PHX

Příspěvky: 9
Registrován: 02 črc 2007 10:59
Bydliště: Myjava Západné Slovensko

Příspěvekod ST180 » 11 zář 2007 16:51

praveže je to konštrukcia pevná nemá nastavovanie sklonu radlíc.

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Příspěvekod zemědělec » 26 pro 2007 16:21

Pluh PHX často láme štéčko protože ho táhne jen za jeden čep a do druhého tlačí.Nejhorší je když dáš nové ostří a plazy jsou smetené.Trochu pomůže dát na poslední radlici dva plazy nad sebe -přivařit ten kratký nad ten dlouhý a pokud nejezdíš na svahu, povolit stahovačky ramen.

Příspěvky: 29
Registrován: 13 úno 2008 21:20

Re: PHX

Příspěvekod tipclub » 11 úno 2009 20:19

neviete kde by som zohnal drziak krojidla na PHX?u nas to nikde nemaju.poradte nejaky obchod.dik

Příspěvky: 61
Registrován: 21 kvě 2008 22:10

Re: PHX

Příspěvekod caryfuk » 22 úno 2009 16:02

Nedávno jsem četl,že by měla být obnovena výroba těchto pluhů firmou Kocourek (http://www.kocourek-nd.wz.cz).
Nemám teď bohužel po ruce nic, čím bych to položil. Ten inzerát byl v časopisu Agrospoj. Zkus se pozeptat tam.

Příspěvky: 18
Registrován: 22 úno 2009 12:12

Re: PHX

Příspěvekod pantau2 » 25 úno 2009 18:22

My to taháme sTG 190 a TM190 a máme tam 6 radlic phx jsou ok.

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: PHX

Příspěvekod traktor Zetor » 03 kvě 2009 14:16

Jaký je potřebný výkon traktoru na 3 radličný pluh PHX1-434. Nevíte?
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2008 19:03

Re: PHX

Příspěvekod Majkl » 22 kvě 2009 16:39

my jsme ho tahali 8011 a za mokra toho měl docela plný brejle

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PHX

Příspěvekod poulm » 11 srp 2009 21:57

Mrkněte na video Fortschritt ZT323 + 6PHX35:
http://www.youtube.com/watch?v=pmQhSU956LA
http://www.youtube.com/watch?v=OBZ_YOw5okE

Je vidět, že pluhy PHX jdou opravdu zapojit za cokoli. Také mám traktor Fortschritt, za kterým tahám Privát Roto 430 nadstavený na pět radlic, ale na větší hektary to není.

Možná budu mít poptávku na orbu několik desítek hektarů, tak uvažuji že 5PHX35 za tento traktor bude optimální.

Má někdo s tímto zkušenosti?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PHX

Příspěvekod bold » 30 srp 2009 12:59

Má tu někdo skušenosti s 6 radličným obracákem z roudnic?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: PHX

Příspěvekod OŤAS » 30 srp 2009 13:39

Oral jsem s Agronom Roto 535, 5. radličný pluh se vzduchovým jištěním a tahal jsem to se Z 16145. Práci to dělalo pěknou a hlavně na svazích, akorát mi tam dost chyběly zaklápěče rostlinných zbytků, případně i předradličky a ještě byl dost velký problém s otáčením na souvrati. Musel se dávat dost velký pozor aby jste si nepustili pluh přímo na traktor, na otáčení to mělo dost krátký závěs.
Každý člověk má právo na můj názor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PHX

Příspěvekod bold » 30 srp 2009 14:09

Měla 160 přebytek výkonu nebo to bylo tak akorát? Kupuju 6 radličný obracák tak jsem zvědav. Mám tu ale jen písčitohlinité nabo hlinité půdy. žádný jíl nebo kopce.Potřebuju obracák za 16145 a posléze za 200koní(ještě nevím z jaké stáje) Zatím mám B-200 a celkem spokojenost.Na brambory to stačí (kolem 1ha) na obiloviny (40-60ha) potřebuju něco výkonějšího. Když jsem oral pod ječmen s B-200 tak velká 2 a ještě na půl plynu. Takže počítám těch 6 radlic bude optimálních.Za každé další rady dík.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 4
Registrován: 13 kvě 2008 19:41

Re: PHX

Příspěvekod fiddor » 09 říj 2010 21:09

Mohl by mě někdo říci jak se seřizoval 6PHX při orání,mám na mysli hloubku orby a záběr radlic .Nebo ten byl pevně nastavený na 30 a35 cm na radlici . Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PHX

Příspěvekod poulm » 12 říj 2010 14:30

To je celkem jednoduché,hloubku přední radlice si držíš na ramenech traktoru,hloubka zadní radlice se nastavuje na dorazech zadního kola při spouštění na zem. Záběr první radlice si dorovnáš hřídelí,kterou máš v ramenech,ta je chycena v třmenu a lze s ní posouvat do leva nebo do prava. Celkový záběr se seřizuje na táhle k řízení zadného kola,je tam šroub,nebo si tam sami traktoristi vkládali pístnici,aby si při orbě ve svahu mohli srovnávat záběr za jízdy. Toť vše,je to celkem jednoduchý a betelný pluh. Ještě dej pozor při ostrém zatáčení ,když ho zlomíš do pravého úhlu, tak pluh má tendenci se vyvracec, couvej s ním pokud možno co nejpříměji,ať něco neurveš.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2010 09:35

Re: PHX

Příspěvekod Pavel12 » 31 říj 2010 09:38

Zdravím,potřebuju poradit na jaky tlak se plní hydraulický akumulator tohoto pluhu.

Příspěvky: 4
Registrován: 13 kvě 2008 19:41

Re: PHX

Příspěvekod fiddor » 06 srp 2011 00:27

Dobrý večer zajímal by mě váš názor na pluh PH1-422.Jaký to byl pluch a jaké měl parametry nastavení, Viděl jsem sním orat 161 45 zetor byl ro pětiradličný pluch a měl stim co dělat když zajel do mokrých míst.Prý měl tenhle pluch stavitelný záběr 30-40 cm. vyráběl se jenom jištený pružinama nebo i lanem . děkuji za odpověď.

Příspěvky: 264
Registrován: 28 lis 2006 21:47
Bydliště: českobudějovicko

Re: PHX

Příspěvekod václav » 08 srp 2011 22:41

Pavel12 píše:Zdravím,potřebuju poradit na jaky tlak se plní hydraulický akumulator tohoto pluhu.


Měl by se plnit dusíkem na 40 bar, myslim že je to na štítku napsáno. Origo akumulátory se dají přetěsnit a vyměnit membrána, snadno se přetlakujou když se nehlídá budík a napere se tam olej "co snese".

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: PHX

Příspěvekod neznalek » 08 srp 2011 22:56

mám na prodej petiradličné PHX, hydraulicky jištěné, 35 radlice... dva roky stoji, ale je plně funkční (koupil jsem obracecí). Přenechám za 10tis, což je defakto šrotova cena, je mi líto to vyhodit. Kdyby mel nekdo zajem ozvěte se a pošlu fotky ;)

Příspěvky: 61
Registrován: 21 kvě 2008 22:10

Re: PHX

Příspěvekod caryfuk » 14 lis 2011 02:06

Nazdárek,před časem jsem koupil 6PHX35. Tento pluh má zajímavé provedení držáku nábojů zadních kol -viz obrázek. Dle mého takové provedení nemůže vůbec držet příčné nastavení pluhu. Rozhoduji se, že to zavařím na tvrdo,jak to bývá na ostatních PHX. Nemáte s tím někdo zkušenost? Dále jsou na pluhu jednolivé jisticí pístnice propojeny hadicí vždy jedna do druhé, až na konci vede hadice do tlakové nádoby. Má to nějaký změněný jistící účinek oproti dvěma hadicím vedoucím z každé pístnice do centrální trubky? Tento pluh má ještě jednu zvláštnost,rám je celý svařen z jacklů. Všechny PHX co jsem zatím viděl měly rámy svařeny z L-profilů. Děkuji za případné informace.
Přílohy
SAM_2066.JPG
SAM_2066.JPG (100.35 KiB) Zobrazeno 19930 krát
SAM_2064.JPG
SAM_2064.JPG (90.85 KiB) Zobrazeno 19930 krát

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: PHX

Příspěvekod neznalek » 14 lis 2011 11:05

caryfuk píše:Nazdárek,před časem jsem koupil 6PHX35. Tento pluh má zajímavé provedení držáku nábojů zadních kol -viz obrázek. Dle mého takové provedení nemůže vůbec držet příčné nastavení pluhu. Rozhoduji se, že to zavařím na tvrdo,jak to bývá na ostatních PHX. Nemáte s tím někdo zkušenost? Dále jsou na pluhu jednolivé jisticí pístnice propojeny hadicí vždy jedna do druhé, až na konci vede hadice do tlakové nádoby. Má to nějaký změněný jistící účinek oproti dvěma hadicím vedoucím z každé pístnice do centrální trubky? Tento pluh má ještě jednu zvláštnost,rám je celý svařen z jacklů. Všechny PHX co jsem zatím viděl měly rámy svařeny z L-profilů. Děkuji za případné informace.


tak takové PHX vidim poprvé...nicméne to uložení kol by takto mělo fungovat a možná lépe než s uložením na pevno, které maji ostatní PHX s plechovym kolem...mělo by se vždy "opřít", at už pluh jede v zemi nebo se šoupe po povrchu, ale to poznáte až s ním pojedete, zavařit to mužete vždycky... puvodnímu majiteli to asi taky fungovalo... ale to jištění by zajímalo i mne :shock:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2007 17:41

Re: PHX

Příspěvekod venca43 » 14 lis 2011 13:48

Myslím ,že to jištění funguje jen na první radlici.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PHX

Příspěvekod poulm » 15 lis 2011 09:08

Já v tom jištění nevidím problém,ty pístnice jsou spojené nádoby pomocí hadic a tlakované tlakovou nádobkou,resp. tlak se šíří všemi směry stejně. :D

A v tom uložení zadních kol taky nevidím problém,aspoň to líp kopíruje terén a po silnici neškrtá ocelové kolo po zemi.
Příčné nastavení pluhu jinak funguje úplně stejně jak na kterémkoliv jiném PHXu.

Prostě to vem,zapíchni do země a orej.

Čím to vlastně budeš tahat?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 61
Registrován: 21 kvě 2008 22:10

Re: PHX

Příspěvekod caryfuk » 15 lis 2011 13:35

Co se týče toho jištění vím, že tohle zapojení hadic měl pluh 6-PHX-35-H, r.v.79. Tento pluh měl tři menší dusíkové nádoby,ke kterým vedla hadice od první pístice. Od r.v.81 následovala inovace s centrální trubkou,dvěmi hadicemi z každé pístnice a jednou dusíkovou nádobou s označením pluhu 6-PHX-35-1-H.
Jde mi jen o to, že jednou hadicí dochází k pomalejšímu odtoku oleje, než u hadic dvou a tím pádem k prodlevě zvednutí radlice.

U těch kol mi přijde výhodnější to pevné uložení s ocelovým kolem. Ono když ten pluh jede v zemi tak se to rádo o to kolečko opírá a ostří nejde tolik na špičku. Takhle se celý pluh bude držet v nastavení ramenou traktoru. Ale zatím to tak nechám, ona praxe ukáže :lol:

Tahat to bude Case MX 200. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PHX

Příspěvekod poulm » 16 lis 2011 17:29

Tak to je šikovný traktor, PHXe můžeš roztáhnout na max. a ještě budeš jezdit s rezervou :D

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xTKAUSl6y5s

http://www.youtube.com/watch?v=XUbNTIGiE-4
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 12
Registrován: 22 led 2008 17:24

Re: PHX

Příspěvekod filip 90 » 09 dub 2012 16:41

No ta agregace asi opravdu zavisí na lokalitě. Třeba u nás (Kolínsko) PHX 5 tahali stošedesátkou a měla toho docela dost. Pak tu měli PHX 6 a škodovka se v tom vyloženě trápila (pravda neměla nic moc vzorky) ale i za sucha to bylo na hranici a v kopci se v tom hrabala a orba stála za prd.
No a co se u nás tahá. Kverneland otočný 4 radlice 117 Forterra a má toho tak akorát. Pluh MF 6 radlic - JD 8200 taky tak akorát. McCormick XTX 200 a Gregorie Besson 6 radlic jede na krev. Za mokra jsou všichni v řiti. PHX 5 a JD 8110 - ten s tim jezdí cekem v pohodě i za mokra. No a pak se dojíždí JD 8310 se sedmerákem Kverneland. No a ten jede na plnej knedlik i v ideálních podmínkách. Prostě závisí na poli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PHX

Příspěvekod poulm » 19 dub 2012 14:05

Ty polní podmínky jsou mnohdy hodně rozdílné.
Od ideálních,kde 120ka tahá 6PHX35 v prašanu až po ektrémní,kde ten samý pluh má problém utáhnout i Kirovec v těžké jílovici.
Viděl jsem oba případy a je potřeba často přemýšlet co s čím tahat,aby ta práce za něco stála a nafta netekla zbytečně do oblak.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 3
Registrován: 08 úno 2012 23:28

Re: PHX

Příspěvekod Alex » 26 čer 2012 22:01

Potřeboval bych buďto manuál, nebo dílenskou příručku k pluhu 7 Phx 30 a Roudnickému 6 radličnému péráku. Naši aktivní spolupracovníci je před lety zkrátili jen na 5 radlic a já s bráchou bychom je rádi vrátili do původního stavu, protože na 200 koní je 5 radlic opravdu málo. Potřebovali bychom nějaké materiály kvůli roztečí radlic, délce táhel atd. Mockrát děkuji za pomoc, radu či jakýkoli podklad...

Předem děkuje Alex a brother

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: PHX

Příspěvekod neznalek » 26 čer 2012 22:12

Alex píše:Potřeboval bych buďto manuál, nebo dílenskou příručku k pluhu 7 Phx 30 a Roudnickému 6 radličnému péráku. Naši aktivní spolupracovníci je před lety zkrátili jen na 5 radlic a já s bráchou bychom je rádi vrátili do původního stavu, protože na 200 koní je 5 radlic opravdu málo. Potřebovali bychom nějaké materiály kvůli roztečí radlic, délce táhel atd. Mockrát děkuji za pomoc, radu či jakýkoli podklad...

Předem děkuje Alex a brother


jednodušší bude petráčky prodat a vetsi koupit...pokud jsou zkracovane, tak bude upaleny i ram, roztec radlic se nemenila, jen delka rámu a řídících táhel. Zpětně to navařovat bude náročné, drahé a nikdy uz to nebude takove jako origo. Měl jsem pětarak zkraceny na 4 a kdyz jsem chtel radlici navíc 4ku sem prodal a petku koupil. Ostatně dneska už ze ten pluh slusne zaplatí i v hutích.

Příspěvky: 3
Registrován: 08 úno 2012 23:28

Re: PHX

Příspěvekod Alex » 26 čer 2012 22:19

Našel jsem v kopřivách originální rám na 7 PHX 30 a je z toho akorát udělaný podrývák, takže přeháži radlice a 2 jen přidám...jde o to , že rozteče se liší a táhla to nemá. Jinak brácha péráka zkracovaného nemá, ale posunuly se mu veškeré radlice a špatně zaklápí... Jde mi jen o nějaký nákres s mírami....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: PHX

Příspěvekod poulm » 28 čer 2013 18:50

Objevil jsem tento zajímavý roudnický pluh. Nejspíš je to překopávka,ale nápad to není špatný:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Re: PHX

Příspěvekod pfernet » 11 úno 2014 16:42

Alex píše:Našel jsem v kopřivách originální rám na 7 PHX 30 a je z toho akorát udělaný podrývák, takže přeháži radlice a 2 jen přidám...jde o to , že rozteče se liší a táhla to nemá. Jinak brácha péráka zkracovaného nemá, ale posunuly se mu veškeré radlice a špatně zaklápí... Jde mi jen o nějaký nákres s mírami....

Tak je to asi s křížkem po funuse ale třeba se to bude někomu ještě hodit.
Rozestup orebních těles u pluhu 6-PHX-35-1-H je 869mm a u pluhu 7-PHX-30-1-H je 768mm

PředchozíDalší

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků