Terrano FX

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 26 čer 2015 14:03

Hmm,tak to jseš hmotnostně někde úplně jinde. A cenově je to taky trochu jinde,než jsem čekal. Když jsem se rok nazpět zajímal o Triolent od Farmetu (taky 3 řady slupic,tenký dlátka a hloubka do 35 cm) tak to bylo něco kolem 300t za novej. Myslel jsem,že ceníková cena bude do 400t

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Terrano FX

Příspěvekod tele » 26 čer 2015 15:41

Rychlost 8-12 km/hod, optimum 10-12 km/hod. Při nižší horší drobení a rovnání, při vyšší horší ekonomika na opotřebitelné ND. Letos má Prillinger v nabídce nové špičky s více plátkama, chci je vyzkoušet. P.S.: 110 HP ve 3m v 25 cm bych rád viděl. A to jsem viděl hada srát, koně blejt, převrženej komediantskej vůz ....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 26 čer 2015 15:54

Tady je video Case 140,radličky s křídly a podle toho,jak to zahloubil bych řekl tak 20 cm. Má s tím co dělat a to není žádnej kopec.Každopádně koukám,že s váhou zas takovej problém není
https://www.youtube.com/watch?v=T_4_cu7GzSM
Tady je pak video Forterry 125,ale ten to vyloženě šmrdlá povrchu a má od pohledu lehkou půdu.Ale práci to dělá pěknou
https://www.youtube.com/watch?v=BVZOLiV1AQQ

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Terrano FX

Příspěvekod medulin » 26 čer 2015 16:42

ten kluk s tou forterrou je ten o kterém jsem tu psal. Když si rozklikneš na videu celý popis, nastaveno 22cm skutečná 18cm. Půdy jsou u nás hlinito-písčité lokálně jílovité. Tele: když se zadaří natočím video sice na mobil ale fakt si prču nedělám :wink:

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 26 čer 2015 16:43

Popis jsem četl,ale jako 18 cm mi to nepřipadá. Jak podle zahloubení radlic,tak podel pojezdové rychlosti. Víc videí s tou Forterrou asi není,že?

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Terrano FX

Příspěvekod medulin » 26 čer 2015 16:57

Akorát jedno krátký mám v mobilu. POrad jak a pošlu ti ho.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Terrano FX

Příspěvekod citrusek » 26 čer 2015 16:59

Když už se tady nakousl Triolent od Farmetu, tak by mě zajímalo porovnání s Terranem. Oba stroje jsou si dost podobné. Jak je to s kvalitou práce, odporem půdy, opotřebením dílů atd. Nemá někdo zkušenosti s oběma stroji?

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 26 čer 2015 17:07

MEDULIN:Tak můžeš na mail,ale jestli je to video z mobilu a navíc krátký,asi to nemá význam. Jak se to chová z hlediska hmotnosti traktoru a podmíťáku? Mě se Forterra s plným předním závažím s krátkýma diskama o hmotnosti 22q trošku pohupovala,tohle je těžší a delší
CITRUSEK: Triolent jsem chtěl vyzkoušet,ale nedostal jsem se k němu.Opět to ztroskotalo na tom,že ty malý záběry se na předváděčky neřeší a prodejce sám mi to rozmlouval,že to Forterrou nezvednu (je to zároveň dealer Zetoru)

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Terrano FX

Příspěvekod medulin » 26 čer 2015 22:33

to video má 22s, pokud chceš pošli do sz email adresu a pošlu ti ho to není problém. Co vím nejdřív porovnával konkurenční stroj a pak si půjčil terano které vyhrálo na plné čáře. Kvůli hmotnosti zvolil prutový válec a nechal dodělat čelní hydrauliku na závaží. Měl jsem tu čest se s sním svézt na dost svažitém poli a s nosností, stabilitou se nezdál problém.
Ještě musím malinko upřesnit, našel jsem záznam z měření na brzdě tak ten mnou uváděný 110ps traktor má 121ps. Tenhle prcek jezdí v terranu jen když je 160 v secí kombinaci a chystá souvratě na hloubku 25cm výhradně jen pro ozimy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Terrano FX

Příspěvekod bold » 27 čer 2015 08:20

skacel99 píše:Hmm,tak to jseš hmotnostně někde úplně jinde. A cenově je to taky trochu jinde,než jsem čekal. Když jsem se rok nazpět zajímal o Triolent od Farmetu (taky 3 řady slupic,tenký dlátka a hloubka do 35 cm) tak to bylo něco kolem 300t za novej. Myslel jsem,že ceníková cena bude do 400t

záleží jaké vezmeš jištění. Střižné je oproti systému terragrip o cca 100 tisíc levnější.....Za mně ale jednoznačně pružiny.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 27 čer 2015 09:44

Pokud není vyloženě kamení,nejede se v hodně utuženým kolejáku,nepřiměřenou rychlostí,nebo není špatně seřízenej podmítač,nemám se střižnýma šroubama problém. Je to sice citlivý na nastavení,ale mnohem levnější a i lehčí.Jako jo,občas to dost otravuje,když za půl hodiny uděláte 10 šroubů,ale těch míst je pár za rok.Radši ušetřím 100t
Loni na podzim,když jsem na Farmetu oddělal křídla a jel zhruba 20 cm hluboko,neudělal jsem kupodivu ani jeden šroub. A to jsem dělal i jeden dost kamenitej kopec

Ještě mě teď napadlo kouknout se k Pottingerům a jejich 3 řadý Syncro nevypadá zle. Mělo by jít taky do 30 cm,je to lehčí a potřebný výkon mají psaný menší,než konkurence. Asi se za něma zajedu podívat a pokusím se něco domluvit na ukázku.Když už jsme od nich koupili sečku,mohli by být vstřícnější

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Terrano FX

Příspěvekod neznalek » 27 čer 2015 12:00

skacel99 píše:Pokud není vyloženě kamení,nejede se v hodně utuženým kolejáku,nepřiměřenou rychlostí,nebo není špatně seřízenej podmítač,nemám se střižnýma šroubama problém. Je to sice citlivý na nastavení,ale mnohem levnější a i lehčí.Jako jo,občas to dost otravuje,když za půl hodiny uděláte 10 šroubů,ale těch míst je pár za rok.Radši ušetřím 100t
Loni na podzim,když jsem na Farmetu oddělal křídla a jel zhruba 20 cm hluboko,neudělal jsem kupodivu ani jeden šroub. A to jsem dělal i jeden dost kamenitej kopec

Ještě mě teď napadlo kouknout se k Pottingerům a jejich 3 řadý Syncro nevypadá zle. Mělo by jít taky do 30 cm,je to lehčí a potřebný výkon mají psaný menší,než konkurence. Asi se za něma zajedu podívat a pokusím se něco domluvit na ukázku.Když už jsme od nich koupili sečku,mohli by být vstřícnější


Trojřadé Synkro používám asi tři roky, mám to s pružinovým jištěním, z bazaru za 95 tis. (rok staré), ale nemělo válec - sehnal jsem jiný trubkový za 5 tis. i s rámem. Dláta bez křídel (nedávam originály, ale tvrdokov od Agricarb (VERS), hloubka 20-30cm jak kde ( osazení vydrží 70-100ha proti 16ha u nejlevnejsiho originálu). U nás se hlouběji ani jít nedá. Tahal jsem to s 125kou - šestiválec, šlo to, ale rychlostí jsem se nedostal na 5km/h. Ted mám 150 a už je to v pořádku. Je potřeba počítat s tím, že je tam dost velká páka, ve 125tce jsem nosil čelní nakladač, nyní 800kg zavaží, ale budu menit za 1000kg kvuli sečce, tak se s tim taky bude ve svahu otáčet lépe. Bohužel predváděčky obecně v menších záběrech téměř nejsou... asi to pro prodejce není atraktivní. Letos bych chtěl vyzkoušet 4m krátké disky, a taky nevim kde se začít ptát.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Terrano FX

Příspěvekod tele » 27 čer 2015 12:07

skacel99 píše:Pokud není vyloženě kamení,nejede se v hodně utuženým kolejáku,nepřiměřenou rychlostí,nebo není špatně seřízenej podmítač,nemám se střižnýma šroubama problém. Je to sice citlivý na nastavení,ale mnohem levnější a i lehčí.Jako jo,občas to dost otravuje,když za půl hodiny uděláte 10 šroubů,ale těch míst je pár za rok.Radši ušetřím 100t
Loni na podzim,když jsem na Farmetu oddělal křídla a jel zhruba 20 cm hluboko,neudělal jsem kupodivu ani jeden šroub. A to jsem dělal i jeden dost kamenitej kopec

Ještě mě teď napadlo kouknout se k Pottingerům a jejich 3 řadý Syncro nevypadá zle. Mělo by jít taky do 30 cm,je to lehčí a potřebný výkon mají psaný menší,než konkurence. Asi se za něma zajedu podívat a pokusím se něco domluvit na ukázku.Když už jsme od nich koupili sečku,mohli by být vstřícnější

U FX zapomeň na střižný šrouby, terragrip je naprosto bezúdržbový a přežije Tě

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 27 čer 2015 12:24

Tak ale přece jenom 100t je 100t :wink:

Neználek: Jaké máš půdy a jak moc kopců? Jakým traktorem jsi to tahal? Máš JD,že? S váhou by to snad mělo jít,podle podkladů to váží cca 1400 kg a na Forteře mám vepředu 700 kg v kanystrech a 300 kg ze zadních kol crystala ještě před tím.
30 cm zas tak moc nepotřebuju,20 by mi postačilo,pokud to bude dokrývat. Nicméně když si vezmu Duolent od Farmetu,nebo třeba 2 řadý Syncro,rozteč slupic mají stejnou,jako já na mým Farmetu. Mě to bez křídel dokrývá pouze zahloubený na 20 cm a v těžších půdách (a lámu celkem slušný balvany,který teda přes zimu rozmrznou),ale v lehčích půdách to nedokrývá. Jak je to řešeno u těch jiných podmítačů? To přece zákonitě taky nemůže dokrývat,takže rozhodující bude zřejmě rychlost,aby se to utrhlo a zvedlo do vzduchu,že?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Terrano FX

Příspěvekod neznalek » 27 čer 2015 19:15

skacel99 píše:Tak ale přece jenom 100t je 100t :wink:

Neználek: Jaké máš půdy a jak moc kopců? Jakým traktorem jsi to tahal? Máš JD,že? S váhou by to snad mělo jít,podle podkladů to váží cca 1400 kg a na Forteře mám vepředu 700 kg v kanystrech a 300 kg ze zadních kol crystala ještě před tím.
30 cm zas tak moc nepotřebuju,20 by mi postačilo,pokud to bude dokrývat. Nicméně když si vezmu Duolent od Farmetu,nebo třeba 2 řadý Syncro,rozteč slupic mají stejnou,jako já na mým Farmetu. Mě to bez křídel dokrývá pouze zahloubený na 20 cm a v těžších půdách (a lámu celkem slušný balvany,který teda přes zimu rozmrznou),ale v lehčích půdách to nedokrývá. Jak je to řešeno u těch jiných podmítačů? To přece zákonitě taky nemůže dokrývat,takže rozhodující bude zřejmě rychlost,aby se to utrhlo a zvedlo do vzduchu,že?


Půdy mám od kamenitého písku až po červený jíl (ale ten pouze orám), podloží vetšinou skála/břidlice. Hospodařím v okolí Berounky, takže žádné roviny. Prvně se to tahalo za Landini 125, teďka to chodí za JD 6150R. Spotřeba stejná jako při orbě, nicméně výkon zhruba jednou takový a nepotřebuji další přípravu. V mém případě se jedná hlavně o úsporu času (dělám převážně sám) a trochu nafty, která by jinak padla na přípravu.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 27 čer 2015 20:22

Ten červený jíl mám v jednom kopci,který je právě silně erozně ohrožený.Snad se mi podaří něco někde půjčit.
K těm diskům,o které se zajímáš - vybírej dobře. Koupili jsme vogelnoot a není to ono. Když jsou nový a ostrý,jdou do země celkem pěkně,ale jakmile se sjedou,je to bída. Mají poměrně malý úhel natočení,takže je to na opravdu lehkou podmítku na vyklíčení výdrolu,předseťovou přípravu,nebo do většího množství ječmenné slámy,kde to radličky nedávají.

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: Terrano FX

Příspěvekod chose » 27 čer 2015 22:29

Já jsem asi 4 roky tahal nesený terrano 4fx s rolflexem v tm 155 . Ročně cca 470 ha ( půlka podmítka a půlka hlubší zpracování). Do budoucna sem plánoval silnější traktor, tak sem vzal 4m záběr. Podmítky jsem dělal co nejhlubší, ale abych nenadělal velký hroudy a díky tomu druhý přejezd byl o něco lehčí, než když se kypří jen mělká podmítka. Občas, když jsem udělal druhým přejezdem hroudy, tak jsem před setím udělal ještě přípravu 4m jokerem, kde už byla rychlost dost velká a i rolflex dělal práci co má. Pro lepší představu jsem s tím traktorem tahal pluh 6PHX. Teď už mám 230koní.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 28 čer 2015 09:46

Tak to jsi měl podobný poměr výkonu na metr,jako bych měl u Forterrry. Můžu se ještě zeptat na pracovní rychlost a jestli ses utáhl i v kopcích?
Pokusím se zatlačit na dealera pro náš okres,aby něco sehnal a půjčil.Dost jste mě tu nahlodali

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: Terrano FX

Příspěvekod chose » 28 čer 2015 11:47

Pracovní rychlost už si přesně nepamatuju, ale bylo to asi od 5-10km, záleželo na tom ,jestli s křídly, nebo jestli z kopce a nebo do kopce. Vyloženě velký kopce u sebe na poli nemám, ale nějaká svažitost tu je. Půda je tu lehčí až středně těžká. Když jsem dělal svažitý pozemek, tak podmítku sem dělal víc nakoso k vrstevnici a hlubší kypření bylo pod menším úhlem vůči vrstevnici abych nejel moc do prudkýho kopce.
Traktor váží cca 7,2t a při zvadnutém podmítači to při rychlejší jízdě celkem plavalo. Ve předu kanystry cca 1t.
Nevim jaký máš půdní podmínky ty, ale možná by to znouze šlo nějakej ten rok dělat a potom pořídit silnější traktor.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 28 čer 2015 12:09

Díky za info

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 02 črc 2015 18:43

Našel jsem ještě jednu hodně zajímavou variantu - Kockerling Trio. Ve 3 metrech je to o něco lehčí,než Horsch,požadovaný výkon začíná na 100 koních a podle videí na Youtubu to dělá parádní práci za mokra. Takže budu zřejmě poptávat i toto

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Terrano FX

Příspěvekod bold » 03 črc 2015 07:41

nedělá tam u vás nějaký podnik bezorebně Horschem. To je ideální varianta, máš porovnání jak to které náředí dělá ve vašich podmínkách. Já dlouho chodil na vedlejší pozemky a díval se jak které nářadí dělá a kolik koní je potřeba aby tak dělalo.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 03 črc 2015 08:15

No dělá,ale všechno ve velkých záběrech a traktory 300 koní +. To je na porovnání dost nesměrodatný,protože se zvyšujícím se záběrem potřeba tažného prostředku neúměrně stoupá. A konkrétně Terrano FX tu myslím nikdo nemá. Je tu jedno FG bez pěchu a pak Tiger. V okolí jsme dlouhodobě jedni z mála,co používají radličky. všichni kolem diskují a občas něco ořou,ale postupně těch radličkových podmíťáků přibývá. Mě se hodně zalíbil ten Kockerleing,protože podle videí to nějak moc neutužuje za vlhka.A je pravda,že v místním družstvě maji od Kockerlingu Vario se stejným pěchem a jedou s tím pořát,ať je sucho,nebo mokro.Kypřič je to sice do mělčích podmítek,ale práci dělá pěknou.

Příspěvky: 9
Registrován: 09 črc 2015 00:30

Re: Terrano FX

Příspěvekod Ludva89 » 09 črc 2015 01:22

skacel99 píše:Popis jsem četl,ale jako 18 cm mi to nepřipadá. Jak podle zahloubení radlic,tak podel pojezdové rychlosti. Víc videí s tou Forterrou asi není,že?


Tak já jsem tu probírán ani o tom nevím :D
Terrano skutečně tahám za Forterrou 125 již 3 sezónu. A zcela bez problému... Je to stroj ke kterému nemohu říci nic špatného.
Nejčastěji s ním dělám po řepce, první podmítku jezdím s křídly okolo 15-18cm ihned po sklizni. 90% procent času jezdím na první rychlost, nejvyšší stupeň násobiče, což je cca 8-9km/h. Další jízdu po pozemku dělám před setím. Jezdím bez křídel v cca 25-30cm. Tahově je to stejné jako při první podmítce. Jinak Terrrano jsem zkoušel i nouzově jako podrývák, takže všechny podložky ven a prac. rychlost se pak na nezpracovaném strništi pohybovala okolo 6km/h. Protože píši nouzově nesundaval jsem křídla, takže i s nimi...(povedlo se, bažina zmizela)Vlastně mi Terrano vychází pocitově na tah podobně jako 4radličný pluh. Spotřeba se pohybuje okolo 8l/ha max 10l na težkých polích.
Půdy mám od písků po jílovité maznice, klidně začínáte jízdu v písku a končíte v jílu. Tam přiznávám jezdím o cca 2km/h pomaleji. Naštěstí mám většinu půd hlinitopísčitých až hlinitých, takže není problém...Na těžké půdy v celé výměře bych Forterru nedoporučoval, ale tam by nestačilo oni 200koní...
Válec jsem zvolil prutový, jednak z důvodu váhy(2q oproti Rollflexu)Což na páce 4m dělá dost, ale při zkoušení jsem jej měl s Rollflexem a také bez problému. Další věcí bylo to, že pro Rollflex potřebujete rychlost víc jak 10km/h na kterou mne převodovka bohužel nepustí, navíc po Terranu jezdím se secí kombinací, takže si půdu ještě "doladím" sečkou...A v neposlední řadě šlo o to, že na prutový válec nemáte žádné náklady a byl o 50tisíc levnější na pořízení. Jediný problém byl ten, že traktor nedokázal Terrano zvednout dostatečně vysoko(občas jsem škrtnul radličkou) To prodejce vyřešil vytažením závěsu o něco níže(na své náklady) To bohužel nebylo zcela dobré řešení a nakonec vše vyřešilo koupení táhel z modelové řady 2010. Kde již tento problém nevznikal...a vrácení závěsu na původní místo.
Na Terranu používám pouze radličky MulchMix s tvrdokovem, kde je jejich životnost 200-250ha, což jsou pro mne celé dvě sezony. Dále také druhým rokem používám křídla s tvrdokovem, kde i přes vražednou cenu, se tato investice vyplácí po 200ha jsou křídla jen lehce opotřebená a stále mají původní tvar. Nevyplatí se jen na třetí řadu, kde opotřebení křídel již není takové. Jediná věc je ta, že se občas musí přejít šrouby, protože se časem povolí...
Ještě k dotížení traktoru v předním závěsu mám originál kanystry což je i s držákem cca 750kg. Zcela to dostačuje a nemám problémy jak po silnici, tak na poli. A nezažil jsem zatím žádnou krizovou situaci...Nosím 3m secí kombinaci a ta je težší :wink:
Jinak kdo se pro Terrano rozhoduje ať neváhá. Získáte tím stoj, který vám vyřeší přípravu půdy po orbě, podmítky a podrývání. A vše hlavně bez jakékoli údržby. 0 mazniček a minimum výměn opotřebitelných dílů, vzhledem k jejich životnosti. A né opravdu nejsem prodejce Horsche :D
Terrano jsem dříve vůbec nechtěl, protože vůči Horschy jsem měl, až averzi, no prodejce mne dotlačil ke zkoušce a ono to fungovalo... Porovnával jsem ještě s novým typem Synkra o Poettingra. To se vlastně nedalo ani srovnávat, Synkro nechtělo vůbec do země(kde Terrano nemělo problémy) a když už tam zalezlo, udusilo traktor, takže o hloubkách 20cm a více jsem si mohl nechat jen zdát...Navíc se neustále ucpávalo...To zacpat Terrano, už nějaké úsilí vyžaduje a v neposlední řadě bylo na Synkru 35 mazniček. Terrano opakuji nemá ani jednu(ani na válci). Co více o něm napsat skvělý stroj za dobrý peníz 250000tisíc s prutovým válcem a jištěním TerraGrip. pokud vás bude něco zajímat klidně se ptejte :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Terrano FX

Příspěvekod bold » 09 črc 2015 07:31

co to máš za cenu? Jak je stará? cena je někde jinde (přes 400 ceníková) Bez terragripu cca 350. Každopádně máš nejspíše hlavně písky (stejné podmínky jak v germanii) takže zde opravdu funguje minimální tahový výkon udaný v návodu. Na hané se snad takové podmínky nedají najít. Předpokládám že snad na jihu moravy by to fungovat mohlo (čechy neznám) ale střední a severní morava minimálně 200koní. Mezi další výhody (které jsi nezmínil) je kvalita zpracování a robustnost takže když nemůže traktor tak přidáš koně a děláš. Pokud se to fakt "hryzne" tak vyjedou radličky nahoru, ale to musí být fakt extrém.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 09 črc 2015 07:53

Přední hydrauliku na Forterru chci dodělávat taky,takže bych si měl posunout těžiště dopředu a mohlo by to být se zvedáním OK. Jak je to ale s prutovým válcem? Nelepí se na podzim za mokra? Například při podmítce před zimou?
Můžu se ještě zeptat na cenu opotřebitelných dílů,respektive kolik stojí obutí celého podmítače?
Jinak musíte mít opravdu lehké půdy,když jezdíte se spotřebou do 8 L/ha. Na tohle se dostanu u nás v těžších půdách s farmetem při 12-15 cm na rovině. Kopce s těžkou půdou jezdím za 10

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Terrano FX

Příspěvekod bold » 09 črc 2015 10:23

já mám rollflex a na vyloženě mokrém (extrém letošního pozdního podzimu a bývalá deponie ŘSD) se mně to zalepilo tak, že jsem musel vypáčit ten kyt paisrem. Pak jsem vzal kromexima s prutovým válcem a ten to jakž takž dal. Ale bavím se o vyloženě podmáčeném pozemku,pro variantu vlhkého pozemku (lepí se ale není to kyt) je rollflex ideální, obvod je rozdělen na 4 části a tyto mírně pruží, takže se nalepená zemina dlouho neudrží.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Terrano FX

Příspěvekod skacel99 » 09 črc 2015 12:01

No prutový válec se mi právě lepí za vlhka až mokra,ale pokud je extrémní mokro,už to zase jde. Ono bude asi taky záležet na průměru válce a hustotě prutů
Ještě se zeptám na utužení - co utužuje víc? Ten rolflex,nebo prutový válec? Potřebuju nechat povrch spíš kyprý,takže předpokládám že bude lepší ten prutový válec,že?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Terrano FX

Příspěvekod bold » 09 črc 2015 15:31

podle mně je to otázka rozložení hmotnosti. U obojího na tom bude ležet částečná váha stroje.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Terrano FX

Příspěvekod winis » 09 črc 2015 20:03

Mám nesený Pottinger terradisc a čím víc šteluju podmítač na patu tím víc prutový válec mačká a drobí....

PředchozíDalší

Zpět na Kompaktory a kultivátory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků