Likvidace obalů postřiků.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod Buclík » 05 čer 2015 09:02

Jak se správně likvidují obaly - kanystry od postřiků - kam se odevzdávají od soukromých zemědělců. Předpokládám, že sběrné dvory obcí obaly od podnikatelů - soukromých zemědělců neberou. Nějak se mi trochu nahromadily.

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod tozer » 05 čer 2015 10:30

prodejce by si je měl vzít zpět, aspoň tady to tak funguje...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod bold » 05 čer 2015 13:06

přesně tak, za obaly je odpovědný výrobce tudíž vrátit prodejci. U nás dělá firma která prodává chemii jednou do roka svoz.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod tele » 05 čer 2015 18:50

Musíš mít smlouvu o zpětném odběru, nejen od pesticidů, ale i olejů, maziv, autobaterií, stájové chemie ... Při kontrole např. od životního prostředí ji kontrola vyžaduje.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod bold » 06 čer 2015 07:39

Kde je to uzákoněno? že bych se opět vzdělal, páč osobně to coby SHR nemám, obaly bere prodejce, traktory jsem zdědil (nemám je v podnikání- mimo jeden) takže oleje vracím do sběrného dvora coby soukromá osoba. :)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod tele » 06 čer 2015 08:08

bold píše:Kde je to uzákoněno? že bych se opět vzdělal, páč osobně to coby SHR nemám, obaly bere prodejce, traktory jsem zdědil (nemám je v podnikání- mimo jeden) takže oleje vracím do sběrného dvora coby soukromá osoba. :)

Zákon neznám, dělával to kolega ve spolupráci s externí firmou, podávalo se hlášení na odbor životního prostředí - VDJ ( metan ), litry nafty, kg obalů, m3 plynu do kotelny atd. Je to nějak rozděleno velikostí znečištění, takže do toho třeba nespadáš, ale v dnešní době je lepší smlouvu o odběru mít, člověk se snadněji vyhne případnému šikanování ze strany úřadů.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod Rolník74 » 06 čer 2015 08:21

Hodně věcí je podle velikosti. Třeba já s 20ha nemusím platit za setí vlastního osiva(je tam hranice 22ha).

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod medulin » 06 čer 2015 09:50

Doklady o likvidaci obalů a nebezpečného odpadu už u mě vyžadovalo jak ukzus tak szpi. Myslím že nad 50kg je nutné hlásit životnímu prostředí.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod tele » 06 čer 2015 11:22

Rolník74 píše:Hodně věcí je podle velikosti. Třeba já s 20ha nemusím platit za setí vlastního osiva(je tam hranice 22ha).

Tak tohle jsem nevěděl. Máš odkaz při ruce, ať to nemusím hledat?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod tele » 06 čer 2015 11:23

medulin píše:Doklady o likvidaci obalů a nebezpečného odpadu už u mě vyžadovalo jak ukzus tak szpi. Myslím že nad 50kg je nutné hlásit životnímu prostředí.

Všechno souvisí se vším :mrgreen:

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod Rolník74 » 06 čer 2015 12:34

tele píše:
Rolník74 píše:Hodně věcí je podle velikosti. Třeba já s 20ha nemusím platit za setí vlastního osiva(je tam hranice 22ha).

Tak tohle jsem nevěděl. Máš odkaz při ruce, ať to nemusím hledat?[/quotehttp://forum.farmweb.cz/viewtopic.php?f=119&t=5590
Je to vypsané i v zákoně, ale ten nyní nemůžu najít,ale četl jsem to v něm.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod tele » 06 čer 2015 12:44

Rolník74 píše:
tele píše:
Rolník74 píše:Hodně věcí je podle velikosti. Třeba já s 20ha nemusím platit za setí vlastního osiva(je tam hranice 22ha).

Tak tohle jsem nevěděl. Máš odkaz při ruce, ať to nemusím hledat?[/quotehttp://forum.farmweb.cz/viewtopic.php?f=119&t=5590
Je to vypsané i v zákoně, ale ten nyní nemůžu najít,ale četl jsem to v něm.

Dík, to si snadno dohledám :wink:

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod Rolník74 » 07 čer 2015 07:25

Už jsem to našel:http://www.kisjk.cz/userfiles/File/farm.%20osivo%20%20oznmen%202..doc

a chci se zeptat,je v současnosti řepka mořena?Myslím tím,jsetli je mořena alespoň proti něčemu jinému,když nemůže být mořena proti dřepčíkům?Jde mě o to,jestli si ji mám nechat pouze vyčistit nebo jestli mám pátrat po mořidlu.Loni jsem sel ještě tu co jsem si nechával mořit a čistit předloni.Dík.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod tele » 07 čer 2015 11:30

Rolník74 píše:Už jsem to našel:http://www.kisjk.cz/userfiles/File/farm.%20osivo%20%20oznmen%202..doc

a chci se zeptat,je v současnosti řepka mořena?Myslím tím,jsetli je mořena alespoň proti něčemu jinému,když nemůže být mořena proti dřepčíkům?Jde mě o to,jestli si ji mám nechat pouze vyčistit nebo jestli mám pátrat po mořidlu.Loni jsem sel ještě tu co jsem si nechával mořit a čistit předloni.Dík.

Díky za odkaz. S mořením je to špatné. Rapool nabízí u vybraných odrůd moření ú.l. dimethomorph proti plísni zelné více zde http://oleobras.data.quonia.cz/dokument ... clanek.pdf Dekalb nabízí moření mesurolem, které nemá na dřepčíka prakticky žádný negativní vliv. Zbývá nám pouze několik řešení. Namořit si řepku načerno Cruiserem, který se vypíše do pšenice či ječmene, ale stejně při vysokém tlaku škůdců nezamezí napadení a musí se aplikovat insekticid. A nebo k tomu přistoupit komplexně a to znamená: výsev kolem 10.8., dělená aplikace herbicidů společně s insekticidem, při každém vstupu přidat pyretroid, aplikace granulí na slimáky ihned po zasetí, likvidace výdrolu řepky kombinací glyfosát+pyretroid ( odtud se šíří dospělci ). Hlavně člověk musí do porostu 2x denně - ráno slimáci, odpoledne dřepčík :mrgreen:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod rsv » 14 čer 2015 23:15

tele píše:
Rolník74 píše:Už jsem to našel:http://www.kisjk.cz/userfiles/File/farm.%20osivo%20%20oznmen%202..doc

a chci se zeptat,je v současnosti řepka mořena?Myslím tím,jsetli je mořena alespoň proti něčemu jinému,když nemůže být mořena proti dřepčíkům?Jde mě o to,jestli si ji mám nechat pouze vyčistit nebo jestli mám pátrat po mořidlu.Loni jsem sel ještě tu co jsem si nechával mořit a čistit předloni.Dík.

Díky za odkaz. S mořením je to špatné. Rapool nabízí u vybraných odrůd moření ú.l. dimethomorph proti plísni zelné více zde http://oleobras.data.quonia.cz/dokument ... clanek.pdf Dekalb nabízí moření mesurolem, které nemá na dřepčíka prakticky žádný negativní vliv. Zbývá nám pouze několik řešení. Namořit si řepku načerno Cruiserem, který se vypíše do pšenice či ječmene, ale stejně při vysokém tlaku škůdců nezamezí napadení a musí se aplikovat insekticid. A nebo k tomu přistoupit komplexně a to znamená: výsev kolem 10.8., dělená aplikace herbicidů společně s insekticidem, při každém vstupu přidat pyretroid, aplikace granulí na slimáky ihned po zasetí, likvidace výdrolu řepky kombinací glyfosát+pyretroid ( odtud se šíří dospělci ). Hlavně člověk musí do porostu 2x denně - ráno slimáci, odpoledne dřepčík :mrgreen:

SPZO podávalo žádost o vyjímku, která měla už měsíc platit a teprve teď jí projednávaj. Jestli to nakonec odsouhlasí, tak to budou mít osiváři asi pěknej kalup :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 30 srp 2011 16:25
Bydliště: Krakonošovo

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod Agronom » 15 čer 2015 13:11

rsv píše:
tele píše:
Rolník74 píše:Už jsem to našel:http://www.kisjk.cz/userfiles/File/farm.%20osivo%20%20oznmen%202..doc

a chci se zeptat,je v současnosti řepka mořena?Myslím tím,jsetli je mořena alespoň proti něčemu jinému,když nemůže být mořena proti dřepčíkům?Jde mě o to,jestli si ji mám nechat pouze vyčistit nebo jestli mám pátrat po mořidlu.Loni jsem sel ještě tu co jsem si nechával mořit a čistit předloni.Dík.

Díky za odkaz. S mořením je to špatné. Rapool nabízí u vybraných odrůd moření ú.l. dimethomorph proti plísni zelné více zde http://oleobras.data.quonia.cz/dokument ... clanek.pdf Dekalb nabízí moření mesurolem, které nemá na dřepčíka prakticky žádný negativní vliv. Zbývá nám pouze několik řešení. Namořit si řepku načerno Cruiserem, který se vypíše do pšenice či ječmene, ale stejně při vysokém tlaku škůdců nezamezí napadení a musí se aplikovat insekticid. A nebo k tomu přistoupit komplexně a to znamená: výsev kolem 10.8., dělená aplikace herbicidů společně s insekticidem, při každém vstupu přidat pyretroid, aplikace granulí na slimáky ihned po zasetí, likvidace výdrolu řepky kombinací glyfosát+pyretroid ( odtud se šíří dospělci ). Hlavně člověk musí do porostu 2x denně - ráno slimáci, odpoledne dřepčík :mrgreen:

SPZO podávalo žádost o vyjímku, která měla už měsíc platit a teprve teď jí projednávaj. Jestli to nakonec odsouhlasí, tak to budou mít osiváři asi pěknej kalup :D


Ted jsem mluvil s osivarem a prisel jim pry mail z ministerstva, ze vyjimka, podle ktere by se mohlo po urcite omezene obdobi ins. morit, byla zamitnuta... :cry:

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod Rolník74 » 15 čer 2015 13:40

Takže z toho plyne,že když si nechám vyčistit 50kg řepky z letošní úrody(nedesikuji),tak můžu vesele nasít,protože není žádný rozdíl mezi mojí a certifikovanou za 2400,- VJ?!

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod rsv » 21 črc 2015 20:50

Rolník74 píše:Takže z toho plyne,že když si nechám vyčistit 50kg řepky z letošní úrody(nedesikuji),tak můžu vesele nasít,protože není žádný rozdíl mezi mojí a certifikovanou za 2400,- VJ?!

To nemůžeš tak brát... U certifikovanýho máš nějakou deklarovanou kalibraci, klíčivost, měl (opravdu jen měl) by tam být i lepší zdravotní stav, protože po celou dobu vegetace množitel hlídal porost.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod Knightjiri » 23 bře 2016 09:47

Ahoj chci se zeptat jak správně skladovat obaly od postřiku? Nestačila by plechová popelnice? :D

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod tele » 23 bře 2016 16:43

Knightjiri píše:Ahoj chci se zeptat jak správně skladovat obaly od postřiku? Nestačila by plechová popelnice? :D

Dle platné legislativy by jsi měl prázdné obaly od pesticidů mít lépe zajištěné než plné. Při kontrole mi oznámil inspektor, že je hezké, že máme sklad na přípravky, ale chybí nám druhý na prázdné obaly. Řešení je jediné - nechat odvézt prázdné obaly při příštím závozu :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Likvidace obalů postřiků.

Příspěvekod Knightjiri » 24 bře 2016 08:50

tele píše:
Knightjiri píše:Ahoj chci se zeptat jak správně skladovat obaly od postřiku? Nestačila by plechová popelnice? :D

Dle platné legislativy by jsi měl prázdné obaly od pesticidů mít lépe zajištěné než plné. Při kontrole mi oznámil inspektor, že je hezké, že máme sklad na přípravky, ale chybí nám druhý na prázdné obaly. Řešení je jediné - nechat odvézt prázdné obaly při příštím závozu :mrgreen:


Díky nejspíše se tak budu muset zjistit

Zpět na Postřikovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník