pluh Agronom Roto

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 20 říj 2016 09:35

Chtělo by to vyfotit z druhé strany,ne z pohledu z traktoru ale ze strany zoraného směrem k pluhu.
Druhá radlice bere hodně nebo třetí bere málo. Také může být ještě ta třetí radlice mírně vytočená ve svislé ose a tím pádem nedohodí hlínu k té druhé,to způsobuje vůle slupice v uchycení nebo ojetý boční plaz. Něco podobného mi jednou dělala jedna radlice,tak jsem na plaz navařil plocháč 20mm a už jela rovně.Je dobré také sledovat,zda jdou všechny odhrnovačky v zákrytu a pod stejným úhlem,pokud se nějaká radlice vykrucuje,nebo uhýbá či zvedá nahoru,tak to dělá tyto problémy. U toho pružinového jištění je více pohyblivých částí a je potřeba,aby všechny pružiny byly dotažené na stejné předpětí. Možná se ta třetí radlice jenom trošku nadzvedává a možná by stačilo trochu přitáhnout pružinu a dotlačit ji dolů.
Chtělo by to více fotek z více úhlů,pak by se dalo možná usoudit více.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Mr.Equable » 20 říj 2016 18:13

Vyfotim teda z více úhlů, až budu zase v zemi. Takhle z traktoru, toho moc vidět neni a když zastavim, tak zase neni tah a vypadá to ok. :-) Co vim, tak je ohnutá 1. a nedohodí a 2. pak dělá hrb a lepí se na desku hlína. Plazy jsou ve stavu každý jinak ojetý. Jestli je všechno v žadě, na to mam "křiví oči" a kolikrát vůbec nevidim, jak je to za sebou :-) tak zrovna tutom poli je spíš písek, tak může mít drobet vliv i to utlačení traktorem, ale ten jede po 4.r. Ostří se mi ojelo téměř stejně, tak by měl být v rovině. Je vůle vice méně ve všech čepech :-( Ta se bude řešit až dooram.
PS: Ještě se zeptam, když ho mam na levou stranu tak mi nechce zaorat. Postaví se na špičku nákladu a trvá mi i 10m než zaleze. Když dam v ramenech níž, tak se "vyklopí" jako kdybych ho otáčel.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod tonik » 20 říj 2016 19:15

Mr.Equable píše:Vyfotim teda z více úhlů, až budu zase v zemi. Takhle z traktoru, toho moc vidět neni a když zastavim, tak zase neni tah a vypadá to ok. :-) Co vim, tak je ohnutá 1. a nedohodí a 2. pak dělá hrb a lepí se na desku hlína. Plazy jsou ve stavu každý jinak ojetý. Jestli je všechno v žadě, na to mam "křiví oči" a kolikrát vůbec nevidim, jak je to za sebou :-) tak zrovna tutom poli je spíš písek, tak může mít drobet vliv i to utlačení traktorem, ale ten jede po 4.r. Ostří se mi ojelo téměř stejně, tak by měl být v rovině. Je vůle vice méně ve všech čepech :-( Ta se bude řešit až dooram.
PS: Ještě se zeptam, když ho mam na levou stranu tak mi nechce zaorat. Postaví se na špičku nákladu a trvá mi i 10m než zaleze. Když dam v ramenech níž, tak se "vyklopí" jako kdybych ho otáčel.


To jsem právě měl na mysli s tím starším strojem, Všude jiná vůle a pak se to špatně dohání. Nejde o vůli nahoru a dolu ale i vlavo a v pravo. Jak to má rešený doraz při otáčení? Když mně jedna strana neleze tak si na té straně dám pluh trochu na špic.

Hlavně se podívej jestli máš stejně nastavení předpětí pružin jištění.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 20 říj 2016 20:12

To by taky mohla být vina té první radlice,jakým směrem je ohnutá? Je dost možné,že je koplá do boku a druhá loží hlínu moc na ní na první brázdu a vzniká tím kopec.
To že se ti pluh staví na špičku při zahlubování mi dělá občas taky,když ho pouštím moc brzy na zem a ještě není srovnaný,tak hoplazy tlačí nahoru.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Mr.Equable » 20 říj 2016 20:58

Poulme: je hnuta do boku, přesně jak píšeš, taky právě hůř dohazuje. Mě to téměř při každym otočení, zkusim dělat větší souvrať, ale stávalo se mi to i když sem zaorával uprostřed pole. :-) teď mam přes 15m, točim se rovnou zpátky.
Toniku:Doraz je tam řešenej takovim kovovym hříbkem se závitem. Ale ikdyž se postaví na špic, tak zaleze kousek(5cm)a ujedu třeba i 10-20m než zaorá úplně. Ramena mezi tim skoro na zemi, když se zaorá, zvednu ramena a kolikrát se mi stalo, že zase vylezl ven. Mimo jiné se mi nevede naladil silovou regulaci, ta s tim taky může dělat bordel.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 21 říj 2016 09:09

Tady na tom videu vidíš,jak širokou mám souvrať při otáčení do smyčky,odhaduji okolo 18-20m:
https://www.youtube.com/watch?v=b-9LPgzqins
Nemáš náhodou už sjeté ostří? Je mi divné,že ti pluh vyjíždí ze země,buď ti to dělá traktor,nebo se ti radlice spodem o něco opírají a dřou.Když je hodně sjeté ostří,tak to začne brousit spodem o těleso radlice.
Tu první radlici si dej do kupy,jinak se s tím nedomluvíš. Ty první radlice trpí nejvíc,protože často hrnou i 2x tolik hlíny než ty ostatní a pak uhýbají do boku,je dobré na těch první radlicích dát ten dlouhý plaz,aby se opíral o brázdu větší plochou,popř. na něj navařit ještě velký plocháč mm atp.,aby to nutilo přetláčet tu radlici proti tlaku hlíny.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Mr.Equable » 21 říj 2016 11:12

takhle se točim taky. plazy mam ty dlouhy. No když bylo sjetý, tak sem si taky myslel, že to dělá ono, ale když sem vyměnil za nový, tak to po pár jízdách dělalo zase.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 21 říj 2016 17:40

To je divné,nemůže ti všechny ty problémy dělat pořád ta štorclá první radlice? Pokud je hnutá do boku,tak ti může dělat odpor i při zahlubování.
Asi to chce ten pluh postavit někde na rovný beton a začít vše měřit a rovnat a opravovat,jinak to nevidím. :roll:
V těchto věcech má pluh pouze se střižným jištěním trochu výhodu,není tam tolik pohyblivých částí s možností poruchy. :|
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod tozer » 21 říj 2016 20:40

Mr.Equable píše:Poulme: je hnuta do boku, přesně jak píšeš, taky právě hůř dohazuje. Mě to téměř při každym otočení, zkusim dělat větší souvrať, ale stávalo se mi to i když sem zaorával uprostřed pole. :-) teď mam přes 15m, točim se rovnou zpátky.
Toniku:Doraz je tam řešenej takovim kovovym hříbkem se závitem. Ale ikdyž se postaví na špic, tak zaleze kousek(5cm)a ujedu třeba i 10-20m než zaorá úplně. Ramena mezi tim skoro na zemi, když se zaorá, zvednu ramena a kolikrát se mi stalo, že zase vylezl ven. Mimo jiné se mi nevede naladil silovou regulaci, ta s tim taky může dělat bordel.

možná je to blbost, ale máš srovnaný ramena? mě něco podobnýho pluh dělal když sem kvůli rotačce vyšrouboval pravý rameno vejš a při přepřahání sem to zapoměl zas vyrovnat :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Mr.Equable » 21 říj 2016 21:00

Až se přes zimu udělají čepy, tak zkusim srovnat tu 1.r. a povolit a znovu utáhnout na stejně všechny pera a proměřit. Ano ramena mam stejně dlouhý.
Poulme, ted mi napadlo... na pravou stranu je štochlá dovnitř a je to vlastne na jednom, tak se mohla na duhou stranu hnout ven a to by mohlo dělat bordel, ale vidět to skoro neni.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Mr.Equable » 02 lis 2016 01:12

Večera jsem zapřahal a zkusmo meřil vzdálenost mezi plazem a špičkou ostří(rozestup radlic). Docela překvápko, když byla každá jiná. Když jsem meřil péra, tak vzdálenost mezi čepama byla stejná +- nějakej milimetr. Zítra nafotím pluh z více úhlů a dám fotky a ještě změřím.

tu sou nějaké fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek tady je osnačen doraz Obrázek hydr. záběr. 1.r. Obrázek
Obrázek
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod tozer » 02 lis 2016 18:51

že se do toho pletu, ale když pominu že podle první fotky je každej náklad jinej, tak bych řekl že je podle 6 fotky trochu hnutá druhá spodní slupice...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 02 lis 2016 19:00

Taky mám ten pocit, že ta druhá je vyhnutá.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Mr.Equable » 02 lis 2016 20:13

Taky na to teď koukam a taky to vypadá, ale zrovna na tutu stranu to orá zrovna dobře :-) když se mi to povede, tak bude i videjo. :-D

tady je : https://youtu.be/fF0lFb_h-1c
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod tomous » 02 lis 2016 21:54

První a třetí fotka hovoří za vše. Než ten pluh srovnáš,tak si užiješ. Co ty zaklápěče na první radlici?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Mr.Equable » 03 lis 2016 00:54

tomous: můžeš poradit jak srovnat? jestli to je koupit nový "železo", nebo jen v nastavení? To je nouzovka, už mi to obrušovalo opěru zahrnovačky a zatim nemam nový, tak sem je takhle provizorně otočil. :-)

PS: Neměl byste někdo mazací plán? Spíš ale na Kvernelanda? Nějaký mazničky jsem našel, ale nevim co kde a jak často se maže(na radličkách)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod tonik » 03 lis 2016 19:07

Moje zkušenost je taková,
Uříznout fleksou v nejslabším místě, ustavit radllici vůči ostatním a přivařit ....... někde se bude víc řezat, někde víc navařovat. Dělal jsem to tak u Kvernelanda a výsledek super.

jinak pokud to chceš ohřát a srovnat tak nevěřím že to i při 100% ohřátí vrátíš do původní polohy. Moje finta 2 samodujné lampy 4 l benzínu a máš to rozpálené do žluta ale slejně to nedáš do původní polohy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 04 lis 2016 18:21

Hnutá je první i druhá radlice,jsou vůči sobě jakoby do kříže,proto ti to na jednu stranu orá líp a na druhou dělá hrby.
Celé to těleso drží na takových 4řech koulích na rámu,ty koule mají závity a jde to seřizovat, je možné že je to uložení již trochu vymačkané a celé to těleso dvojradlice se ti na tom hýbe či jakkoli uhýbá. Myslím,že to nebudou ohnuté slupice ani držák slupic, mrkni na ty koule a uložení které na nich sedí a uvidíš.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 04 lis 2016 18:56

vyfoť to ještě v ose rámu ( v ose pružin jištění) Dej foťák tak aby byly šrouby co nejvíc trčí z držáků per byly vidět všechny a byly v jedné ose (nejlíp zezadu) a uvidíš jestli jsou "uložení" seřízené stejně (to co píše POULM) pokud to bude stejné, tak je problém někde jinde.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Mr.Equable » 04 lis 2016 21:58

poulme: je pravda, že některá radlice občas jakoby "plave". Přes zimu bych nejradši to ještění všechno povolil, zkontroloval a pořádně namazal a rozhýbal a zkusil to srovnat.
bolde: snad chápu jak to myslíš, zítra zkusim vyfotit. zkusim i vyfotit a pak doplnit rozestup radlic.

Kdyby ještě někoho napadlo, co mam proměřit, napište.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 35
Registrován: 21 lis 2012 19:24

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod berdys » 05 lis 2016 07:04

Mě se podle fotek zda , že je i každa deska jinak předepnuta . Jestli mě rozumite co myslím postavení proti ornici

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod tomous » 06 lis 2016 21:59

Jen se zeptám jak je to s dílema na tyto pluhy?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 06 lis 2016 22:57

opotřebitelné díly v pohodě a lacino :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 07 lis 2016 20:22

Ceny od Opall-Agri:
http://www.opall-agri.cz/p/odhrovaci-deska-prava-agronom-ross

Orební těleso Agronom


Kód: 532-0-4040-184-7
ODHROVACÍ DESKA PRAVÁ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
1 448 Kč
Kód: 532-0-4040-187-7
ODHROVACÍ DESKA LEVÁ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
1 448 Kč
Kód: 532-0-4040-185-7
VÝMĚNNÝ DÍL PRAVÝ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
242 Kč
Kód: 532-0-4040-189-7
VÝMĚNNÝ DÍL LEVÝ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
242 Kč
Kód: 532-0-4043-127-7
BŘIT ZESÍLENÁ ŠPIČKA PRAVÝ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
343 Kč
Kód: 532-0-4043-128-7
BŘIT ZESÍLENÁ ŠPIČKA LEVÝ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
343 Kč
Kód: 532-0-4043-127-7.2
BŘIT PRO DLÁTO ZESÍLENÁ ŠPIČKA PRAVÝ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
343 Kč
Kód: 532-0-4043-128-7.2
BŘIT PRO DLÁTO ZESÍLENÁ ŠPIČKA LEVÝ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
343 Kč
Kód: 40300079
DLÁTO OTOČNÉ PRAVÉ PRO BŘIT PHX 35, AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
185 Kč
Kód: 40300089
DLÁTO OTOČNÉ LEVÉ PRO BŘIT PHX 35, AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
185 Kč
Kód: 532-0-4032-085-7
PLAZ ZADNÍ PRAVÝ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
470 Kč
Kód: 532-0-4032-089-7
PLAZ ZADNÍ LEVÝ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
470 Kč
Kód: 532-0-4032-084-7
PLAZ PŘEDNÍ PRAVÝ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
386 Kč
Kód: 532-0-4032-088-7
PLAZ PŘEDNÍ LEVÝ AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
386 Kč
Kód: 532-0-4055-004-7
PATKA PRAVÁ PHX 30/35, PRIVAT, AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
176 Kč
Kód: 532-0-4055-038-7 Patka levá PHX 30/35, PRIVAT, AGRONOM - ROSS
PATKA LEVÁ PHX 30/35, PRIVAT, AGRONOM - ROSS
Dostupnost: Skladem
225 Kč
Kód: 2654861.1
ŠROUB M 12X35
Dostupnost: Skladem
4,70 Kč
Kód: 2685212
MATICE M 12
Dostupnost: Skladem
1,20 Kč
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod tomous » 07 lis 2016 21:42

No myslel jsem spíš konstrukční. Pružiny na jištění,čepy .......

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 08 lis 2016 21:06

tak to nevím, ale zajímalo by mně jestli to někdo někdy potřeboval, já mám agrononoma starého jak blázen a že bych potřeboval měnit něco jiného než opotřebitelné díly se mně ještě nestalo.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 11 lis 2016 12:53

Tak záleží v jakých podmínkách se dělá,kde je více kamení,tak pluh dostává více zabrat a lecos se trhá.
Co se týče konstrukčních dílů,tak tam už ty ceny opravdu lezou dost nahoru.
Jak jsem přidával ten šestý díl,tak jsem sháněl slupice,tělesa radlice atd. a ty ceny se mi už moc nelíbily,tak jsem sháněl díly starší kde se dalo.
Pro představu slupice okolo 3,5tis,těleso okolo 5,5tis atp.,o ostatních dílech nemluvě.
Konstrukční díly lze koupit na objednávku tady:
http://www.ross-universum.cz/agronom-roto-535

Jinak co se týče závěsu,tak se někdy může stát,při tahání silným traktorem a při větší pracovní rychlosti, že se na pluhu na tom tříbodové závěsu zlomí ta hrubá hřídel co je v ramenech,no ona to vlastně bohužel není hřídel ale silnostěnná trubka a někdy praská vedle sváru jak je uprostřed přivařená. Bohužel konstruktéři trochu šetřili na nesprávném místě.Ale řešení je snadné,pasuje tam hřídel z pluhu PHX,která má naprosto stejné rozměry a navíc je to plná hřídel,tak už jsem si ji pro jistotu sehnal do zálohy a raději to na příští rok preventivně vyměním a budu mít klid,ono přece 6radlic už je taky trochu znát.
Kolega co tahá Agronoma na Vysočině traktorem JD8200,tak tu trubku v závěsu taky zlomil,naštěstí na poli a ne na silnici,bohužel tam mají více kamení a s pluhem to více škube,nejen že mu tam praskají i listové pružiny,ale běžně k tomu střihá i střižné šrouby na slupicích a to už je co říct u pružinového pluhu :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod bold » 11 lis 2016 18:43

To je výhoda vzduchu, uberu na 3,5 a jištění "ožije". Je to tak akorát.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod poulm » 13 lis 2016 12:07

Mně se taky více líbí pneumatické nebo hydraulické jištění,je tam možnost regulace a to by se mi často v našich podmínkách hodilo.
Jak jsem měl toho pružinového Ostroje,tak sice oral a zaklápěl pěkně,ale jak byly místy tvrdé suché fleky,tak se radlice zvedaly a neprooraly to a to se mi nelíbilo.Sice tam šly pružiny taky přitáhnout,ale bylo jich tam hodně a to by byla práce tak na půl dne :-(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: pluh Agronom Roto

Příspěvekod Mr.Equable » 20 lis 2016 18:41

Mě teda hydraulický jištění na PHXu vyloženě nasr..o. Takže v nejbližší době nic takovýho nechci! Když už tak jedině v novotě. Dal jsem za pluh 30tis.pak postupně vyměňoval jisticí písty, repase za 4000kc(tzn.20tis.za pisty,poslední už byl za 8tis.)a to ještě jeden zbývá. :-( Když jsem písty povyměňoval i s hadicema, tak sem zjistil, že je prasklej měch v tej vyrovnávací nádobce a ta stojí 28tis. bez DPH, repase se nedělá. Takže asi tak k hydr.jištění. :evil: :x Teď sem rád za mechaniku :-) Na tomhle asi bude přestavení jednodušší, jelikož tam jedno na radlici. To bude asi rychlejší než na opallu, kde jsou 4 na radlici. :-) Akorát je budu muset povolit a rozhýbat, jsou drobet zarezlí. Jedna fotka jak je tam pluh teď: Obrázek
Celej předek jde na přečepování a pokud možno odstranění vůlí + písty na přetěsnění. Tak snad pak bude zase práce o něco lepší. Bolde, snad sem pochopil jak to chceš nafotit, tady máš fotky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ještě mi napadlo, jestli by nešly radlice nějak mezi sebou přeházet, aby to nedělalo takovej hrby? Mírná nerovnost nevadí, ale když mi to pak nedohazuje do svahu a mam hned vedle hrb, tak se to blbě srovnává. Zvláště, kdž je to ve nejmarkantnejší ve svahu :-D Něco vezme "smyk" a zbytek si srovnají rotačky.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

PředchozíDalší

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků