Terrano FX

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Terrano FX

Příspěvekod tele » 11 bře 2015 20:49

w690i píše:Jo ten převod vím. :) Zajímalo mě jak to maté ostatní v praxi. Taháš to jenom 10 nebo i nějak jinak? Já tam mám 2x červenou a jednu žlutou(když tak upřesním nejsem si 100% jistý) jde to cca 20-23 na křídlech. :) Hloubku měříš přímo u radličky?

Nastavím hloubku od oka, popojedem, změřím hloubku skutečnou a ladíme dál, až to vypadá dle mých představ. Nezapomeň na rychlost, radši oželím pár cm, než aby rychlost klesla pod 10 km/hod :wink: Hloubku zpracování vždy pod desku, vyjímka je první podmítka nebo zpracování na jaře.

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Terrano FX

Příspěvekod w690i » 11 bře 2015 21:14

A kolik ladíš a před jaké plodiny? :) Já například před oz. pšenici jsem jel cca 15 na křídlech, měl jsem půjčené FX4 a JD8100 tak, tak kolem 10km/h. Pak jsem to dal cca 25cm na křídlech po sóji na soju. Rychlost nic moc, asi kolem 7-8km/h, ale za to je pozemek nádherně připravený, slezl sníh a hned do toho začalo pršet, po dvou-třech dnech je pozemek proschlý bez kaluží a bažin, i když místy se něco malého najde. :( Před setím to asi otevřu diskama a sejeme. Předevčírem před jarními obilninami 20-23cm, protože pozemky byly dost podmáčené, ale to už s FX3, takže nad 10km/h. Jinak před řepkami letos plánuji dvakrát kolem 25cm. Jak to děláte vy? A jak jste se strojem spokojeni? Používáte čistě bezorebnou nebo jenom před některé plodiny nebo za určitých podmínek?

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: Terrano FX

Příspěvekod chose » 11 bře 2015 22:45

Já nastavuju hloubku jako kolega tele, při podmítce volím hloubku "na vodu" a druhý zpracování podle konkrétních podmínek a pěstované plodině a předplodině 15-25 cm, víc ornice u nás není. Je dobrý každý rok měnit hloubku zpracování na daným pozemku a na podzim před setím neudělat hroudy.
Na jaře většinou připravuju z podzimu zkypřené pole jen diskama a seju. Na podzim jsem si letos prvně vyzkoušel radličky LD, tak možná vyzkouším na část pole pod řepku, uvidím podle podmínek.
Nevím jak se ti povede udělat najednou 25 cm pod řepku bez hrud, možná máš dobrý půdy a budou vhodný vláhový podmínky, tak se ti hroudy neudělají, já osobně bych poprvé jel menší hloubku a druhý přejezd na těch 25cm, ale vždy je třeba improvizovat podle daných podmínek a ne si říct dvakrát 25cm a toho se držet.
Jinak bezorebně už jedu šestý rok terrano, joker a sprinter . Disky se snažím používat jen v přípravě a podmítce na nařezání dlouhých posklizňových zbytků ( většinou poválený místa od zvěře , případně nějaký ležák a někdy po řepce), ale většinou i podmítky se snažím dělat radličkou.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Terrano FX

Příspěvekod tele » 12 bře 2015 00:51

chose píše:Já nastavuju hloubku jako kolega tele, při podmítce volím hloubku "na vodu" a druhý zpracování podle konkrétních podmínek a pěstované plodině a předplodině 15-25 cm, víc ornice u nás není. Je dobrý každý rok měnit hloubku zpracování na daným pozemku a na podzim před setím neudělat hroudy.
Na jaře většinou připravuju z podzimu zkypřené pole jen diskama a seju. Na podzim jsem si letos prvně vyzkoušel radličky LD, tak možná vyzkouším na část pole pod řepku, uvidím podle podmínek.
Nevím jak se ti povede udělat najednou 25 cm pod řepku bez hrud, možná máš dobrý půdy a budou vhodný vláhový podmínky, tak se ti hroudy neudělají, já osobně bych poprvé jel menší hloubku a druhý přejezd na těch 25cm, ale vždy je třeba improvizovat podle daných podmínek a ne si říct dvakrát 25cm a toho se držet.
Jinak bezorebně už jedu šestý rok terrano, joker a sprinter . Disky se snažím používat jen v přípravě a podmítce na nařezání dlouhých posklizňových zbytků ( většinou poválený místa od zvěře , případně nějaký ležák a někdy po řepce), ale většinou i podmítky se snažím dělat radličkou.

Ty LD s destičkama až na horu udělaj v našich podmínkách 250-300 ha. Na jaře používám clip-on a pod 20 cm chodím bez křídel. Jinak je vidět, žes zkušený uživatel radličky 8)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Terrano FX

Příspěvekod tele » 12 bře 2015 00:54

w690i píše:A kolik ladíš a před jaké plodiny? :) Já například před oz. pšenici jsem jel cca 15 na křídlech, měl jsem půjčené FX4 a JD8100 tak, tak kolem 10km/h. Pak jsem to dal cca 25cm na křídlech po sóji na soju. Rychlost nic moc, asi kolem 7-8km/h, ale za to je pozemek nádherně připravený, slezl sníh a hned do toho začalo pršet, po dvou-třech dnech je pozemek proschlý bez kaluží a bažin, i když místy se něco malého najde. :( Před setím to asi otevřu diskama a sejeme. Předevčírem před jarními obilninami 20-23cm, protože pozemky byly dost podmáčené, ale to už s FX3, takže nad 10km/h. Jinak před řepkami letos plánuji dvakrát kolem 25cm. Jak to děláte vy? A jak jste se strojem spokojeni? Používáte čistě bezorebnou nebo jenom před některé plodiny nebo za určitých podmínek?

Před řepku první na cca 20 s křídlama, druhou pod desku na 25-30.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Terrano FX

Příspěvekod bold » 12 bře 2015 07:47

Já jsem začátečník. Ovšem křidélka tak do 15cm, pak už jen samotné dláta. Mám pouhých 200koní a i tak toho měli dost v 10-15cm s křídlem. LD mám nachystány pod kukuřice. Kluci z větší firmy křidélka nepoužívají vůbec a mají nachystáno nádherně.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: Terrano FX

Příspěvekod chose » 12 bře 2015 13:02

Všechny teoretický informace mám z bezorebne.cz a já je jen používám už nějaký čas v praxi.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Terrano FX

Příspěvekod bold » 12 bře 2015 14:38

tam chodím taky.. :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Terrano FX

Příspěvekod w690i » 12 bře 2015 15:53

Díky toho webu mám FXko! :D Perfektní web! No ještě zpátky k řepce. Chci dvakrát a chci 25 s křídly. A to proto, aby v té hloubce 25cm byla půda rovnoměrně prokypřená a zamíchaná v celém profilu. Když jsou udělané jenom rýhy tak jedna rostlina krásně jede s kořenem a druhá narazí na neprokypřenou půdu. Hrudy mi nevadí u nás celkem hodně prší, alespoň to líp seschne v případě deště. Navíc bude asi i joker, s kterým bych udělal finální seťové podmínky. :) Jinak pod sóju je to úplně stejný případ. Pod obiloviny podle počasí, za mokra 20cm za sucha to budu řešit až v dané situaci. I když jsem četl, že pšenice má ráda tvrdou madraci od 4cm a nahoru pěknou měkkou peřinku. Tak nevím. :D Ještě když jezdíte před zimou vytahujete ty pružné "smyky a stěrky" z válce? Myslím u rollflex. Jinak jak vypadají pole i po letech hlubokého kypření? Netvoří se bažiny? Co jsem po jezdil na zimu hluboko na jaře se voda hezky ztratila, ale když člověk toho trošku vrtne zjistí, že to nevyschne úplně, prostě je to tak akorát, aby rostliny měly. :)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Terrano FX

Příspěvekod tele » 12 bře 2015 19:23

w690i píše:Díky toho webu mám FXko! :D Perfektní web! No ještě zpátky k řepce. Chci dvakrát a chci 25 s křídly. A to proto, aby v té hloubce 25cm byla půda rovnoměrně prokypřená a zamíchaná v celém profilu. Když jsou udělané jenom rýhy tak jedna rostlina krásně jede s kořenem a druhá narazí na neprokypřenou půdu. Hrudy mi nevadí u nás celkem hodně prší, alespoň to líp seschne v případě deště. Navíc bude asi i joker, s kterým bych udělal finální seťové podmínky. :) Jinak pod sóju je to úplně stejný případ. Pod obiloviny podle počasí, za mokra 20cm za sucha to budu řešit až v dané situaci. I když jsem četl, že pšenice má ráda tvrdou madraci od 4cm a nahoru pěknou měkkou peřinku. Tak nevím. :D Ještě když jezdíte před zimou vytahujete ty pružné "smyky a stěrky" z válce? Myslím u rollflex. Jinak jak vypadají pole i po letech hlubokého kypření? Netvoří se bažiny? Co jsem po jezdil na zimu hluboko na jaře se voda hezky ztratila, ale když člověk toho trošku vrtne zjistí, že to nevyschne úplně, prostě je to tak akorát, aby rostliny měly. :)

Zpracované v celém profilu to máš i bez křídel. Velká hloubka s křídlama = utužení jako při orbě a vysoká spotřeba. Radličky poruší půdu i v profilu pod nastavenou hloubkou kypření a do boku. Jinak na zimu jsem s FX jezdil bez pěchu a prostřední řady radliček a na dva průjezdy prorváno v celém profilu do cca 35-40 cm. Někde to najdeš i na bezorebně od Vráti Maliny.

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Terrano FX

Příspěvekod w690i » 12 bře 2015 20:03

Aha, takže jsem se dozvěděl další novinky! Díky moc chlapi určitě se na to teď zaměřím a vyzkouším. :)

Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2010 09:35

Re: Terrano FX

Příspěvekod Pavel12 » 12 bře 2015 20:34

Možmá vám to příjde jako divný dotaz,ale do jaké hloubky pod hloubku setí nastavujete kompaktory,jak při jarní tak podzimní přípravě,mám na mysli po orbě a to pod pšenice či ječmen.Doted´ sem našel jediné doporučení,už ale nevím,kde sem to četl,a to zhruba 5 cm pod hloubku setí,takže celkově 8 až 10 cm hluboko.Jenže když se někoho zeptám,každý tvrdí něco jiného,někdo za stejných podmínek řekne do hlobky setí ,jiný to valí i 15 cm do země..Podle mě za dobrych podmínek na jaře nemá cenu kvuli vlhkosti jít pod 8 cm do země,ale co když jsou vlhčí podmínky,nebo právě ta podzimní příprava?Když jsme vše a pokaždé dělali těžkým branosmykem,tak toho člověk moc nevymyslel a ted´zase nevím co je dobře..

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Terrano FX

Příspěvekod tele » 12 bře 2015 21:30

Pavel12 píše:Možmá vám to příjde jako divný dotaz,ale do jaké hloubky pod hloubku setí nastavujete kompaktory,jak při jarní tak podzimní přípravě,mám na mysli po orbě a to pod pšenice či ječmen.Doted´ sem našel jediné doporučení,už ale nevím,kde sem to četl,a to zhruba 5 cm pod hloubku setí,takže celkově 8 až 10 cm hluboko.Jenže když se někoho zeptám,každý tvrdí něco jiného,někdo za stejných podmínek řekne do hlobky setí ,jiný to valí i 15 cm do země..Podle mě za dobrych podmínek na jaře nemá cenu kvuli vlhkosti jít pod 8 cm do země,ale co když jsou vlhčí podmínky,nebo právě ta podzimní příprava?Když jsme vše a pokaždé dělali těžkým branosmykem,tak toho člověk moc nevymyslel a ted´zase nevím co je dobře..

Na vodu, to je nejjednodušší. Lehce srovnat a nebrat to moc hluboko. Nevýhoda kompaktoru je utažení za vlhka, degradace struktury a přesušení lůžka. Optimální na jaro je stroj typu NZA, Korund atd.

Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2010 09:35

Re: Terrano FX

Příspěvekod Pavel12 » 13 bře 2015 00:37

Takže jestli sem dobře pochopil,běžně nejit pod hloubku setoveho lužka?No za mokra se mi zdá právě kompaktor lepší,teda oproti branosmyku,řekl bych že více prokypří a puda líp dosycha(ovšem máme tam dláta ve 4 řadách ne radličky),podobně jako sem to zkoušel za mokra diskerem,taky se mi práce zdála nejlepší,tím mám na mysli nejmenší utužení a nejlepší prokypření,ale ten se zase lepil,unas je povětšinou těžší jílovitá puda.Ale taky dodneška sem se nikde nedozvěděl zda je teda za mokra lepší držet ono učebnicove setove lužko(tvrda postylka)nebo to trochu víc provzdušnit,zase podotýkám,bavím se o těžších pudách.

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Terrano FX

Příspěvekod Denis » 14 bře 2015 22:03

chose píše:Já nastavuju hloubku jako kolega tele, při podmítce volím hloubku "na vodu" a druhý zpracování podle konkrétních podmínek a pěstované plodině a předplodině 15-25 cm, víc ornice u nás není. Je dobrý každý rok měnit hloubku zpracování na daným pozemku a na podzim před setím neudělat hroudy.
Na jaře většinou připravuju z podzimu zkypřené pole jen diskama a seju. Na podzim jsem si letos prvně vyzkoušel radličky LD, tak možná vyzkouším na část pole pod řepku, uvidím podle podmínek.
Nevím jak se ti povede udělat najednou 25 cm pod řepku bez hrud, možná máš dobrý půdy a budou vhodný vláhový podmínky, tak se ti hroudy neudělají, já osobně bych poprvé jel menší hloubku a druhý přejezd na těch 25cm, ale vždy je třeba improvizovat podle daných podmínek a ne si říct dvakrát 25cm a toho se držet.
Jinak bezorebně už jedu šestý rok terrano, joker a sprinter . Disky se snažím používat jen v přípravě a podmítce na nařezání dlouhých posklizňových zbytků ( většinou poválený místa od zvěře , případně nějaký ležák a někdy po řepce), ale většinou i podmítky se snažím dělat radličkou.


Asi budu za blbce, ale proč upřednostňovat radličku před diskem na podmítky? Disky přece snesou vyšší pracovní rychlost, plošná výkonnost při stejném tahači nesrovnatelná a náklady na díly budou taky jinde. :?:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Terrano FX

Příspěvekod tele » 14 bře 2015 22:37

Denis píše:
chose píše:Já nastavuju hloubku jako kolega tele, při podmítce volím hloubku "na vodu" a druhý zpracování podle konkrétních podmínek a pěstované plodině a předplodině 15-25 cm, víc ornice u nás není. Je dobrý každý rok měnit hloubku zpracování na daným pozemku a na podzim před setím neudělat hroudy.
Na jaře většinou připravuju z podzimu zkypřené pole jen diskama a seju. Na podzim jsem si letos prvně vyzkoušel radličky LD, tak možná vyzkouším na část pole pod řepku, uvidím podle podmínek.
Nevím jak se ti povede udělat najednou 25 cm pod řepku bez hrud, možná máš dobrý půdy a budou vhodný vláhový podmínky, tak se ti hroudy neudělají, já osobně bych poprvé jel menší hloubku a druhý přejezd na těch 25cm, ale vždy je třeba improvizovat podle daných podmínek a ne si říct dvakrát 25cm a toho se držet.
Jinak bezorebně už jedu šestý rok terrano, joker a sprinter . Disky se snažím používat jen v přípravě a podmítce na nařezání dlouhých posklizňových zbytků ( většinou poválený místa od zvěře , případně nějaký ležák a někdy po řepce), ale většinou i podmítky se snažím dělat radličkou.


Asi budu za blbce, ale proč upřednostňovat radličku před diskem na podmítky? Disky přece snesou vyšší pracovní rychlost, plošná výkonnost při stejném tahači nesrovnatelná a náklady na díly budou taky jinde. :?:

Za sucha disky nejdou do země, za vlhka nedrží přesnou hloubku, nezapraví slámu, nerovnají pole. Nikdy jsem neměl problém s výkonem a do diskového podmítače potřebuješ ty samé koně jako do radličky. Náklady na ha ovlivňuje značka stroje a cena ND. Např. v roce 2009 jsem měl náklady na opotřebitelné díly na Terrano 8 FG 80,-/ha při výkonu 2070 ha/rok. Ale pro mě je nasazení strojů na zpracování půdy spíš otázka filozofie :wink:

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: Terrano FX

Příspěvekod chose » 15 bře 2015 15:01

Náklady budou možná výší s radličkou, ale kvalita podmítky bude lepší než s disky. Radličky dostanu do zemně i za sucha a dostatečně hluboko. Na podmítky používám samozřejmě radličky s křidýlky, takže podříznu celý profil, s disky tak rovný dno neudělám. Při dostatečný hloubce podmítky se mi nepřesušuje tolik část půdy co je pod podmítnutou vrstvou a u nás je s vodou většinou problém.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Terrano FX

Příspěvekod tele » 15 bře 2015 17:26

chose píše:Náklady budou možná výší s radličkou, ale kvalita podmítky bude lepší než s disky. Radličky dostanu do zemně i za sucha a dostatečně hluboko. Na podmítky používám samozřejmě radličky s křidýlky, takže podříznu celý profil, s disky tak rovný dno neudělám. Při dostatečný hloubce podmítky se mi nepřesušuje tolik část půdy co je pod podmítnutou vrstvou a u nás je s vodou většinou problém.

To je další věc, na to jsem zapomenul :mrgreen: První podmítku dělám na hloubku 15-20 - dostatečná izolační vrstva, zasáknou i přívalové srážky a sláma se dobře zadělá jen poprvé a do další operace pěkně spouchne ( po plzeňsku zkřenčí ) :lol:

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: Terrano FX

Příspěvekod chose » 15 bře 2015 23:08

Přesně tak, ale loni byl problém, že spadlo a zasáklo dost vody a nechtělo to vysychat .

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Terrano FX

Příspěvekod Denis » 02 dub 2015 16:21

Dík za vysvětlení, s tou hlubokou podmítkou mi to nedošlo. Ještě bych se ale zeptal na jednu věc: Jak to snáší jištění takhle hluboko za sucha? Nevibrují či se "nezaklání" radlice?

P.S. S tím tahačem to bylo myšleno tak, že na terrano budu potřebovat cca 50, 60 koní na metr, na jokera 30, 35. Tudíž se stejným traktorem můžu tahat větší nářadí. Tím myslím dostatečný výkon pro využití nářadí ve všech možných pracovních hloubkách daného nářadí. Ne tak, že na stejnou práci potřebuji jiný příkon. Snad jsem to napsal trochu pochopitelněji, než posledně tím svým "češtinem". :lol:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Terrano FX

Příspěvekod tele » 02 dub 2015 17:43

Tak na uježděné souvrati se slupice vyhákne, je třeba to udělat 2x. Když to nebereš z fleku na 30 cm, tak je to v pohodě. Tu tahovou náročnost jsem myslel tak, že je minimální rozdíl např. při hloubce zpracování 20 cm, zda je to disk či radlička. To jsem se spíš nesrozumitelně vyjádřil já :lol:

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 25 čer 2015 20:25

Kolik koní zhruba potřebujete pro hloubku 20-25 cm? Dost mě tenhle podmítač zajímá jako alternativa orby. Zatím mám nejsilnější Forterru 125 koní,která bohatě stačí na 3m dvouřadý podmítač od Farmetu,ve hloubce cca 20 cm bez křídel. Není to ale ono,slupice jsou daleko od sebe a kloudně to nedokrývá. Sice se to prokypří hlouběji,než s křídly,ale není to ono. Do budoucna zvažuju traktor okolo 150 koní,je šance s tím tahat Terrano ve 25 cm? Máme i slínové kopce,kde jsem se s výše zmíněným podmítačem loni na podzim trápil se Z10540 a bylo to už za hranou možností traktoru,rychlost 6-8 km/h.

V prospektech se píše minimum 120 koní,ale bývá to přehnaný. Bold tu myslím kdysi psal,že toho 200 koní má plný zuby,ale už jsem to nenašel

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Terrano FX

Příspěvekod tele » 25 čer 2015 21:52

skacel99 píše:Kolik koní zhruba potřebujete pro hloubku 20-25 cm? Dost mě tenhle podmítač zajímá jako alternativa orby. Zatím mám nejsilnější Forterru 125 koní,která bohatě stačí na 3m dvouřadý podmítač od Farmetu,ve hloubce cca 20 cm bez křídel. Není to ale ono,slupice jsou daleko od sebe a kloudně to nedokrývá. Sice se to prokypří hlouběji,než s křídly,ale není to ono. Do budoucna zvažuju traktor okolo 150 koní,je šance s tím tahat Terrano ve 25 cm? Máme i slínové kopce,kde jsem se s výše zmíněným podmítačem loni na podzim trápil se Z10540 a bylo to už za hranou možností traktoru,rychlost 6-8 km/h.

V prospektech se píše minimum 120 koní,ale bývá to přehnaný. Bold tu myslím kdysi psal,že toho 200 koní má plný zuby,ale už jsem to nenašel

Počítej minimálně 50 kobyl na metr záběru. Půjč si ho na podmítku a uvidíš sám :wink: Kamarád ho v šustech tahá s tímhle http://farmweb.cz/index.php?page=view_i ... 1OTc=#skok

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 26 čer 2015 07:33

Včera zrovna u nás byl dealer od Horsche a ptal jsem se na Terrano. Samozřejmě tvrdil,že 150 koní je úplně v pohodě :lol:
Když jsem se ptal na nějakou předváděčku,moc se na to netvářil. Že ty malý se moc nepůjčují,že se hned prodávají a že je to nedostatkový zboží. A popravdě zapřahat to za Forterru,případně 12145 mi stejně připadá zbytečný

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Terrano FX

Příspěvekod medulin » 26 čer 2015 07:43

Terrano si půjčuju je to stroj kterej u nás vleze uplně do všeho. 110konsky trakor 25cm s křídlama 6-8km/hod 160koní 7-9km/hod. Jeden kluk ho tahá 125zetorem už asi 3roky a zatím mu to šlape.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Terrano FX

Příspěvekod bold » 26 čer 2015 08:13

chlapi, kurnik, když už píšete že terrano utáhne 110koní 25cm hluboko (a navíc s křídlem) tak napište typ půdy, nebo aspoň lokalitu! U terrana je dost důležitá rychlost, pokud jede pomalu tak špatně pracuje- asi jako všechny radličkové stroje. Za mně asi toliko. Mám 200 koní claas a 3m terrano. bez křídel 25-30cm vír v nádrži (jako při oračce) rychlost 6-8km/h (pomalu) Půda těžká (bývalé rozlivové pásmo řeky moravy, v 97 dno rybníka Kroměříž-Otrokovice :? ) Zpracování radličkou poprvé (dle chlapíků co dělají s touto technikou skoro denně) se opakovaným zpracování docílí lepšího stavu půdy a další operace jsou lepší. (první a druhá je prý peklo)
V našich podmínkách by ho těch 110 koní dovezlo tak maximálně na pole a možná poškrabkalo 10cm podmítku. Ovšem využívat tenhle stroj jen na mělkou podmítku je neekonomické. Tady je odkaz na zapravování řepky a přípravu na jarní pšenici https://www.youtube.com/watch?v=lEKga4o6qyY Opět ulité pole, na spotřebu se musím mrknou (mám poznačeno) hloubka cca 15cm. Po žních zkusím udělat víc videí (pokud tedy bude zájem).
Za mně tedy k terranu minimálně !! 150-160koní pokud nejsou jen písky. Pokud se s tím bude dělat i LD radličkou a na max hloubku tak něco kolem 200.
Pro skacel66 odkud jsi? Pokud z okolí tak se klidně stav. Moudře pohovoříme :lol: , ukážu, předám něco málo svých zkušeností.
Přílohy
horsch + claas.jpg
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 26 čer 2015 08:37

Jsem z Jevíčka - pomezí okresů Svitavy a Blansko
110 koní se mi zdá taky hodně málo,to opravdu tak možná na běžnou mělkou podmítku.
Ale jak jsem psal,když jsem loni štáral s Farmetem bez křídel,nebyl ani tak problém ve výkonu,jako spíš s přenesením na zem. Toho se bojím víc.Ono přece jenom ten 200k Claas bude vážit víc,než plně dotížená Forterra (ta má zhruba 6,5 tuny i s naftou),10540 má 5,5 a 12145 je těžká dost,dlouhá taky,ale horší průběh výkonu a moc se mi ji nechce trápit v tahle těžké práci.

Jaká je vlastně optimální rychlost u toho Terrana? Já ani s jedním traktorem nedosáhnu víc,jak 10 km/h,tam totiž všude končí jednička (u Forterry 12,ale to je na nových gumách a furt v omezovači) a na dvojku (trojku u UŘII) to ani jeden traktor nezvládne.
O promíchání mi ani tak nejde,hlavně aby se to prohloubilo a provzdušnilo kvůli zasakování vody a zpracování na jaře. Na běžnou podmítku po sklizni a před setím mám radličky od Farmetu a disky od Vogelnootu

Letos chci zkusit s Farmetem bez křídel poštárat nejhorší židla,co to udělá.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Terrano FX

Příspěvekod bold » 26 čer 2015 10:30

Tak o optimální rychlosti ti moc vyprávět nemůžu. Na to jsou tady jiní např TELE. Já to zatím rvu mezi 6-9km/h víc nedá stroj. (ale zatím pouze podzimní hluboká a jarní rychlá) Po žních uvidím jak to bude dělat strniště. Podle chlapíků co mají dost odježděno tak křidélka vůbec nepoužívají, jedna podmítka bez křidélek ,podruhé před setím o něco hloub a secí stroj. Pokud chceš provzdušňovat tak určitě LD radličky neb toliko nevytahují a nemíchají a hlavně jdou líp neb jsou užší.
Ještě k té agregaci, 3m má 2400kg a je na velkou páku, divím se že to "malý" traktor zvedne. (mně to honilo po cestě a to mám max závaží)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 26 čer 2015 10:42

Kolik ti ten Claas váží? Když koukám na tvou fotku,je to opravdu hodně dlouhý,takže do Forterry i při dostatku výkonu (kterej stejně není) je to bez šance.S krátkýma diskama (23q) to se 7q na předku po silnici slušně tancuje. S tunou už je to OK a dá se normálně jezdit.
Kupoval jsi to v novotě,nebo je to použitý? Jaká byla orientační cena?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Terrano FX

Příspěvekod bold » 26 čer 2015 13:54

claas má 9180kg ale to mám z TP. Osobně mám naskládáno závaží jak v zadních kolech tak i max vepředu. Terrano je předváděcí a bylo se slevou (pod 400) předhodil jsem konkurenční nabídku na 3m amazonku s hydraulickým nastavením za 350 a domluvili jsme se na rozumném kompromisu.. Hlavně se mně s tím nechtělo zase 50km nazpět páč ta cesta byla peklo. :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

PředchozíDalší

Zpět na Kompaktory a kultivátory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník