co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 26
Registrován: 30 led 2008 17:59
Bydliště: Dohňany

Re: co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Příspěvekod Tonci » 29 dub 2009 20:19

Chlapi kde kupujete nože do diskovky, mame doma KUHN GMD44 a uz tie noze maju cosi za sebou, mame doma zo ZTR noze ale maju vacsi priemer na diere

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Příspěvekod lukasbranka1 » 30 dub 2009 20:59

skus to tady takove veci maji skladem a poslou ti je hned brali jsme od nich veskere dily na kuhna
http://web.quick.cz/kuhn-cekanice/kontakt.html

Příspěvky: 2
Registrován: 31 kvě 2009 07:21

Re: co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Příspěvekod Jilas » 02 čer 2009 12:34

Zdravim,
my máme doma Claas Disco 3050 a taháme to 7245 a v pohodě... jen na přejezd člověk musí jet pomalu... ale na poli to dohoníš... :)

Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2009 12:49

Re: co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Příspěvekod kuk » 09 lis 2009 23:28

Zdar. Koupil jsem diskovku Krone AM 283 S, má to záběr 2,8m. Doufám že to Crystal bez předku utáhne. Nevíte kde by se k tomu dal sehnat návod? Dík.

Příspěvky: 86
Registrován: 25 led 2010 21:39
Bydliště: Damětice

Re: co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Příspěvekod turi » 26 led 2010 21:27

Zdravim, mame 5611 a tahame krone 245 a v pohode i bez prednich zavazi. ZTR 165 v zivote nechci videt ze 165 1 ha za hodinu a cca 10l nafty a jezdim porad za 3 a s kronakem je to za 30 az 40 min a nejakejch 6litru nafty.

Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2010 22:19

Re: co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Příspěvekod Paaavel » 29 srp 2010 22:26

Zdravim, prispevku plno, ale stale hledam odpoved disk x buben. Secu tenhle rok poprve, cast s bubnovkou a cast s diskovkou a premyslim jakou koupit.Vetsina lidi v okoli co vidim pouziva diskovky, ale maji take velke vymery 100 a vice ha. Sam sekam 4 - 20 ha, jak to vyjde. Kdyz jsem se dival v rakousku videl jsem namatkou vice bubnovek. Prijde mi ze pri mensich vymerach by mohla byt bubnovka lepsi ?? poradte prosim...

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Příspěvekod Jarek » 11 zář 2010 19:41

Podle mně je lepší diskovka.Jde lehčejic než bubnovka.tím pádém je menší spotřeba.Tahám za proximou 7421 českou diskovku.Je to Exact 245 D.Jezím s tím v kopcích a bez problémů.Kosím 2 krát ročně 300 hektarů.Mám už ji 5 let.Bez poruchy.Jenom měním nože 2 krát za sezonu.A abych jen nechválil.tak určitě to nekosí tak pěkně jako bubnovka.Když najedu na krtinec tak ho přeskočí a v tom místě kde to nadskočí tak je strniště v celé šířce závěsu vyšší.Mně to ale nevadí.

Příspěvky: 11
Registrován: 27 pro 2009 23:27

Re: co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Příspěvekod zetor-master » 06 úno 2011 16:04

z vlastnej skusenosti su do kamenisteho a nerovneho povrchu lepšie bubnovky :) unas su kopce skoro všade kosia sa tu svahy od 1-35 stupňov a každy maly farmar tu ma bubnovku. Mame tu polmetrove mraveniska zarastene travou keď naň nabehne bubnovka pekne ho odspodu odreže a trava naokolo je pokosena :D pre horske a podhorske oblasti odporučam bubnovku je to sice menši zaber a večšia spotreba ale radšej kupim naftu ako drahe nahradne diely do dyskoviek :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 19
Registrován: 20 lis 2007 21:37
Bydliště: Havlovice

Re: co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Příspěvekod Drak » 23 zář 2012 16:47

Zdravím pánové. Mám dotaz, chtěl bych koupit diskovku, ještě nevím zda novou nebo zachovalou starší. Můj dotaz se ale týká toho, jestli boční uchycení nebo středové uchycení. Mě se víc líbí to středové. A ještě dotaz, mám 100koňový traktor, s předkem. Tak jaký záběr? A jakou značku byste mi doporučili? Děkuji

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Příspěvekod Jarek » 24 zář 2012 20:54

Tak z mých skušeností s kosama.Tak jedině novou.Lepší je středové uchycení-je ale dražší.Lépe kopíruje terén.Co se týče značky tak jsem vždy používal české,naposledy exact 245.Teď jsem přešel na kuhn a je to mnohem lepší stroj-pěkněji kosí a mnohem lépe kopíruje terén-je ale odpružená hydraulicky.Za stokoňový traktor klidně 3m.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: co je vyhodnejšie bubnova alebo diskova kosa nemyslim cenu

Příspěvekod Martis » 25 zář 2012 21:54

Taky se raději přikláním k nové se středovým úchytem. Už jsem měl jednou možnost vyzkoušet 3metrovku s bočním uchysením za 12045, je levnější, ale moc se vytěžuje traktor na zadní nápravě a za chvíli ti odejde pravé kolo, dále se nevyhneš zesílení hydrauliky ramen, mě po roce prasklo pravé rameno a musel jsem to prostě zesílit. Ale jak říkám je zase levnější, záleží kolik toho budeš sekat. Ikdyž zahrneš opravy do ceny, tak to pořád vyjde levněji.... :D
Samí vole, ale stádo nikde ...

Předchozí

Zpět na Siláž a senáž

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník