Disky nebo Radličky?

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 19 lis 2005 22:20

Jde to zacpat .Jedeš po kukuřci na zrno a maš třeba kockerlinga.To je 6 řad radliček a každa ma 13 cm šiřku , no to je už pořadna hromada hliny co se na nich hrne . No a do toho přide ještě třeba nějaka větši hromada toho bordelu z kukuřice , neproleze to mezi ramem a zemi no a je tu pekně zarvanej podmitač. No ale většinou to jen zvedneš vyjedeš ze zaběru parkrat tím mrskneš o zem no ono to vypadne .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 19 lis 2005 22:25

Konečně mi tady někdo věří nebo aspoň ví o čem mluvím, už jsem z toho začínal být zoufalej. :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 19 lis 2005 22:25

konečně jsem to pochopil,můžeš tam chytnout šutr? u diskáče jo,ale u radličáku to nevím

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 19 lis 2005 22:26

To se ti tak maximálně střihne šroub nebo to pustí pružina zaleží na druhu
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 20 lis 2005 19:10

No jasně, ale diskáč se může taky upat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 20 lis 2005 19:14

a nebo,když se ti na diskáč dostane špagát a dostane se až k ložisku

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 20 lis 2005 19:46

Tak s tím jsem se nesetkal a nebo si děláš srandu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 647
Registrován: 18 lis 2005 18:32
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Kuba Medera » 20 lis 2005 19:49

nedělám,stalo se to podmítači Strom Export downolands 6000 mega

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 20 lis 2005 19:50

Jo dobrý sorry

Honza 2

Příspěvekod Honza 2 » 26 lis 2005 17:36

To se tam tak krásně nahrne, za ty radličky se to chytí, a než se otočíš tak je ta kupa jako hrom. Tak hezky namacany, nadupany, že to štáráš pajzrem stonek po stonku. jezdil jsem s 8300 s Quadrem a to byla parádička. A rovnou po pšenici. Tam to naštěstí vypadlo. ale u kukuřice ne. Proto je lepší to namulčovat.

Radek

Příspěvekod Radek » 23 led 2006 15:52

Podmítal jsem radlíčkovým podmítačem po žitě. Strniště bylo vysoké a byla tam rozházená sláma neujel jsem ani pět metrů a už to bylo ucpaný. Na konec jsem to musel z orat sedmiradličnou podmítačkou ta jediná to zvládla

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Příspěvekod Tomáš K » 23 led 2006 17:22

To je jasny ,zito ma velky podil slamy a jestly se to drtilo.
Ale jinak je dobry po sklizeni diskacem a na predsetovu pripravu radlicky.A na plodiny s vysikym podilem vydrolu je jedno jestli radlicky nebo disky ,stejne tam to seminko bude.I kdyz je ten vydrol husty(repka) tak staci jedno prejeti radlickama a tak na 98% to pomuze,a zbytky se daji provadet chemicky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 24 led 2006 19:55

Já jezdil s lemkenem a ten se ucpával velmi často pokud bylo vysoké nebo polehlé strniště někdy to dělá i za vlhka pokud je vysoké strniště teď mám kockerlinga a ten má dobrou průchodnost ale taky se někdy ucpe sice málo ale stane se u té zrnovky to s váriem neujedu ani pár metrů a stojim ale jeden poznatek skuste nasadit na zrnovku kockerlinga a místo 10cm radliček tam dát 6 cm radličky jede to levněji a neucpává se to.

Krones Zdenek

disky

Příspěvekod Krones Zdenek » 24 led 2006 20:49

asi 4 roky jsme to dělali tak že po sklizni první podmítka do 6cm diskama dawnolands a před setím to jedem dvakrát na koso do 10cm taky diskama.Letos to bude tak že po sklizni disk a na setí to budem chystat horschem terrano 6m,protože loni jsme zkoušeli qvatro 5,70 a precizér od stromu ale nedalo se stim dělat protože se oba ucpávali slámou,ale horschem to všechno prošlo a za ním suprová kvalita.Můj názor je že prvně disk a potom radlička.

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 06 bře 2006 17:59

Jezdil jsem s Kockerlingem dva měsíce po předváděčkách a to ti dají okusit opravdu všechno ale jinak mám diskáče. Řeknu k tomu jen tolik, že bych radličky nechtěl ani za nic. Možná je to po nich rovnější (nahoře se to dá spravit vhodným válcem a dole to pro podmítku není zas až tak rozhodující), ale radličky-cele slupice lítaji na šroubech, kamen se mi několikrát vklínil do rámu a do těch jejich speciálních válců a hlavně jak není čisté strniště je to hned ucpaný. To ty disky si po tom přeci jen přejedou a je klid.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 06 bře 2006 18:25

To jejasné diskáčema to přejedeš po vrch ale nevím jak ten tvůj ale jak jezdím různě po okolí tak jsem hodně vyděl že při troše sucha dyskáče jeli po vrchu a podmítka z 50 % stála stává se ti to a ten kockerling to máš pravdu stím kamenem vzadu se šprajcne o rám a válce u nás kamení není ale kde maj kamení mnoho to by byl asi problem

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 07 bře 2006 19:30

Já jsem někde slyšel nebo četl, že pro podmítku ani není důležité aby byla podmítnuta celá plocha a že stačí jen, a to teď nevím přesně takže se případně omlouvám, ale myslím že to bylo něco okolo 75% plochy. Jinak jo ty disky místama když je hodně sucho si jedou povrchu, ale to tam nedostaneš pořádně ani ty radličky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 07 bře 2006 19:39

Teoreticky by to mělo stačit 75% na výdrol aby vykličil ale je taky hodně potřeba podřezat cely záběr skrz přerušení vzlínavosti vody zabránit vysichání půdy taky proto se má podmítat co nejdříve co to jde. No co se tíče toho zahloubení Kockerling vário je dost těžky a kdy se mu nechce tak ho z kabiny spustim hloubšji a pak zas ho vrátim do původní hloubky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod Jan » 07 bře 2006 20:48

Čistě teoreticky platí že strniště by se mělo podmítnout nejpozději do 24 hodin po kombajnu což je ovšem kolikráte prakticky nemožné. U nás se dělá všechno diskama a je fakt že když je hodně sucho tak je problém je dostat do zemi ale také platí že čím je půda sušší a tvrdší tak tím více to chce na diskách větší úhel.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 07 bře 2006 21:32

Je to možny že to neuměly seštelovat nebo si stim halda traktorystů nechce hrát a proto to bylo tak chlupaty nekde to bylo pěkny taky asi záleží na značce U nás je něco podobného taky se nestihne všechno v čas a stejně na pulce vyměry jsou posády takže se to podmítá až se to uklidí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 07 bře 2006 21:51

Já jsem teď nedávno četl, že už do dvou hodin po sklizni by se mělo pole zpodmítat, ale tohle je v praxi těžko uskutečnitelný. Zajímalo by mě, ale jestli se u vás ještě podmítka zavalí kvůli zadržení vláhy?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 07 bře 2006 22:14

U nás se po klasickym radličkovym podmiťáku smykuje pokud je čas a po váriu ne ten nedělá hroudy a je to po něm rovny tak nesmykujem

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod Jan » 07 bře 2006 23:08

U nás máme zapojené za diskama cambridge takže je to jedním vrzem i zaválané.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Příspěvekod Tomáš K » 08 bře 2006 19:25

Tady se to po podmitce ani nesmykuje ani nevali. :?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 209
Registrován: 18 kvě 2006 19:07
Bydliště: Doma

Příspěvekod přezrálej meloun » 20 kvě 2006 20:09

U nás se používá jedině Horsch. 1. podmítka-Phantom,2.podmítka Terrano.Seťové lůžko je perfektní.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 35
Registrován: 03 bře 2007 20:26

Příspěvekod jirka320i » 02 čer 2007 18:17

u nás se přešlo na discer ale množí to pejr a dělá hroby,. já osobně v tom nic svetobornýho nevidím,. je dobrý že to má větší záběr a nemusí se často měnit radličky,. ale lepší práci dělá radličkovej! to muj názor :wink:

Příspěvky: 61
Registrován: 21 kvě 2008 22:10

Re: Disky nebo Radličky?

Příspěvekod caryfuk » 22 kvě 2009 23:23

Dobrý den,vlastníte tady někdo a nebo máte zkušenost s radličkovým podmítačem kromexim ,4m? Kolik ha vydrží osazení radliček ? Jak by jste hodnotily jeho práci? Jakou rychlostí jezdíte? Jak moc je náchylný k ucpání slámou? Vezme i menší ležák? Chtěl bych tento stroj koupit jako prozatimní alternativu podmítače,tak bych chtěl o něm co nejvíce informací.Děkuji za vaše zkušenosti. :)

Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2011 12:52

Re: Disky nebo Radličky?

Příspěvekod homolkahomik » 15 úno 2011 19:20

caryfuk píše:Dobrý den,vlastníte tady někdo a nebo máte zkušenost s radličkovým podmítačem kromexim ,4m? Kolik ha vydrží osazení radliček ? Jak by jste hodnotily jeho práci? Jakou rychlostí jezdíte? Jak moc je náchylný k ucpání slámou? Vezme i menší ležák? Chtěl bych tento stroj koupit jako prozatimní alternativu podmítače,tak bych chtěl o něm co nejvíce informací.Děkuji za vaše zkušenosti. :)


Zdravim, mame doma kromexin 3metr, ostri mam druhe, a vlastnime ho 5rokem, ale delame s nim jen 10ha za rok,ale na strakonicku je docela kamenita puda, zacpava se hl. pri vyssi vrstve po drtici, a kdyz je v kuse lezak tak je to taky radost, rychlost okolo 10km/h, po zkusenostech slamu sbirame a pak je to parada ,

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Disky nebo Radličky?

Příspěvekod poulm » 14 bře 2011 12:26

Ono to hodně záleží na konkrétních podmínkách.
Z mého pohledu je i na podmítku nejlepší normální orebný pluh,jenže to se dá dělat jen při menších parcelách u nějakého soukromníka, není to výkonné a produktivní pro velký podnik.Bývaly kdysi 14ti radličné podmítací pluhy,ale nikomu se nechtělo s takovým monstrem moc jezdit.
Radličky nebo disky,obojí je takové polovičaté,nikdy to vše nezaklopí,dělá to potíže,když je sucho,ucpávání atd.
Než třímetrový radličkový podmítač nebo disker,tak raději starý polonesený pluh 6PHX35,roztáhnout ho co to jde,hloubku dát tak 5-10cm a už ho valit po uších.Krásně vše zaklopí, s použitím traverzy nebo něčeho na zavlačování jde skoro do toho rovnou set.
Bohužel pro velké 300koňové traktory ta alternativa už není, jedině ty drahé sestavy diskéru v kombinaci s kompaktorem se záběrem od 6m.
Naposledy upravil poulm dne 16 bře 2011 13:04, celkově upraveno 1
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Disky nebo Radličky?

Příspěvekod farmářJH » 14 bře 2011 13:38

poulme, tak dík za poveselení. Ale na podmítku není a nemůže být lepší orebný pluh, už právě proto, že on zaklápí co nejdokonaleji a podmítací jen v podstatě promíchává zbytky s hlínou a nezaklápí. Je ti ten rozdíl zřejmý ? promiň, to jsi přestřelil :) podmítka NENÍ mělká orba! Ale rozumím, co jsi chtěl říct.
Technologicky bych řekl je lepší diskový podmítač. Protože zanechává pod sebou ne rovnou ale vrubovou stopu a tím zadrží spíše vodu a při drobení v disku co jsem viděl podle mne dochází k lepšímu promýchání. Kukuřice, jo to je problém, asi to chce větší disky, než po obilnině.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

PředchozíDalší

Zpět na Podmítací disky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků