Jaké disky???

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jaké disky???

Příspěvekod neznalek » 12 čer 2008 21:04

clip píše: Zatím mě asi nejvíc překvapili naše disky SMS. Překvapili nemile, konkrétně ceníkovou cenou :shock:


cenove ceny diskovych podmitaču SMS zarazily i mne... koukal sem, že pro rok 2008 jsou zas o něco vyšší, jinak co mi rikaly znami, co v SMS pracuji, hodne se jim vraci stroje a casti stroju na reklamaci...(udajne špatny material). Discland se moc libi i me, jen se mi nejak nezdaji uvaděné motnosti na jejich webu...u trimetrove verze 3 300kg... to je teměr jednou tolik, než u veskere konkurence..... :?: :idea:

Příspěvky: 111
Registrován: 13 led 2007 20:38
Bydliště: Kladensko

Re: Jaké disky???

Příspěvekod Lucky » 13 čer 2008 20:42

ta cena je děsná , taky jsme o něčem uvažovali a dostali jsme nabídky od SMS, Farmet, DAl-BO, SMS 4metrový nesený hydraulicky sklopný 378tis ale určitě ti daj slevu 5% a seš na 355tis, farmet ve 4metrech nedělaj dělá se 4,5m a polonesená verze a ta byla něco kolem 450tis , a dalbo ty jsou mezi a nevim jestli je nedělaj jen v celku. A jsou to celkem rance

Příspěvky: 63
Registrován: 24 dub 2010 12:47

Re: Jaké disky???

Příspěvekod asd22 » 16 čer 2010 15:36

Nevíte jaké disky by se hodily za Zetor 5211? Já jsem uvažoval o tom Akpilu a taky jsem viděl méně známou značku Bomet. Tak kdyžtak poraďte.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 17 čer 2010 17:09

Za zetor 5211 se hodí tak 1,5m záběr ale bude toho mít plné zuby. užší se asi nedělají (opravdu v zahradnictví přehled nemám). Nic proti 52 ale disky nejsou to pravé nářadí pro tento stroj. Počítám že se bude diskovat záhumenka do 1ha. Když vyjdu z ceny za 1ha diskování-což je cca 550kč bez dph, potom si vezmu cenu disků cca 30 tis (odhad) diskujeme jednou ročně, tak mně to vyjde suma sumárum cena disků= 54 let diskování službou, bez huntování 5211 a bez spotřeby nafty. Určité věci se vyplatí nechat udělat službou. Taky jsem sel 40ha SEXkou-už to nedělám radši zaplatím službu a mám klid.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 63
Registrován: 24 dub 2010 12:47

Re: Jaké disky???

Příspěvekod asd22 » 17 čer 2010 18:35

Já uvažuju tak o dvoumetrových diskách (1,8-2,2), protože jsme tim tahali disky 1,8, tak si myslim že by to ty dvoumetrový v klidu zvládlo. A diskovalo by se přibližně 12 ha.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 18 čer 2010 17:37

asd22 píše:Já uvažuju tak o dvoumetrových diskách (1,8-2,2), protože jsme tim tahali disky 1,8, tak si myslim že by to ty dvoumetrový v klidu zvládlo. A diskovalo by se přibližně 12 ha.

záběr 1,8 a 5211??? To je 27koní na metr záběru. já tahal 2,8 se 7045 na jedničku nebo na redukovanou 4-5. Měla toho plné zuby, z komínu saze a to co vznikalo za traktorem určitě nebylo podmítlé pole-spíš poškrabané. teď tahám 3m se 161 na rychlou dvojku a už to i podmítá. Potřebuješ taky nějakou pracovní rychlost jinak to nemá smysl.
Pokud obhospodařuješ 12ha tak bych uvažoval o něčem silnějším a hlavně 4válec. Nechtěl bych orat 12ha dvojákem.Samozřejmě ber můj názor s rezervou, pokud s ním nesouhlasíš a počítáš s tím že těch 12ha zvládneš s 52 tak ti fandím.Taky jsem byl pln ideálů kolik porvu práce, ale bohužel skutečnost bývá trošku jiná. Dřív jsem rval 30ha 7045, teď to dělám 161 a jsem spokojený,spotřeba nafty je stejná, ale je to za polovinu času co to bývalo.
Pokud budeš 52 nakládat na hrb nářadí na které nemá výkon tak se ti v brzké době něco po.... Toliko moje skušenosti a názor HOWG
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: Jaké disky???

Příspěvekod traktor Zetor » 18 čer 2010 21:19

bold píše:
asd22 píše:Já uvažuju tak o dvoumetrových diskách (1,8-2,2), protože jsme tim tahali disky 1,8, tak si myslim že by to ty dvoumetrový v klidu zvládlo. A diskovalo by se přibližně 12 ha.

záběr 1,8 a 5211??? To je 27koní na metr záběru. já tahal 2,8 se 7045 na jedničku nebo na redukovanou 4-5. Měla toho plné zuby, z komínu saze a to co vznikalo za traktorem určitě nebylo podmítlé pole-spíš poškrabané. teď tahám 3m se 161 na rychlou dvojku a už to i podmítá. Potřebuješ taky nějakou pracovní rychlost jinak to nemá smysl.
Pokud obhospodařuješ 12ha tak bych uvažoval o něčem silnějším a hlavně 4válec. Nechtěl bych orat 12ha dvojákem.Samozřejmě ber můj názor s rezervou, pokud s ním nesouhlasíš a počítáš s tím že těch 12ha zvládneš s 52 tak ti fandím.Taky jsem byl pln ideálů kolik porvu práce, ale bohužel skutečnost bývá trošku jiná. Dřív jsem rval 30ha 7045, teď to dělám 161 a jsem spokojený,spotřeba nafty je stejná, ale je to za polovinu času co to bývalo.
Pokud budeš 52 nakládat na hrb nářadí na které nemá výkon tak se ti v brzké době něco po.... Toliko moje skušenosti a názor HOWG


A co Zetor 7011 a dvouřadý podmítací disky se záběrem 2 metry. Myslíš že by to byla dobrá kombinace?
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Příspěvky: 63
Registrován: 24 dub 2010 12:47

Re: Jaké disky???

Příspěvekod asd22 » 19 čer 2010 09:03

Ta 5211 vim že bez problému a normální rychlostí tahala disky které zakryli celou záď traktoru, tak by to mělo být tak tich 1,8 m. Tak asi máte nějaké těžké disky, protože na http://www.akpil.pl/pl/produkt/102 uvidíte, že by utáhla i 2,2 m. A tady http://farmweb.cz/index.php?page=view_gallery&gal=14310 tahá lis, který má minimální příkon 70 koní, sice pomalu i když to je taky špatně, ale pokuď tohle tahá pomalu tak ty disky 2,2 m může tahat normálně, protože podle komentářů to do kopce tahá 16145 a ta 5211 ten lis prej taky tahala do kopce(už jsi to moc nepamatuju). Takže 5211 neni zas tak slabej traktor jak vypadá.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 19 čer 2010 12:21

Tak já osobně mám taky Akpilácké disky. Jenom nevím jestli 2,7 nebo 3,15.(přeměřím) Tahal jsem to 7045 a měla toho plné zuby a spíš to škrabalo než podmítalo-nešlo to do země. Jsou lehčí než BKT a to taky není dobře. Ze své skušenosti bych už kupoval polonesené BKT. Když je sucho tak tam musím narvat 200l bečku s vodou aby to aspoň trošku podmítalo.Problém je taky naštelovat to aby to neházelo s traktoren do stran.Podotýkám že to škube i se 16145 a ta má trošku jinou váhu než 52 takže si představ co to bude dělat s 52.Nejspíš tam má být plovoucí 3bod (řetěz) dělá to čurbes natáhne se to na jednu stranu a nedělá to pěknou práci a každou minutu se mně to štelovat fakt nechce.Takže letos tam chci dát řetěz a uvidím.Prostě je to polák-co si budem nalhávat. Má to robustní konstrukci talířů což je důvod proč jsme to kupovali ale práce nic moc.U toho záběru 3,15 je taky psaných min.70 koní ale jak jsem už psal tak to není dostačující 70 koní toho měly plné zuby. Taky mám hydrauliku s dvěma podpěrnými písty, pochybuju že obyčejná hydraulika by to zvedla, je to na páku jak prase.
Známý má 10145 a tahá záběr cca 3,20 BKT (nevím přesný záběr) a ta stovka toho má plné zuby, práce je za tím ale pěkná.
Takže nehleď na doporučení výrobce a poptej se na praxi. Možná to ta 52 utáhne ale nebude to fungovat jak má.
Ohledně toho lisu si přečti i ty ohlasy pod obrázky 72 toho měla plné zuby a vařila.
Agregace 7011 a 2m disky je už lepší volba. i když tě to bude mírně natahovat do stran a při práci budeš mít problém změnit směr ale 70 by to měla zvládnout. Lepší by byla sice 7045 ale i ta 7011 bude OK
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 63
Registrován: 24 dub 2010 12:47

Re: Jaké disky???

Příspěvekod asd22 » 19 čer 2010 12:54

Pravda, poláci jsou jako číňani v zemědělství, ale potřeboval bych disky min. 1,8 m okolo 30 000 kč a aby to mohla utáhnotu 5211, a to jsem zatim viděl jen ty polský akpil.

Příspěvky: 63
Registrován: 24 dub 2010 12:47

Re: Jaké disky???

Příspěvekod asd22 » 19 čer 2010 13:01

http://www.youtube.com/watch?v=DSwQ27-4fs0 pokuď na tomto video 7011 tahá akpil 2,7 m, tak to 5211 dokáže takovouto rychlostí tahat 2 m, protože to vychází 25 koní na jeden metr disků.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 19 čer 2010 20:25

asd22 píše:http://www.youtube.com/watch?v=DSwQ27-4fs0 pokuď na tomto video 7011 tahá akpil 2,7 m, tak to 5211 dokáže takovouto rychlostí tahat 2 m, protože to vychází 25 koní na jeden metr disků.

záleží na tom jakou máš půdu. Věř mi 70 měla plné zuby 3,15 (asi) Taky je rozdíl jaké koně máš, protože není kůň jako kůň. Hodně záleží na kroutícím momentu.Všimni si, že na tom videu mají naložený obrubník (prostě kus betonu) aby to dostali do země.taky je dost polemizující rychlost a hloubka záběru.pokud budeš vycházet z 25 koní na metr záběru tak by 250 koňové stroje měli tahat 10m šířku disků což jsem ještě neviděl Tahají tak 6m což by vycházelo kolem 42 koní na metr-toto je už reálné 3 metry 120koní, máš dost výkonu a za sebou pěknou práci,traktor nejede na doraz a tím pádem je nižší spotřeba nafty a opotřebení je taky menší. Při představě že 52 tahá 2m disků a dělá 12ha mně běhá mráz po zádech, pojede nadoraz, dávám jí tak rok maximálně dva do opravy motoru ,převodovky nebo hydrauliky-doporučuju namontovat někam chladič na převodový olej bude mít totiž teplotu kolem 140 stupňů a začne strácet své schopnosti mazání (bude jak voda)
. No nebudu tě přesvědčovat o své pravdě. Ber to jako dobré rady, nejspíš jsi už stejně rozhodnutý.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jaké disky???

Příspěvekod poulm » 15 srp 2010 20:19

Berte ty polské videa dost s rezervou,u nich jsou většinou hodně lehké písčité půdy. Tam bez problémů tahají 5ti radličný pluh i za 8011, čtyřradličák za 7011 atd. V našich českých podmínkách je zapotřebí na stejně nářadí min o polovinu a víc silnější traktory.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 17 srp 2010 11:18

Přesně tak. Když jsem viděl některé videa tak jsem přemýšlel jaká je to traktor. Na naše podmínky nesedí jejich doporučený výkon.
Problém Akpilu je i v konstrukci. nedělá to co má. Už jsem vyzkoušel i plovoucí 3 bod a děs, znovu jsem musel dát třetí bod a přizvednout přední část aby se zadní dostala trochu do země. Navíc není vyřešené "čištění" disků, profily co mají vyhrnovat nalepenou zem nefungují, ohýbají se a nejdou posunout tak aby braly.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jaké disky???

Příspěvekod poulm » 17 srp 2010 18:47

Osobně si myslím, že nesené disky pracují hůř, něž tažené. Bohužel pole po žních není rovné, je uježděné, hrbaté, místy měko,místy tvrdo. Když jsou tažené, tak se to nějak přizpůsobí, resp. líp kopírují terén,kdežto nesené disky mají nastavenou podélnou rovinu díky třetímu bodu a můžou se zvedat pouze nahoru nebo dolu.
Když jsou tažené a zapojené v pravítku v ramenech, tak lze přední řadu vůči zadní během práce dorovnávat,aniž by bylo třeba zastavovat. To je můj názor, proto chci kupovat BDTéčka. Vždy jsem teď diskoval s nesenými disky a musel jsem pole brát 2x do kříže,aby to bylo pořádně udělané a obrácené.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Jaké disky???

Příspěvekod AtaAF 5088 » 18 úno 2014 01:05

clip píše:Tak jsem si myslel, jak mě zde zasypete názory a podněty a zatím téměř nic :( Doufám, že po svátcích to bude lepší.
Stále řeším problém se záběrem? V letácích firem jsou uváděny velice rozdílné informace. Např. fi Pöttinger má u 4m verze minimální požadavek v jednom letáku 130 koní, v druhém 150 koní, zatímco Lemken 180 koní :shock: :shock: :shock:
Zajímalo by mě, zda někdo neví, pro jaké podmínky jsou tyto údaje počítané? Osobně si myslím, že je to počítáno pro těžké až extrémní podmínky (maximální hloubka práce, svažité a kamenité pozemky ...). Ve vedlejší vesnici má kámoš předělané staré disky BDT na nesenou verzi o záběru cca 3,7m, tahá je starším MF 140 koní a tvrdí že úplně v poho. Jen když připravuje hrubou jílovitou brázdu na svahu , tak občas toho má dost. U nás jsou totiž pěkné pozemky, téměř rovinaté. Proto si myslím, že požadovaný výkon uváděný od výrobců je pro naše podmínky zbytečně přehnaný.
Má někdo nějaké osobní zkušenosti?
Díky



Já tahal Rubiny 3M s case 175mxm a musím říct, že jsou fakt těžký, občas jsem cítil jak se traktor zvedá, na souvratích do kopečka, ale ta práce je paráda, to musím uznat...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Jaké disky???

Příspěvekod Mr.Equable » 30 črc 2014 19:28

Zdravím, přemýšlím o výměně doskověho podmítače(polský Bomet všechny disky na jednej štangly, na kamenitý půdy na ho...o) za nějaké jiné. Nejlépe každý disk zvlašť. 1.dilema- jištění pérem, nebo pružinou proti jištěný gumovými bloky. Co myslíte, že vydrží déle? Pokud máte někdo typ ne nějaký stroj za 125koní nebudu se zlobit.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Jaké disky???

Příspěvekod tomous » 30 črc 2014 19:54

Zdar. Já na letošek koupil 3m. Mandam jištěnej gum.špalkama. Před tým jsem měl bomet 2,7 a když mám porovnat konstrukci, tak je to nebe a dudy. Až je vyzkouším dám vědět jakou dělají prácu,protože mám zatím objetý jen jedno pole s obilím dokola a ne a ne se počasí umoudřit!

Příspěvky: 15
Registrován: 19 dub 2014 19:39

Re: Jaké disky???

Příspěvekod stavitel1 » 31 črc 2014 12:20

http://stroje.bazos.sk/inzerat/38805105 ... -brany.php takéto ale v žltom taháme za NH TS115 predtým za 12045 robili sme s tým aj prípravu na jar, len tam by boli lepšie dva valce prutové za sebou pracovná rýchosť priemer 12km/h da sa po rovine aj 15 a v kopcoch kde je tažká poda 9 ,to uloženie na gumách je super pekne to na kamenoch pruží osobne som to videl na jednom kusku kde bol vysypaný stavebný odpad , životnosť uloženia neviem aká je lebo na jesen budú mať len rok dobre je aj to že su kratke a nesené dobre sa s tím otáča na uvratách :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jaké disky???

Příspěvekod neznalek » 31 črc 2014 17:04

Mr.Equable píše:Zdravím, přemýšlím o výměně doskověho podmítače(polský Bomet všechny disky na jednej štangly, na kamenitý půdy na ho...o) za nějaké jiné. Nejlépe každý disk zvlašť. 1.dilema- jištění pérem, nebo pružinou proti jištěný gumovými bloky. Co myslíte, že vydrží déle? Pokud máte někdo typ ne nějaký stroj za 125koní nebudu se zlobit.


jaké cenová relace? známej oprodává 3m simba, ty odvádějí perfektní práci

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Jaké disky???

Příspěvekod Mr.Equable » 31 črc 2014 22:27

Cenová relace zatím není. :) Je to ve fázi úvah a nejspíš bych pořizoval až příští rok před nebo v sezóně(abych mohl odzkoušet) a taky podle toho jaký budou žně(zatim ještě půlka řepky na poli a všechna pšenice taky)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jaké disky???

Příspěvekod poulm » 22 říj 2014 07:38

Mám dotaz,mnohé tažené diskové nesklopné podmítače mají záběr okolo 4m,ale jak to výrobci zamýšlí s přepravou po silnici?
Povolených je přece 3m a letět někam se 4mi metry je už nadrozměr a správně bych měl mít doprovod a povolení od dopravky k transportu včetně vytyčené trasy atd.,navíc je to hodně nebezpečné,lidi jezdí jak magoři a nějaké zemědělské stroje na silnici je netankují,šak co,pojišťovna to zaplatí že...., :roll:
Budu totiž kupovat silnější "generátor" :D a už zvažuji co za podmítač za to zapojit,ten jediný mi ještě chybí a nějaký ten tažený 4metrový diskáč se mi jeví jako optimální,ale jelikož bydlím hned vedle silnice I.třídy tak musím intenzívně řešit i problematiku pohybu těchto strojů po pozemních komunikacích. :(
Co vy ostatní,jak přepravujete takové stroje nad 3m?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 22 říj 2014 08:14

no budu teď mluvit z patra, vlastním cífera 4m dočetl jsem se že přeprava po silnici je potřebná s doprovodem a musíš mít spojení s doprovodem, plus majáky. Pokud se jedná o schválený stroj tak je jeho přeprava povolená. nad 3m je to nadrozměr, ale mám pocit že povolení k přepravě se žádá až nad 4m šířky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jaké disky???

Příspěvekod poulm » 22 říj 2014 08:26

No co vím,tak vyhláška mluví o šířce do 2,5m pro silniční vozidla a 3m pro stroje, na 4m jsem tam nenarazil nikde. :(
Ono to není sranda,jak to nějaký blbec do tebe našije,tak to vše svezou na tebe.Kdybych bydlel někde na konci ničeho,tak to neřeším,bohužel musím,ta se snažím minimalizovat ty největší problémy. Bohužel s požadavky na výkonnost rostou i rozměry techniky a tím konflikty s legislativou. :roll:

Líbí se mi něco takového:

Obrázek

Obrázek

Popř. BDTéčka :?:

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 22 říj 2014 12:39

ty první jsou "cífery" Perfektní stroje na svou dobu. dokážou i orat :-) Každopádně při letošním suchém požňovém počasí dokázali udělat podmítky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jaké disky???

Příspěvekod poulm » 22 říj 2014 16:35

Takže bys řekl,že jsou lepší jako třeba ty BDTéčka?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 14
Registrován: 01 říj 2011 21:57

Re: Jaké disky???

Příspěvekod adriana » 22 říj 2014 17:35

....hrozné hampasy :lol: :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jaké disky???

Příspěvekod bold » 22 říj 2014 18:24

záleží na co to chceš..a taky záleží jak jsou na tom cenově... mám zkušenosti pouze s cífery a jenom letos.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jaké disky???

Příspěvekod poulm » 22 říj 2014 18:36

to bold:
tak hlavně primárně na podmítku a aby to umělo trochu zalézt i do suché jílovice co tu máme a dělat nějakou práci :roll:, jak je sucho tak radličkový podmítač tu nedostanu do země :(

to adriana:
dej mi půl mega a klidně si koupím něco nového :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Jaké disky???

Příspěvekod miso243 » 22 říj 2014 19:00

Cifery sú ťažšie a vďaka väčšiemu rozostupu diskov majú lepšiu priechodnosť. Slabinou sú guličkové ložiská - rýchlo odchádzajú hlavne ak sa denne nemažú a nedoťahujú hriadele. Myslím ale, že existujú aj novšie verzie zo zdvojenými alebo kužeľovými ložiskami. BDT majú kuželové ložiská - trvanlivejšie uloženie -akurát na vymedzenie vôle sa musia demontovať. Ale rám je ľahký, na doťaženie slabý a povodné taniere majú malé vydutie. Síce idú ľahko ale roboty moc neodvedú. My sme to vyriešili "šalamúnsky". Na cíferský rám sme prispôsobili BDT sekcie a kúpili klenutejšie taniere.

PředchozíDalší

Zpět na Podmítací disky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků