pluh pietro moro

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod poulm » 28 říj 2016 20:03

A nezkoušel jsi dopasovat nějaké jiné ostří?
Jaká je tam konstrukce hlavy,je problém navrtat jiné díry?
Zkus třeba odmontovat jednu hlavu,hodit ji do auta a zajet do nějaké agroprodejny,kde vedou více typů ostří a vybrat rozměrově a cenově nejbližší.
Ty hlavy jsou litinové nebo ocelové? Já bych se s tím osobně moc nesral,při tvých hektarech to budeš měnit 1x za 10let,tak tam na prasáka přivař zespod nějaké levné ostří,třeba z Agronoma s většíma hlavama a hotovo. Až to někdy budeš měnit,tak sváry odbzunkneš flexou a je. :lol:
Koukám,že i odhrnovačky to má velmi podobné jak Agronom,tak bych se s tím taky moc netrápil.
Já na pluhu hodně věcí řeším svářečkou a eliminuji pohyblivá místa :lol: , častý problém třeba u těch Agronomů bývá,že se uvolňuje hlava radlice co je přišroubená třema šroubama ke slupici,tak to vždy dorvu dvoumetrovou trubkou a ještě tu radlici přivařím ke slupici,ale vždy tak, aby k tou byl přístup malou felxou,nic lepšího jsem nevymslel,stačí pár šutrů a už se hlavy hýbou jak noty na buben.Teplá závlačka se mi zatím osvědčila nejvíce. :roll: :wink:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod bold » 29 říj 2016 08:53

no tak nejblíž je tomu ostří z PHX. stačí převrtat jen jednu díru a druhou trošku protáhnout pilníkem. Ale trčí to cca 5cm dopředu což je dost.
Vzhledem k tomu, že to budu měnit tak jednou za rok či dva, tak jsem to poměřil, nakreslil a nyní rozesílám výrobcům. (Agropagroup, Kovo Novák) aby to nacenili.
Výměna hlav by snad nebyl až takový problém, vzal bych je ze své B200 (jsou tam české) ale co druhá strana? Zatím jsem nic ve šrotě neobjevil a kupovat to v novotě- to už vyjde výroba několikaterého obložení levněji.
Jen tak mimochodem origoš ostří Ital cca 1800,- a dláto 1100,- což jsou cena katastrofální. Takže uvidíme jak to nacení výrobce, a pokud to bude drahé, tak tam nabastlím ostří z agronoma (PHX) navařím na plaz ještě jeden (aby tam nebyl takový schodek) a fertik. Už je čas začít orat, předpokládám že to stejně nezvládnu tento rok obložit a stejně budu orat svým agronomem. Uvidím jak pak bude orat ital, pokud to za něco bude stát, tak pustím toho agronoma do světa, mám totiž těch harapáků doma moc, a na to moje orání max 35ha ročně je těch pluhů až moc :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod poulm » 29 říj 2016 14:31

Nebo si vyber ostří,které ti tam tvarově nejlépe sedí a oslov výrobce,zda by ti neuměl dodat to ostří bez děr,jednak by tím mohlo být levnější a ty si to doma pak v klidu o volné chvíli vyvrtáš a přiupravíš,to by taky šlo ne?
To že ti to ostří vyčnívá někam 5cm,to už je myslím dost na to aby ti to dělalo neplechu při orání.
Jinak z mého pohledu pluhů někdy není nikdy dost.
Momentálně si už nevzpomínám,ale ten tvůj ital má jaké jištění,na šroub nebo pružinu?
Než nějaký pluh za pár korun prodávat za cenu o málo vyšší než šrotová,tak si ho raději nech,ikdyž ho pak potřebuješ jednou za 5let,naskytne se ti problém poorat nějaké kamenité pole a budeš rád,že máš vzduchem jištěného Agronoma a nemusíš pak ničit drahé Terrano či jiné neodpovídající nářadí.
Já jsem se svým Agronomem spokojený,ale ještě zvažuji koupit nějakého PHX na ty kamenité úhory,louky,kopečky a cizí pole co neznám,které jsou jako vždy podle majitele bez problémů a vždy tam najdu,pařez,beton,staré základy zaniklých budov,patníky,násypy zaniklých cest a mnoho dalšího, to se pak vydělává jedna radost.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod bold » 30 říj 2016 09:40

Problémem je prostor, kde tyto věci pro strýčka příhodu budu skladovat. Zaskládat celou zahradu si opravdu nechci a nechat to někde venku tem mně to sublimuje po částech.
Ital je jištěný šroubem což je pro mé podmínky vyhovující. Terrano je jištěné pružinou, takže je to hlavní nářadí. Orba je jen okrajová, pouze po kukuřicích nebo na nějaké jařiny.
Ostří bez děr je problém, jeho zušlechtění po výrobě znemožňuje ho kloudně opracovat, snad jen za tepla, takže je asi rozumnější varianta nechat ho nabouchat přímo od výrobce.
Uvidím, jak to příští týden nacení.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod poulm » 30 říj 2016 10:58

To zušlechtění je relativní,většinou jsou ta levné ostří bláto,chtělo by to zkusit do toho vrtnout a uvidíš.
Každopádně držím palce a jsem zvědavý jak ti to nacení,v malém počtu to je pro ně asi dost nezajímavé,jo to kdyby jsi po nich chtěl 1000 nebo 10 000ks,tak by to byla jiná :lol: :lol: :lol: , ale to by jsi asi za 10životů nevyjezdil :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod bold » 30 říj 2016 12:24

No tak český výrobce to metalurgicky zvládne- o to strach nemám. A origoš radlice stojí skoro 2000,- a česká výroba běžné radlice kolem 300,- takže počítám že by to mohlo být nějakých 500-600,- 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod koprkam » 04 úno 2017 19:33

Mohu se zeptat, jak jsi dopadl?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod bold » 05 úno 2017 12:13

Blbě. :-)
Nasadil jsem ostří z PHX (převrtal jednu díru) nesedí to. Nemá to správný úhel, a trčí to moc. Takže budu kreslit a nechám někde vyrobit. Pluh sice oral, ale musel jsem podložit plazy a stejně to nebylo ono.
Takže teď sháním nějakého výrobce. Sukov individuální výrobu nedělá, což mně mrzí, neb ho mám za humny. KOvo novák sice reagoval, ale nějak se to odmlčelo. Takže hledám někoho, kdo to vyrobí. Popřípadě asi koupím jednu origoš radlici a nechám ji nakopírovat.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod poulm » 07 úno 2017 23:03

A vrtnout díru do ostří jsi nezkoušel?
Když koupíš třeba to levné na Agronoma,tak zas tak úplně TOP matroš to taky není a nějaký lepší vrták by se ti do toho možná chytl. Jen uvažuji jak s tím rychle a lehce vydrbat,ale je to na tobě.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod bold » 08 úno 2017 07:49

tam je i jiný úhel ostří, takže je rozumnější to nechat udělat.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod poulm » 09 úno 2017 11:46

Zkus si třeba objednat dvě originální železa a pak oslov nějakého zručného a vybaveného zámečníka někde v místě. Velké firmy se ti malovýrobou nebudou zatěžovat.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod bold » 09 úno 2017 12:28

vzhledem k tomu že origoš stojí přes 2000,- tak vezmu jedno abych znal úhly, a pak to nechám udělat. Citonice by to měli dělat. a ještě někdo se snad najde
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod chose » 09 úno 2017 14:07

Možná by šlo výrobu objednat i v interstroji. Když jsem dřív jezdil do Hrádku pro ostří na PHX, tak mi nabízeli, že jsou schopný dělat i jiný díly na přání.
Kouknul jsem nyní na stránky a už mají ten sortiment větší a nějakou pobočku mají i na Moravě. Na stránkách mají i okotovaný katalog. Dřív mě to nenapadlo, tak snad není pozdě. Jejich stránky www.interstroj.cz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod bold » 09 úno 2017 19:35

Katalog je super. Bohužel pluhy MORO se sem dováželi, ale nechytli se, tak nejsou náhrady. Musím to nakreslit, a nechat udělat.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod tonik » 09 úno 2017 22:12

Bolde, docela jsi mně zklamal.
Od tebe bych čekal, že koupíš standartní odhrnovací desku a dláto a upravíš slupici. Třeba já bych to tak udělal.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod poulm » 10 úno 2017 10:36

To už pak může koupit rovnou celý pluh jiný,zkus si nacenit,na kolik by tě přišlo komplet celých 10 korpusů.
Pokud má odhrnovačky a zbytek dobrý,tak dopasovat nějaké ostří je už ten nejmenší problém.
Kdysi jsem taky tak nějak laboroval s předchozími nesenými pluhy,ale nikam to nevedlo a raději jsem je prodal a koupil pluh takový,který mi vyhovuje.
Spíš ještě uvažuji,že si koupím nějakého PHXe na takové ty příležitostné extra drastické kamenité a zarostlé pozemky,kde je velké riziko,že se něco zničí.
Bohužel,když někde něco urvu,tak to jde vždy z mé kapsy,to je jasné,takže nehodlám natahovat a kroutit otočný pluh a raději použiji nějaký jednostranný levný. Bohužel ceny za orby a jiné služby jsou tam kde jsou,tak je potřeba u práce přemýšlet.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod bold » 10 úno 2017 12:37

tonik píše:Bolde, docela jsi mně zklamal.
Od tebe bych čekal, že koupíš standartní odhrnovací desku a dláto a upravíš slupici. Třeba já bych to tak udělal.

Je to otázka ekonomiky. Pluh byl předváděcí a moc toho nenaoral. Takže sjeli jen první sadu radlic, tudíž desky jsou jak nové. Opravdu potřebuju jen ostří. PHX je jako náhrada nedostatečné. je vystrčené,má jiný úhel a není to to pravé. Tudíž nechám udělat kopie originálů. Já ořu tak 30ha ročně, takže mně vydrží radlice dlouho. Kdybych oral víc, tak koupím nějaký zánovní pluh. Tohle je vario, jinak bych ho nebral.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod tonik » 10 úno 2017 13:25

Pokud mluvíš o úhlu nože, tak já mám u Kvernelanda vyzkoušeno několik výrobců a každej má jinej úhel zaoblení, a každej se v půdě chová jinak.
Třeba do tvrda beru AGROPU ale zase míň vydrží, na mokro origo KV (ten za sucha neleze do země ) atd.
Pluh bych neprodával, jen upravil na standartní věci a pokud ho budeš jednou třeba prodávat, tak to bude plus pro tebe.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: pluh pietro moro

Příspěvekod bold » 11 úno 2017 10:54

mně se naskytl za šrotovou cenu, neb byl přetržený. To je tak , když se vezme 300koní johan a zatočí se než vyleze ze země. Takže jsem ho povařil. Byl totiž ve velmi dobrém stavu, nikde zádná vůle, a opradu ojetá jen originální sada radlic, takže skoro nový. Tudíž nemám potřebu cokoliv měnit (vlastně jo- domontoval jsem tam zahrnovače rostliných zbytků (lízátka) Vyzkoušeny radlice z PHX ale nesedí, takže nechám udělat dvě sady podle originálu a bude.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Předchozí

Zpět na Pluhy a podrýváky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků