Strom Ecoland EN R,RT

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Strom Ecoland EN R,RT

Příspěvekod MartinT » 15 pro 2012 15:23

Zdravim,máte někdo nějaké zkušenosti s timto podmítačem popř. jaké,(hloubka zpracování,rychlost,spotřeba výkon traktoru a pokud možno druh půdy).

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: Strom Ecoland EN R,RT

Příspěvekod Honza Sedlák » 15 pro 2012 18:54

Ecoland se záběrem 4m jsme testovaly letos v létě. Podnik se nechází v kopcovitém terénu, na jednom poli najdete od těžkého jílu přes slín až po písek nebo kamenité půdy. Tahač Case Magnum MX285, na zadních dvojmontážích. Kypřič zvládal bez větších problémů na hloubku 20cm, jinak jsme jezdili na 15 - 18cm. Ecoland měl nejužší dlátka a V Ring, což byl nožový válec, podobný jako od Lemkenu. Co jsem hodnotil velmi pozitivně, bylo uchycení jištění slupic - bezúdržbové a robustní a dále robustní konstrukci válce a hlavního rámu.
Co se týká spotřeby - v podniku se testovalo více kypřičů a spotřeba u žádného nebyla větší než 20l/ha při 20cm hloubce. Podle mě bylo důležité jak vypadá celkově zapravení rostlinných zbytků a povrch po válci. Což Ecoland splnil na výbornou a prakticky se dalo hned sít.
Co byl ale základní kámen úrazu, a to napíšu narovinu, ať se to líbí nebo né, bylo nastavení hloubky. Vzhledem k tomu že máme velmi členitý terén, je třeba mít nastavení v hydraulice a to zatím Strom (Bednar) nemá.
Jinak až na nastavení hloubky jsem zhodnotil stroj velmi kladně a ve výsledku testování se prakticky zařadil na špičku nejlepších ve výběru.

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Re: Strom Ecoland EN R,RT

Příspěvekod MartinT » 15 pro 2012 19:29

Nevíte jaká byla cena tohoto ECOLANDu EO 4000 ve srovnání s HORSCH TIGER 4AS?

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: Strom Ecoland EN R,RT

Příspěvekod Honza Sedlák » 16 pro 2012 09:58

Ceny už nevím. Porovnávaly jsme Horsch Tiger 4AS, Lemken Karat, Vaderstad Top Down, Cultus, Strom Ecoland, Terraland. Zajímalo mě nejvíce co utáhnem s nejmenším odporem, jestli tím dobře odstraníme utužené vrstvy, připravíme na setí řepky, pojede to i v mokru a bude to kvalitní.
Vyšel z toho nejlépe Strom a Vaderstad, ještě trochu Lemken, ale tam kvůli přístupu a nemožnosti dodat taženou verzi 4m na zkoušku se nepokračovalo. Trochu mě mrzel Gregoire Besson, protože má v nabídce velmi zajímavé stroje, ale nestihl se, stejně tak Kockerling Vector.
Jinak od Stromu je jasná ještě jedna věcička a to je Terraland :wink:

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Strom Ecoland EN R,RT

Příspěvekod miso243 » 17 pro 2012 13:37

Neskúšali ste Horsch Terrano FM al. MT alebo Strom Fenix? Dosť ma zaujímajú aj keď ja by som potreboval 3 m verziu, ktorá nie je k dispozícii.
Inak okrem iného používame samodoma kópiu koncepcie Terraland, Artiglio a pod. a ako jediná operácia prípravy pôdy sa nám to veľmi neosvedčilo. Vyžaduje si to dodatočné kyprenie na 20-30 cm pred alebo po použití inak medzi zábermi radlíc ostáva nespracovaná pôda, ktorá je len zvrchu prihrnutá tenkou vrstvou kyprej pôdy. Podľa mňa bu stál za skúšku HATZENBICHLER Delta, ktorý má medzi podrývacími radlicami ešte aj kypriace.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 81
Registrován: 21 led 2011 19:05

Re: Strom Ecoland EN R,RT

Příspěvekod janles » 17 pro 2012 19:55

Nevím z jakýho pohledu se na stroje díváte jestli obsluha stroje nebo vedoucí.Já tahám kockerling vario práce po stroji výborná teda trochu větší odpor.Ale pak ta výměna ostří to je na nic.Sám tak 2 až 3 hod.

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: Strom Ecoland EN R,RT

Příspěvekod Honza Sedlák » 17 pro 2012 21:11

Je úplně jedno jedno z jakého úhlu pohledu. Stroj musí splnit požadavky a obsluze se s ním musí dobře jezdit, takže se musí všichni shodnout.
Jinak Kockerling Vario je trochu jiná kategorie. Je to podmítač pro jinou hloubku, řekněme do 15cm. A "přezutí" nejen že je na 3 hodiny ale také na jiný balík peněz. Nicméně kvalita práce stojí za to :idea:

Zpět na Kompaktory a kultivátory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků