Jakou značku pluhu

Příspěvky: 135
Registrován: 04 led 2007 19:09
Bydliště: Mojmírova446

Jakou značku pluhu

Příspěvekod poupic » 02 pro 2007 09:26

Jaká je podle vás nejlepší značka pluhu.(podle ceny,kvality,atd.....)
Zetor 6718, 3011 a plno krámů knim.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 02 pro 2007 10:44

Můj názor,nezáleží snad ani tak na značce pluhu jako na jeho výbavě stačí se podívat na dnešní FW Day o orbě a hned mám jasno. :idea:

Příspěvky: 81
Registrován: 09 črc 2007 20:44
Bydliště: Košice-okolie

Příspěvekod turbo » 02 pro 2007 14:14

no ja si myxlim ze celkom slusne boli pluhy VOGEL-NOOT a este aj KUHN ale sa mi celkom pozdavaju kverneland-y ale tie som este nemal cest vyskusat

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod Kahsa » 07 bře 2011 20:56

Zdravim, nechci zákládat nové vlákno. Můžete mi někdo poradit co mám za pluh. Na pluhu je jen napsámo PP AGRI. a má zelenou barvu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod K10 » 08 bře 2011 19:22

poupic píše:Jaká je podle vás nejlepší značka pluhu.(podle ceny,kvality,atd.....)


Jednoznačně Kverneland a Lemken

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod bold » 08 bře 2011 21:00

rýč z baumaxu za 250kč- žena poryje, ušetřím. Jednoznačně stará klasika vyráběná ve fabrice "marečku podejte mně pero".
Kupujte zahraniční, přidávají i balík elektrod (aby to bylo možné vařit až se to rozerve)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod neznalek » 08 bře 2011 21:31

bold píše:rýč z baumaxu za 250kč- žena poryje, ušetřím. Jednoznačně stará klasika vyráběná ve fabrice "marečku podejte mně pero".
Kupujte zahraniční, přidávají i balík elektrod (aby to bylo možné vařit až se to rozerve)


hezky napsané :) Ono se to nemusí nutně rozervat, troufam si říct, že pokud je stroj dobře zvolen do daných podmínek, tak prostě vydrží, ovšem ceny opotřebitelných dílů jsou v naprosto jiných relacích než u zmíněného rýče nebo strojů českého výrobce (bohužel vlastní zkušenost, mam zahraniční pluh a co jde, řešim obnovou puvodních dílů... což taky nepujde donekonečna :))
Naposledy upravil neznalek dne 09 bře 2011 18:34, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod bold » 09 bře 2011 18:02

právě jde o to že naše pluhy byly konstruovány na naše podmínky, a taky to má tradici.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod poulm » 10 bře 2011 15:25

Na tohle téma se už tu taky napsaly romány. Nicméně musím konstatovat,že české pluhy nepatří mezi špatné.

Již 3 roky ořu s pluhem Privat Roto 430 nadstavenoý o jednu radlici na 5 a zatím jsem s ním neměl problém. Ořu sice jenom 20-30ha ročně,ale zatím jsem nic neutrhl a ořu klasickou střední orbu okolo25cm. Jednou jsem s tím zaorával neposečenou louku,tak jsem to pustil na doraz na 30cm,abych ten bordel trochu zaklopil a neměl jsem problém.
Máme tady vesměs jílovito-hlinité až písčito-hlinité půdy. Původní majitel toho priváta s ním oral na Olomoucku těžké hlinité půdy cca 120ha ročně a taky neměl problém.Tak nevím,proč si mnozí myslí,že se české pluhy lámou. Pokud někdo veme Krystala a priváta a jde někam orat skálu a kamení,kde není skoro žádná hlína,tak je jasné že ho utrhne,tam by utrhl i jakýkoli jiný pluh.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod bold » 11 bře 2011 09:40

pokud to bylo na můj příspěvek tak přečíst ještě jednou :-)
kupujte zahraniční, přidávají i balík elektrod..........
předloni roztrhli vedle v dědině něco zahraničního, já jezdil sice chvilkama po zadních (16145) ale pluh vydržel- klasický PL-6 Agronom-výroba CZ
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod farmářJH » 11 bře 2011 13:26

to je důvod, proč zahraniční firmy začaly co jsem tedy slyšel testovat svoje stroje u nás. Protože tady dostávají více na frak, takže to vydrží u nás, vydrží i jinde. Jak jsem koupil, prodávám.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod poulm » 14 bře 2011 11:49

Zahraničních pluhů jsou mraky značek a modelů,taky je nelze hodit do jednoho pytle.
Ptát se jaký pluh je nejlepší je to samé jako se ptát,jaké auto je nejlepší.Na to prostě odpovědět nelze,každý má jiné použití,jiné priority a jiné nároky.
Nejčastější srovnávací kritérium pluhu pro zemědělce je pořizovací cena - betelnost a odolnost (životnost a poruchovost) - dostupnost a cena ND. Pokudy si tyto tři parametry dáte dohromady,tak není moc značek,které je splní jak u pluhu nových tak starých, o kterých je tady nejspíš řeč. Resp. dejte si dohromady 1 a 1 a musí vám to být jasné.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod farmářJH » 14 bře 2011 13:26

tak nějak. Je hafo krásných strojů, perfektních, dokonalých...jenže já potřebuju dojet do nejbližšího skladu a koupit, co se podělalo, potřebuji to mít v cajku a aby to vydrželo, přitom to nesmí být drahé. Když se mi rozbije jakýkoliv stroj, stane se to v době, kdy pracuje. Když stojí ve sklaďáku nebo na place, nic se mu obvykle nestane. Takže mě porucha stojí čas, kdy to mělo být hotové a vznikne snadno akorát skluz. Opravu pluhu zvládne každý traktorista, si dovoluji tvrdit, takže co se nepřivaří, je potřeba vyměnit :) a to co nejdříve. Díly skladem v Bretani a příští týden u mne mne opravdu nenadchnou! Já sednu do auta a pojedu hodinu, dvě ale pak to potřebuji držet v ruce.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 39
Registrován: 23 kvě 2011 22:05

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod Ratiboric » 16 črc 2011 20:25

Zdar mam kvernelanda 5plus 1 ale mam jen 5 rališnej taham za 160145 v pohodě na pulku zaběru v suchu a jede jak namazanej dobže zajíždí do zeměstal 800 000 zaokrouhleně

Příspěvky: 8
Registrován: 20 bře 2011 23:24

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod Otík » 16 črc 2011 22:56

poulm píše:Na tohle téma se už tu taky napsaly romány. Nicméně musím konstatovat,že české pluhy nepatří mezi špatné.

Již 3 roky ořu s pluhem Privat Roto 430 nadstavenoý o jednu radlici na 5 a zatím jsem s ním neměl problém. Ořu sice jenom 20-30ha ročně,ale zatím jsem nic neutrhl a ořu klasickou střední orbu okolo25cm. Jednou jsem s tím zaorával neposečenou louku,tak jsem to pustil na doraz na 30cm,abych ten bordel trochu zaklopil a neměl jsem problém.
Máme tady vesměs jílovito-hlinité až písčito-hlinité půdy. Původní majitel toho priváta s ním oral na Olomoucku těžké hlinité půdy cca 120ha ročně a taky neměl problém.Tak nevím,proč si mnozí myslí,že se české pluhy lámou. Pokud někdo veme Krystala a priváta a jde někam orat skálu a kamení,kde není skoro žádná hlína,tak je jasné že ho utrhne,tam by utrhl i jakýkoli jiný pluh.

Nepovažuji se za odborníka na pluhy a orbu,ale přesto si k tomuto problému dovolím něco napsat.
Dělám trochu se železem a tak problém vidím v použitých materiálech,tedy spíše v původu těchto materiálů.Prodejců je celkem dost a divili by jste se jaký je rozdíl ve vlastnostech jeklů, trubek a dalších materiálů od různých výrobců i když by podle normy měli být v podstatě totožné. Jenže výrobce nářadí ve snaze ušetřit koupí jekl v turecku ,nedejbože v číně a navíc ve snaze ušetřit použije slabší stěnu(po svaření už to pozná jen odborník) a pluh se ohne na prvním kamenu.
Na exponované místa nemůže jít klasický materiál třeba jekl 11375 (S235) ale 11523(S355) a pod.
A pokud něco opravujete a kupujete někde hutní materiál ,dejte si pozor ,někteří prodejci prodávají II. jakost za I.,vždy chtějte alespoň atest. Pokud se budou cukat ,jděte jinam nebo chtějte slevu alespoň 30%.Dobrý materiál v maloprodeji stojí kolem 26kč/kg(jekl do síly4mm,plocháč,kulatina,I,U) 30-32kč/kg (jekl nad 5mm,trubka obyč,tažený materiál),42kč/kg bezešvá.Kdo koupí podstatně levněji je to většinou II jakost,nebo Asie.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod bold » 17 črc 2011 14:46

ideální hutní materiál je z metalšrotu. nechám si upálit kus nějakého starého českého stroje a vím že je to kvalita, taky zbytky nepodařených trubek je dobrý kup ceny lidové, kvalita dobrá. (pochybuju že by turecký, či čínský výrobce dovezl zmetky na moravu.) na nákup beru tchána což je odborník přes železo a oheň, podívá zhodnotí a řekne názor.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 8
Registrován: 20 bře 2011 23:24

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod Otík » 17 črc 2011 18:09

bold píše:ideální hutní materiál je z metalšrotu. nechám si upálit kus nějakého starého českého stroje a vím že je to kvalita, taky zbytky nepodařených trubek je dobrý kup ceny lidové, kvalita dobrá. (pochybuju že by turecký, či čínský výrobce dovezl zmetky na moravu.) na nákup beru tchána což je odborník přes železo a oheň, podívá zhodnotí a řekne názor.

Co se týká starých českých strojů tak to opravdu kvalita,takové materiály se už dnes vzácnost. No a co se týká materiálů z Turecka,Moldávie ,Rumunska a podobně tak toho je u nás většina.Velkoobchody prodávají většinou jen levné dovozy.Ono to nejsou zmetky,ten materiál vypadá celkem normálně ,jen je měkký , trochu křivý a sem tam špatný svár .
A ty nepodařené trubky to je právě to o čem mluvím,jsou sice levné ale mají slabé sváry a tudíž mizernou pevnost,to samé je u jeklů.Pokud potřebuješ sem tam kousek železa tak se v kovošrotě dá vybrat ,jenže znám i případy kdy tam nakupují firmy a vyrábí z toho.

Příspěvky: 39
Registrován: 23 kvě 2011 22:05

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod Ratiboric » 03 pro 2011 18:20

kverneland trožjku dražší ale kvalika z norska

Příspěvky: 39
Registrován: 23 kvě 2011 22:05

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod Ratiboric » 26 pro 2011 18:53

taky kvalitní material mají rusaci na diskach bdt7 maj silnej ram je těžky a tak dobře lezou do zemně, soudruzi zase nesklamal, ale trožku uší by byl lepší na přepravu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod Jan » 26 pro 2011 19:38

Ratiboric píše:kverneland trožjku dražší ale kvalika z norska


Tak v tom letošním suchém podzimu bohužel i tahleta severská kvalita konkrétně u nás selhala a nejen ta,západní sektor se odporoučel a muselo se vytáhnout do boje s "totalitním" nářadím,konkrétně 5PHX-40 ..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod poulm » 27 pro 2011 16:05

Zaplať bůh,že jsou tyhle stroje pečlivě uschovány a nakonzervovány na horší časy v kopřivách. :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod janles » 29 pro 2011 21:37

No já si myslim že když se k tomu stroji člověk chová trochu slušně tak vydrží všechno.Já tahám 7 PHX JOHN DEERE 8330 a nemám problém.Předemnou stim jezdil chlapík a ten ob den něco urvanýho a to s traktorem JOHN DEERE 8200.Je na každym jak se k tomu chová.Vše nejlepší a hodně zdraví do toho roku 2012.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod bigbul » 29 pro 2011 21:58

Letošní podzim byl tak trochu extrém sucho až běda ,já mám pluh Overum obracák čtyřradličák a musím konstatovat ,že mne nesklamal ,pooral jsem i cestu po které jsem vozil tři roky hnůj,jakmile se dostal do země asi po dvou metrch tak nevyjel,můžu jen dodat veliká spokojenost. 8) 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod janles » 29 pro 2011 22:08

No začalo to hned když sem začal orat pod řepky pak jetele.Co den to želíska.Ke konci jen půl dne.Strniště na tom hnuj a předtím rok neoraný no peklo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod poulm » 03 led 2012 10:01

Při tak náročných orbách je dobré ubrat na radlici nebo stáhnout záběr a odlehčit tak traktoru,jinak to vše jde do prokluzu a černého dýmu z komína.

U nás jsou místy pěkné jílovice a v tom podzimním suchu na nich poskakovaly i ty nejtžší pluhy jak dětské hračky,no hrůza.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod bold » 03 led 2012 13:19

Já sundával jednu radlici, ale i tak jsem občas se 16145 jezdil jak "frajer" po zadních. Zlatý PL-6 Agronom z roudnice vydržel všechno.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod janles » 03 led 2012 19:15

Já neměl problém ze sílou ,ale ten otěr mě štval.Ale na druhou stranu je lepší když se práší od pluhu než když prší a je bahno.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod Jan » 03 led 2012 21:55

Tak to jsi měl u Vás dobré,u nás se sice prášilo taky ale nad těmi nalámanými kvádry .. U nás totiž ode žní nepršelo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 100
Registrován: 03 dub 2006 18:03

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod lukas....1 » 12 led 2012 15:03

Jo pánové, máte hned za kombajnem podmítat a pak by jste neměli problém dostat pluh do země :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 35
Registrován: 21 črc 2011 14:20

Re: Jakou značku pluhu

Příspěvekod Jonáš » 12 led 2012 17:55

to u nas to bylo taky na nic , i kdyz to bylo podmitle tak orba byla tezka , a mozna misty horsi nez kdyby sme nepodmitaly , protoze v tom podmitlem se traktor hrabal a nikam nejel samozrejme myslim za mokra
John Deere 8335R
ex:John Deere 8400

Další

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník