STORM kompaktor

Příspěvky: 11
Registrován: 09 čer 2012 20:42

STORM kompaktor

Příspěvekod Jozef-dodo » 02 říj 2013 19:52

Dobrý deň. potreboval by som poradiť ohľadom kompaktoru od stromu - swifter sn záber 3m .Má niekto skúsenosti s týmto kompaktorom ? S čim to ťahá , akú to prácu robý
(drobivosť hrúd, urovnanie poľa, plošný výkon). Uvažujem o kúpe a preto budem vďačný za akékoľvek skúsenosti. Ďakujem.

To nikto nemá skúsenosti s týmto druhom kompaktoru :(

Příspěvky: 11
Registrován: 09 čer 2012 20:42

Re: STORM kompaktor

Příspěvekod Jozef-dodo » 21 zář 2015 14:45

To fakt nikto z vás nemá skúsenosti s týmto kompaktorom? Uvažujem o jeho kúpe a preto by mi pomohli akékoľvek skúsenosti. Doteras sme predsejbovú prípravu robili ťažkými smykobránamy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: STORM kompaktor

Příspěvekod poulm » 21 zář 2015 19:11

Nevím jaké máš cenové nabídky,ale na Opall-Agri jses díval? Nejsem žádný dealer,ale jejich stroje už považuji za kvalitní,ikdyž asi velký rozdíl v těch cenách nebude,záleží jakou si nadefinuješ sestavu.
Nemají problém dodat cokoli i na Slovensko:
http://www.opall-agri.cz/kombinovane-kyprice-saturn-iii
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: STORM kompaktor

Příspěvekod winis » 21 zář 2015 21:10

Nemám přímou osobní zkušenost ale varianta co má croskilly blízko u sebe nemá ráda kamení, hodně se to zadrhuje mezi válce a už si dost rozhovor s majitelem nepamatuju ale ve vlhku si myslim že se to zabaluje na vácích což byl vloni docela problém.....

Příspěvky: 11
Registrován: 09 čer 2012 20:42

Re: STORM kompaktor

Příspěvekod Jozef-dodo » 21 zář 2015 22:57

Ďakujem Vám že reagujete na môj podnet. Ohľadom tej ceny swifter sn neakých 9480,- eur, saturn III neakých 10000,- eur s DPH.
Ja mám zaujem o swifter sn 3m záber a chcem to ťahať za zetorom 16145 neviem ako na to bude reagovať. Je tu v blískosti podnik kde majú saturne od opál-agri 6m. Pýtal som sa chlapov a ťiež za mokra im zabije prútový válec , celý ho obalí, ale ináč sú z ním spokojný. Zase iný mi povedali čo májú saturn že im ešte vie upchávať radličky keď je trocha viac pozberových zviškov.Dva rady radličiek má jeden aj druhý , ale meral som vzdialenosť tak swifter má vzdialenosť medzi radmi raličiek večšiu aj vzdialenos spodku rámu k spodku radlički je višia preto si myslím že tá priechodnos bi mala byť o trochu lepšia ako u opálu.Hovoria že ten swifter vedia použiť aj pri minimalizácií . A tie crosskiny to sa vedia blokovať s tými kameň ale na tej 3m verzií je iba jeden rad crosskill.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: STORM kompaktor

Příspěvekod poulm » 21 zář 2015 23:19

No,hlavně aby ti to ta 161ka zvládla na hydrauliku,takové kompaktory jsou dost těžké a na dlouhé páce,do 2t ten třímetr nebude mít daleko,to budeš jezdit v kopečkách po zadních,bacha na to,161ka je lehká,tak ať ji někde nerozpůlíš.
Osobně bych se přikláněl k polonesené verzi,za kterou můžeš do budoucna ještě něco dodat,třeba na to pověsit secí stroj a můžeš hned set atp.
V polonesené verzi ti ta 161ka zvládne i 4m.
Vím co mi s traktorem dělal pluh Jupiter 5radlic pružinový s hmotností okolo 1800kg a ten kompaktor není o moc kratší.
Samozřejmě je to o penězích jako vždy,záleží jaký máš kredit.Časem si třeba pořídíš silnější traktor a už ti ten záběr bude málo,pořádně to zvaš.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: STORM kompaktor

Příspěvekod zdeni » 23 zář 2015 22:24

Jozef-dodo píše:Ďakujem Vám že reagujete na môj podnet. Ohľadom tej ceny swifter sn neakých 9480,- eur, saturn III neakých 10000,- eur s DPH.
Ja mám zaujem o swifter sn 3m záber a chcem to ťahať za zetorom 16145 neviem ako na to bude reagovať. Je tu v blískosti podnik kde majú saturne od opál-agri 6m. Pýtal som sa chlapov a ťiež za mokra im zabije prútový válec , celý ho obalí, ale ináč sú z ním spokojný. Zase iný mi povedali čo májú saturn že im ešte vie upchávať radličky keď je trocha viac pozberových zviškov.Dva rady radličiek má jeden aj druhý , ale meral som vzdialenosť tak swifter má vzdialenosť medzi radmi raličiek večšiu aj vzdialenos spodku rámu k spodku radlički je višia preto si myslím že tá priechodnos bi mala byť o trochu lepšia ako u opálu.Hovoria že ten swifter vedia použiť aj pri minimalizácií . A tie crosskiny to sa vedia blokovať s tými kameň ale na tej 3m verzií je iba jeden rad crosskill.



3 metry za 161 45 neni to malej zaběr
mam 3m kompaktormat Farmet vaha 1350kg,,, upně v pohodě to taham claasem 100koni i hydraulika v pohodě mam zavaži
když to nejde vem kladivo

Příspěvky: 11
Registrován: 09 čer 2012 20:42

Re: STORM kompaktor

Příspěvekod Jozef-dodo » 23 zář 2015 23:07

Čo sa týka tej hydraoliki mám obavý, tá 161ka a celkove krištály nemajú silné hydraoliki. Ťahám s ňou štvor radličný obracak pluh a ten má cca 1200kg a v pohode,mám na nej v predu závažia. Ten kompaktor má podľa prospektov ktoré som od neho dostal 1410kg dlžka 2,7m, tak neviem. Polonesený by bol lepší ,výkonovo by na to 161ka mala ale ide o cenu, 4m polonesený kompaktor 26000eur s DPH :( .Píšeš tu že máš fármeta ako si z ním spokojný? Neupcháva sa keď je trochu viac pozberových zvyškov? Dá sa použiť pri minimalizačnom obrábaní pôdy? Čo sa týka toho záberu nielen cena ale aj veľkosť a tvar mojich pozemkov viac vihovuje ten 3m.

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: STORM kompaktor

Příspěvekod zdeni » 24 zář 2015 22:26

Jozef-dodo píše:Čo sa týka tej hydraoliki mám obavý, tá 161ka a celkove krištály nemajú silné hydraoliki. Ťahám s ňou štvor radličný obracak pluh a ten má cca 1200kg a v pohode,mám na nej v predu závažia. Ten kompaktor má podľa prospektov ktoré som od neho dostal 1410kg dlžka 2,7m, tak neviem. Polonesený by bol lepší ,výkonovo by na to 161ka mala ale ide o cenu, 4m polonesený kompaktor 26000eur s DPH :( .Píšeš tu že máš fármeta ako si z ním spokojný? Neupcháva sa keď je trochu viac pozberových zvyškov? Dá sa použiť pri minimalizačnom obrábaní pôdy? Čo sa týka toho záberu nielen cena ale aj veľkosť a tvar mojich pozemkov viac vihovuje ten 3m.

mám farmet 3metry, jen chvili od jara ted jsem chystal na setí po orbě po řepce bylo to zatim nejsuši pole šilené hrudy jeden den zorano pluh nechtěl do země druhy den hruba brazda krasně to srovnalo a razbylo hrudy tak jsem spokojen vic ukaže čas ,,,traktor 100koni to zvlada v pohodě ma ještě rezervu
když to nejde vem kladivo

Zpět na Kompaktory a kultivátory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník