kuhn vari timer 180

Příspěvky: 12
Registrován: 23 led 2014 01:28

kuhn vari timer 180

Příspěvekod ladislav33 » 23 led 2014 01:34

Zdravím borci!

Som tu nový a mal by som otázku. Mám v pláne kúpiť pluh Kuhn vari timer 180 6r. Ťahal by som to s JD 7800. Zvýčajnem orem medzi 20-30cm, pôda je stredne ťažká a niesú u nás žiadne kopce, proste len rovinka. Zaujímalo by ma aké máte skúsenosti s týmto pluhom a či by to traktor uniesol aj keby boli klimatické podmienky horšie. Čo som pozeral brožúry, tak podľa nich výkon stačí, ale neviem, že aká je realita. Stále som radšj ak mám trošku výkonovú rezervu, proste aby sa motor netrápil.
Vďaka za odpovede :wink:

Příspěvky: 12
Registrován: 23 led 2014 01:28

Re: kuhn vari timer 180

Příspěvekod ladislav33 » 04 úno 2014 11:18

nikto nič? nemáte skúsenosti aspoň s pluhmi kuhn všeobecne?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: kuhn vari timer 180

Příspěvekod poulm » 05 úno 2014 10:40

Každopádně pluhů je dnes k sehnání mnoho značek a typů.
Kupuješ pluh nový nebo starší a co tě vede k této značce?
Zvednou by jsi ho měl v pohodě,pokud budeš mít někde se šesti radlicemi problém,tak jednu odděláš a jedeš dál.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 12
Registrován: 23 led 2014 01:28

Re: kuhn vari timer 180

Příspěvekod ladislav33 » 05 úno 2014 17:57

určite chcem polonesený pluh a chcel by som sa zmestit do 15-18000€. Nedaleko od nás maju pluhy kuhn, ale mastery a maju s nim dobré skúsenosti, ale ja chcem polonesený. A preto upradnostňujem kuhn. Zo začiatku som rozmyšlal aj nad Overumom, ale tie ú trošku drahšie (nechcel by som starsi ako 2008). V súčasnosti ťahám fortchrit ( oznacenie uz neviem) 5r.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: kuhn vari timer 180

Příspěvekod poulm » 05 úno 2014 18:55

Zkusil jses zeptat i u Opall Agri na pluh Europa?
Mají pobočku i na Slovensku:

http://www.opall-agri.sk/stroje/typ/pluhy
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 12
Registrován: 23 led 2014 01:28

Re: kuhn vari timer 180

Příspěvekod ladislav33 » 05 úno 2014 20:43

zatial som nikoho neoslovoval. Chcel som vedieť reálne skúsenosti a hlavne to, či traktor zvladne povedzme 25-30 cm orbu s poloneseným sestorakom. Diki za rady :wink:

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: kuhn vari timer 180

Příspěvekod Brano » 05 úno 2014 20:50

Takto od stola ti to asi nikto presne nepovie, no na tvojom mieste by som skúsil osloviť predajcov, či by ti nemohli nejaký požičať na skúšky. Myslím že tak by si si ho vyskúšal, zistil čo a ako, pre a proti a samozrejme aj potrebné koníky do toho pluhu :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: kuhn vari timer 180

Příspěvekod poulm » 06 úno 2014 09:54

Kde chceš orat 30cm? Ty máš někde pole pro pěstování řepy s vysokou ornicí?
Jinak prodejci to tak běžně dělají,pokud máš zájem,nějaký předváděcí pluh ti rádi půjčí,pomohou ti to za traktor zapojit a seřídit a dál uvidíš. S tímto tvým JD v hluboké orbě pět radlic zvládneš a pod obilniny šest určitě taky.Jáké máš hlíny?Těžké černozemě či lehčí?
Nebál bych se oslovit víc prodejců,nabídky techniky je přetlak a rádi ti vyjdou se vším vstříc.
Já mám přímo dobrého známého u Opall Agri,mohl by ti vše zařídit,ale tím samozřejmě nechci nikomu lobovat.
Sehnal mi za dobrou cenu staršího Jupitera a jsem s tím moc spokojený,nabízejí i starší oparvenou techniku,takže bych se toho taky nebál,ale to je vše na tvém zvážení.
Co se týče Kuhnu,tak tady v okolí je jeden polonesený,ale nevím stáří a ani typ,z doslechu s ním nejsou spokojeni,že pořád někde praská a vydírají se ložiska v otočích,ale to je jen jedna babka povídala,jestli kašlou na údržbu a používají to v těžkých podmínkách na kopečkách,kde obracejí tunové kameny,tak to bude trpět každý pluh. :roll: :roll: :roll:
Samozřejmě,pokud je nějaký nový pluh výrazně levnější než jiné ve své kategorii,tak to bude ošizené na materiálech nebo něčem podobném,těžko říct, záruky se blbě uplatňují, vždy to svádějí na špatné používání a špatné pole.
Pokud chceš jít do nového,tak si raději připlať a nekupuj bláto,to je má rada.
Kolik hektarů vlastně děláš?
Svým způsobem bych se na tvém místě nebál jít do nějakého staršího pluhu ve slušném stavu,který už je tak nějak vyzkoušený a mouchy vychytané,ale jestli na to máš dostaci,tak je to zase jiná pohádka.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 12
Registrován: 23 led 2014 01:28

Re: kuhn vari timer 180

Příspěvekod ladislav33 » 06 úno 2014 19:56

zvycajne orem tak 20-25cm. ale raz za niekolko rokov sa nažím čim hlbišie. U nás sú len rovinky, ani male kopčeky, a pody sú stredne ťažké. Vďaka za pomoc, ale zatial si všetko len zisťujem, kúpu plánujem niekedy po žatve. (ale možno tvoju ponuku využijem :mrgreen: ) Robim na 60ha, takže aj traktor je viac než dosť na toľko pôdy. V podstate mi je jedno, či je pluh nový alebo používaný, doležité pre mna je vyťažiť z tohto rozpočtu maximum. proste nechcem kúpiť taký akurát. Som radsej ak som predimenzovaný ( alebo ako to nazvať) :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: kuhn vari timer 180

Příspěvekod poulm » 07 úno 2014 15:01

Tak na 60ha kupovat nový polonesený pluh je docela luxus,ale záleží na tobě,každý si rád občas koupí něco pěkného a nového.
Myslím,že se dají koupit pěkné starší pluhy,ale někdy se dost těžko odhadne nakolik je opotřebené uložení v čepech otoče atd.
Tenhle vypadá dobře,ale cenu netuším,nevolal jsem tam:
http://stroje.bazos.cz/inzerat/31416423/Evropa-Pluh-Opall-Ostroj-Europa.php
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: kuhn vari timer 180

Příspěvekod Mr.Equable » 07 úno 2014 18:57

Tak ten by se hodil i mě. :D Akorát teď je priorita nějaká 3m secí kombinace. Pluh budu shánět a za pár let.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků