli je komora valcova nebo řetězová... (vlatni zkušenost mám s řetězovou a pasovym variem)

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: lis Deutz-Fahr RB 3.20-OC

Příspěvekod Jarek » 28 led 2012 18:00

Je pravda že záleží na tom kdo to nahraboval.Ale nikdy jsem nenarazil na pole že by se mi tam nenalepilo nic.Pořád tam jen přibývalo a přibývalo.Někdy to bylo zalepené za jeden den-nahrabaná sama hlína.Někdy se to zalepilo za týden.To už bylo nahrabané lépe.Ale hlína je v tom materialu vždycky nějaká.
No a u lisu z řetězem toto nemusím řešit.Ať je tam hlíny kolik chce.
Co se mi na lisu s řetězovým dopravníkem nelíbí je hlučnost.-až moc vysoká.
Příští rok půjdu do pásového.Co jsem tak vyposlechl od majitelů těchto lisů tak mají větší denní výkon a lépé utlačené balíky než lisy s pevnou komorou.Tak uvidíme. :?:

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků