PLUHY SUKOV

Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2009 22:54

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod martintomastik » 04 led 2009 23:13

četl jsem si vaše názory na tyto pluhy a mám jinou zkušenost než Bold. Táta koupil v roce 94 jednostraný pluh 3x30 na živitelce a pořád ho eště máme a dělá stále krásnou práci. Minulou sezonu jsem potřeboval nějaké náhradní díly a u nás v Budějicích všechno neměli, tak jsem volal do firmy a neměl jsme žádný problém s dodáním. Náhradní díl mi poslali
Teď mám traktor NH a potřebal jsme někaký obracák, tak jsme se byli s tátou podívat na Techagru do této firmy. Tady jsme si vybrali s tátou 5radličný obracák se 140 rámem a pak jsme je ještě jednou navšívili v Hoštěnovicích , protože jsme potřebovalli ještě nějaké informace a pracovník,který námpodával informace byl maximálně ochotný, strávili jsme tam snad dvě hodiny, ale byly jsme spokojení, vysvětllil nám nějaké detaily se seřízením pluhu o čem sem neměl ani páru.Jak mi pověděl, já pluh zapřáhnu jednou do roka a chci mít co nejrychlej zvoráno a nepřemýšlím moc nad seřízením. Pluh mi přivezli koncem října, tak jsem zvoral už s ním. Jsem maximálně spokojný. Dybych uměl vložit fotku, tak vám pošlu jak mám zvoráno, ale neumím to :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 05 led 2009 11:01

martintomastik píše:četl jsem si vaše názory na tyto pluhy a mám jinou zkušenost než Bold. Táta koupil v roce 94 jednostraný pluh 3x30 na živitelce a pořád ho eště máme a dělá stále krásnou práci. Minulou sezonu jsem potřeboval nějaké náhradní díly a u nás v Budějicích všechno neměli, tak jsem volal do firmy a neměl jsme žádný problém s dodáním. Náhradní díl mi poslali
Teď mám traktor NH a potřebal jsme někaký obracák, tak jsme se byli s tátou podívat na Techagru do této firmy. Tady jsme si vybrali s tátou 5radličný obracák se 140 rámem a pak jsme je ještě jednou navšívili v Hoštěnovicích , protože jsme potřebovalli ještě nějaké informace a pracovník,který námpodával informace byl maximálně ochotný, strávili jsme tam snad dvě hodiny, ale byly jsme spokojení, vysvětllil nám nějaké detaily se seřízením pluhu o čem sem neměl ani páru.Jak mi pověděl, já pluh zapřáhnu jednou do roka a chci mít co nejrychlej zvoráno a nepřemýšlím moc nad seřízením. Pluh mi přivezli koncem října, tak jsem zvoral už s ním. Jsem maximálně spokojný. Dybych uměl vložit fotku, tak vám pošlu jak mám zvoráno, ale neumím to :D

Jsem rád že se tu taky našel pozitivní ohlas.Každá mince má dvě strany.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 28
Registrován: 06 lis 2009 20:31

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod Maammaam » 06 bře 2010 15:52

Aspoň jsem se kluci pobavil,
je vidět, že někdo rozumí pluhům, někdo všmu a někdo ničemu. Svého času jsem se známým vozil starší zemědělské stroje z Německa a sám mám pozemky v 9-ti katastrech, a proto souhlasím s tím, že pokud pluh není natažený, by mněl orat v půdě na kterou je stavěný, chce to jen ruce, které to umí nastavit a těch, co si mysleli, že to umí je víc, než těch co to opravdu umí. Jsem z Hané, Sukovů je tu bezkonkurenčně nejvíc a prodali ho někteří, kteří třeba vymněnili traktor atd. K tomu ,,popraskání všeho.. se fakt musím zasmát, protože vím, že Sukov dával dvouletou záruku měkdy v roce 2001, dřív, než to bylo uzákoněno, a viděl jsem i jeden prasklý - za čtvrtou radlicí, a to když za ten pluh za poslední radl dávali řetaz a táhali nákl auto s řepou z příkopy. Vzal bych bič a toho traktoristu vyhnal ze dvora , kdyby to byl můj člověk. Teď mám Sukov 5 polonesený a na doorávku 3 nesený a oba mají honě naděláno a ještě udělají.. Na práci se chodí dívat agronomové od sousedů, co mají Lemkena, ale jak jsem říkal - záleží hodně na té součástce mezi volantem a sedadlem...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 06 bře 2010 17:51

Pluhy sukov jsou pro naše potřeby dostačující. Půjčuju si 3radličný obracák a jsem spokojen, zaklápí pěkně.Tímto orám pouze záhumenky-mám družbu s místním zahradníkem:-). Taky bych chtěl poděkovat firmě Sukov za jejich přístup, když jsem se byl zeptat jaký pluh za 161. Jelikož jsem nebyl spokojen tak jsem se podíval jinde a za 40 tis jsem se stal majitelem pluhu Agronom roto 6x30 s kterým jsem nadmíru spokojen. Pluh moc neoral a za tuhle cenu.......
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod poulm » 08 bře 2010 17:29

to bold:
Na jaké váze máš tu svoji 161ku? Když jsi ji zapřáhl do 6r. Agronoma,musel jsi ji ještě dotěžovat, nebo její standartní váha stačí na táhnutí tohoto pluhu bez většího prokluzu?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 08 bře 2010 17:48

161 je na klasické váze. nic navíc tam nemám. Mám ale skušenost pouze 1 rok. Oral jsem na ozim v tom suchu a šlo to. Ale bavím se o orbě cca do 20cm. Ohledně prokluzu- spíš se staví na zadní než aby prokluzovala. Mám tam ale taky samosvor na přední nápravě. Ale jak říkám spíš se postaví než proklouzne
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod poulm » 09 bře 2010 21:52

Myslím, že by stálo za to udělat pár foteček téhle soupravy.

To, že se ti traktor má tendenci postavit na zadní, když už nemůže,je lepší než kdyby poskakoval a harbal.
Je to důsledek toho, že je dobře přitížený, on ten Agronom přece váží cca 2x tolik co PHX plus zahlubovací moment co přitlačuje traktor k zemi,tak se tam vyvíjí solidní síly. Pamatuji se, že za zlatých dob 160tek v kolchozech,kde byly jako stěžejní traktory,tak skoro všechny měly přidané min jednu sadů závaží na předek navíc.

Myslím si, že na svůj výkon jsou dost lehké, hlavně na předek a krátké. Podle tabulek má mít standarteně kolem 6-6,5t. Chtělo by to tak 8t. V secích kombinacích jsem to viděl pořád na zadních.
Myslím, že s tím Agronomem, kdyby jsi na předek dohodil ještě tak 500kg závaží, tak by se ti to v orbě chovalo o dost líp, hlavně ve tvrdých místech.
Ale je to jen má úvaha, sám si to musíš pořešit na vlastní podmínky.

Já mám ZT úplně bez závaží, sice i tak je dost těžký, ale na předek si chci dát celou origo sadu kanystrů, v tom neseném pateráku se to uživí.

Co máš na přípravu před setí, nějaký pěkný kompaktor 4-5m?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 10 bře 2010 18:45

Když se to začne stavět tak to už je fakt extrém- to už mám strach o čepy v závěsech a šavle-on ten pluh má nějakých 120 Mpa a traktor kolem 60Mpa
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod poulm » 11 bře 2010 18:42

Tomu nějak nerozumím s těmi pascaly.
U pluhu se uvádí měrný odpor, to by molo být těch 120Mpa, ale u traktoru je to spíš tahová síla 60KN, nebo to myslíš jinak?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 11 bře 2010 21:17

poulm píše:Tomu nějak nerozumím s těmi pascaly.
U pluhu se uvádí měrný odpor, to by molo být těch 120Mpa, ale u traktoru je to spíš tahová síla 60KN, nebo to myslíš jinak?

Omluva, jsem .... Samozřejmě jsou to kN jak u pluhu tak u traktoru- Včera jsem to moc neřešil (náhlá indispozice :-).)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod poulm » 12 bře 2010 14:19

OK, v poho, každý se občas překlepne.

Jsem byl včera kupovat nějaké ND a koukal jsem, že na Agronomy jsou vskutku levné díly a téměř vše je sehnatelné. Ostří od 250kč atp.

Jak jsem již někde psal, uvidím jak se letos vyvine situace, pokud budu naorávat nějaké desítky hektarů navíc, tak se taky mrknu po nějakém Agronomu 5r.
Ve své kategorii jsou to nejlevnější pluhy a pokud je aspoň trochu v ucházejícím stavu, tak udělá ještě hodně práce.

Tady je nějaký chudáček,trochá práce a taky by mohl ještě fakčit:
http://www.agro-bazar.cz/97-pluh.html?fo1=f1-126.jpg
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 12 bře 2010 16:35

Pluh mně stál 30tis dalších 10 jsem do něj nacpal-Hadice ostří a pod. Za 40 mám 6 radličný polonesený pluh který oře nádherně. nemá velké brázdy (záběr 30cm) a tak je to jak zahrádka, trošku polechtat bránosmykem a sejem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod poulm » 12 bře 2010 19:11

Tak to je moc dobrý kup.
Navíc máš výhodu, když budou ideální podmínky pro orbu nebo budeš orat do 20cm pod nějakou obilovinu,tak můžeš kdykoli zvětšit záběr a valit 2ha/h :D

Záběr 30cm na radlici je dobrý na drobení, ale hůř pak zaklápí větší množství zbytků. Jako nejideálnější kompromis vidím záběr radlice 35-37cm. Dobře vše zaklopí a ještě nedělá hrobky, jak u radlic se záběrem 40-50cm.

Svého Priváta jsem koupil za 30tis. V podstatě v zánovním stavu, sjetá na něm byla teprve první sada ostří. Zesílené úpravy pro pátou radlici tam již byly provedeny, jen jsem upravil čepy do ramen, vyměnil ostří a dal trochu tlusčí pístnici pro otáčení.
Až na to, že je jistěný šroubem,jsem s ním plně spokojený. Dá se s ním poorat dost,ale i tak na velké hektary není a nemůže se brát do tvrdých a kamenitých půd. I tak mám někdy strach, že ho roztrhnu, když vjedu do nějakého tvrdšího místa. ZT mi váží 6,2t , takže tahové síly mám v rezervě víc než dost na tento pluh.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 12 bře 2010 20:04

Při rychlosti kolem 8-10km/h to zaklápí pěkně, horší je to s něčím co má metr (nedostříkané, nedosečené) Nechci se opakovat ale max spokojenost pluh je dost robustní a nemám strach že ho roztrhnu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod poulm » 14 bře 2010 00:10

Můj otec vždy říkával, že dobrý zemědělec se pozná podle toho,jak má poorané a urovnané pole.
Dost si na tom zakládal a myslím, že je to pravda.
Když vidím některé hony, které by i divoké prasata uměly lépe porýt, tak se mi chce těžko věřit, že tam bude nějaká kvalitně vypěstovaná plodina.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 14 bře 2010 14:16

poulm píše:Můj otec vždy říkával, že dobrý zemědělec se pozná podle toho,jak má poorané a urovnané pole.
Dost si na tom zakládal a myslím, že je to pravda.
Když vidím některé hony, které by i divoké prasata uměly lépe porýt, tak se mi chce těžko věřit, že tam bude nějaká kvalitně vypěstovaná plodina.

Spíš mně vadí činost velkých společností- honem honem ať je to udělané. Pak jsou tam nedodělky (mokro) a vypadá to hrozně.Kder se nedostanou tak se na to vykašlou (rohy polí) Okraje polí je nezajímají (proč by to udržovali když tam roste jen tráva) Navíc tady řádí budovatelé dálnic a to je katastrofa úplně.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod poulm » 14 bře 2010 14:39

No tak to je téma samo o sobě.
Budování dálnic,obchvatů, průmyslových zón, schoping parků atd. na téměř vždy nejkvalitnějších půdách na rovině o ideálních rozměrech honů pro bezpróblemové obdělávaní.

Jak to vidím, tak ve mně vaří krev. :evil: Za chvíli budeme potřebovat zpět malotraktory a majory 3011,abychom zvládli obdělávat vzniklé zbylé trojúhelníky a podobné patvary a záhonky. :evil: :evil: :evil:

Zbydou nám akorát nedknuté kopečky, kde se při obdělávání většinou jen obrací kamení :cry:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod Jarek » 07 pro 2010 14:37

Zdravím ve spolek.Máte někdo skušenosti s pluhem SUKOV SKR roto.Chci si tento pluh koupit ve čtrradličném provedení.teď ho sukov prodává hodně levně.Zvládne to 120ti-koňový traktor máme tu střední až těžší půdy.Budu rád za každou radu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 02 led 2011 16:27

Jarek píše:Zdravím ve spolek.Máte někdo skušenosti s pluhem SUKOV SKR roto.Chci si tento pluh koupit ve čtrradličném provedení.teď ho sukov prodává hodně levně.Zvládne to 120ti-koňový traktor máme tu střední až těžší půdy.Budu rád za každou radu.

čtyřradličný tahá kolega se 10145, ovšem v těžších půdách sundává jednu radlici.(on ten motor není až tak úplně v cajku) 120koní ho zvládne bez problémů. Dá se nastavit záběr takže si ho přizpůsobíš. Sukovy jsou velmi solidní pluhy s dobrou tradicí (mám pouze negativní skušenost s ochotou ve firmě-nějak jsem se nepochopili a tak jsem šel jinam) Ale co se týče výrobku tak skušenosti dobré. Tlumočím dva uživatele těchto pluhů.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod Jarek » 02 led 2011 17:33

bold píše:
Jarek píše:Zdravím ve spolek.Máte někdo skušenosti s pluhem SUKOV SKR roto.Chci si tento pluh koupit ve čtrradličném provedení.teď ho sukov prodává hodně levně.Zvládne to 120ti-koňový traktor máme tu střední až těžší půdy.Budu rád za každou radu.

čtyřradličný tahá kolega se 10145, ovšem v těžších půdách sundává jednu radlici.(on ten motor není až tak úplně v cajku) 120koní ho zvládne bez problémů. Dá se nastavit záběr takže si ho přizpůsobíš. Sukovy jsou velmi solidní pluhy s dobrou tradicí (mám pouze negativní skušenost s ochotou ve firmě-nějak jsem se nepochopili a tak jsem šel jinam) Ale co se týče výrobku tak skušenosti dobré. Tlumočím dva uživatele těchto pluhů.


S tou ochotou máš pravdu.Je to bída.Pluh mi přiveze známy z německa a o 15 tis.levněji než od výrobce.Jen mi nejde do hlavy záběr první radlice.Nejde tam nijak nastavit.Je to dáno už konstrukcí.Výrobce mi řekl že pokud mám rozchod kol mezi 120 a 130 cm tak je to v pohodě.Nevíš jaké mají konkrétně typy těch pluhů ti dva uživatelé?dík.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 02 led 2011 17:34

Máš facebook?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod Jarek » 02 led 2011 17:41

Ja ne.ale manželka.jo.

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod Jarek » 02 led 2011 17:42

.
Naposledy upravil Jarek dne 22 led 2011 20:10, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 02 led 2011 17:58

http://www.facebook.com/permalink.php?s ... 1762258612
skus to zkopírovat, možná se ti to zobrazí
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 02 led 2011 18:13

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 0627106329
Tady je můj traktor a sukov 3 radličný. Nevím jak sem vložit fotku-bohužel
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod farmářJH » 02 led 2011 18:21

dole je v záložce : Příloha. Tam. Jsi na FB pod svým jménem?
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 02 led 2011 18:27

farmářJH píše:dole je v záložce : Příloha. Tam. Jsi na FB pod svým jménem?

jasně už jsem si tě potvrdil
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod Jarek » 02 led 2011 18:32

Pěkná fotka.Co je to za typ.toho pluhu?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod bold » 02 led 2011 18:33

Jarek píše:Pěkná fotka.Co je to za typ.toho pluhu?

Máš tu dva odkazy. Dal jsem tu fotky, páč typ přesně nevím. Sem tam sem zavítá někdo od Sukova tak možná určí přesně typ.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: PLUHY SUKOV

Příspěvekod Jarek » 02 led 2011 18:37

A jak ten pluh zaklápí rostlinné zbytky.Zaorá pěkně všechno?

PředchozíDalší

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník