Kolísání tlaku u postřikovače

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Kolísání tlaku u postřikovače

Příspěvekod PetrT » 08 dub 2019 21:40

Prosím o pomoc s tímto problémem. Mám dva postřikovače Garant Zlín 600, 12 m. Druhý mám krátce, koupil jsem ho kvůli nutnosti opravy čerpadla na prvním, tak abych nestál. Nicméně mám problém s kolísáním tlaku. Když spustím postřik na nové líše, téměř vždy mi ukazuje tlakoměr jinou hodnotu než na předešlé dráze. Tlak se mění někdy i během krátké doby, během postřiku. V poslední době jsem měl problémy se znečištěnými filtry po rozpouštění pevných hnojiv, ještě se něco málo na filtrech dozachytí, ale už by to mělo být dobré. Jak jsem psal, tento postřikovač mám krátce, ze začátku jsem tlak tak často nesledoval, ale mám podezření, že to dělá od počátku. U předešlého jsem tenhle problém neměl. Už jsem z toho utrápený, místo aplikací řeším neustálé přenastavování tlaku, aby byla dodržena dávka. Dokázal by někdo poradit?

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: Kolísání tlaku u postřikovače

Příspěvekod Baziliska1 » 08 dub 2019 23:12

Zdraví. Podívejte se do nádrže, jestli tam není nějaký předmět, co brání v prostupu kapaliny z nádrže do čerpadla.

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: Kolísání tlaku u postřikovače

Příspěvekod Baziliska1 » 09 dub 2019 07:03

Nebo mne ještě napadlo: podívejte se na hadice na holendryy, jestli jsou dobře utáhlé, popraskané, možno přisávání vzduchu, zkus vyměnit budík, jestli není vadný už od výroby.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Kolísání tlaku u postřikovače

Příspěvekod miki » 09 dub 2019 11:23

Tak je několik možností:
1/ špatný nebo znečištěný pojišťovací ventil
2/ membrána na čerpadle
Mohl být špatně vypláchnutý systém a pokud jsi tam měl rozpuštěné pevné hnojivo tak ti to v něm zůstalo, voda se odpařila a teď ti to dělá problémy
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Kolísání tlaku u postřikovače

Příspěvekod PetrT » 15 dub 2019 13:11

Díky za odpovědi, řešil jsem to také s člověkem, který se podílel na jejich výrobě a řekl mi defakto to stejné. Problém dělá také horní kombifiltr.

Zpět na Postřikovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník