Nastýlací vůz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 100
Registrován: 03 dub 2006 18:03

Nastýlací vůz

Příspěvekod lukas....1 » 01 led 2014 17:52

Zdravím pánové. Letos vážně uvažuji o koupi nastýlacího/krmného vozu. Podobné zařízení jsem zatím neměl, tak se obracím zde na fóru o radu nebo tip o co má smysl se zajímat. Z různých nabídek mě celkem zaujal Kuhn Primor, Kverneland Taarup TA a Olbramovický Kamzík Romet. Nemá někdo z vás s těmito stroji zkušenost, popřípadě jaký používáte nastýlací vůz jiného výrobce s jakou spokojeností? Díky...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2007 17:41

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod venca43 » 02 led 2014 13:04

Napiš co přesně od toho čekáš a hlavně množství.Předpokládám ,že řešíš balíky seno do žlabu a slámu na stání.
Máme tenhle fukar- www.cernin.cz/p/zastylaci-turbina jen na Silokingu a je to úplně na nic. Vůz 12 kubíků ,sláma ze stohu ,výkon 1,2t za hodinu.
Ten kamzík mi připadá ,že je na tom podobně a předpokládam velký příplatek.
viz video na konci strany http://www.stsolbramovice.cz/cs/vyrobky ... zy-kamzik/
S těmi rozebírači nemám osobní zkušenost, jen na předváděcí akci ,ale tam vždy rozebírá krásný suchý balík .
Doporučuji vyzkoušet to ve svých podmínkach-co funguje se suchým nemusí fungovat s mokým balíkem ze stohu, nedej bože se senáží. Nebo alespoň na vlastní oči vidět u někoho v provozu nejlépe bez prodejce za zády.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 100
Registrován: 03 dub 2006 18:03

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod lukas....1 » 02 led 2014 17:59

Výkon u mě není rozhodující, nemam 600 kusů dobytka... Denně by spotřeboval cca 4 balíky.Potřebuju to na stlaní slámou a krmení seno a možná senáž, ale tu dávám většinou jen do venkovních krmelců vcelku. Vše je v kulatých balíkách. O plesnivých koulích čehosi u mě není řeč. Všechno je uskladněno v suchu pod střechou. Od prodejce budu samozřejmě chtít stroj půjčit na vyzkoušení. Jde mi jen o to, jestli má někdo s těmahle mašinama zkušenost. Přece jenom když něco kupuji poprvé, tak si člověk lecčeho nevšimne a v dalším provozu to může vadit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod neznalek » 02 led 2014 18:55

Nemám osobní zkušenost, ale známý má Kuhn Primor, ten menší nesenný. A vcelku si to chválil, je to jednoduchy stroj...měl to ale jen na nastýlání ke 40 ks dobytka.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod medulin » 02 led 2014 19:13

Taky zrovna o něčem takovém uvažuju proto se chci zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s tímto? http://www.youtube.com/watch?v=TGUnwYR0MWM
Podobný stroj vyrábí i jedna česká firma.

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod MartinT » 02 led 2014 20:58

medulin píše:Taky zrovna o něčem takovém uvažuju proto se chci zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s tímto? http://www.youtube.com/watch?v=TGUnwYR0MWM
Podobný stroj vyrábí i jedna česká firma.


Sice nejsem uživatelem ani jedné mašiny které byly k vidění na těch třech videích,ale jednoznačně bych volil značku Göweli. Proč Göweli?

Emily:Řekl bych,že je strašně těžká,když jsem viděl jak to cvičilo s tím JD 5.Na druhou stranu celý ten stůl jde otočit o 180st. a může se krmit/podestýlat na druhé straně.

Wolagri: Ten mechanismus podávání balíku se mi zdá takový strašně složitý a také s ním není možno podstýlat.Ale ať jen nehaním líbí se mi u toho ten podvozek.

Göweli: Ta konstrukce se zdá být lehká,v případě těžšího nákladu se vzadu spustí to opěrné kolečko,má posuvný dopravník takže by nemuselo být tolik zbytků a má možnost podestýlaní což vidím také jako plus.

Jak jsem psal,nejsem uživatel žádného s těch strojů,takže hodnocení je jen s toho co jsem viděl.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod neznalek » 02 led 2014 21:47

mese líbí ta moznost zastýlání, a fakt, že na krmeni to bude lepsi nez stroj s "turbínou. Na druhou stranu si řkám, že pokud tam balik dám opačně nez byl navíjen v lisu, bude mi rozdruzování trvat tak nejak o dost déle......

Uživatelský avatar
Příspěvky: 100
Registrován: 03 dub 2006 18:03

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod lukas....1 » 03 led 2014 17:23

Podobný stroj mají v sousedním podniku, pracuje to celkem hezky, mají to na krmení balíků sena. Na nastýlání to ale moc praktický není. Tu turbínu chci kvůli většímu dosahu a myslím, že tento stroj bude stlát rovnoměrněji a pravidelněji. Plus tu slámu nařeže - lépe to shnije na hnojišti, snadněji se to rozmete... pořizovací cena bude ale asi jinde

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod MartinT » 03 led 2014 21:45

lukas....1 píše:Podobný stroj mají v sousedním podniku, pracuje to celkem hezky, mají to na krmení balíků sena. Na nastýlání to ale moc praktický není. Tu turbínu chci kvůli většímu dosahu a myslím, že tento stroj bude stlát rovnoměrněji a pravidelněji. Plus tu slámu nařeže - lépe to shnije na hnojišti, snadněji se to rozmete... pořizovací cena bude ale asi jinde



Záleží kolik máš krav.Být tebou tak bych si propočítal jestli se ti ta turbína vyplatí.K tomu hnití na hnojišti-nevyřešil by to částečně lis se řezáním?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 100
Registrován: 03 dub 2006 18:03

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod lukas....1 » 04 led 2014 18:04

MartinT píše:
lukas....1 píše:Podobný stroj mají v sousedním podniku, pracuje to celkem hezky, mají to na krmení balíků sena. Na nastýlání to ale moc praktický není. Tu turbínu chci kvůli většímu dosahu a myslím, že tento stroj bude stlát rovnoměrněji a pravidelněji. Plus tu slámu nařeže - lépe to shnije na hnojišti, snadněji se to rozmete... pořizovací cena bude ale asi jinde



Záleží kolik máš krav.Být tebou tak bych si propočítal jestli se ti ta turbína vyplatí.K tomu hnití na hnojišti-nevyřešil by to částečně lis se řezáním?



Vyplatí se mi to tím způsoben, že mi to ušetří čas. Ekonomická návratnost je vedlejší... Lis s řezáním samozřejmě mám, ale sláma se dělá i pro koně kde se stele ručně a to by s nařezanou slámou byl trochu porod. A na to abych jí skladoval extra nemam tolik sklad. prostor. Prostě chci nastýlací vůz. :D

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod medulin » 05 led 2014 01:26

MartinT píše:
medulin píše:Taky zrovna o něčem takovém uvažuju proto se chci zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s tímto? http://www.youtube.com/watch?v=TGUnwYR0MWM
Podobný stroj vyrábí i jedna česká firma.


Sice nejsem uživatelem ani jedné mašiny které byly k vidění na těch třech videích,ale jednoznačně bych volil značku Göweli. Proč Göweli?

Emily:Řekl bych,že je strašně těžká,když jsem viděl jak to cvičilo s tím JD 5.Na druhou stranu celý ten stůl jde otočit o 180st. a může se krmit/podestýlat na druhé straně.

Wolagri: Ten mechanismus podávání balíku se mi zdá takový strašně složitý a také s ním není možno podstýlat.Ale ať jen nehaním líbí se mi u toho ten podvozek.

Göweli: Ta konstrukce se zdá být lehká,v případě těžšího nákladu se vzadu spustí to opěrné kolečko,má posuvný dopravník takže by nemuselo být tolik zbytků a má možnost podestýlaní což vidím také jako plus.

Jak jsem psal,nejsem uživatel žádného s těch strojů,takže hodnocení je jen s toho co jsem viděl.



Díky za reakci. Mě se u té emily líbý právě to otáčení stolu z důvodu že nemám průjezdný krmny stůl a další věc že se nechá dát na čelní nakladač.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod roman7711 » 11 bře 2014 23:02

Zdravím. Kamarád má Kuhna primor taženého s dvěma komíny, ale používá stejně jenom jeden. Je s ním moc spokojen, ale používá ho jen na stlaní. Tahá ho se Zetorem 5211 v zimě, přes léto v tom má 3011, ale ten je slabej, když se stele do místa dál než je 10m. Druhý soukromník od nich ze vsi koupil na podzim na stlaní, ale i krmení, jak senáže, tak sena Mc Hale. Než ho začal provozovat tak ho měl půjčený kámoš na vyzkoušení a říkal, že jde lehčeji jak ten jeho Kuhn...Ten soukromník je s tím Mc hale moc spokojený, minulý víkend jsem s ním osobně mluvil a říkal že je maximálně pokojený. Mc hale má dvourychlostní převodovku na pohon turbíny, rychlost se řadí ručně, jinak ovládání je plně elektrohydrailické. Ten nastýlač Mc hale tahá také se Zetorem 5211 a říkal že výkon e dostačující.. Mc Hale se mi tedy jeví jako lepší, ale osobně jsem si zkoušel pracovat pouze s tím Kuhnem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 100
Registrován: 03 dub 2006 18:03

Re: Nastýlací vůz

Příspěvekod lukas....1 » 24 bře 2014 12:31

Už jsem pořídil Kverneland Taarup 853 a jsem také spokojený. Krmim s nim seno stelu slámou a vše zvládá bez problémů. Mam na něm el. ovládání, otočný komín a dvourychlostní převodovku. Tahá to JD 5720.

Zpět na Sběrací vozy, svoz sena a slámy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník