TERMÍN PODRÝVÁNÍ

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2015 18:38

TERMÍN PODRÝVÁNÍ

Příspěvekod trbosan » 26 kvě 2015 20:07

Zdarec,
mám do vinohradu hloubkový kypřič s přihnojováním
http://www.ostraticky.cz/produkty/33/hko-180-vario/.
Chci s tím zkusit provzdušnit podorničí na orné. Mám to na spraši, takže můžu nadoraz 70cm. Letos sklidím jetel inkarnát na semeno a asi dám ozimou pšencu. Poraďte, jak zařadit kypřič mezi ostatní půdní práce. Dík.
Jaký si to uděláš, takový to máš!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: TERMÍN PODRÝVÁNÍ

Příspěvekod bold » 26 kvě 2015 20:21

já podrývám před orbou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2015 18:38

Re: TERMÍN PODRÝVÁNÍ

Příspěvekod trbosan » 26 kvě 2015 21:56

bold píše:já podrývám před orbou.

Takže po sklizni s kypřičem rovnou na strniště?, orba, smykobrány, kompaktor, sečka? Jestli nesprchne, tak bude kypření v červencu záhul... Nemáš po kypření problém s klopením skývy při orbě? Ornice je načechraná a pluh pak jede do měkkýho...
Jaký si to uděláš, takový to máš!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: TERMÍN PODRÝVÁNÍ

Příspěvekod Mr.Equable » 26 kvě 2015 22:45

Někde jsem zaslechl, že po kombajnu nejlépe do dvou dnů. Půda tak nestihne tolik vyschnout a následné práce jdou snadněji. Hned "za kombajnem" by to bylo na težších půdách nejideálnější. Nechat vyrůst výdrol a pak další operace. Podle mě by se pak měl snížit podíl plevelu a výdrolu v následujcí plodině.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: TERMÍN PODRÝVÁNÍ

Příspěvekod bold » 27 kvě 2015 07:06

no nevím kolik máte záběr, ale já mám slušovický podrývák 4 tělesa a do toho 200 kobyl. Každopádně nejlépe pro mně je hned za kombajnem neb po podmítkách se to zacpává.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2015 18:38

Re: TERMÍN PODRÝVÁNÍ

Příspěvekod trbosan » 27 kvě 2015 13:08

Mám 2 šavlovité slupice, momentálně maximální rozestup 180cm (do vinice). Lehce přizvedávají kolaj za traktorem bez míchání.Uchycení na třmenech, takže můžu jakkoli zúžit. Ve starých ušlapaných vinohradech se zatravněním utáhnu plnejch 70cm hloubky, tak si říkám, že na orné bych mohl při 50cm utáhnout i třetí šavli uprostřed (Fendt 211vario 100k). Jde mi hlavně o TERMÍN podrývání. Jetel budu určitě orat a když chci po něm ozim, tak bude asi nejlepší kypřením začít hned za kombajnem, pak možná hned disky na výdrol a koncem srpna orba, smykobrány, kompaktor.
Jaký si to uděláš, takový to máš!

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků