diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvky: 71
Registrován: 15 bře 2014 13:50

diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod Novas » 24 bře 2014 20:29

nějak sem tu nikde nenašel vlákno o radličkových podmítačích a o výhodách a nevýhodách oproti diskovým. Takže sem se chtěl zeptat jestli s tim máte někdo zkušenost a mužete porovnávat ? Jedná se mě spíš o mělčí podmítku asi 8-10cm po žních kvůli scházení plevelů a osiva ze ztrát.. Jinak pak každej rok všechno oráme takže hlubší není potřeba .. mě osobně se víc zamlouvaj radličkový na způsob http://stroje.bazos.cz/inzerat/33443641 ... 3-300S.php . Takže jestli máte někdo zkušenost budu za váš názor rád :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod bold » 27 bře 2014 20:25

takten finišer nebude asi na podmítku. To vypadá spíšj jako bezorebka.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod neznalek » 27 bře 2014 20:37

na první podmítku za kombajnem jednoznačně disk! Sice na pořízení drazší, ale určitě se vyplatí- daleko menší opotřebení, vyšší pracovní rychlost a neni náchylný k ucpání.... na radličkách proděláte obě ledviny v opotřebitelých dílěch....vše myšleno obecně bez ohledu na značku :idea: osobně- první podmítka Simba xpress ( nebo BDT), radličky do hloubky až jako přípravu na setí ( Synkro s dláty)

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod Denis » 27 bře 2014 21:26

neznalek píše:na první podmítku za kombajnem jednoznačně disk! Sice na pořízení drazší, ale určitě se vyplatí- daleko menší opotřebení, vyšší pracovní rychlost a neni náchylný k ucpání.... na radličkách proděláte obě ledviny v opotřebitelých dílěch....vše myšleno obecně bez ohledu na značku :idea: osobně- první podmítka Simba xpress ( nebo BDT), radličky do hloubky až jako přípravu na setí ( Synkro s dláty)


Nehledě na schopnost diskeru rozřezat dlouhou slámu, popř. polehlý porost.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod bold » 28 bře 2014 08:39

hlavně ne polsko! mám doma polský zázrak ve 3 metrech, 200l bečka plná vody aby to aspoň trochu šlo do země, bere tak 3-10cm (max) je nesený takže problém ho seřídit aby jel rovně a netahal traktor do stran. Já to řeším radličkovým a vyšší rychlostí. Disk vzhledem ke kvalitě jen v nejnutnějším případě když je potřeba otočit hroudu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod tomous » 28 bře 2014 10:45

To máš ten za cenu kolem 45tis. nebo ty kompaktní za cca 120 tis. Já Měl taky ten za 40tis.a šel z domu. Na veletrhu se chcu podívat po kompaktním. Líbí se mi od NOPOZM short disk.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod bold » 28 bře 2014 11:01

tomous píše:To máš ten za cenu kolem 45tis. nebo ty kompaktní za cca 120 tis. Já Měl taky ten za 40tis.a šel z domu. Na veletrhu se chcu podívat po kompaktním. Líbí se mi od NOPOZM short disk.

nesené V záběr 3m- nedořešené,lehké- sice sekce robustní ale jinak katastrofa.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod winis » 28 bře 2014 14:04

My jsme kupovali v roce 2004 Pottinger terradisc 4m za lehce pres 350 tis. Praci odvadi velmi slusnou a disky nam vydrzely az do lonska. Prvni rada uplne hladka, druha rada za polovinou zivotnosti. Po 3000 ha! Pouzivame ho pro podmitku do 15 cm, disky 510 mm. Spotreba cca 5-7 l/ha. Na prvni podmitku urcite disky - nizsi spotreba, vyssi pracovni vykon pri stejne potrebe koni, nizsi naklady na opotrebitelne dily.....
Naposledy upravil winis dne 28 bře 2014 15:51, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod bold » 28 bře 2014 14:43

plný souhlas,jako první disky ale 10-15cm hluboko a pak radličky a můžeme zasít 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod Rolník74 » 28 bře 2014 15:06

Zdědil jsem čelně nesený kombinátor(tři řady radliček po šesti a velký prutový válec,3m záběr) a chci ho předělat na podmítač a maličko mě tady děsíte!!Jestli by nebylo lepší ho prodat a koupit disky.Ale já podmítám pouze po řepce,po obilí nepodmítám a hned ořu buď pod řepku nebo pod ozimou pšenici.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod bold » 28 bře 2014 18:15

no kombinátor předělaný na podmítač nebude to pravé ořechové. Nevím v čem to budeš tahat ale já mám 2,5m ve 161 a je to akorát(vezme i 3m ale 2,5m má rychlost a pěkně to promíchá.) samozřejmě konstrukčně je podmítač a kombinátor někde jinde. Je to jednoduché, disky půdu obrací, kdežto radličky míchají. Toliko moje zkušenost- každé je dobré k něčemu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod neznalek » 28 bře 2014 21:39

nevím jaký má ten kombinator rám, ale pravděpodobne to nebude dimenzované na zatížení radličkama v podmítce...

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: diskový podmítač vs. radličkov podmítač

Příspěvekod skacel99 » 07 pro 2014 18:53

Všechno má svoje pro a proti.Souhlasím ale s první podmítkou disky.Na rychlé mělké zahlinění slámy to stačí. Nicméně cca 15 let jsme dělali pouze s radličkama od Farmetu (aktuáln se to jmenuje GX) a taky to šlo. Je ale problém,pokud je víc hmoty,nedej bože pak neposečený kraje pole s ovsahou,nebo ležáky.To je pak za trest.

Koupili jsme disky Vogelnoot terradisk ve 3m. Na první podmítku dobrý,ale vzhledem k malému úhlu natočení to nejde nějak extra do země.Pokud je vhodná vlhkost,5-7 cm se dá.Ale na zahlinění to stačí.Vzadu máme prstencový výlec,který se za mokra moc nelepí a absolutně parádně drtí hroudy.Po řepkách podmítámě prvně radličkama,protože disky nechávají spoustu klacků stát a bere se to hlouběji (strniště jedeme když to jde přes 50 cm).Jako druhou podmítku jsme jeli disky a hned se selo.Pole bylo jako zahrádka.

Nicméně když pominu zadní válec,mají disky mnohem horší průchodnost za mokra. Pokud je mokro,lepí se to mezi disk a slupici,pak i na samotný disk. Nebýt na dláťáku od Farmetu prutový válec,dá se s ním jet pořát.
S radličkama se navíc dá i podmítat na zimu místo orby. S lehkými disky to jinde než v hodně lehké půdě nejde.

Zpět na Podmítací disky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník