Samochodné postřikovače Grim

Příspěvky: 1
Registrován: 21 pro 2015 12:08

Samochodné postřikovače Grim

Příspěvekod 1jenda » 07 led 2016 16:53

Dobrý den, před nedávnem jsem zde napsal (podotýkám, že ve vší slušnosti pouze svůj soukromý) dotaz, nemá-li někdo bližší povědomí a případnou zkušenost s italskými samochody značky Grim. Můj dotaz jsem spojil se stručným popisem postřikovače asi v tomto znění ("postřikovače jsou v mnoha variantách, mají motory John Deere a mě se jeví lepší než např. italské Mazzotti, nebo Bargam, napište svůj názor") a připojil jsem odkaz na www.grimsrl.net. Toto bylo v samém závěru roku 2015. Na můj příspěvek reagovali dva členové tohoto fóra a musím říci, že dost nevybíravým způsobem v tom smyslu, že snad něco někomu vnucuji. Nevím, kde nabyli tohoto dojmu (snad, že jsem uvedl internetovou adresu na tyto stroje, nebo vyjádřil svůj osobní názor a tyto stroje pochválil?) já nikomu nic nevnucuji, pouze se ptám na názor druhých. Hned po reakci oněch dvou účastníků fóra byl celý můj příspěvek vymazán, ptám se proč? Jestli proto, že reagovali téměř za hranicí slušnosti, tak to chápu. Každopádně se v dnešním příspěvku ptám na to samé a doufám, že uvidím nějaké odpovědi týkající se zmíněných postřikovačů a ne nevybíravé narážky vůči mé osobě. Snad je pro oba nejmenované (ale oni vědí) lepší, že byl můj první příspěvek vymazán a ostatní už si nemohou přečíst, jejich nadřazené reakce na někoho nebo něco o čem nemají téměř žádné informace.
Ale teď už k věci a stručně.
Jsem slušný člověk, už několik desítek let se zabývám konstrukcí strojů. Nejprve klasické strojírenství, potom dopravní a manipulační technika a v posledních 20 ti letech zemědělské stroje a zařízení. Navíc přitom od roku 1991 soukromě hospodařím. Stroje jsou v podstatě můj život od jejich vzniku na výkrese nebo dnes v počítači po jejich obsluhu údržbu i opravy. Blíže třeba později. Při své práci se o stroje hodně zajímám a také se hodně ptám a o názorech druhých přemýšlím. Jsem ochoten se vždy podělit o technické informace o strojích (bude-li zájem) v opačném případě mohu zůstat tak jako dříve nezúčastněným pozorovatelem tohoto fóra.
Dosud používám samochodný postřikovač RP 6-010 s nádrží 2000l a záběrem 24m. Postřikovač je vybaven elektronikou TeeJet včetně navigace. Z důvodu obnovy strojového parku ale plánuji koupi nového samochodu. Postřikovač přichází na řadu tento rok po loňském pořízení secího stroje Horsch Pronto 6 DC. Nabídka samochodů je celkem velká, ale některé moje požadavky jsou specifické (např. nízká celková výška stroje do 3,5m (tedy neskládat ramena nad kabinu) při zachování světlé výšky alespoň 80-90cm, dále například svahová dostupnost tedy nízké těžiště) ostatní parametry splňují renomované značky lépe než italové, ale zase je tu otázka pořizovací ceny. Mám sice vytipované tři kandidáty (Hardi, Amazone, nebo AKP na podvozku Mazzotti), nebo i další. Ale zde je obtížné najít kompaktní stroj střední velikosti, vesměs jsou to stroje pro velké podniky. Já mám představu o rozměrech jak jsem už uvedl s nádrží asi 4000l a ramena pro mě vyhovujících 24m. V listopadu 2015 na Agritechnice v Hannoveru byly postřikovače Grim k vidění. Konstrukčně jsou velmi zdařilé, to mohu posoudit, ale do ČR je nikdo nedováží takže koupě znamená těžko dostupný servis. Přece jen je to "italský stroj", i když jako konstruktéři často používáme italské díly (součásti hydraulických systémů, elektronika, elektroinstalace, sami si všímejte kde všude na "západních strojích" jsou součásti Made in Itali). Ze své zkušenosti při pořizování teleskopického manipulátoru, kde favorit byl Manitou a JCB jsem nakonec pořídil Merlo Turbofarmer 34.10 p. Důvod? Největší výbava v základní ceně a i s dodatečnou výbavou na přání (závěs, chlazení hydraulického oleje....) byla cena o 20% nižší než výkonově srovnatelní konkurenti. Dalším pro mě výhodným parametrem byl hydrostatický pohon (ale to je otázka převažujícího pracovního nasazení stroje). Ano kvalita je horší, taková "italská", ale jsem s výběrem spokojen, samozřejmě mu předcházelo zkoušení. Takže jak to dopadne s výběrem postřikovače se teprve uvidí. Stroje umím odhadnout, ale ze zkušenosti vím, že některé věci člověk odhalí až po delší době používání. Proto se ptám a zkušeností druhých si vážím.
Do nového roku 2016 přeju všem hodně zdraví, pracovního elánu a úspěchů.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Samochodné postřikovače Grim

Příspěvekod tomous » 07 led 2016 21:58

Dobrý den. Na vaši otázku si myslím,že jse si už odpověděl sám. Co bude až se s případným postřikovačem něco stane. Servis pojede z Itálie? Já bych se držel renomovaných značek. Jinak se v samochodech neorientuju,tak nemůžu sloužit.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Samochodné postřikovače Grim

Příspěvekod tonik » 08 led 2016 00:18

Myslím si, že je pí.......na kupovat stroj kterej tu nikdo nezná.
Už stačí to, že současní prodejci jsou s vodřenejma ušima schopni jen tak tak uservisovat dlouholetě prodávané značky. tak si myslím že je kravina řešit to, že budete první majitel postřikovače této značky.
Před lety jsem řešil otázku samochdu a nakonec jsem vrátil zpět k RP6-18, servisně a provozně o 100% lacinější než dnešní samohody. Jestli je někdo názoru, že je normální čekat na díl 20dní, tak já ne.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Samochodné postřikovače Grim

Příspěvekod tele » 08 led 2016 10:03

Jestli jsi zvyklý na RP, tak jdi do Dina. Stabilita ve svahu solidní a provozní výdrž taky. Servis od Agria je celkem na úrovni. Hardi již není co býval, Amazone servis a dodávka ND průser, AKP MAF prototyp s provozním vývojem u zákazníka. Nedovedu si představit, že si pořídím stroj bez zastoupení v ČR. Já teď řeším výběr taženého postřikovače 5-6 tis litrů v max výbavě a tam je výběr poměrně jednoduchý :wink: Přijmi omluvu za to, že se do Tebe někdo navezl. Většinou je to bold nebo já a je za tím snaha eliminovat různé vykuky, kteří s jedním příspěvkem doporučují různé webovky a domnívají se, že jim na to naivní zemědělec skočí :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Samochodné postřikovače Grim

Příspěvekod bold » 08 led 2016 12:25

jo holt jsem staří rypáci :lol: :lol: :lol:
S tím servisním zastoupení naprosto souhlasím, v dnešní době je to právě záležitost na které stojí či padá ta či ona značka
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Samochodné postřikovače Grim

Příspěvekod miki » 09 led 2016 12:57

To 1jenda: tak možná budeš první, zkus si zde tedy udělat zastoupení. I to je možnost
Překovejme meče v pluhy a naopak

Zpět na Postřikovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků