Horsch x Kockerling vario

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: Horsch x Kockerling vario

Příspěvekod Jan » 05 pro 2009 00:16

Asi tak nějak ale zatím rychlost nad 10km/h spadá do kategorie sci-fi v našich podmínkách ..

Příspěvky: 37
Registrován: 23 črc 2008 11:09

Re: Horsch x Kockerling vario

Příspěvekod agronpav » 05 pro 2009 18:14

Jan píše:Byl to ten typ Tiger MT. Traktor MX 255.


Ještě bych se zeptal, můžeš prosím napsat, jak byl ten Tiger MT nastavený? Myslím tím na stránkách Horsche tolik opěvovanou možnost "postupného zpracovávání půdy jednotlivými sekcemi", např. přední řada talířů 8 cm, druhá 16 cm a radličky 24 cm, kdy díky tomuto postupu by tvorba nerozpracovaných velkých půdních agragátů snad neměla být tak velká. A jak je to s celkovou geometrií stroje, zahlubuje se snadno? Ještě mě napadlo, ty rostlinné zbytky jsou zamíchány v obvyklé hloubce 0 - 10 cm, nebo jsou v celém zpracovávaném profilu? Předem velké díky za praktické poznatky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: Horsch x Kockerling vario

Příspěvekod Jan » 05 pro 2009 23:03

První i druhá řada talířů byla nastavena stejně zhruba na 15 cm. Zkoušel jsem jet bez nich tím že jsem je zvednul ale co se týče tahového odporu nebylo to nijak zvlášť cítit. Stroj se zahlubuje velmi dobře,zajede do zemi jako do másla.
Zbytky jsou zpracovány v celém profilu. Talíře je nakrájí promísí a radličky je pak důkladně zpracují. Až po odzkoušení jsem musel uznat že ty talíře před radličkama tam mají své opodstatnění. Vloni jsme měly CLC které mělo vzadu disky,jednak plnily účel hloubkového nastavení a přitom rozdrobily hroudy a celou zpracovanou plochu rovnoměrně urovnaly ale po tom Tigru to vypadalo alespoň podle mne o hodně líp.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Horsch x Kockerling vario

Příspěvekod janles » 29 úno 2012 18:02

Zdravim.Chlapi máte někdo zkušenost setí hořtice při podmítce?Já mám kockerling vario a pneumatický secí stroj APV PS 250 a žádný zázrak.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 35
Registrován: 21 črc 2011 14:20

Re: Horsch x Kockerling vario

Příspěvekod Jonáš » 02 bře 2012 17:27

ja sem jezdim s diskama Kverneland DXR a mel sem tam stejnou secku jako ty, sel sem take horcici , rozhazovani horcice bylo za zadni radou disku takze utuzovaci valce to lehce prikulily a myslim si ze dobry
John Deere 8335R
ex:John Deere 8400

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Horsch x Kockerling vario

Příspěvekod janles » 02 bře 2012 18:13

Mě to seje před válci tak metr nad zemí.Problém mám v tom že nevidím jestli všechny sejou.Myslel jsem že to dám vejš a dozadu za válce abych z traktoru na ně pěkně vyděl a nemusel pořád čochtat a dívat se jestli to seje.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 35
Registrován: 21 črc 2011 14:20

Re: Horsch x Kockerling vario

Příspěvekod Jonáš » 04 bře 2012 09:48

me to blblo a prestavalo sejt, ale prisel sem na to ze ty vetraky co zajistuji pruchod osiva byly pridreny , ja u toho mam ovladaci panel kterej nezjisti zadny zavady ale mel sem pujcenej nejake novejsi a ten hlasil chybu napeti , tak sme na to prisli , vetraky byly pridreny, tak sem je nechal opravit a pro jistotu sem pod secku dal jeste dreveny spalky cca 20cm vysoky a ted se uz nemusim bat ze by to neslo , ale sejt s tim treba svazenku tak uz nevim ta by se kvuly jinyme tvaru seminek zasekavala ..
John Deere 8335R
ex:John Deere 8400

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Horsch x Kockerling vario

Příspěvekod janles » 04 bře 2012 17:45

tu ovládací skřínku mám taky ventilátory pracují dobře.Já mám na konci hadic takový lopatky na který se nachytá hlína a hadice je ucpaná.Já sem si myslel že bych to hodil až za válce ale bylobi to na vrchu jestli to vzejde.

Předchozí

Zpět na Kompaktory a kultivátory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků