"Levné" pluhy ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

"Levné" pluhy ?

Příspěvekod poulm » 05 čer 2012 08:30

Poslední dobou se na trhu čím dál víc objevují ve srovnání s dřívějškem velmi levné více radličné (5-7r atp.) polonesené otočné pluhy všech možných značek, počínaje Ostroj Evropa,Lemkeny,Eberhardy atd. Už je není problém koupit i za cenu nižší jak 100tis. Samozřejmě nelze za to čekat zázraky a mnohdy je potřeba vyměnit mnoho opotřebitelných dílů, ale i tak si myslím, že to může být dobrá šance pro ty co na nový zatím nedošáhnout a na nějaký ten rok se s tím dá vydržet.
Co si o tom myslíte,má cenu jít do takového starého pluhu? Samozřejmě největší roli asi bude hrát cena náhradních dílů a oprav, ale zase na druhou stranu,když si člověk trochu popustí na uzdě lidovou domácí tvořivost a mnohé si udělá sám, tak to nemusí vycházet tak zle.

Lemken za 100tis:
Obrázek

Eberhard za 95tis:
Obrázek

Evropa:
Obrázek

Rabewerk za 110tis:
Obrázek

Gregoire Besson za 95tis:
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: "Levné" pluhy ?

Příspěvekod neznalek » 05 čer 2012 09:49

Rabewerka co je na předposlední fotce, jen s pěti radlicemi se mi povedlo sehnat za 50tis, + 200kg opetřebitelných ND dílů za 3000 + lahev rumu :) Jedine, co jsem dělal byla otoč, protože se mi utrhlo oko na pístu, jinak jsem naprosto spokojen, samozřejmě jsou tam trochu vule na čepech, ale to by nebyl problem opravit, kdyby to bylo akutní.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: "Levné" pluhy ?

Příspěvekod poulm » 05 čer 2012 10:48

V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků