drobící a utožovácí válce

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

drobící a utožovácí válce

Příspěvekod Novas » 26 led 2015 20:19

Měl bych otázku ohledně různých druhů utužovacích a drobících válců na předseťovou přípravu v kombinaci s kombinátorem/kompaktorem a nebo jiným strojem.
Chtěl bych se zeptat s jakými válci máte zkušenost ?
A potom by mě zajímalo jestli máte zkušenost někdo s pneumatikovými válci ? Viděl jsem že se někde používají na secích strojích s přípravou a i inde, ale ještě jsem se snima o nich s nikým nebavil a vůbec nevím jakých dosahují výsledků v praxi :)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: drobící a utožovácí válce

Příspěvekod tele » 26 led 2015 21:13

Tak za mě nej pěch za radličkový podmítač je optipack - odpojitelný pneu pěch a druhý nožový válec. Rozhodující jsou ale podmínky, každému vyhovuje něco jiného :mrgreen:

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: drobící a utožovácí válce

Příspěvekod Honza Sedlák » 29 led 2015 13:39

Na předseťovou přípravu Kockerling Allrounder 7,5m vybavený STS válci. Na podmítku nebo další přípravu Kockerling Vario s STS válci. Vynikající kvalita práce v obtížně zpracovatelných těžkých půdách, vysoká odolnost v kamení, odolný vůči zalepení. Základní příprava Vaderstad Cultus 420 - Vaderstad SteelRunner vynikající funkce, za vyššího přítlaku by bezvadně drtil hroudy, za mokra v extrému se neucpe, snese neskutečné podmínky v těžkých, těžko zpracovatelných hodinových půdách. Na Lemken Rubinu nožový "V" ring. Snese kamení, dobře přitlačí ale práce nevypadá dle mého názoru jak by měla navíc je náchylný na zalepení a čištění není snadná práce.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: drobící a utožovácí válce

Příspěvekod Jan » 29 led 2015 16:22

Jen k tomu nožovému V-ringu od Lemkenu. Mam jej za Heliodorem a s kamením si příliš nerozumí,umí jej mezi škrabkou a tím válcem tak sevřít že je někdy problém na hodinu čištění.

Příspěvky: 51
Registrován: 07 říj 2012 13:52
Bydliště: Ivančicko

Re: drobící a utožovácí válce

Příspěvekod kolda91 » 25 lis 2016 01:20

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, kde kupujete náhradní lištové nebo trubkové válce? Co jsem se díval na ceny tak jsou celkem vysoké. Nebo je vyrábíte sami?
„Národ, který ničí půdu, ničí sebe.“ Franklin D. Roosevelt

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: drobící a utožovácí válce

Příspěvekod skacel99 » 21 bře 2017 20:34

Každej válec má svoje pro a proti,ale trubkový je snad nejhorší. Máme doma 4 varianty:
V-ring na diskáčích - dobře řeže hroudy,ale poměrně dost utužuje,nemá rád kamení,nelepí se
Segmentový od Pottingeru na Synkru - nejlepší co máme. Dobře drtí,nelepí se,utužuje v páscích a tak akorát,kamení mu nevadí
Gumový packer od Pottingeru na secí mašině - nejlíp drtí,ale nejvíc utužuje,lepí se
Trubkový na Farmetu GX - blbě drtí,lepí se jako prase a vydolovat to pak ven je kalamita,kamení mu nevadí. Je ale vždycky nejlevnější

Zpět na Kompaktory a kultivátory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník