ruske disky BDT

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod poulm » 15 srp 2010 19:41

Osobně si to taky myslím, že ten středový díl bude akorát za ZT303. Možná bych ho celý poškubal někde na rovině,ale spotřeba,kvalita práce a efektivita by byla pryč. Každopádně nevím jestli kvůli diskům kupovat i ŠT180, za kterou se ty disky tahávaly,to se mi moc nevyplatí, záleží kolik hektarů bych s tím dělal.

to jindrich camek:
jakou výkonnost máš s tím středovým dílem a 120ti koňovým traktorem (Z120XX?)??? Za jak dlouho by jsi poskákal 150ha s tou tvojí sestavou???
Měl jsem teď možnost na kšeft podiskovat 150ha, hned za kombajnem, podrcená sláma, něco pšenice,něco řepka a něco ječmen. Jenže jsem nestihl včas sehnat nějaký diskáč, tak se chci zařídit na příští rok.
Co si o tom myslíš,když ty disky máš, zvládnou i jakš takš spodmítat strniště po řepce? Většinou vídávám podmítat strniště po řepkách těmi moderními kombinovanými diskovými podmítačemi, které mají navíc různé drobící válce,radličky a mnoho různch vychytávek navíc. Práci to dělá pěknou,ale pořizovací ceny jsou mimo můj kredit a určitě budou mít i větší hektarové náklady.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod neznalek » 15 srp 2010 20:42

jindrich camek píše:Tak mezi nama panove.Ruske disky zase nemaji tak maly odpor a v tezsi pude je za stredovy dil ktery mam a ma 3,2m traktor 120 koni akorat.Rychlost dostacujici.Prace dobra.Ale traktor pod120koni by to teda rozhodne tahat nebyl schopen tak ,aby to pracovalo jak ma.A o tahani bdt 7m 120konmi neni zadna rec,mozna se o tom nekomu zdalo.


Tak mezi námi, ZTčko, určitě utáhně stejně nebo i víc než 12045 :wink: sice nemá tolik koníků, ale tahově je na tom daleko lépe ...vyzkoušeno:wink:

Příspěvky: 25
Registrován: 16 úno 2007 16:45
Bydliště: vsisko 9 okr. olomouc

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod jindrich camek » 15 srp 2010 21:46

Zt je na tom asi tahove docela dobre.Jestli utahne vic nez 12045 bych si nebyl jist.Ja teda osobne mam frteru 125,ale raci bych spravoval 12045,16045 nez zt.

Příspěvky: 25
Registrován: 16 úno 2007 16:45
Bydliště: vsisko 9 okr. olomouc

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod jindrich camek » 15 srp 2010 21:55

Ja osobne take nemam tolik penez,abych kupoval uz tak predrazenou ceskou a zahranicni techniku,sel bych do novych bdt 3m stoji asi 120-130tisic.Starsi sezenez kolem 30 tisic.Praci delaji vibornou i za sucha a pokud podmitas hned po kombajnu bych nevidel problem uz vubec v nicem.S drobenim nemam zadny problem.Taham to zetorem Fortera 125.Vykon v mem pripade kdyz setrim spotrebu nehonim traktor je za 12h asi 20ha.Spotreba do 10 litru na hektar.Se strnistem po repce bych si nebyl jist jestli vsechny dnesni moderni diskace udelaji vubec tak dobrou podmitku jako bdt.To co vidim kolikrat je opravdu spatny.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod poulm » 15 srp 2010 22:23

Tak ta výkonnost je na služby myslím dost malá. Kdyby se mi podařilo udělat průměrně 15ha za den, tak je to nic moc,to tam stravím vánoce. Pokud bych měl dělat řádově od 100ha a víc,tak už by to chtělo nějaké ty koně navíc a BDTéčka mít celé sedmimetrovky, asi se mrknu po nějaké škoduli v dobré kondici. :mrgreen:

Osobně nesouhlasím s tím, že by se ZTéčko opravovalo hůř něž jakýkoli jiný Zetor, po svých zkušenostech s UŘ1 a UŘ2 mám spíš dojem, že se na něm vše opravuje líp. Motor je venku raz dva a traktor stojí dál na kolech, nápravy,kola,koncáky,hydr.čerpadla atd., vše je krásně přístupné a naprosto v pohodě, ale asi to je věcí osobního názoru a přístupu. Každopádně jsem rád,že ten traktor mám a za těch pár roků mi odvedl mraky neskutečné dřiny.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod neznalek » 16 srp 2010 07:10

Drobení po těcto discích opravdu problém nebývá, horší to je ale s rovinou zpracovaneho pozemku, protože zadni sekce "nahrnuje" uprostřed víc zeminy, je s tím problem halvně při následném osetření výdrolu a pod. postřikovač dosti trpí. Dá se to dořešit doděláním 1-2 kultivatorovych radliček. K plošnému výkonu bych dodal, že s ZT se hodinovka pohybovala 2-3 ha/h, podle podmínek a členitosti pozemku. Spotřebu si už nepamatuju

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod poulm » 16 srp 2010 14:22

OK,dík. O víkendu se jedu podívat na ten středový díl BDT,tak uvidím co z toho bude. To nahrnování uprostřed se dá vyřešit různými způsoby,to je v pohodě. Tá výkonnost je ovlivňovaná mnoha faktory,různá vlhkost, kopcovitost,nastavení disků,po jaké plodině a mnoho dalších.
Tady je pěkná souprava:
http://www.youtube.com/watch?v=Qn5ofdBBszM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8MQgWUibSYI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=G7gEtIZLc5s
http://www.youtube.com/watch?v=ycjK2hemRkQ&feature=related
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod martasek » 31 srp 2010 21:34

muzu se svama podelit o zkusenosti... loni jsem ty rusaky poslal do světa ted mam 4m poloneseny X od SMS porovnani kvality prace moc nejde ale vse ma sve ale..

k tem rusákum ruku na srdce kdo s tim torchu jezdil a trosku rozumi zemedelstvi tak aby ta prace k necemu byla je treba na prostredek minimalne 120k s tim ze museji byt idealni vlahové podminky, coz na sluzbach ocekavat nelze tam se proste jede kdyz oni zavolaji..(sam se toho najezdil tak hodne..) nezbyvalo mi nez disky nakym spusobem dotizit dal jsem na ne tedy 3 betonove prazce z kolejí, nasledne uz nebyl prblem sucho mokro tvrdo meko.. prace bylo o poznani lepsi bylo to rovnomernejsí i kdyz o 1l se zvedla ha spotreba na 7l. 16245 toho mela tak akorat musite take zohlednit jake u vás mate kopce unas nejni problem svahy pres 14°... jezdil jsemna velkou malou 2jku nevim jaka to byla rychlost odhaduji tak kolem 11km/h udelal jsem tak 25ha za den. k posledku jsem za tim tahal brany nebo traverzu k urovnani rozoru co to delalo kdyz to bylo takle dotižene...

k tem sms nekdo to řesil o vlakno vejs. jako k praci nemuzu roct pul slova zamky na sekcích takže krasne to rovná pole nejni problem sucho mokro umi to až 15cm zapravit hnuj s tim taky jde na prani udelany prutovy valec do kameni misto trubek silne pasoviny. mozna jedina nevyhoda je hodne tezky a to se cely ram necha jeste napustit vodou... 160k traktor s tim mel velke problemy aby dosahl do mirneho kopce 8km rychlost po nacipovani na 190k bez problemu. vykonost tak 30ha za den jezdim tak 10h vetsinou na velkych lanech 35ha.. a spotřeba před chipem 10l ted 8l
nevyhody: kazde rano dotahovat hridele talířů a to osvětlení jak tam bylo udelany nevydrzelo ani 10ha to bych jim omlatil o hlavu. a jestli jste si vsimli tak disky od strom exportu nevim jak se jmenujou jsou uplne stejny jako ty sms az na par detajlu je to totozne... ja mam tyto http://www.smscz.cz/zemedelske-stroje/c ... rany-dbxs/
zetor rulezzzzzzz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod poulm » 08 zář 2010 20:14

Tak už jsem si dovezl ty BDTéčka. Koupil jsem je za šrotovku. Mám i boční sekce,ale jsou na půl rozebrané, měli je už jen na ND. Celkově jsou dost opotřebené,tak to snad přez zimu dám pomalu dohromady. Za svým Ztéčkem chci tahat jen tu prostřední část. Pokud budou příští rok nějaké kšefty a něco se vydělá, tak bych pak koupil nějaké BDT kompletní v lepším stavu do agregace za ŠT180 třeba s turbo motorem,ale to je zatím jen velká otázka budoucnosti, jelikož nám pan prezident vzkázal, že si mají zemědělci utahovat opasky, tak to se službama bude taky bídné. Bohužel se obávám, že když si zemědělci ještě víc utáhnou ty opasky, tak jich bude rázem 2x tolik, protože se rozpůlí :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 25
Registrován: 16 úno 2007 16:45
Bydliště: vsisko 9 okr. olomouc

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod jindrich camek » 08 zář 2010 21:38

To co pise Martasek je pravda.V tezke pude a kopcich ma s prostredni sekci bdt 120 co delat. Se zbytkem, az tak nesouhlasim.BDT nejsou urceny pro bezorebnou pripravu pudy.Jsou to podmitaci disky.A podmitka neni 15-20cm.K tomu nejsou urceny.Spodmitaji dobre za jakehokoli pocasi i v tezke pude.Ovsem nemaji drobici valec a podobne.Takze je orba nutna.Coz se tyce SMS jsou dobre,tezke,maji drobici valec,da se nima nahradit orba na bezorebne seti.Vodu bych do nich nenalil,pac stoji hodne penez.A nedovedu si predstavit ten ram,za par let.Nevyhoda vysoka cena,kterou nejsem ochoten zaplatit.Sve pozemky oru,orbu nic nenahradi a nejsem ochoten platit predrazenou techniku nasich a zahranicnich virobcu.Ruska technika je kvalitni,vzdycky byla.To same se tyce traktoru.Za jednoho Holanda,Case,Dojce mam dva Zetory,nebo Belarusy a nemuzu si stezovat.

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod martasek » 08 zář 2010 22:51

to jindra: ja jsem nerikal ze jsem s bdt delal 15 cm delal jsem tak 5-8cm na přani max 10 vic to tam stejne neslo ani s tema pražcema. mel jsem u nas proste problem to tam za sucha dostat do zeme zvlast souvrate a na sluzbach kde byly souvrate uhypane po velkych masinach ani nemluve. ten ram na BDT je lehoučký a nikdy jsem s nimi nenahrazoval orbu vzdy jsem po nich oral.. orat neorat a ci orbu nenahradis tady rozebirat nebudem ja postupne od orby odstupuju s nahradou hlubsiho 15cm kypreni velice se to osvedcuje a netaham si kameni nahoru ktereho je u nas nespocetno.

u tech sms jsem ani nikdy neuvazoval o naplneni vodou z duvodu jako jsi psal ty a to i z důvodu že ten stroj je sam o sobe hodne težky az bych rekl zbytečne
zetor rulezzzzzzz

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod poulm » 09 zář 2010 23:11

No i mně je jasné, že nové SMS asi nebudou za kačku, ikdyž práci dělají dobrou. Na druhou stranu nevidím až zas tak velký problém, za ty rusáky nějaký prutový válec nebo válce dodělat. Myslím, že BDT mají konstrukci dostatečnou,ikdyž je lehčí než sms. Případné dotížení je jen oktázkou druhu půdy. Kdo se nebojí svářečky, autogenu a pár kousků železa, tak má taky vyhráno za podstatně míň peněz. Pro zemědělce je čím dál víc těžší si pořizovat nové stroje, takže ty staré zase pomalu půjdou na dračku.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 25
Registrován: 16 úno 2007 16:45
Bydliště: vsisko 9 okr. olomouc

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod jindrich camek » 10 zář 2010 12:38

Ano,presne tak.Nez predrazeny novy stroj,je lepsi koupit starsi dobry,nebo si jej sam dovest z nemecka,napriklad seci masiny,kombajn a podobne.A nepodporovat drahe dealery,nebo prekupniky. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod poulm » 10 zář 2010 21:33

Samozřejmě je to věc názoru a hlavně financí. Jsou zemědělci,co se jim daří a nemají zapotřebí se zdržovat opravami a předělávkami starých strojů. Jiným nic jiného nezbývá. Na toto téma tu již bylo taky hodně řečeno. Já osobně mám staré stroje rád, jednak proto, že jsou sehnatelné za šrotovou cenu a dají se levně sprovoznit. Samozřejmě se s výkonností nedají srovnávat s novými, nicméně na menší a střední plochy zase mají úplně jinou hektarovou nákladovost na provoz, nejsou zatíženy leasingy,splátkymi,úvěry,drahými díly, servisem apod., a to velmi hraje v jejich prospěch. Aspoň to takhle vidím já.

Každopádně plánuji za ty ruské diskáče dodělat drobící válce, nějaké radličky na rozhrnutí hrobku co se tvoří uprostřed a možná i dalšími vychytávkami.

Koukal jsem na práci neseného diskáče 4m od Pottingera,systém odpružení každého disku zvlášť na pružné slupici. Práci to dělalo jakš takš,nicméně disky měly moc malý průměr a co chvíli se ztratil nějaký disk, protože se vysypalo jeho ložisko z jeho náboje. Nevím na jakou životnost to bylo vymyšlené,ale borec tam měl brzo jen polovinu disků, takže jsem si řekl, tohle nikdy nebrat, to by se na rusáku snad ani nemohlo stát. Podobných systému je víc,ale nijak zvlášť se mi nelíbí. Čím víc pohyblivých částí,šroubů a částí,tím větší je šance,že se něco podělá. :evil:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 25
Registrován: 16 úno 2007 16:45
Bydliště: vsisko 9 okr. olomouc

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod jindrich camek » 11 zář 2010 08:59

Ano v jednoduchosti je sila.Coz se tyce financi i ja mam dobre a nove stroje.Ale musel jsem si na nevydelat sam.Nedostal jsem na ne dotace jako vetsina privatizovanych druzstev dnes as.Jejich hospodareni,produktivyta prace a podobne se nikdy nevyrovna soukrome farme treba i do 200ha bez zamestnancu. :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod bigbul » 11 zář 2010 10:06

Ahoj,uvažuji o koupi nových BDT-3 s prutovým válcem které se mi zdají cenově přijatelné a co se týče starých vyřazených strojů jak bylo zmíňováno výše tak z toho jsem už vyrostl,rok dva si počkám a koupim si nové ,nové je nové a když se ktomu budu chovat slušně tak mě to přežije.

Příspěvky: 25
Registrován: 16 úno 2007 16:45
Bydliště: vsisko 9 okr. olomouc

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod jindrich camek » 11 zář 2010 11:33

Jo myslim,ze je prodavaji neco kolem 130000kc.Ja mam ty stare v dobrem stavu.Pokud by doslouzily,tak bych taky sel do novych bdt-3.Prece nedam za SMS 300000Kc.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod poulm » 11 zář 2010 13:03

Samozřejmě je to tak,vše je to jen o penězích, jak jsem již psal.
V mém případě je to tak, že potřebuji stroj na služby,na nový nemám a půjčku si brát nechci, tak chci rok či dva vydržet se starým opraveným strojem a pokud to půjde dobře a budou vyhlídky na další práce ve službách,tak se novému taky nebudu bránit. Sice to z podnikatelského hlediska zní zpátečnicky, protože trend je takový, vzít si nové maši na splátky a vyrazit do polí na plný plyn. Bohužel z praxe vím, že letos třeba práci mám a příští rok být nemusí a o stroje zase příjdu,jistota není žádná a o platebí solventnosti mnohých chytráků ani nemluvě. Kolega tahá dluhy i 2roky na zpět za své služby, takhle se dělat přece nedá, ale to je kapitola na jiné povídání.

Ty nové BDT se mi taky líbí, jsou hodně motivující. :)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod poulm » 11 lis 2010 15:34

Měl bych dotaz na ty co mají disky BDT7. Pokud vím,tak tyto disky májí transportní šířku větší jak 3m. Pokud vím,tak vyhláška stanovuje pro zemědělské stroje max. 3m pro jízdu na silničních komunikacích. Většinou to nikdo neřeší pokud se jezdí kolem dědiny, ale pokud s tím budu potřebovat přejet někam dál za službou, třeba 100km, tak mi nastává problém. Jen středový díl má téměř 4m plus něso kolem 0,5m na každou stranu pro sklopené boční sekce, s tímhle se nedá jet po běžné komunikaci někam dál. Už to někdo řešil?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 25
Registrován: 16 úno 2007 16:45
Bydliště: vsisko 9 okr. olomouc

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod jindrich camek » 11 lis 2010 21:43

Slysel jsem o tom taky.Pokud vim prodavaji se nove ve 3m.A pak ty sklopne.Nekteri jako ja mame ten stredovy dil z tech sklopnych.Je potreba se zeptat,jestly tyto rozmery co se prodavaji maji homologaci na ceske silnice.Sam to nevim.Ale pokud to beres takle,tak co delaji 4m kombinace Amazone na nasich cestach.Ja jsem tento stredovy dil vezl asi 130km kdyz jsem jej kupoval a nejak sem to neresil,protoze v tomto state nema moc cenu neco resit,to bych nikdy nic nemel a neudelal. :roll: :roll:

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod zemědělec » 14 lis 2010 18:25

Složené BDT7 má asi 5m a přejezdy po silnici jsou skoro nemožný bez doprovodu !!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod poulm » 14 lis 2010 20:58

Tento víkend jsem právě jel pro ten středový díl na Vysočinu, cca 170km. Dlouho jsem přemýšlel jak to co nejlevněji přepravit,aby mi cena dopravy nedoběhla cenu pořízení.Nejdřív jsem pro to chtěl jet svým traktorem a valit to po ose,to by nebyl problém,ale takový kus s takovou šířkou zavání průserem,minimálně bych mohl narazit na nějakého přechytralého cajta.
Nakonec jsme pro to jeli obyčejnou odtahovkou na osobní auta,unesla to v pohodě,ten středový díl má něco kolem 2tun. Na místě jsme to rozšroubovali a naložili po kusech nakladačem a už to mám doma.Stejně bych to musel rozebrat,protože to potřebujeme poopravit a dát do kupy.
Tento způsob dopravy doporučuji každému,kdo to potřebuje přepravit někam daleko a nechce lítat po úřadech a shánět povolení a potvrzení po ouřadech na nadměrný náklad.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 29
Registrován: 13 úno 2008 21:20

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod tipclub » 22 říj 2011 17:41

kde sa daju kupit nove BDT?

Příspěvky: 114
Registrován: 21 led 2009 21:40

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod premo » 22 říj 2011 19:18


Příspěvky: 53
Registrován: 10 led 2008 21:02
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod martin88 » 29 říj 2011 18:27


Příspěvky: 29
Registrován: 13 úno 2008 21:20

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod tipclub » 08 lis 2011 20:11

aky valec by ste doporucili za disky, uvazujem ze by som to trochu vylepsil, bud kupou alebo vyrobou, mate skusenosti?

Příspěvky: 39
Registrován: 23 kvě 2011 22:05

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod Ratiboric » 25 bře 2012 21:04

Zdar lidi mame disky bdt 7 zaber 7m jak je v nazvu tahame za zetorem 16145 celkem v pohodě mame to přes 3 pakovej rozvaděč mame 80 hektaru :D a prace celkem dobra mame nastavenej uhel na nejmenší a 160 jezdí jak drak ted jsme delaly novej motor tak to bude lepší :D akorat to nema trubkovej valec v zadu a jsou trochu širší a naprava by chtela posunout truchu do zadu ale jinak spokojenost :D staly 225 000 přímo z ruska nakladakem samy jsme složily a jezdíme dodnes

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod poulm » 07 led 2013 14:47

A to taháš jenom na rovině nebo to dokážeš vytáhnout i na kopeček?
161ka se mi zdá docela lehká a slabá na 7m,ale zase záleží jaké máte půdy.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod bold » 07 led 2013 23:55

7m se 16145? to máte písek.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: ruske disky BDT

Příspěvekod Jan » 08 led 2013 01:02

Ty BDT-éčka jsou lehké,my jsme je dřív tahaly Škodovkama jen po orátině aby se s nima na podzim rozbily hrudy a dalo se to pak nějak upravit a zaset. Jinak do zemi nechtěly jít vůbec i když byly nastaveny na největší úhel,jedině jak tu již někdo vzpomínal že tak na tři přejezdy. Jediné kdy se po nich dalo zaset bylo po řepách když se to tehdy ještě vyorávalo KS-ama ale taky se to muselo dvakrát. Ze 160-kou jsem je netahal ale jednou jsem měl za ní ciferáky,motoricky je zvládala ale prokluz tam již byl a hlavně jsme toho rychle nechaly protože šavle se kroutily tak že by to asi dlouho nevydržely. Ty cifery vůči BDT-čkám šli o hodně těžší tak věřím že je zvládají tou 160-kou.
Jinak být to nějaké současné X disky v sedmi metrech tak si na dvou metrech sedne po nápravy ..

PředchozíDalší

Zpět na Podmítací disky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků