Pluh - pásák

Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2007 20:27
Bydliště: Jarošov

Pluh - pásák

Příspěvekod stonozka » 28 led 2007 20:44

jaký pluh je nejvhodnější za pásák - nesený nebo polonesený :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 29 led 2007 16:50

Jedině tažený ani nesený ani polonesený při neseném by to ani nešlo stačí zatočit pohne se zadek a ohne se i pluh a zlomíš ho polonesený by možná šel ale byl by tam tan sám afekt možná kdybys měl GPS aby se moc necukalo volantem ale i tak by ten pluh dlouho nevydržel to samé dělá i kloubák i když tam je to v menší míře samozřejmě u toho musejí být volná spodní táhla ale za takové stroje se dělá pluh tažený

http://www.kverneland.cz/img/produkty/img987.jpg

http://www.kverneland.cz/img/produkty/img988.jpg

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Příspěvekod vasek » 30 led 2007 00:29

libor píše:Jedině tažený ani nesený ani polonesený při neseném by to ani nešlo stačí zatočit pohne se zadek a ohne se i pluh a zlomíš ho polonesený by možná šel ale byl by tam tan sám afekt možná kdybys měl GPS aby se moc necukalo volantem ale i tak by ten pluh dlouho nevydržel to samé dělá i kloubák i když tam je to v menší míře samozřejmě u toho musejí být volná spodní táhla ale za takové stroje se dělá pluh tažený

http://www.kverneland.cz/img/produkty/img987.jpg

http://www.kverneland.cz/img/produkty/img988.jpg

Teda nechci bejt jak nějakej hnidopich, ale at koukám jak koukám mě to pořád připadá jak polonesená veze byť s vlastní nápravou. Při slově tažený se mi vybaví pluhy za Détika ovládaný špagátem z boudy. A k těm volným spodním ramenům u kloubáku ono je to asi jak kde, když jsem tahával phx nemohl jsem mít ramena uplně navolno a to hlavně když se za jedno jetí 3x změní druh půdy to se pak stane že třeba chvíli 1 kudla bere né 35 ale 50 cm a to asi není to pravé to samo na svahu když mi lupl řetěz v noci a já že to nejede no bodejť jo první radlice brala 2x tolik co normálně. Třeba se pletu, ale takovou mám zkušenost. :wink:

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Příspěvekod chomyz » 30 led 2007 11:39

Souhlasím s Vaškem, poslední tažené pluhy co Kverneland dělal byly pokud vím DC a DA a ty už se asi nedělají navíc tam nejde používat regulační hydraulika traktoru. To co je na fotce je normální návěsný pluh s nápravou a pokud vím tak s takovýma pluhama pásák normálně jezdí. Spíš jde o to že by to měl být on-land pluh a takové se většinou dělají pluhy nápravové. I když jdou tak přestavit i některé nesené pluhy a tuším že ten šílený nesený sedmerák Kverneland kdysi doporučoval za pásáky. Ale vím že když se nesené pateráky dřív tahaly se škodovkou tak to kloubové řížení pro nesený pluh nebylo ideální.Ale jinak je asi rozdíl v řízení pásáku a kloubového pásáku-quadtracu a v jejich vlivu na pluh.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 30 led 2007 12:49

jo jo dá se to tak říct že je polonesený ale při práci bych řekl že je jen tažený protože u poloneseného pluhu můžeš štelovat hloubku ramen ale u tohoto tam máš vodící a zároveň hloubkové kolo před přední radlicí přizdvihnout to sice asi půjde ale do země asi ne takže snim normalně zahloubíš a ramena se nastaví do roviny aby byl rám rovnoběžně s půdou.A ramena jsou tam na to aby se při otáčení zdvihly aby se pluh neotačel přímo ze zaorání.Plovoucí ramena by u takového pluhu měli být aby se neprojevovalo natačení zadní části na pluh. ALE souhlasim že by se asi měl pojmenovat jako polonesený ať je vtom pořádek takže se přispůsobím vašemu názoru.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 30 led 2007 12:53

Jo a viděl jsem to pracovat tu spodní variantu i stim JD a vůbec mu to nešlo nechtěl jít vůbec do země zaprve asi proto že u klasického poloneceného ho můžu pěkně zarvat do hloubky aby se chitil Teda první radlici určitě víte o čem mluvim a pak se zase vrátí do roviny a pěkně oře ale je to spíš na pěknou půdu tam mu to nešlo ostuda.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 30 led 2007 17:50

Mno záleží jaky pásák že? DT 50 nebo DT 75 tam bych volil taženy s obsluhou nad zadnim kolem viz československy týdeník z roku třeba 1955 :D
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 31 led 2007 00:17

karel: jo to mi vzdy vypravi deda jak s tim rozoraval vlastni meze :roll: :? a prej se na tom strasne blbe menilo ostri :( jednou se mu prej stalo ze cejtil jak se mu detik nak podivne naklani tak z neho seskocil a ten se prevalil zlomil se mu komin, prevalil se zpatky na pasy a pokracoval v ceste :lol: :lol:

jinak vasek ma pravdu vzdyt vsechny PHX a B201 jsou polonesene pluhy a tahali se vetsinou s kloubakem ST180 :D a kdyz nekdo rekne ze ma pluh ve predu kolo ze je tazenej blbost to by byly i prvni B201 co meli kolo vzadu a ve predu na obou se nastavila hloubka a pak se to jen zvedalo hydraulikou... ale porat je to poloneseny pluh ktery byl na savlich :wink:

tazeny byl ten za DT50/75 pac ty nemeli hydrauliku :wink:
zetor rulezzzzzzz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Příspěvekod vasek » 31 led 2007 00:31

libor píše:Jo a viděl jsem to pracovat tu spodní variantu i stim JD a vůbec mu to nešlo nechtěl jít vůbec do země zaprve asi proto že u klasického poloneceného ho můžu pěkně zarvat do hloubky aby se chitil Teda první radlici určitě víte o čem mluvim a pak se zase vrátí do roviny a pěkně oře ale je to spíš na pěknou půdu tam mu to nešlo ostuda.

Ještě by mě zajímala jedna věc viděl jsi někdy pracovat takovou soupravu na svahu a třeba za mokra nebo po hnoji? Jak se to chová v takových podmínkách? Si neumím představit co tě udrží v rovině když se nemůžeš opřít o brázdu a ještě kloub to s tím hne a skončí někde v borůvčí pod posedem :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 31 led 2007 12:58

To samozřejmě nemůže jít když je mokro tak je člověk rád že zajede do brázdy aby se utáhl. A když prší tak udělat první brázdu a pokud prší hodně tak než se vrátím tak ani v té brázdě to pěkně hrabe když je dlouhé pole a na svahu to musí pěkně uhybat mě uplně stačí když podmitám ve svahu tak jedu pěkně bokem jak na ploché dráze.


Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 31 led 2007 13:19

A další věc já mám pluh Kverneland PL 100 a je to polonesený ale říkají mu i tlačený poněvač ta první sekce je tlačená od nápravy směrem k traktoru a až ten trojáček mám tažený o tom nemá cenu tak hluboko dyskutovat já myslím že stonozka ví o jakém systému pluhu se bavíme

Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2007 20:27
Bydliště: Jarošov

Příspěvekod stonozka » 05 zář 2007 20:11

V podstatě řečeno kdyby se sem daly vkládat fotky a texty bez omezení tématu a bez schvalování dalším člověkem, tak jako je to na http://www.farmphoto.com, kde pošleš foto s tím co tě momentálně napadne a okamžitě se to objeví na stránce, protože to neprochází cenzurou a nikdo to nemůže zrušit pokud je mutoto téma proti jeho vůli. Myslím si, že bysme se dozvěděly daleko víc nových věcí a diskuse by byla o hodně živější než momentálně je, protože farmweb je již delší dobu na bodu mrazu, tak jako všechno v zemědělství.
dlouhou dobu jsem čekal kde se objeví tažený pluh, abych vám ho mohl teda ukázat, ale ne na tomot webu protože sem ten obrázek během dvou munit dát nemůžu, proto se podívejte na farmphoto, kde na titulní straně uvidíte pásák a dvojáček tažený pluh. tak vlastně v podstatě máme tři druhy pluhů - tažený,polonesený a nesený. Polonesené všichni znáte, nesené taky a tažený je ten co byl přede všema. Měl jedinou nevýhodu a to v tom, že nezatěžoval zadní nápravu traktoru.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 07 zář 2007 08:58

Musim uznat že si me pobavil svym komentařem k bodu mrazu na Fw a v celem nešem zemedelství. Když bych tu nemel schvalovani a každej by si sem psal co chtel a daval fotky jake ho napdnou tak z toho bude jen hromada bordelu na kterej se neda divat a bude sem psal 5x vic decek keří tu budou řešit uplne ptakoviny.
Tento sytem se velice osvedčil a nebude se na Farmwebu nic menit a kdo to nechape tak je to jeho problem .zachvilku by sem vkladli fotky poláci a bylo b tady s tohoobrovske šrotište . Než na farmphoto vtrhli tito vkladči z polcka byl to moc dobrej web :(

Příspěvky: 11
Registrován: 06 led 2007 16:55

cenzura FW

Příspěvekod Rosťa » 04 lis 2007 19:00

Martine, musím souhlasit se Stonožkou, že od jisté doby je na Fw cenzura. Podle tvé odpovědi si jeden z těch, přes které tato cenzura prochází. Myslím si, že by jsi měl hodit zpátečku v tom směru co se týká Poláků a jiných účastníků ... Na Farmphotu nikdo neřeší nikoho. Tam každého zajímají věci za zemědělství, odkonce se tam i pobavíš nad některýma fotkama. Proč by si tam Polák nemohl dát fotku jak píse "Můj trakotorek apod." Toto není u tohoto webu možné. Tam není nutné stále se přihlašovat a registrovat, tak si každý může dát co chce, protože se to tam neustále točí. Fotka tasm zůstává max. 24 hodin a pak ji automaticky překrývají další vložené. Za tu dobu co to sleduji jsem tam neviděl žádné nesmysly, pouze fotky z běžného života zemědělství, narozdíl od našeho webu, kde vše podléhá cenzuře a je zde vidět život jenom ve velkých zemědělských podnicí, jako kdyby u nás nebyly střední zemědělci se svými problémy. I co se týče výrobců pro zemědělství, těch si myslím u nás zůstalo ještě dost a dělají kvalitní stroje,ale asi patřičně nesponzorují provoz tohoto webu, tak se o nich nijak nemluví, to si teda mslím já, možná je to můj názor, ale byl bych rád,kdybych se s ním mohl podělit i s druhýma. :wink:

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jirka » 04 lis 2007 19:59

Obávám se, že si to představujete příliš jednoduše a v momentě, kdybyste se dostali do pozice adminů FW, měli byste z toho prdelku pěkně staženou. Farmphoto se stalo snůškou zrůdných fotek a to jej zkazilo. Když tam mistři z polska naflákaj 50 fotek ursuse nebo bizona ze všech úhlů a stran, pak to nemá smysl provozovat. FW vždy byl o kvalitních fotkách a proto je nutné je procházet a schvalovat. Úroveň je třeba držet a za žádnou cenu se od ní neodchylovat, neboť není důležité kvantum fotek nebo zobrazit komplexně zemědělství,ale mít radost z toho, na co se koukáte. Nikdo nikoho nenutí ani za nikým nechodíme s prosíkem, aby zveřejňoval fotky na FW. Je to věc čistě dobrovolná a jde pouze o to, že pokud se podíváte na návštěvnost těchto stránek, je asi každému fotografovi jasné, kde jeho fotky uvidí více lidí. Přijde mi, že jste projekt FW vzali jako "sloužím lidem", ale to není správné. Vznikl pouze jako koníček několika lidí, který se otevřel veřejnosti. Jsme rádi, že se komunita kolem něj neustále rozrůstá, ale stále nejsme služebníci, ale poskytovatelé. A jelikož ti,jež jej založili,mají na prvním místě kvalitu, není o čem diskutovat. Posunujete FW jako centrum českého zemědělství, což mě na jednu stranu těší, ale na druhou máte pocit, že je možné diktovat co a jak kde bude či nebude. K tomu sponzoringu. FW nikdo nesponzoruje. A to naprosto oteřeně přísahám, že ne. Nikdy to tak nebylo a není. Pouze si kdokoliv, a to zdůrazňuji kdokoliv, může zapaltit prostor pro prezentaci, tedy reklamu. Nic víc,nic miň. Dveře jsou otevřeny komukoliv, takže tento nářek mi přijde opravdu zbytečný a velice krátkozraký.

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků