Podmítač za Zetor 6911

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Podmítač za Zetor 6911

Příspěvekod georget91 » 22 lis 2012 20:38

Chtěl bych se zeptat, jaký typ podmítače zvolit na Zetor 6911. Chtěl bych totiž na podzim pod pšenici a posléze i pod ječmen zaorat hořčici, ovšem před orbou ji budu muset něčím zapravit. Doma mám bránosmyk, kultivátor (nevím, jestli by se tam hořčice necpala) a radličkový podmítač (5 radlic o záběru 220 cm), ovšem práce po něm není zrovna ideální. Jezdím s ním na 2jku a motor s ním má co dělat.
Takže uvažuji o zakoupení diskového podmítače (220 záběr), který bych použil na zapravení hořčice a také na podmítku. Otázkou jak to půjde do země a jestli to utáhnu na 3jku. Nabízí se Akpil a Bomet – je mezi nimi nějaký rozdíl? Osobně se mi moc nelíbí, že vzadu mají nevykrojené disky. Proto mě zaujala tato verze s vykrojenými disky: http://stroje.bazos.cz/inzerat/19503696/disky.php
Děkuji za jakékoliv ohlasy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Podmítač za Zetor 6911

Příspěvekod bold » 22 lis 2012 21:08

tenhle stroj mám ve variantě 3m. stál 80 tis. a byly to vyhozené peníze. Nedoporučuju, jsou lehké a nejdou do země, je potřeba to dotížit a pořádně. Psali že je to za 80 koní, měli pravdu 7045 s tím jezdila bez problémů, ale jen pro to že nešly do země. Po dotížení jsem to tahal 16145, a taky nic moc, chvilku nalevo, chvilku napravo. Na mírné pomuchlání zeleného hnojení to stačí, pořídil jsem radličkový podmítač a akpil vyčkává v kopřivách až přijde jeho čas-pomuchlání zeleného hnojení. :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Podmítač za Zetor 6911

Příspěvekod Martis » 23 lis 2012 14:26

Já seju hořčici každý rok a nikdy jsem na zapravení nepoužíval jiný stroj než pluh, samozřejmě ji nenechávám přerůst 1,5 m. A to ješte na hořčici rozmetám hnůj :D
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Re: Podmítač za Zetor 6911

Příspěvekod georget91 » 23 lis 2012 20:03

Asi zatím zůstanu u pluhu a když to bude vypadat špatně tak to předtím zkusím přetáhnout smykem. Kdysi dávno, když jsme měli hořčici, tak právě narostla do cca 1m a po orbě poměrně dost čouhala ven. Dokonce se to i válcovalo před orbou, ale efekt nic moc.
Chtěl bych právě, aby narostla do nějaké slušné výšky. Když už ji budu set, tak ať tam něco po ní zůstane, než abych zaoral malý porost.

Mimochodem, kdy je vhodný termín pro setí hořčice a kolik se běžně vysévá? Zatím mám v plánu ji rozmést do podmítky elektrickým rozmetadlem.

Příspěvky: 56
Registrován: 27 pro 2008 23:09

Re: Podmítač za Zetor 6911

Příspěvekod buchyn » 05 pro 2012 21:25

zdar horcici vysevam ihned po sklizni obilovin zpodmitam a nahazim nesenym rozmetadlem staci i 40 kg na hektar podle klicivosti letos me prerostla mela skoro 2 metry uvalel sem cambrigema a pohnojil hnojem a zaoralo se to perfektne.

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: Podmítač za Zetor 6911

Příspěvekod traktor Zetor » 11 srp 2013 22:13

georget91 píše:Asi zatím zůstanu u pluhu a když to bude vypadat špatně tak to předtím zkusím přetáhnout smykem. Kdysi dávno, když jsme měli hořčici, tak právě narostla do cca 1m a po orbě poměrně dost čouhala ven. Dokonce se to i válcovalo před orbou, ale efekt nic moc.
Chtěl bych právě, aby narostla do nějaké slušné výšky. Když už ji budu set, tak ať tam něco po ní zůstane, než abych zaoral malý porost.

Mimochodem, kdy je vhodný termín pro setí hořčice a kolik se běžně vysévá? Zatím mám v plánu ji rozmést do podmítky elektrickým rozmetadlem.


Problém po podmítacím pluhu je že pak musíš mít ještě jeden přejezd a to usmykovat, tvz, čas, nafta,...
U podmítacích disků, nebo radličkových podmítačů toto odpadá.
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Zpět na Podmítací disky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků