Renovace postřikovače

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Renovace postřikovače

Příspěvekod Zmaila » 12 bře 2015 14:09

Renovuji Náš starší postřikovač. Dily jako trysky, držáky, čerpadlo, regulaci budu asi kupovat na akp.cz Hadicena gumexu. Mám ale trochu problém s trubkami ns ramenech kam bych chtěl instalovat držáky. Má to byt na pzl palce což je průměr cca. 13mm. Nechce se mi plarit nerez a svářeče na fitinky. Zkoušel jsem najít nějakou plastovou trubku ale nic moc jsem na internetu nenašel. Máte někdo s tímto zkušenosti a připadne nějakou referenci na vhodnou trubku a koncovky?

Děkuji Zmaila

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Renovace postřikovače

Příspěvekod bold » 12 bře 2015 14:39

já mám na starém postřikovaci trysky našroubované na starých trubkách a vedení mezi tryskami pouze hadicí. Ovšem minimálně 10 let v kopřivách.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Renovace postřikovače

Příspěvekod Zmaila » 13 bře 2015 18:47

Tak uz jsem to vyresil.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Renovace postřikovače

Příspěvekod Mr.Equable » 13 bře 2015 19:13

A jak si to vyřešil?
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Renovace postřikovače

Příspěvekod Zmaila » 16 bře 2015 08:10

Mno. Prostě jsem se zeptal v akp. Dosti vstřícný pristup. Pán mi vysvětlit že půl palce není 12, 7mm ale vodáckých 21, 2mm. Tedy jsem zašel za jedním znamym co má zamecnictvi a on má nějaké zbytky co se hodi. Snad jen jeden kus musi svarit ze dvou zbytku. Navari mi na to i koncovky a navrta diry v rozteči. Da mi to za dobre peníze. Tak jsem rad. Akorát mám problém s nádrží. Vcera jsem to plnil s je tam mala prasklina. Budu ji muset sundat z toho vozejku a nejak zavarit. Nevite nekdo co je to za označení plastu? Je to polsky Agromet 10m 1000l. Delam jinak v pladtech takze kdyz budu vědět co to je tak najdu cestu jsk to zalepit/zavařit. Zmaila

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Renovace postřikovače

Příspěvekod bold » 16 bře 2015 08:23

jak to vypadá? Mám tady polský postřikovač 1000l kdysi měl 10m záběr, nyní předělaný na 12m. Lupiči mně z toho už šlohli čerpadla, tudíž pojede směr hutě. Nádrž dobrá- laminát. Mám pocit že je to sleza, ale nikdy jsem po tom nepátral.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 25
Registrován: 16 led 2015 09:31

Re: Renovace postřikovače

Příspěvekod Zmaila » 17 bře 2015 07:46

Pokud nezapomenu tak udělám fotku s pošlu. Pokud by ta nádrž seděla tsk bych ji bral. Ale to co tam mám neni laminat. Je to PE nebo něco podobného. Je to praskle pekne blbe kolem sroubu. Premyslim koupit novy. Nejsem profik a máme jen pár ha. Koukal jsem na Biardzky 800l 15m. Máte s těmito nejake zkušenosti? Nepotrebuji samo chod ani superhiper stroj za statisice. Nemam na to penize. Farmarim pro zabavu a odreagovani mimo prac. Dobu

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Renovace postřikovače

Příspěvekod Bartuc » 17 bře 2015 21:56

mame skusenost s 500l 12m ramena, robil rocne 40-50 ha, po troch rokoch odislo cerpadlo, oznacenie presne z hlavy neviem, myslim ze bolo 125l, konkretne skapali membrany vo vnutri, znamy podobny pripad po styroch rokoch mu odislo, obhospodaroval s nim 20ha rocne, z toho usudzujem ze je to proste zivotnost toho materialu. obaja sme kupili nove cerpadlo, okolo 140e nepamatam presne, 130l s tym ze stare este islo do protihodnoty. inac za sedem rokov prevadzky nic hrozne, praskol ram, zavareny (ale boli to velmi zle podmienky na poli, mozno to tomu pomohlo), tak ci onak na ramoch dost setria, prekvapili vsak ramena, vzhladom k svojej subtilnosti ani jedna prasklinka po cely cas. samozrejme raz menene filtre a budik. treba si to dobre prepocitat, na zaciatku usetrite, ale povedzme po tych styroch rokoch tam je investicia okolo 150e. mozno by sa dal aj viac setrit ten postrekovac, ale sami dobre vieme ze ked raz nieco tlaci cas tak to musi slapat...

Zpět na Postřikovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků