Mezera na trhu v lisech na hranaté balíky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Mezera na trhu v lisech na hranaté balíky

Příspěvekod fortschritt » 29 pro 2015 11:47

Taky jste někdy přemýšleli nad tím, že kdyby si chtěl nějaký menší podnik, řádově 60-300Ha koupit nový lis na hranaté balíky,tak nemá vlastně šanci? Jelikož pořizovací cena těch nových Krone, NH, Claas jsou tak hrozně astronomické, že každý dělá raději kulaté balíky. Co jezdím po republice, dělal jsem si studii a opravdu dost podniků by přešlo na technologii hranatých balíků, jenže nejsou lisy... Jediná možnost pro ně je Hesston, či starší Krone, NH.. A jelikož tyto stroje pracovali ve službách a bouchaly se tisíce balíků, tak náklady na údržbu jsou obrovské...Myslím si,že kdyby byl nový lis na "hnaňáče" s cenou tak do 1 500 000 Kč a s nízkou energenickou náročností, tak je to bomba!
co se plazí neuteče

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Mezera na trhu v lisech na hranaté balíky

Příspěvekod miki » 29 pro 2015 12:18

Tak spousta podniků to řeší službami. Ono to není jen o lisu,ale chce to i veelký traktor.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Mezera na trhu v lisech na hranaté balíky

Příspěvekod roman7711 » 29 pro 2015 13:33

Spousta zemědělců to řeší službami. Nemusí se o nic starat, když si službu vezmou i se svozem, třeba kamarád to tak řeší. Kvalitní lisy se dají sehnat pod dva miliony, jen se musí hledat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Mezera na trhu v lisech na hranaté balíky

Příspěvekod fortschritt » 29 pro 2015 15:00

Já vím, že služby to můžou řešit.... tak samo mi mlžou řešit sklizeň, sečení, senážování prostě vše... ale já se bavím o mezeře na trhu. Dám ruku do ohně, že nový lis za 1,5 mil. korun na hranaté balíky sehnat nejde... Co sem se bavil se zemědělci, drtivá většina by to ocenila.
Taky se čekalo na náhradu kombajnu E512/4 výkonově. Nakonec s tím přišel NH a chytnul se dobře. Avero od Claasu je drahé jak čert- neprodejné.
co se plazí neuteče

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Mezera na trhu v lisech na hranaté balíky

Příspěvekod roman7711 » 29 pro 2015 16:32

Nový sice ne, ale předváděčku z německa, který má do 10 000 balíků což je u lisu nic) jde sehnat pod 2 mil. Bavím se o komoře 120x90. Traktor do toho taky není potřeba nijak extra silnej, pokud člověk nebude lisovat na Šumavě v těch největších kopcích. Stačí 170-180 hp.

Zpět na Balíkovače - lisy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků