Biardzki

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Biardzki

Příspěvekod aram » 03 říj 2018 19:15

http://www.blazek-jbl.cz/postrikovac-ne ... zki-1200-l

Zdravím, prosím vás, nemáte nebo neznáte někdo náhodou tuhle značku ? Ceny jsou moc podezřelé, tak se ptám. Já jsem skeptik k našim severním sousedům, ale čím dál víc slyším, že už se spravují, tak možná by to nemuselo být úplně od věci koupit si nový postřikovač za 80 k :mrgreen:
Máme 18 m Amazone nesený 1200 l. Plánujeme GO, přidat triplety a nové výkonnější čerpadlo, aby se dalo jezdit rychleji. Pohrávám si ale s myšlenkou, vyměnit to za ojetý tažený 18 m 1200-2400 l. Zatím nemáme moc představu, co by to mělo být. Zeptal bych se ale ještě na jednu věc .. Myslíte, že je reálné koupit ojetý postřikovač, který už funguje stylem nastavím litry na hektar a jedu ? Jde mi o to, abych nemusel řešit tlak + rychlost, protože do postřikovače jednou naliju to a jednou to a je to o dost jinak to množství. :mrgreen:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Biardzki

Příspěvekod tele » 03 říj 2018 20:17

aram píše:http://www.blazek-jbl.cz/postrikovac-neseny-biardzki-1200-l

Zdravím, prosím vás, nemáte nebo neznáte někdo náhodou tuhle značku ? Ceny jsou moc podezřelé, tak se ptám. Já jsem skeptik k našim severním sousedům, ale čím dál víc slyším, že už se spravují, tak možná by to nemuselo být úplně od věci koupit si nový postřikovač za 80 k :mrgreen:
Máme 18 m Amazone nesený 1200 l. Plánujeme GO, přidat triplety a nové výkonnější čerpadlo, aby se dalo jezdit rychleji. Pohrávám si ale s myšlenkou, vyměnit to za ojetý tažený 18 m 1200-2400 l. Zatím nemáme moc představu, co by to mělo být. Zeptal bych se ale ještě na jednu věc .. Myslíte, že je reálné koupit ojetý postřikovač, který už funguje stylem nastavím litry na hektar a jedu ? Jde mi o to, abych nemusel řešit tlak + rychlost, protože do postřikovače jednou naliju to a jednou to a je to o dost jinak to množství. :mrgreen:

Za trojnásobek ceny seženeš ojetý tažený 2-2500 l v super stavu, který do konce života neujezdis :wink:

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Biardzki

Příspěvekod aram » 04 říj 2018 11:46

tele píše:
aram píše:http://www.blazek-jbl.cz/postrikovac-neseny-biardzki-1200-l

Zdravím, prosím vás, nemáte nebo neznáte někdo náhodou tuhle značku ? Ceny jsou moc podezřelé, tak se ptám. Já jsem skeptik k našim severním sousedům, ale čím dál víc slyším, že už se spravují, tak možná by to nemuselo být úplně od věci koupit si nový postřikovač za 80 k :mrgreen:
Máme 18 m Amazone nesený 1200 l. Plánujeme GO, přidat triplety a nové výkonnější čerpadlo, aby se dalo jezdit rychleji. Pohrávám si ale s myšlenkou, vyměnit to za ojetý tažený 18 m 1200-2400 l. Zatím nemáme moc představu, co by to mělo být. Zeptal bych se ale ještě na jednu věc .. Myslíte, že je reálné koupit ojetý postřikovač, který už funguje stylem nastavím litry na hektar a jedu ? Jde mi o to, abych nemusel řešit tlak + rychlost, protože do postřikovače jednou naliju to a jednou to a je to o dost jinak to množství. :mrgreen:

Za trojnásobek ceny seženeš ojetý tažený 2-2500 l v super stavu, který do konce života neujezdis :wink:

Trojnásobek už je právě moc, nejradši bych tak do 150 000. Ale když už mi to doporučuješ .. je reálné že ta ojetina za cca 240 000 už bude fungovat jak jsem psal ? Tudíž hodím litr na ha do počítače a jedu (když to řeknu zkráceně) ? :)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Biardzki

Příspěvekod tele » 04 říj 2018 15:34

aram píše:
tele píše:
aram píše:http://www.blazek-jbl.cz/postrikovac-neseny-biardzki-1200-l

Zdravím, prosím vás, nemáte nebo neznáte někdo náhodou tuhle značku ? Ceny jsou moc podezřelé, tak se ptám. Já jsem skeptik k našim severním sousedům, ale čím dál víc slyším, že už se spravují, tak možná by to nemuselo být úplně od věci koupit si nový postřikovač za 80 k :mrgreen:
Máme 18 m Amazone nesený 1200 l. Plánujeme GO, přidat triplety a nové výkonnější čerpadlo, aby se dalo jezdit rychleji. Pohrávám si ale s myšlenkou, vyměnit to za ojetý tažený 18 m 1200-2400 l. Zatím nemáme moc představu, co by to mělo být. Zeptal bych se ale ještě na jednu věc .. Myslíte, že je reálné koupit ojetý postřikovač, který už funguje stylem nastavím litry na hektar a jedu ? Jde mi o to, abych nemusel řešit tlak + rychlost, protože do postřikovače jednou naliju to a jednou to a je to o dost jinak to množství. :mrgreen:

Za trojnásobek ceny seženeš ojetý tažený 2-2500 l v super stavu, který do konce života neujezdis :wink:

Trojnásobek už je právě moc, nejradši bych tak do 150 000. Ale když už mi to doporučuješ .. je reálné že ta ojetina za cca 240 000 už bude fungovat jak jsem psal ? Tudíž hodím litr na ha do počítače a jedu (když to řeknu zkráceně) ? :)

Takto funguje naprostá většina postřikovačů už řadu let nazpátek. Tento týden jsem zprostředkoval kamarádovi od jednoho zákazníka prodej Hardi Twin 2200l 18m za cca 200 tis po částečné repasi a to si nechal utéct v létě vymazlenou Napu za podobný peníz. Má to na cca 100 ha, jeden večer naaplikuje řepku, druhý pšenici a třetí ječmen nebo brambory. Většinu na jedno plnění a na provoz si vyjezdí kačky přes den u sousedů. Bude fungovat řadu let s minimem nákladů a nemusí nic řešit do výměry cca 500 ha :wink:

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Biardzki

Příspěvekod citrusek » 04 říj 2018 19:33

Jestli ta Napa byla od jednoho uživatele tady z fóra, tak jsem mu ji vyfoukl já. Říkal, že ji chtěl brát nějaký váš kamarád, ale pořád se tam nemohl dostat, až ji prodal mě.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Biardzki

Příspěvekod tele » 04 říj 2018 20:21

citrusek píše:Jestli ta Napa byla od jednoho uživatele tady z fóra, tak jsem mu ji vyfoukl já. Říkal, že ji chtěl brát nějaký váš kamarád, ale pořád se tam nemohl dostat, až ji prodal mě.

To víš, kdo zaváhá nežere. Koupil jsi dobře, je na ní nejlepší servis v republice.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Biardzki

Příspěvekod tonik » 04 říj 2018 21:07

Čau, jestli je to ta NAPA od Karfíka, tak ta moc pěkná nebyla, hodně elektrod a modré barvy, chce to stroj tak do stáří 10let a z podniku nebo od soukromníka.
Chce to nespěchat, a občas se pro představu někam podívat.
Já scháněl NAPu rok, s představou , že chci stroj v lepším stavu než mám. A když jsem někam přijel, a byl to vrak v údajném výborné stavu, tak bych střílel. Jde o to koho máš v okolí za servis. Dnes má hodně postřikovačů čerpadla AR a jedna manžeta 600kč x 6. jakej je průtokoměr ? některé se musí při změně hustoty kapaliny kalibrovat. Na starém byl namontován počítač BRAVO 3000 a za 15 let 2x vyměněno čidlo průtokoměru.( 1500kč)
Stáhněte si nějakou aplikaci do telefonu na upozornění když se na netu něco ukáže. Předloni prodávalo Agro Jesenice dva postřikovače, Jedna Napa 2500/24m za 60 000kč byla za hodinu fuč, a druhe dem jsem dostal na ní nabídku od Poláků za 160
Takhle má vypadat zachovalá NAPA akorát má prasklou nádrž a cena má být tak do 180 000.
http://www.vobosystem.cz/napa-18

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Biardzki

Příspěvekod citrusek » 05 říj 2018 05:52

Jo, je to Napa tady od Karfika. Že je na ni hodně barvy mi nevadí, na barvu to nejezdí. Ramena prohlá nejsou. Má úplně nové čerpadlo a když se na ni dělala v roce 2015 GO, tak se měnily všechny hadice, těsnění a filtry. Cena 225 tisíc. Servis mám 20 km od domu.
Postřikovače sleduju po inzerátech už půl roku a za tu dobu se nic pořádnýho co by mělo ramena aspoň 21 metrů a bylo za slušnou cenu neobjevilo. Na tu Napu co jsi dal odkaz jsem taky koukal, ale cena už je pro mě moc a ramena jenom 18 metrů. Jedna pěkná, málo jetá Napa na Bazosi byla, ale pán chtěl za ni 350 a to bych nedal. Kupoval jsem ji s tím, že ji stejně za pár let vyměním za postřikovač s vypínáním sekcí podle navigace. Potřeboval jsem vyměnit za nesený postřikovač, který už mi nestačil a na nic lepšího letos nebyly peníze, protože šetřím na nový traktor, který budu kupovat na jaře.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Biardzki

Příspěvekod tele » 05 říj 2018 09:52

tonik píše:Čau, jestli je to ta NAPA od Karfíka, tak ta moc pěkná nebyla, hodně elektrod a modré barvy, chce to stroj tak do stáří 10let a z podniku nebo od soukromníka.
Chce to nespěchat, a občas se pro představu někam podívat.
Já scháněl NAPu rok, s představou , že chci stroj v lepším stavu než mám. A když jsem někam přijel, a byl to vrak v údajném výborné stavu, tak bych střílel. Jde o to koho máš v okolí za servis. Dnes má hodně postřikovačů čerpadla AR a jedna manžeta 600kč x 6. jakej je průtokoměr ? některé se musí při změně hustoty kapaliny kalibrovat. Na starém byl namontován počítač BRAVO 3000 a za 15 let 2x vyměněno čidlo průtokoměru.( 1500kč)
Stáhněte si nějakou aplikaci do telefonu na upozornění když se na netu něco ukáže. Předloni prodávalo Agro Jesenice dva postřikovače, Jedna Napa 2500/24m za 60 000kč byla za hodinu fuč, a druhe dem jsem dostal na ní nabídku od Poláků za 160
Takhle má vypadat zachovalá NAPA akorát má prasklou nádrž a cena má být tak do 180 000.
http://www.vobosystem.cz/napa-18

Osobně jsem ho neviděl, ale většina starších strojů nějaký svár má. Ty budeš vyjímka, většina zemědělců řeší potřebu stroje okamžitě a potom je pochopitelně výběr omezen. Občas se nějaký stroj objeví za super cenu, napadá mě prodej Gustroweru z Pískové Lhoty za zlomek jeho skutečné hodnoty, hlavně aby byl ze dvora :wink:
Servis na Agrio jsem dělal napřímo, naprostá spokojenost.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Biardzki

Příspěvekod tele » 05 říj 2018 10:02

Vložím odkaz, prodává ho jeden můj klient, je to včetně navigace Trimble do traktoru a takhle by podle mě měl vypadat prodej ojetého stroje https://stroje.bazos.cz/inzerat/9272639 ... 420030.php
Bude to určitě mimo potřeby lidí, kteří sem chodí, protože tenhle stroj zvládne podnik o 1000 ha levou zadní.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Biardzki

Příspěvekod tomous » 05 říj 2018 19:19

Nic proti,ale na Hardi jsem nešlišel moc chvály co se týče dodávek ND. S Agrio naprostá spokojenost.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Biardzki

Příspěvekod tele » 05 říj 2018 19:25

tomous píše:Nic proti,ale na Hardi jsem nešlišel moc chvály co se týče dodávek ND. S Agrio naprostá spokojenost.

Nesmí to být Pekass, jinak je to v pohodě :lol:

Zpět na Postřikovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků