optimální rychlost orby

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: optimální rychlost orby

Příspěvekod Jan » 23 lis 2018 12:22

Nevím ale asi to bude tím suchem,u mého PB 100 jsem měl to samé letos a nyní i s Diamantem 11 jakbysmet. Pokud byly roky na oračku dobré tak žádné také korekce nebylo třeba.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: optimální rychlost orby

Příspěvekod Jan » 15 lis 2019 21:03

jaris píše:Letošní orání stojí pěkně prd, sucho jak sviňa, greening narostlej místama 1m hořčice se svazenkou a pluh vylejzá :( . Jinak měl bych dotaz, mám pluh kverneland RN 100 kolo ve 2/3 rámu a ať dělám co dělám pořád mi jedna strana oře mělčeji a předek vylejzá. Musím na tu horší stranu pluh zahlubovat na kolečku EHR až o 5% a štve mě to, že s tím musím pořád takhle hejbat. Neřešil jste někdo něco podobnýho, nebo nějakej fígl? ( pneu traktoru nahuštěný stejně, táhla ramen traktoru mám stejně dlouhý, nebo na tu horší stranu táhlo protáhnu i o 3 cm a stejně nic moc, na pluhu nic nataženýho není)

Tak podařilo se letos odstranit tu korekci? Já se toho zbavil

Příspěvky: 35
Registrován: 21 lis 2012 19:24

Re: optimální rychlost orby

Příspěvekod berdys » 15 lis 2019 21:22

bud napiš jak jsi to udelal nebo si to nech jako maly dítě ze školy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: optimální rychlost orby

Příspěvekod Jan » 15 lis 2019 22:31

Problém byl v táhlech tbz na traktoru.Měřil jsem od čepu po čep aby byly obě strany stejně a v brázdě každá strana chtěla korekci několi %,zkoušel jsem to dorazy na pluhu a pak i jednotlivě ramena tbz bez výsledku.
Tak jsem dal na pluhu dorazy na stejnou hodnotu pluh do přepravní polohy a najel na rovnou plochu kde jsem nastavilaby čepy pluhu byly oba na stejnou hodnotu.
Od té doby 58% levá i pravá strana.

Předchozí

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník