Podrývák Vogel Noot

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod skacel99 » 04 úno 2015 20:00

Zdravím. Má někdo zkušenost s podrýváky téhle značky? Konkrétně se mi jedná Terradig SSD o záběru 3 metrů. http://www.vogel-noot.cz/Produkty/Hloubkove-kyprice/TerraDig-SS-SSD
Píšou u něj hloubku zpracování 55 cm (stačilo by mi bohatě 40) a hlavně mě zaujal potřebný příkon traktoru 90-120 koní :shock: Tudíž podle výrobce bych to teoreticky utáhl s Forterrou. Má někdo tenhle stroj? Za čím to taháte?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod bold » 04 úno 2015 20:31

no osobně bych si to někde půjčil a vyzkoušel. Z katalogových nároků na výkon jsem vyrostl už dávno, horsch CO4 má psáno něco kolem 100koní a 200 toho má plné zuby :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod skacel99 » 04 úno 2015 20:38

Právě že se mi to moc nezdá,proto se ptám jestli to náhodou někdo nemá. :wink: Jak jsi někde psal o slušovickém podrýváku,jak to vlastně vypadá? Nikde jsem nenašel žádný informace. Do jaké hloubky se 16145 pracuješ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod Jan » 04 úno 2015 20:45

Přesně jak píše Bold,předem vyzkoušet. K nam se zakoupil podrývák jiste značky se čtyřmi slupicemi dle prodejce na něj měla stačit 160-ka. Pro jistotu se pověsil do dvoustovky ktera s ním ujela par metrú a od té doby jej tahala 330-ka která má co táhnout.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod tele » 04 úno 2015 22:03

Ten výkon bych viděl při plné hloubce tak na 1 metr záběru :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod bold » 05 úno 2015 08:56

slušovice 4dláta cca 50cm hluboko. Má to taky dole ten "drenážní" bazmek. Ale minimum 150koní, já to tahám 200. Záběr nepřekryje traktor. V utuženém jsem tahal 16145 se 3 dláty (když mně pojezdili pole dálnice)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod skacel99 » 05 úno 2015 09:54

Aha,myslel jsem,že to taháš za 161

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod bold » 05 úno 2015 10:14

letos jsem pořídil 200koní. loni jsem tahal 3 dláta za 161 a letos to měl půjčené kolega se 4 dláty za 150 koní NH, ale dělal v mokru, občas měl problém se utáhnout. Já osobně bych si každý stroj který chci pořídit půjčil, vyzkoušel a pak se rozhodl. Každý máme jiné podmínky a já mám dokonce rozdíl i v pozemcích, nahoře hrůza dole bez problémů. Pořídil jsem letos terrano, na podzim jsem si ho měsíc zkoušel, jak na podmítky, tak na hluboké prokypření, no a zůstalo doma. Pokud bych neměl možnost vyzkoušení tak bych do něj nešel (i když místní podnik dělá jen horschem a mám možnost posoudit kvalitu zpracování půdy na sousedních pozemcích) Letos bude slušovický asi zahálet, neb terrano s LD radličkou šáhne až 40cm do hloubky, ale nemá dole "drenážní bazmek" ale i tak potrhá vrstvu pod orbou a dodá vzduch do půdy.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod skacel99 » 05 úno 2015 10:46

To vyzkoušení je jasná věc,jen jsem chtěl vědět,jestli má smysl se o to vůbec zajímat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod bold » 05 úno 2015 11:31

Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod skacel99 » 05 úno 2015 12:38

tento je ale něco jinýho,než jsem sem dával. Tohle jsem viděl na živo u dealera a asi bych to ani nezvednul :D Tohle i míchá půdu,takže spíš jako náhrada orby,já potřebuju bez míchání,jenom poručit podorničí na pár pozemcích kvůli vsakování vody,hlavně na souvratích. podrývák,co nemíchá půdu by měl mít mnihem menší tahový odpor

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod Brano » 05 úno 2015 18:10

A nie je to potom parapluh? Aspoň tak mi to bolo vysvetľované, ak to má iba prerušiť ubité miesta tak parapluh a ak aj kyprí tak podrývák.
U nás používajú toto:
http://farmweb.cz/index.php?page=view_image&id=MTI4NFgzODk4Nlg0NjIwNzc=#skok

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod Mr.Equable » 05 úno 2015 18:23

K tomu vypůjčení stroje... jak to děláte? Já když se na to ptam, tam mi zatim nikdo nechtěl půjčit žádnej stroj. Většinou řikají, že mi to utáhne bez problémů, nebo že najsou jinou možnost, ale nikdo nepůjčí na vyzkoušení.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod skacel99 » 05 úno 2015 19:10

Jo,nějakou takovouhle mašinku myslím. Chci to jak jsem psaal pro poštárání souvratí a případně i kolejáků od postřikovače,protože se pořát jezdí víceméně ve stejných kolejích.

K půjčení strojů - záleží asi na prodejci,jak je aktivní a ochotnej. Ale pokud projevíš zájem danou věc koupit,měl by ti ji půjčit.pokud stroj pak koupíš,nic se neplatí a pokud ne,zaplatíš pár kč za opotřebení stroje. U strojů,o které je velký zájem by to problém být neměl,ale pokud chceš něco speciálního co se moc neprodává,asi ti prodejce nebude chtít schánět jeden kus jenom proto,aby sis ho vyzkoušel,nevzal ho a stroj mu pak zůstal jako použitý :wink:
Podle mě pokud se ale zmíníš o konkurenci,obchodní duch zvítězí a něco ti půjčí :wink:

Měli jsme na půjčení pluh od Kvernelandu,pluh od Vogelnootu,disky od Vogelnootu,pluh od Opalu.Každej rok byl jeden pluh,s Kvernellandem se zoralo co se dalo,byl parádní ale nakonec se nevzal kvůli penězům,Vogelnoot zoral asi 2 ha,byl moc těžkej na Forterru a nakonec se koupil Opal osazenej tělesama Kverneland. Disky jsme po zkoušce taky koupili.
Na oplátku jsme pak zase dealerovi půjčovali na nějakou předváděčku nový návěs Umega. A jako malý dítě si pamatuju,že si půjčovali naši tenkrát novou 10540 na Techagro
Je to prostě o vstazích,kupujeme u této firmy většinu mechanizace.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod Mr.Equable » 05 úno 2015 21:14

Mě šlo o secí kombinaci od Pneusejky a Kvernelandu. Chtěl jsem vyzkoušet, co pro mě bude snažší a lepe se mi bude nosit. Kverneland se neozval vůbec a Pneusej asi za měsít a pak mi přišla nabídka na mechanickou Amazonku. Chtěl jsem i ceník na pneusej, abych mohl přemejšlet, co stojí za zvážení a co můžu oželit a nic. :-( Poprával jsem i disky od Lemkenu a ani jedni se mi nepovedlo. Pluh jsem zatim nepoptával.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod skacel99 » 05 úno 2015 23:08

A to jsi pouze psal maily,nebo proběhla i osobní návštěva dealera? Nevím jak je to u Vás,ale v našem okolí pořát někdo jezdí a snaží se cokoliv prodat

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod bold » 06 úno 2015 10:06

no já rozepíšu maily s tím co poptávám. A většinou se prodejci ozvou. Dělal jsem průzkum trhu ohledně traktoru kolem 100koní a do 14 dní tady byli všichni :-) Pokud mně někdo nenabídne si běžný stroj vyzkoušet tak jdu od toho. Nemám za potřebí koupit věc (a ne zrovna za pár korun) která pak nebude fungovat dle mých představ.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod skacel99 » 06 úno 2015 10:18

Mám podobnou zkušenost,že se většinou dřív,nebo pozděj ozvou.Přece jenom každej chce prodat.Pak nechápu,co je u Mr.Equable špatně. Třeba včera u nás zrovna byl zástupce od Moreau,jestli nechceme koupit traktor...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod neznalek » 06 úno 2015 13:05

u Mr. Equable to muže být tím, že nebylí tam kde hospodaří ( psal to tu někde v nějakém vlákně), takže pokud není zrovna přítomen ma místě, tak "podomní prodejci" jej minou... Já bydlím pár metrů od statku v zástavbě a pravidelně mi hledají na statku ( samozřejmě to bylo jen zkraje nebo noví prodejci co to ještě nevědí). Pří výběru traktoru se stačilo zmínit u známých co taky hospodaří a do týdne se tu vystřídali všichni prodejci co zrovna "náhodou" jeli kolem :lol:

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod miso243 » 06 úno 2015 21:13

Teraz na farmwebe je galéria kde JD 8100 ťahá Gregoire-besson s 8 radlicami takže by to vychádzalo na cca 20 ks na radlicu. Ja som tiež poškuľoval po tom voogel noote aj som bol dohodnutý s predajcom o návšteve referencií ale jeseň bola mokrá tak z toho zišlo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Podrývák Vogel Noot

Příspěvekod Mr.Equable » 06 úno 2015 22:18

U toho Pneuseje proběhla i návšteva dealera. Tím to ale zkončilo. Byli za mnou dva prodejci(Lemken, Amazone, New Holland a onen Pneusej, Opall-Agri). Nabdka přišla na Amazone mechaniku s rotačkama a s cenovkou, která se mi vůbec nelíbila. Soused kupoval Pneu Amazonku a dal za ní o 100tis.více. Na Pneuseje mi nepřišlo nic. Konkrétně na tu sečku jsem poptával na živitelce. Vesměs se ptám na výstavních akcích. Jo to možné, že to může být tím, že se na místě podnikání pohybuju mimo sezónu málo často. Ale za 3 roky se tam nezastavil nikodo ani v sezóně. Pozeptam se letos pár prodejců a napodzim skusim odeslat poptávkový mejl.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků