Diskový podmítač Cifer

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Diskový podmítač Cifer

Příspěvekod bold » 27 črc 2016 17:25

pošli mně fotky pohonu jeteláku do mailu. začíná být akutka, neb jsem v mladické nerprozřetelnosti udělal letní greening a nevím zdali to stihnu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Diskový podmítač Cifer

Příspěvekod Buclík » 27 črc 2016 17:53

bold píše:pošli mně fotky pohonu jeteláku do mailu. začíná být akutka, neb jsem v mladické nerprozřetelnosti udělal letní greening a nevím zdali to stihnu.

Loni i letos po řepce jsme jako greening letní meziplodinu rozhodili rozmetadlem na 4ha směs pohanky 60kg a svazenky 7kg, na počet semínek je to v podstatě 50/50 a škrábli to krátkejma nesenýma 3m polskejma diskama za 7745. Loni bylo šílený sucho, ale nakonec to vzešlo, ale vyrostlo jen 20cm. Musí to tam být do 20.září, tak jsme to včas zdesikovali a po termínu hlouběji zdiskovali 2x. Bylo to na písku s kamenem. Letos je to na lepším poli, rozhodí se tam trochu hnoje, zdiskuje a zavorá 25cm, usmykuje a nechám si zasít 4m Prontem DC pšenici Tobak.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Diskový podmítač Cifer

Příspěvekod poulm » 28 črc 2016 19:07

Ten motorek jsem jednoduše připlácl k jeteláku,většina z nich má dvě rychlosti a lze i přehodit směr otáčení,záleží jak se to zapojí:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Diskový podmítač Cifer

Příspěvekod konicek » 29 črc 2016 07:57

Inspirující foto, děkuji.

Jakým traktorem tahaš tyto disky? Zvládl by to Z8045 na rovině?

S radličkama nejsem z výše uvedených důvodů spokojený, a proto výhledově něco sháním...
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Diskový podmítač Cifer

Příspěvekod poulm » 29 črc 2016 09:06

Po rovině a ne moc hluboko by jsi to možná utáhl,ale nejspíš se budeš plazit,na tyto disky 4m je potřeba minimum traktor 12045,ideálně tak 16145 a víc.
Já to tahám s oturbeným ZTéčkem,s výkonem okolo 130-140k a má toho dost,no záleží jak hluboko to pustíš,když to budeš škrabat 5-10cm,tak to jde lehko,ale jak už to dáš víc 10-15cm,nebo při druhé jízdě 15-25, tak už ten odpor jde hodně cítit.
Tyto Cifery se dělaly i 3metrové, ty by byly pro tebe schůdnější.
Jsem rád že jsem si je vybral už kvůli tomu,že mají v podstatě jedny z největších talířů co se dělají o průměru 710cm a tloušťce 8mm,čím větší talíř tím lépe.
Jednou jsem viděl talíře i přes 800mm,ale už jsem nedohledal z čeho to bylo,nejspíš z těch pokusných talířových pluhů :-D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Diskový podmítač Cifer

Příspěvekod bold » 29 črc 2016 11:25

zapomeň na 8045. Pokud chceš tedy udělat nějakou práci a ne jen poškrabat povrch. Já to tahám 200kobylama. 160 toho má tak akorát. Dík poulme za fotky. uchycení pohonu jednoduché a já nad tím dumal jak to tam nabastlím. Jen nevím jestli se vlezu do 3m aby to nebylo širší jak terrano, to bych nevlezl do vrat. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Diskový podmítač Cifer

Příspěvekod poulm » 29 črc 2016 12:04

Tak jetelák má 3m a je z Roudnické Sexky,vždyť je přece od tebe z té 6ti metrovky :-DDD, ale pokud by ti přečníval,tak není problém to zkrátit třeba o tři válečky a šířku pak roztáhneš hadicemi jako já a pak přidáš trochu na mezeře na výsevku. Je to přece určené jenom na zelené hnojení,tam se moc na přesnost nehraje,hlavně udržet hektarový výsevek nějak rozumně okolo 10-20kg,víc bych určitě nedával,pak je to husté a nenaroste hmota do výšky,už jsem s tím kdysi taky experimentoval,čím hustěji se to zaseje,tím je méně hmoty,těch 10-15kg/ha je optimum za předpokladu to dostat trochu pod hlínu a trochu vláhy k tomu a jede to před očima. Bohužel některé roky byly tak suché,že nevyrostlo nic,však to znáte všichni :-(
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Předchozí

Zpět na Podmítací disky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků