Podmitac + závěs na secku.

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Podmitac + závěs na secku.

Příspěvekod Zmaila » 10 lis 2015 10:54

Dobrý den.
Hledám diskový podmitac pro první podmitku a zároveň přípravu na seti. Sháním 4m verzi. Puvodne jsem uvažoval něco staršího z Bazose nebo Nopozm ci neco lepsiho z Polske produkce. Narazil jsem na zajímavý systém kde je tazeny diskac s pneumatikami jako pechem sloužící zároveň pro transport. Dale je na tom závěs na secku a pripadne celni rovnaci odpruzene desky.
Jedna se v tomto pripade o značku Agro-Tom z Polska. Typ ATHRS 4.0.Link níže.

Http://agro-tom.eu/maszyny/brona-talerzowa

Zdá se mi to dobrý nápad protoze mohu bez secky podmitnout. Pripadne zavesim misto secky závaží na dotizeni. Na seti zaprahnu secku a frcim sejt.

Mate nejake zkušenosti s touto značkou? Cena bude kolem 250tis. Za 4m. Velmi podobný dela Grano-system taky z Polska ale jen v 3m(cca. 200tis).
Co říkáte na ten systém? Mluvil jsem o tom s dvěma dalsimi rolniky a docela se jim to libilo.
Nejak jsem nenašel nic podobného od evropské konkurence. Nebo jsem spatne koukal?
Prosím věcné poznámky. Hola věta "Poláka bych si nekoupil" je k ničemu.
Omlouvam se za pravopis. Pisu z mobilu. Pokusim se to večer opravit.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Podmitac + závěs na secku.

Příspěvekod tomous » 10 lis 2015 12:03

Něco podobnýho dělá i Rolmako. Jen by se mě líbilo na těch diskách mít ten secí stroj nadstavbovej,aby byla váha secího stroje na válci-podobně jak to má Potinger multiline. Jinak zkušenost mám pouze s nesenýma diskama Mandam.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Podmitac + závěs na secku.

Příspěvekod neznalek » 10 lis 2015 13:26

Koukal jsem na odkaz, pokud polský konstruktér nepodcenil kvalitu materiálu, tak se mi to konstrukčně docela dost zamlouvá :) Tedy až na ten závěs na sečku, nástavbova by byla vhodnějši...jinak na takovou tu domácí podmítku a přípravu super.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Podmitac + závěs na secku.

Příspěvekod Rolník74 » 10 lis 2015 16:01

Nyní řeší nějaký diskový podmitac kolega.Má svých 28ha a mě by dělal 20ha.Chceme aby to udělalo podmítku a potom ještě aby se tím dalo přípravit pod pšenici po řepce.My spíš řešíme jestli od nozom ty lehký levný a nebo tyhle jako mas vybraný ty,ale nesený a udělaný na zakázku užší na 2m aby to zvládla 7245.Budem taky rádi pokud někdo přidáte zkušenosti.Budem kupovat na jaře aby byli na léto připraveny.

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Podmitac + závěs na secku.

Příspěvekod Zmaila » 10 lis 2015 21:36

Mno. Několik poznámek ačkoliv teprve začínám na větší rozloze. Což je momentálně 37ha orné a to až podzim příštího roku(+pokud se zadaří nějaký nájem). Na jaře budu dělat jen pár ha.
To že je to zavěšení na střed agregátu se mi naopak líbí a to z toho důvodu, že když bude sečka jen na válci, tak jakákoliv případná zátěž (pokud bych dotěžoval aby to šlo lépe do země) půjde pouze na válec ale né na disky -tedy dotěžování za účelem dosažení hloubky v těžších podmínkách stratí smysl. Pokud je to takto na středu, tak zatěžuji celý agregát a reguluji hloubku víškou závěsu na traktoru a zdvihem talířů nad/pod zadní kola-válec.
Trochu se u toho zavěšení bojím té dlouhé páky na které je sečka(závaží). Pokud se to při transportu rozkývá, nebo na poli, tak se mi zdá že ta páka bude hodně velká zátěž na to zavěšení. Asi se bude muset opatrně.
Podle obrázků to vypadá jako by vzali klasické nesené kompaktní disky. Dopředu dali oj a do zádu místo prutového válce kola + samozřejmě válec na zvedání místo fixního nastavování hloubky + ten závěs na sečku, ale ten dávají i na standardní kompaktní disky.
Má to ale psanou hmotnost 3300kg což mi přijde jako docela solidní a do země to snad půjde a na mojich lehkých hlinito písčitých půdách by to nemusel být problém.
Jinak se samozřejmě jedná v mém případě o stroj pro malé rozlohy. Nikoliv družstvo o 3000ha. Opravdu né každý si může asi dovolit Horsh, Vaderstad, Dalbo nebo Lemken. A už vůbec né na začátku.
Tak jak jsem hovořil s několika lidmi, tak Polsko má dobré značky a horší značky. Pokud někdo zaplatí 80tis. za 3m disky a očekává od nich kvalitu Lemkenu za 300tis. tak asi neuvažuje korektně, ale myslím, že se dá najít nějaká střední cesta s dobrým poměrem cena / výkon pro danou rozlohu.
Mě by třeba zajímalo zda někdo dokáže dát dohromady nějaký kvalitativní ranking Polských značek. Co já koukal tak je tam s těmihle stroji - AGROMASZ, AGRO-TOM, ROLMAKO, InterTECh, GRANO-SYSTEM, a jistě ještě další.
Znám třeba Polskou značku SAMASZ na pícniny a troufnu si tvrdit ačkoliv nejsem majitelem jejich výrobku, že jsou bráni docela vážně a úspěšně exportují do západní Evropy. Znám asi 3 lidi co mají od nich diskovku a jsou velice spokojení. Samozřejmě cena není nízká jako u některých šmejdů , které se nabízejí.
Hodně se mi to líbí pokud jak podotkl Neználek nepodcenili materiál. Hmotnost to má a považuji za velkou výhodu, že k tomu koupím jen samotnou starší čtyřmetrovou sečku.
Jinak jsem koukal na bazar a je tam Lemken Rubín 9 4m za 300tis a to ještě vypadá na brzkou výměnu disků což podle palce odhaduji na 90tis (to by mi pak asi vydrželo dosmrti na mojí rozloze). Super mašina s jen kladnými referencemi, ale zase na tohle je 2 roky záruka a za většinu těch strojů na bazaru sečku nedáš. Najdeš tam 6m za cenu šrotu protože družstva kupují nové ale nikdo to nekupuje. 3 a 4 metrové jsou dražší páč to má po družstvu ještě užitek u rolníků s menší rozlohou. Kdo si vezme na malá pole a malou celkovou rozlohu traktor 250koní a 6m X disky? Mno to je zase elaborát. Tak napište nějaké vaše postřehy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Podmitac + závěs na secku.

Příspěvekod neznalek » 10 lis 2015 21:56

Mne by tohle konkrétně docela zajímalo ( dělám +/- 90 orné), koníků mám dostatek, ale zatím si zapujčuji trojmetrovou simbu, která odvádí perfekní práci, ale limitní je pro mne právě ten malý záběr... . Pokud u Vás dojde k zakoupení tohoto 4m určitě by mne zajímaly osobní zkušenosti. Váhu to má slušnou a na první podmítky eventuelně jarní přípravu před setím by mi toto naprosto postačovalo... na setí mám kombinaci

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Podmitac + závěs na secku.

Příspěvekod tomous » 10 lis 2015 22:58

Oslovit prodejce jestli stroj zapůjčí,případně dá kontakt na lidi co stroj už zakoupili jak jsou spokojení.

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Podmitac + závěs na secku.

Příspěvekod Zmaila » 13 lis 2015 07:32

Mno nevim jestli mi to půjči. Potreboval bych to zitra na pole :D
Jinak jsem zase trochu pohledal a zdá se, že pokud budu mluvit o Polském stroji tak větší vyrobci jsou Unia a Rolmako. Konkretne Unia má kompletní katalog na Polagru v Češtině(z nejakeho duvodu tam maji desne rozmazane obrazky coz je dost otravne).Našel jsem tam vsechno možné. Treba podezřele podobny stroj k Lemken Rubinu 9. Tam se to jmenuje Unia Ares P TX. 660 disky s pruzinovym odpružením. Mno je toho hodne na vyber. Budu pátrat dál.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 41
Registrován: 02 bře 2012 14:11
Bydliště: Příbramsko

Re: Podmitac + závěs na secku.

Příspěvekod Jenda Kortán » 01 bře 2016 22:00

Řeším aktuálně přesně to samý, mám pár favoritů a chtěl bych se na ně jet podívat na Polskou výstavu Agrotech v Kielce cca. 250 km z Ostravy. Rodina se mnou jet nechce a mě se nechce samotnýmu. Pokud by měl někdo zájem se jet podívat, tak rád uvítam společnost na cestu.

Díky Jenda
tel. 777 771534

Zpět na Podmítací disky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků