Disky nebo Radličky?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Disky nebo Radličky?

Příspěvekod farmářJH » 14 bře 2011 13:38

poulme, tak dík za poveselení. Ale na podmítku není a nemůže být lepší orebný pluh, už právě proto, že on zaklápí co nejdokonaleji a podmítací jen v podstatě promíchává zbytky s hlínou a nezaklápí. Je ti ten rozdíl zřejmý ? promiň, to jsi přestřelil :) podmítka NENÍ mělká orba! Ale rozumím, co jsi chtěl říct.
Technologicky bych řekl je lepší diskový podmítač. Protože zanechává pod sebou ne rovnou ale vrubovou stopu a tím zadrží spíše vodu a při drobení v disku co jsem viděl podle mne dochází k lepšímu promýchání. Kukuřice, jo to je problém, asi to chce větší disky, než po obilnině.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Disky nebo Radličky?

Příspěvekod poulm » 14 bře 2011 14:16

Já ti rozumím,já jsem jenom reagoval na to,když je hodně posklizňových zbytků,kdy se radličkový podmítač ucpává a diskový nemá šanci to otočit. Posklizňové zbytky je nutné co nejdřív dostat do země,aby se mohly ihned rozkládat a zahnívat dokud jsou plusové teploty, v zimě,když je zem zmrzlá toho moc nezahnije a při jarní přípravě se ještě mnohdy vytahuje sláma ze země.
V tomto případě vidím jako nejoptimálnější, jak ty říkáš, plytkou orbu.
Já se jinak osobně přikláním k velkým diskům s co největší váhou a kotouči plus nějaké další zařízení na úpravu,nějaké drobící válce,cambridge,rovnací lišta atd.,je dost možností.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: Disky nebo Radličky?

Příspěvekod traktor Zetor » 21 lis 2011 23:29

Koukám že každý touží po tom co nemá :D , jinak jsem na tom stejně :D místo disků budou radličky
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 35
Registrován: 21 črc 2011 14:20

Re: Disky nebo Radličky?

Příspěvekod Jonáš » 22 lis 2011 15:54

ja osobne sem zastance diskovych podmitacu nejlepe ty tipy ktere jsou jednotlive zavesene , jezdil sem s disky kverneland DXR vzadu s prutovymy valcemi , ty byly sice dobry na promichani pudy se zbytky plodin ale problem byl ze byly na hridelych a pudu nerovnaly ale spis delaly lavory , ted jezdim s Kverneland CTC radlickovy podmitac ten dela take dobrou praci ale u tohoto stroje je potreba silnejsi traktor pri hlubsi podmitce , na zkousku sem mel disky od Strom export 6m a nemohl sem si je vynachvalit neni potreba tak velke tahove sily jako u radlicek a v nasem pripade jdou ty radlicky myslim si zbytecne protoze mame tri pluhy a mame cim orat, a ja zastavam pravidlo Kdyz neoram tak podmitam radlickami ale kdyz oru tak diskuju, ale toto je jen muj nazor
John Deere 8335R
ex:John Deere 8400

Předchozí

Zpět na Podmítací disky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků