z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvky: 10
Registrován: 29 zář 2014 21:16

z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod sandál » 17 říj 2014 19:40

Ahoj,
poraďte mi prosím, co by bylo nejvhodnější použít ke stavbě vozu na svoz kulatých balíků. Jezdíme tu dost po svazích, takže nejlépe jednonápravový návěs např z rozmetadla, nebo sběracího vozu, u sběracích vozů mi však není známa nosnost? Představoval bych si to tak na deset balíků sena průměr 150 cm, tedy nosnost alespoň 5 tun + váha samotného vozu.
Děkuji za typy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod AGportal.cz » 17 říj 2014 19:50

A není lepší koupit něco staršího?
např.:

http://stroje.bazos.cz/inzerat/39281972/Prodam.php
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod tele » 17 říj 2014 20:02

V jedné naší firmě máme předělané NTVS 4 a uveze to dost. Když nezapomenu, vyfotím :wink: Na prodej třeba zde http://stroje.bazos.cz/inzerat/39907761/PRODAM.php

Příspěvky: 10
Registrován: 29 zář 2014 21:16

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod sandál » 17 říj 2014 20:23

já nemyslel samonakládací, neboť mám čelní nakladač, takže si to naložím i složím vidlemi, prostě jen přepravník.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod tomous » 17 říj 2014 20:42

No nad tým taky přemejšlím,jenže bych potřeboval i něco na senáž. A jsu zastánce vozu než návěsu. Nemusím pořád při odpřihání vytáčet nohu. Autovlek je moc těžkej a na traktorovej vůz se prd vejde. A něco prodlužovat nevím co by tomu říkali orgáni.

Příspěvky: 10
Registrován: 29 zář 2014 21:16

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod sandál » 17 říj 2014 21:26

já zase musím často couvat,proto mi vyhovuje jednonápravový a vůz na kopcích není tak stabilní jako návěs, který z části sedí na traktoru. co se týče rozměrů, tak by mi stačilo něco kolem 6-8m na korbě. Na vůz bych sice naložil více, ale na svahy si s více jak 10 balíky netroufnu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod Adam » 18 říj 2014 09:20

My máme voz vyrobený zo starého zberacieho vozu Krone. Dám na neho dve rady po 4 baliky a hore ešte ďalšie 3 medzi tie dva rady. A máme tu tiež svahy a funguje to OK. Ale odporúčam potom obuť dobre pneumatiky, najlepšie viacplatňove.
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod provit » 18 říj 2014 17:49

Letos jsem si koupil na balíky plaťák NP 25 výrobce STS Bardějov svážím je Z-5211 s čelákem a vzadu mám ještě vidle s tažným.Šířka 2,5 m ložná plocha 6m. Je lehký. nízký a masivní, bez kurtování vozím 11 balíků 2x4 a tři nahoru. Nyní pracuji na SPZ a snad to nebude problém. Jinak ho ještě používám do lesa na dřevo a lze použít i na přepravu zvířat, protože je nízký.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod neznalek » 18 říj 2014 18:18

na balíky jsme používali ledacos, to plošiny (asi NP 25) na 13 baliku (9+4), přes domorobo udělaný samonakladací na 8 balíků podvozek v prastareho otavanu a podvozek z maringotky. Navýhody jasné...vše bez SPZ a halvně, senážové balíky znameny většinou klinickou smrt přepravníku :lol: a s novejším lisem to bylo jen horší. Nyní používám upravený BSS 22.16 (?) trojnápravovy upravený na dve nápravy...nosnost je jasná...vozím 12+5 nekurtovaných nebo 12+12 kdyz nejsem línej a zakurtuji..nemusim se bát ani v kopcích.. nevýhoda jediná- nemá spz. Nyní pokukuji po panaváckém tandemu, kterej by šel přetypovat a provozovat naprosto bezproblému ( ložná plocha 8m, užitečná 14t). Jako jednonápravový kapacitní prepravník, by se mi zdál nejlepší velkoobjemový návěs, který dělali ve slušovicích, nevím označení, ale vyjimečně se ubjevuje na bazoši nebo v galerce na FW při odvozu řezané slámy nebo malých balíků

Příspěvky: 10
Registrován: 29 zář 2014 21:16

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod sandál » 18 říj 2014 19:51

provit píše:Letos jsem si koupil na balíky plaťák NP 25 výrobce STS Bardějov svážím je Z-5211 s čelákem a vzadu mám ještě vidle s tažným.Šířka 2,5 m ložná plocha 6m. Je lehký. nízký a masivní, bez kurtování vozím 11 balíků 2x4 a tři nahoru. Nyní pracuji na SPZ a snad to nebude problém. Jinak ho ještě používám do lesa na dřevo a lze použít i na přepravu zvířat, protože je nízký.


Tento plaťák máme také, ale má nosnost jen 2,5 tuny a když na něj naložím čtyři pořádně zmáčknuté balíky sena 150, tak si myslím, že víc už stejně nesnese? Na dvě řady bych ho musel stejně upravit, rozšířit, protože mezi podběhy má jen 180cm šířku, ale jak píšu, kvůli malé nosnosti to nemá cenu.

Jinak souhlasím s jeho všestranností, je to ten nepraktičtější vlek , co znám. vozíme na něm úplně všechno a bezvadně se na něj nakládá díky nízké korbě. SPZ nepotřebuješ, shodou okolností jsem jeho přihlášení řešil minulí týden. Nechal jsem si na něho zaslat duplikáty dokumentů o schválení technické způsobilosti typu vozidla ze Státní zkušebny zemědělských, potravinářských a lesnických strojů (SZZPLS), což stálo 2500Kč včetně DPH a šel s tím na dopravní inspektorát, tam jsem vyplnil žádost o vydání technického osvědčení a na základě duplikátů ze zkušebny mi vystavili Technické osvědčení zvláštního vozidla (je to ten růžový) Zvláštní vozidla nemají přidělenou SPZ a nemusí na pravidelné technické prohlídky. Namísto SPZ se identifikují VINkem a pokud ho na plošině nemáš, tak si kup výrobní štítek http://www.uszone.cz/bodyplates/eshop/0 ... bni-stitek a nějaké si tam bouchni. Celé mě to trvalo asi 10 pracovních dnů a na dopravce jsem platil ještě 200Kč za vydání techničáku.

Příspěvky: 10
Registrován: 29 zář 2014 21:16

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod sandál » 18 říj 2014 20:00

neznalek píše:na balíky jsme používali ledacos, to plošiny (asi NP 25) na 13 baliku (9+4), přes domorobo udělaný samonakladací na 8 balíků podvozek v prastareho otavanu a podvozek z maringotky. Navýhody jasné...vše bez SPZ a halvně, senážové balíky znameny většinou klinickou smrt přepravníku :lol: a s novejším lisem to bylo jen horší. Nyní používám upravený BSS 22.16 (?) trojnápravovy upravený na dve nápravy...nosnost je jasná...vozím 12+5 nekurtovaných nebo 12+12 kdyz nejsem línej a zakurtuji..nemusim se bát ani v kopcích.. nevýhoda jediná- nemá spz. Nyní pokukuji po panaváckém tandemu, kterej by šel přetypovat a provozovat naprosto bezproblému ( ložná plocha 8m, užitečná 14t). Jako jednonápravový kapacitní prepravník, by se mi zdál nejlepší velkoobjemový návěs, který dělali ve slušovicích, nevím označení, ale vyjimečně se ubjevuje na bazoši nebo v galerce na FW při odvozu řezané slámy nebo malých balíků



O tom "Slušováku" jsem slyšel také, tedy spíš dostal typ, že by to z něj šel udělat přepravník, ale zatím se mi nepodařilo vypátrat, jak vlastně vypadá, jakou má nosnost a přesné Typové označení. S přihlášením by nebyl zas takový problém, pokud by na něj měli v SZZPLS dochované dokumenty o chválení technické způsobilosti. Postupoval bych stejně, jako u plošiny NP-25 STS Bardějov, což popisuji výše.
Nevíte někdo přesné označení (typ) toho Slušováku,


Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod provit » 20 říj 2014 12:46

Taky bych raději chtěl červený techničák na plaťak NP 25. Mám ho na RUR 3 a super žádná technická kontrola apod. Jenže tady na dopravce mi řekli, že je tento vlek vedený jako traktorový nízkoplošonový přívěs. A když je traktorový, tak musí mít SPZ. Tak uvidím nechám to na zimu. Jinak máte pravdu, že šíře je 180cm. Trochu jsem si pohrál byl to totiž vrak. Sajny jsem udělal 4cm tlustý a sklopný jenom 90 stupňů a blatníky jsou z 3 mm plechu a ještě vyztužený a pěkně balík 150cm drží. Na podlahu jsem dal taky 3 mm plech a výklopný předek jsem zavařil. Nyní v pohodě uveze 5 tun stačí se podívat na ty traverzy po straně (žádnej jekl) a kola 16 palců a 14 pláten jsou taky v pohodě. Ještě je výhoda, že můžu balíky nakládat zadníma vidlema na tříbodovém závěsu. Jasně není pro nějaký podnik, ale mně malýmu soukromníčkovi to vyhovuje.

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod Brano » 26 črc 2016 18:44

Dnes som jazdil s týmto
Obrázek
24 veľkých balíkov, rozloženie váhy akurát a parádne sa s tým cúva :D

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod koprkam » 28 úno 2017 08:42

Z čeho to je udělaný? My teda vozili balíky na dvou vlekách po 12+12 ks(máme velký hranatý).
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod tomous » 28 úno 2017 11:16

Není to 60kubíkovej zběrák STS Svitavy? Nosnost 7 tun. Někde k němu mám možná TP.

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod koprkam » 28 úno 2017 16:34

Vidíš, to mě nenapadlo, díky moc :)
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod Brano » 28 úno 2017 18:21

https://postimg.org/image/3rup1x2pf/
Odpálené z tohto, označenie neviem :D Snáď vám to pomôže, ono je to také riešenie za pár € a na balíky okolo podniku to stačí bohato

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod winis » 28 úno 2017 21:23

Tak mě napadá, mají tyhle stroje nějaký technický průkaz? nebo stačí pojištění na štítek a hurá na silnici? taky sme horala ořezali ale na silnici se mi s tim zrovna moc nechce, i když to svítí a bliká, odrazek jak na vánočnim stromku, tak mám trochu strach co na to chrániči....

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod tomous » 28 úno 2017 21:24

Jo to je on.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod tomous » 28 úno 2017 21:26

winis píše:Tak mě napadá, mají tyhle stroje nějaký technický průkaz? nebo stačí pojištění na štítek a hurá na silnici? taky sme horala ořezali ale na silnici se mi s tim zrovna moc nechce, i když to svítí a bliká, odrazek jak na vánočnim stromku, tak mám trochu strach co na to chrániči....



Já od něj mám TP a rezervu co zbylo při prodeji .

Příspěvky: 1
Registrován: 24 lis 2013 19:33

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod Zetor15 » 15 led 2018 22:27

Hádám že tp už asi není doma? Případně by byl k mání?

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: z čeho vyrobit vůz na svoz balíků

Příspěvekod tomous » 16 led 2018 21:41

To bylo na mě? Musel bych se podívat.

Zpět na Sběrací vozy, svoz sena a slámy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků