Jaké disky???

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jaké disky???

Příspěvekod poulm » 24 říj 2014 19:17

No,takže ta denní výkonnost by mohla být reálná do 30ha,to není zlé. :)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jaké disky???

Příspěvekod Jan » 24 říj 2014 19:28

Škodovka Ti ty ciferáky vezme na velkou trojku,oproti BDT-čkám dělaly velmi dobrou práci ty sice měly téch sedm metrů ale byly lehké a na podmítky se nehodily leda kdyz byl dobrý rok tak jen po řepnisku,jezdily jsme s nima jen po hrubé brázdě před setím na podzim. Těch zhruba 30 ha za dvanáct hodin je strop po rovině v lehké zemi za ideálních podmínek.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Jaké disky???

Příspěvekod Mr.Equable » 24 říj 2014 21:12

Tak já dělam denně kolem 10ha s 2,7m širokim Bometem. záleží jaký dlouhý mám pole.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 25 říj 2014 08:46

borci držme se nějakých přesnějších hodnot, veličina času označená "denně" je pro každého něco jiného :lol: :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jaké disky???

Příspěvekod poulm » 25 říj 2014 11:43

Jasně,den má 24h a ne 8h :lol: :lol:
Pokud stroj nasadím na nepřetržitý provoz a budou se na něm střídat dva nebo tři chlapi,tak je to zase jiný orchestr. 8)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Jaké disky???

Příspěvekod Mr.Equable » 25 říj 2014 13:45

tak pracovní den je kolem 8h. pro nás zemědělce od nevidim, do nevidim. :-) dobře upřesnění časového údajě. denně, je u mě kolem 7Mh.práce.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 14
Registrován: 11 úno 2013 13:25

Re: Jaké disky???

Příspěvekod mildalulda » 06 led 2015 15:39

nazdar chlapi, plánuju letos koupit novej diskáč 3metr nesený. Máte nějaké zkušenosti s českýma strojema jako opall agri, nopozm, atd. traktor mam forteru 106, takže výkon myslím dostatečnej. Dík moc za každý info.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jaké disky???

Příspěvekod poulm » 19 led 2015 10:16

Osobně si myslím,že aby diskáč dobře pracoval,tak musí být těžký,což je u nesných diskáčů problém.
Neuvažuješ raději o taženém třímetru?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 19 led 2015 13:22

mám tady apil 3m má tak 50ha max........
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 14
Registrován: 11 úno 2013 13:25

Re: Jaké disky???

Příspěvekod mildalulda » 25 led 2015 22:13

právě ty tažený disky jako bdt se mě moc nelíbí. A chtěl jsem si aspoň jednu věc koupit novou, ty věčný opravy něčeho mě už pěkně ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 26 led 2015 08:43

pokud budou nesené, tak budou lehké (ve 3m) pokud budou těžké tak je nezvedneš. Pokud jsi někde blíž ZL tak se stav, ukážu ti akpil (zvedne 7045-2ks podpěrný píst) na to by bylo těch 100koní ideál, ale jsou lehké a musel jsem je dotížit 200l bečkou a pak se to tahalo 16145 což už zas bylo moc koní.....
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 6
Registrován: 22 pro 2010 21:21

Re: Jaké disky???

Příspěvekod roman.syk » 29 led 2015 17:00

Jakou práci dělá Akpil, co výdrž materialu? Polákům moc nevěřím

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 29 led 2015 19:40

já taky ne :-) když se dotížili tak dokázali podmítnout. Ale s BDT se to srovnat nedalo. Jsou to prostě lehké disky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Jaké disky???

Příspěvekod rsv » 29 led 2015 22:27

3m od SMS za 16245. Pracovní rychlost optimální, výkonová rezerva dostatečná. Když je tvrdo, tak je to jen šolich.

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Jaké disky???

Příspěvekod koprkam » 01 úno 2016 21:08

adriana píše:Pouze zareaguji,ano podnik jsem přebrala před pěti lety s 34ha a stádem 15ks plemených krav ,taky jsem se zasloužila o rozvoj farmy dnešní stav je 87ha a 50ks plemenic z kterých potomstvo jde do zahraničí, pouze jsem napsala ,že se mi nelíbí takové stroje ,ale tady platí jen to co napíše bold,někde výše už to bylo napsáno , nechci do nikoho rýpat ale myslím , že od toho je fórum aby každý napsal co se mu líbí, nebo ne,taky nemám úvěry a dotace investuji do nových strojů ale tady neplatí sto lidí sto názoru ale pár názoru pro všechny .Tak Vám všem popřeji úspěšné hospodaření a pro mne je to tady ztráta času . :roll:

No jsi dobrá, že jsi tak rozjela farmu, ale řeknu ti zase názor z druhé strany. Jelikož se pohybuji v oblasti servisu strojů, tak bych moc rád věděl, kolik peněz vložíš do servisů. A to že jsi zdědila 34 ha je jen plus pro tebe. Kdyby jsi začínala od nuly, tak by jsi byla moc ráda za to, že nemusíš vyhazovat peníze za servis. Doma máme sice jen 16 ha, ale pokud bych si měl vybrat mezi naší 16145 a jakýmkoliv moderním traktorem, beru ZTS (Zetor) všema deseti a bez rozmýšlení. I kdybych měl mít desetinásobnou rozlohu. Ty traktory jsou totiž "blbuvzdorné" a léty prověřené. Což ty moderní elektronické krabičky nejsou. A promiň, alespoň mě neodstaví, když mi upadne kabel od řídící jednotky. Takže si užij moderní zázraky se všemi souvraťovými managmanty a podobnými ptákovinami.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Jaké disky???

Příspěvekod medulin » 02 úno 2016 19:50

koprkam píše:
adriana píše:Pouze zareaguji,ano podnik jsem přebrala před pěti lety s 34ha a stádem 15ks plemených krav ,taky jsem se zasloužila o rozvoj farmy dnešní stav je 87ha a 50ks plemenic z kterých potomstvo jde do zahraničí, pouze jsem napsala ,že se mi nelíbí takové stroje ,ale tady platí jen to co napíše bold,někde výše už to bylo napsáno , nechci do nikoho rýpat ale myslím , že od toho je fórum aby každý napsal co se mu líbí, nebo ne,taky nemám úvěry a dotace investuji do nových strojů ale tady neplatí sto lidí sto názoru ale pár názoru pro všechny .Tak Vám všem popřeji úspěšné hospodaření a pro mne je to tady ztráta času . :roll:

No jsi dobrá, že jsi tak rozjela farmu, ale řeknu ti zase názor z druhé strany. Jelikož se pohybuji v oblasti servisu strojů, tak bych moc rád věděl, kolik peněz vložíš do servisů. A to že jsi zdědila 34 ha je jen plus pro tebe. Kdyby jsi začínala od nuly, tak by jsi byla moc ráda za to, že nemusíš vyhazovat peníze za servis. Doma máme sice jen 16 ha, ale pokud bych si měl vybrat mezi naší 16145 a jakýmkoliv moderním traktorem, beru ZTS (Zetor) všema deseti a bez rozmýšlení. I kdybych měl mít desetinásobnou rozlohu. Ty traktory jsou totiž "blbuvzdorné" a léty prověřené. Což ty moderní elektronické krabičky nejsou. A promiň, alespoň mě neodstaví, když mi upadne kabel od řídící jednotky. Takže si užij moderní zázraky se všemi souvraťovými managmanty a podobnými ptákovinami.


I crystal může mít souvraťový menežment https://www.youtube.com/watch?v=2i-ERggY17w

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Jaké disky???

Příspěvekod koprkam » 03 úno 2016 06:44

No jo, ale na co. Nebo vysvětlete mi prosím někdo, k čemu je takovej systém vlastně dobrej ?
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Jaké disky???

Příspěvekod winis » 03 úno 2016 12:12

Usnadňuje práci.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Jaké disky???

Příspěvekod tomous » 03 úno 2016 13:23

A další věc na posrání......

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Jaké disky???

Příspěvekod medulin » 03 úno 2016 13:42

Ja si na to zvyk a bez něho už ani ránu. Mám to na dvou traktorech nejstarší 13let a zatím s tím nebyl problém.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Jaké disky???

Příspěvekod winis » 03 úno 2016 15:36

pardon za OT, ale: Vloni na jaře sem sil kukuřici krystalem, bylo to doslova na pos°ání. Spustit ramena, pustit vývod, rozjet se na určitou rychlost při určitejch otáčkách, do toho ovládat počítač od secí mašiny aby to dělalo to co má, na 3 metrech asi 7 úkonů a do toho jet ještě nějak rovně. Za 2 hodiny sem z toho byl uplně vyřízenej. Když sem si pak vlezl zpátky do jelena s trochou elektroniky kde se dá aspoň nějaká sekvence nastavit, byl sem jako v sedmym nebi. Ono to taky přináší nějaký úspory, hlavně času, když ti to na každý otočce ušetří 10 sekund, když jich denně uděláš 200, když děláš celý týden.... si na víc než 3 hodinách týdně ušetřených díky troše elektroniky. ;)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 03 úno 2016 19:32

elektronika hodně pomůže. Ale je to hlavně o omezení únavy či chybovitosti obsluhy. I s cryšpínem jsem sel Horschem. Jde o to si to nastavit tak, aby člověk nemusel tolika vexlovat páčkama, takže ventilátor furt, na souvrati želva,zvednout,sbalit znamenák,otočit se, dát znamenák,spustit mašinu,zajíc. Vše šlo bez zastavení jen překlopení želva/zajíc. To samé s pluhem. Tady bych souvraťový managment nesnesl, neb musím hlídat blatníky :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jaké disky???

Příspěvekod poulm » 14 úno 2016 11:51

Ono taky záleží jaké pozemky člověk obdělává.
Souvraťový management se nejspíš uplatní na velkých honech,kde řidič celý den nebo dny dělá pořád to samé,ale pokud malý nebo střední zemědělec obdělává parcelky o velikosti 0,5-10ha,tak tam je to asi na nic.Ale pokud si někdo rád hraje s elektronikou, tak se fantazii meze nekladou. :-D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Jaké disky???

Příspěvekod roman7711 » 14 úno 2016 13:00

Právě na malých pozemcích je to super. Člověk popojede kousek a je zase na souvrati. Funguje to výborně, Teda alespoň u Jd je to promyšlené a propracované ostatně jako vše.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Jaké disky???

Příspěvekod aram » 14 úno 2016 19:02

Mám takový hloupý dotaz :oops: Ty souvraťové systémy jsou i v traktorech kde jsou mechanické hydraulické okruhy ? Nebo musí být elektrické, aby se to dalo použít i na hydrauliku ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Jaké disky???

Příspěvekod VonVagel » 14 úno 2016 19:26

Když jsou mechanické tak souvraťový management je obsluha:) Pěkně ruční práce.
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Jaké disky???

Příspěvekod roman7711 » 14 úno 2016 19:55

JD nabízel už minimálně před 12 lety souvraťový systém i pro traktory s mechanickými okruhy. Velice šikovné to bylo při setí se secí kombinací, kde se musel při zvednutí vypnout vývodový hřídel a po spuštění kombinace opět zapnout. Pro tyto dvě operace stačí jeden vypínač, znamenák už není tak složité zvednout mechanickým okruhem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Jaké disky???

Příspěvekod winis » 14 úno 2016 22:28

Souvratovy manazement funguje pouze na to co je ovladane elektronicky - plyn, ramena, prevodovka, vyvodak, vnejsi okruhy hydrauliky, a tak dale.... Pokud mas hydrauliku mechanicky, nejde zahrnout do souvratovyho managementu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 15 úno 2016 09:00

spíš bych řekl že ovládá pouze cestou spínáí a rozpínání el.obvodu. Takže kdo nemá ovládání přes elektriku tak musí dodělat nějaké hejblátka a spínače, jak je to třeba na výše ukázané 16145. Což je ovšem náročnější jak časově, tak hlavně finančně. Ale my jsme národ kutilů a tak kdo si chce hrát má možnost 8) :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jaké disky???

Příspěvekod poulm » 15 úno 2016 15:16

Souhlasím s "winis",každý tady mluvíme o něčem jiném.
Souvraťový management chápu tak,že si traktor zapamatuje jednotlivé kroky a pak je opakuje,jako zpomalení při dojíždění k souvrati,pokles otáček motoru,pak jednotlivé kroky ovládání hydrauliky, vypnutí náhonu,zvednutí nářadí či jeho částí,otáčení po stanoveném rádiusu nebo smyčky a opětovné spuštění či zahloubení nářadí a rozjezd do pracovní rychlosti, atp.
To že si někdo předělá ovládání ramen z páky na tlačítko u mne není žádný souvraťový management,to je jenom jiný způsob ovládání některých úkonů řidiče a zbytek se stejně musí udělat po staru růčo.
Proto považuji souvraťový management,tedy plně elektronický,celkem nepoužitelný na malých políčkách o různých patvarech a x sloupech,když se pokaždé musím otáčet jinak a nelze opakovat uložené kroky.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

PředchozíDalší

Zpět na Podmítací disky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků