Bránosmyk Slatiňany

Příspěvky: 77
Registrován: 30 kvě 2014 22:47

Bránosmyk Slatiňany

Příspěvekod Jirka X » 24 bře 2015 22:11

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s bránosmykem ze Slatiňan. Uvažuju o koupi tohoto stroje a rád bych se dozvěděl nějaký reference. V mém hledáčku je záběr 6,3 metru za john deere 6230 standard 90 koní (Čip na 120 koní). S utáhnutím myslím, že by neměl být problém, ale když tak napište s čím to taháte vy takovýto záběr... Výrobce udává potřebný výkon traktoru právě 90 koní.

Obrázek a další info je na této stránce: http://www.nopozm.cz/zemedelske-stroje/ ... y-smyk.htm

Taky bych se rád zeptal, jestli jsou lepší bránové díly středně těžký - 40 kg, nebo těžký 60 kg. Respektive jestli ty těžký brány se na kvalitě urovnání a drobení opravdu projeví. V 6 metrovém provedení (7 bránových dílů) to dělá 140 kg navíc u těžkých bran. Rozdíl v ceně je asi 10 000 Kč.
Tak děkuji za reference, jestli tento bránosmyk není nějaké chrastítko popřípadě o doporučení lepšího stroje v tomto záběru. Děkuju. Jirka.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Bránosmyk Slatiňany

Příspěvekod neznalek » 24 bře 2015 22:21

Osobní zkušenost nemám, nicméně nový bych nekupoval, když jsem viděl jeho konstrukci u jednoho známého ( taky smyk NOPOZM), tak to ve mne důvěru nebudilo, je tam možná o polovinu méně materiálu než se na stejný záběr dávalo kdysi. Sám majitel mi potvrdil, že se mu ze začátku stávalo, že se z pole vracel bez bran a podobné špeky. Když mi pak řekl cenu, tak si opravdu myslím, že je lepší hlídat inzerci a koupit poctivý starý nesenný šestimetr za zlomek ceny a udělá mi stejnou, ne-li lepší práci. Ohledně bran za sebe říkám, že čím težší, tím lepší (60kg určitě není težká brána), ale samozřejmě zálěží jaké máte podmínky a co od toho očekáváte. :wink:

Příspěvky: 77
Registrován: 30 kvě 2014 22:47

Re: Bránosmyk Slatiňany

Příspěvekod Jirka X » 24 bře 2015 22:32

Bránosmyk by neměl být na nějaký extra výkony. Na to máme takovej ten klasickej megatěžkej desetimetrovej bránosmyk. Jeho účel by měl být na urovnávání souvratí po orbě. Na našech políčkách průměrně tak 7 hektarů totiž stále skládat a rozkládat ten desetimetrovej je fakt pakárna. Ten kdo zažil, dá mi za pravdu. Proto chci nesenej, abych mohl skládat a rozkládat za minutu a přejíždět jako pán...

A někdo se zeptá proč chceme urovnávat souvratě?:) Je to z důvodu toho, že na souvratích máme u nás po orbě největší hrudy a otáčet se na tom pak se secí kombinací je fakt skákačka a zdržuje to... Takže koupě tohoto stroje by byla jak z důvodu kvality rozdrobení orby na souvratích, tak i pro pohodlí při setí.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Bránosmyk Slatiňany

Příspěvekod skacel99 » 02 dub 2021 18:39

Už to asi není aktuální,ale špatný smyky nedělá Kovo Novák. Máme je od roku 1997 v 6m variantě,střední brány 42 kg a zprasily se až letos,bohužel o strom. Ale narovnají se panty,srovnají příčky a jede se dál. Děláme s tím cca 80 ha ročně.
Mají řetěz místo pevného táhla na závěsu,takže to dobře kopíruje a nehrne kubíky hlíny. Ostatní,co jsem viděl jsou napevno,takže se musí vyndávat třetí bod

Zpět na Brány, smyky, válce.....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků