pluh Roudnice za 7745

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: pluh Roudnice za 7745

Příspěvekod Buclík » 05 zář 2015 13:08

bold píše:ty díry jsou kvůli nastavení síly při volbě hydrauliky "silová" čím níž, tak tím větší síla k reakci hydrauliky. Jinak používám rovněž pouze horní.

K regulaci hydrauliky na 7745 jsem ae ještě nedopracoval, ani nevím co tam má syn nastavené, každopádně neví proč. Musím si půjčit od syna manuály a přečíst. Obsáhle to vysvětloval-regulaci hydrauliky kdosi na nasetraktory.cz. Nicméně mi přijde, že čím je třetí bod na traktoru níž, tím je při zvednutí dolních ramen konec nářadí výš, což se třeba při přepravě někdy může hodit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Roudnice za 7745

Příspěvekod bold » 06 zář 2015 09:07

To je sice taky pravda, ale vzhledem k nářadí, by měl být trojbodový závěs ve stejných roztečích jak na traktoru tak na pluhu, pak předejdeš tomu, že se ti bude "kolébat" při nestejné výšce.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: pluh Roudnice za 7745

Příspěvekod Buclík » 06 zář 2015 13:56

bold píše:To je sice taky pravda, ale vzhledem k nářadí, by měl být trojbodový závěs ve stejných roztečích jak na traktoru tak na pluhu, pak předejdeš tomu, že se ti bude "kolébat" při nestejné výšce.

To nevím o čem mluvíš, musím na pole, budu přemýšlet až přijdu, nicméně, čím je třetí bod na traktoru níž, tak je jednak delší do oka nářadí a dále je strměji, takže při zvedání dolních ramen hydraulikou opisuje bod na nářadí jinou kružnici rychleji se zvedá konec nářadí a více se přiblíží bod na nářadí k traktoru s důsledkem většího zvednutí konce nářadí jak už jsem psal. Pokud se nemýlím.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Roudnice za 7745

Příspěvekod bold » 06 zář 2015 14:53

právě proto když máš třetí bod na traktoru níž a tudíž pluh nechodí vodorovně ale čím výš je tak tím víc zvedá zadek- stačí nerovnost na poli a pluh "plave" a nedrží stejnou hloubku u všech radlic.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: pluh Roudnice za 7745

Příspěvekod Buclík » 06 zář 2015 16:19

bold píše:právě proto když máš třetí bod na traktoru níž a tudíž pluh nechodí vodorovně ale čím výš je tak tím víc zvedá zadek- stačí nerovnost na poli a pluh "plave" a nedrží stejnou hloubku u všech radlic.

To jsme asi u těch jakýchsi regulací silových, polohových, smíšených nebo jakých a to já nevím jak a zejména PROČ se v 7745 nastavuje. Pokud by nebyla žádná regulace a nářadí natvrdo v třetím bodu, tak se samozřejmě bude nářadí kývat kolem osy napříč procházející dotykem dvou zadních kol se zemí a traktor také ale opačně - přední kola dolů - zadní konec nářadí nahoru a naopak. Si myslím. No a některé nářadí má ještě takovou "oválnou" díru a kdz se to dává do ní a jak to tamklechtá to už jsem úplně mimo, protože to už to nářadí není občas tím horním bodem ovlivňováno a jak to pak spolupracuje s regulací hydrauliky vůbec netuším. Musím si prostudovat toto: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 44&t=61679. Myslím, že autor ještě někde dál uvádí nějakou drobnou opravu toho co nejprve napsal.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: pluh Roudnice za 7745

Příspěvekod Mr.Equable » 06 zář 2015 17:45

Je to tam z důvodu, že některé nářadí nemůže být "natvrdo" v zemi. Já sem na nastavení regulace zatím taky moc nepřišel. Zatim mi nikdo pořádně neukázal a nevysvětlil co a jak. Mam jen načteno z návodů. Třeba u mého JD tato regulace neni ovládána přes třetí bod.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Roudnice za 7745

Příspěvekod bold » 07 zář 2015 07:08

UŘ I, má ovládání přes třetí bod, je tam zkrutná tyč, která ovládá hydrauliku. regulace je polohová,smíšená, a silová. Polohová není ovlivňována silou působící na třetí bod. Silová je ovlivňována a to tak, že při zvýšeném tahu na třetí bod přizvedne spodní ramena při poklesu tahu je opět spustí aby to necukalo tak je zde ještě páka rychlosti reakce kterážto je umístěna přes pákami (malá páčka ovládajíc táhlo na víku převodovky-malá v přední části)
Většina z nás má nastavenu polohu smíšenou.
UŘ-II má ovládání na spodních táhlech, stejně jako většina moderních strojů, včetně JD :-)
Pokud pokud potřebuji mít něco stále vodorovného v tříbodovém závěsu a zároveň se to musí pohybovat nahoru a dolů, tak musím mít stejnou rozteč jak na traktoru, tak na nářadí. jinak dochází právě k tomu, že zadní strana nářadí opisuje výškově jiný oblouk. ( v přední části je to méně a v zadní více)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh Roudnice za 7745

Příspěvekod poulm » 07 zář 2015 09:35

Proto je lepší pracovat s poloneseným nebo taženým nářadím,tam tyto starosti už z větší části
odpadají. :D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: pluh Roudnice za 7745

Příspěvekod Buclík » 07 zář 2015 09:40

Bolde, rozteč čeho na traktoru a rozteč čeho na nářadí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh Roudnice za 7745

Příspěvekod bold » 07 zář 2015 12:10

vzdálenost mezi osou třetího bodu a osou spodních táhel by měla být rovnoběžná (samozřejmě v mezích tolerance, neb délka třetího bodu a táhel je rozdílná)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: pluh Roudnice za 7745

Příspěvekod Buclík » 07 zář 2015 12:57

bold píše:vzdálenost mezi osou třetího bodu a osou spodních táhel by měla být rovnoběžná (samozřejmě v mezích tolerance, neb délka třetího bodu a táhel je rozdílná)

Vůbec nevím co říkáš, ale netrap se se mnou:-). Pluh mi jde pěkně za traktorem a boční kšandy na spodních závěsech mám přitom volné - schválně povolené.

Předchozí

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků