Rozmetadla Rauch

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Rozmetadla Rauch

Příspěvekod skacel99 » 22 led 2019 13:20

Zdravím. Má tu někdo zkušenost s rozmetadly Rauch? Letošní sezónu ještě odjedeme se starým mechanickým Sulky,ale na příští sezónu chceme pořídit už něco přesnějšího.Momentálně máme mechaniku,vypínání pravý/levá strana.Rád bych vyřešil klínování,protože špic máme spoustu a třeba v ječmenech je to problém. Bude to nosit Fortera 12441,takže něco do čeho se vejde kolem 2 tun

Pokud jsem to dobře pochopil,šířka záběru se u těchto rozmetadel řídí posunem místa dopadu granulí na lopatky,takže mám pár dotazů.

Mechanický pohon,nebo hydraulický? U mechaniky musím držet konstantní otáčky vývoďáku,jako doteď s mechanickým,aby to nepřehazovalo? U hydraulického pohonu je to jedno,protože průtok oleje je furt stejný?
Váhy ano,nebo ne? Pokud jsem to dobře pochopil,váhy jsou u tohoto rozmetadla pouze k tomu,abych věděl,kolik mi zbývá. Na dávkování to nemá vliv?
Snižuje hydraulický pohon otáčky lopatek při klínování? Jde mi o to,jestli pro přesné plynulé klínování je třeba snižovat otáčky lopatek,nebo se to řeší pouze tím bodem dopadu na lopatku? Pokud se otáčky nesnižují,jde stejné přesnosti dosáhnout s mechanickým pohonem?
Chci to kombinovat se současnou navigací Trimble 750 a počítačem Muller CCI 100,který mám k secí mašině. Podle všeho by se to mělo dát sehrát na automatiku.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod aram » 22 led 2019 14:57

Za mě jen k těm váhám. Asi jsou váhy a váhy. Protože pokud vím, tak nová rozmetadla dávkují právě na základě vážení. Je to sice jiný kalibr, ta váha váží několikrát za desetinu sekundy, možná rychleji :mrgreen: ale podle toho to právě dávkuje. Víceméně díky tomu vyházíte všechno hnojivo přesně na celé pole a nezbyde vám ani kilo.
Tohle by bylo ale asi v jiné cenové relaci než pro soukromníka, každopádně bych váhy pořídil, i kdyby měřily jen zůstatek. Uděláte 2 kolejáky a budete vědět kolik cca mělo ubýt. Pohledem na rozmetadlo se to hodnotí těžko :wink: Mám na mysli, pokud chcete tu dávku opravdu dodržet +-10 kg/ha.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod tele » 22 led 2019 15:02

skacel99 píše:Zdravím. Má tu někdo zkušenost s rozmetadly Rauch? Letošní sezónu ještě odjedeme se starým mechanickým Sulky,ale na příští sezónu chceme pořídit už něco přesnějšího.Momentálně máme mechaniku,vypínání pravý/levá strana.Rád bych vyřešil klínování,protože špic máme spoustu a třeba v ječmenech je to problém. Bude to nosit Fortera 12441,takže něco do čeho se vejde kolem 2 tun

Pokud jsem to dobře pochopil,šířka záběru se u těchto rozmetadel řídí posunem místa dopadu granulí na lopatky,takže mám pár dotazů.

Mechanický pohon,nebo hydraulický? U mechaniky musím držet konstantní otáčky vývoďáku,jako doteď s mechanickým,aby to nepřehazovalo? U hydraulického pohonu je to jedno,protože průtok oleje je furt stejný?
Váhy ano,nebo ne? Pokud jsem to dobře pochopil,váhy jsou u tohoto rozmetadla pouze k tomu,abych věděl,kolik mi zbývá. Na dávkování to nemá vliv?
Snižuje hydraulický pohon otáčky lopatek při klínování? Jde mi o to,jestli pro přesné plynulé klínování je třeba snižovat otáčky lopatek,nebo se to řeší pouze tím bodem dopadu na lopatku? Pokud se otáčky nesnižují,jde stejné přesnosti dosáhnout s mechanickým pohonem?
Chci to kombinovat se současnou navigací Trimble 750 a počítačem Muller CCI 100,který mám k secí mašině. Podle všeho by se to mělo dát sehrát na automatiku.

Bavme se obecně. Váhu s kalibrací určitě. Bez toho je to poloviční stroj. Vyzkoušel jsem obě varianty, za mě mechanické, nekolísají tolik otáčky při najíždění do líchy a při hnojení do klínu. Proč Rauch? Vezmi do úvahy i Bogballe. Pro Tebe je to stroj na 30 let. Neřešil bych velikost, 3 tuny je minimum, potom máš i výkon při aplikaci ze dvora, ale je otázka, jestli to zvládne Zetor. JD 6930 zvládne 4 t s přední hydraulikou. K navigaci asi toto: ideální napojení je přes ISO BUS a do jednoho monitoru společně s navigací. Na hnojení do klínu to bude pravděpodobně vyžadovat funkci vypínání sekcí a lepší signál. Jinak Bombále M3W plus aplikuje s hnojením do klínů s přesností 1-1,5 % v poměrně složitých podmínkách - menší nepravidelné pozemky, kopce.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod aram » 22 led 2019 15:15

A takovejhle nějakej bogballe, který si Tele popsal (3 tuny, váhy, kalibrace, mechanický pohon, ISOBUS) je cenově tak kde prosimtě ? :mrgreen:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod tele » 22 led 2019 15:35

aram píše:A takovejhle nějakej bogballe, který si Tele popsal (3 tuny, váhy, kalibrace, mechanický pohon, ISOBUS) je cenově tak kde prosimtě ? :mrgreen:

Nabídka z podzimu 2015:
Rozmetadlo průmyslových hnojiv
M3 W plus

Záběr: 18-42 m
Kapacita zásobníku: 4.050 litrů
Šířka: 290 cm

Standardní výbava: CALIBRATOR ZURF (alternativně výstup pro ISO BUS monitory), komunikace s PC pomocí USB flash disku, převodovka QUADRO, ochranné zástěrky, síta, kloubový hřídel, elektrický Trend přehazovač, dopravní osvětlení, redukční vložka pro mikrogranuláty, dvě váhové buňky, přídavné blatníky pro dvojmontáž

Cena EUR bez DPH

Základní cena objem 1.800 l ……………………………………. 20.940
Hydraulický pohon ………………………………………………. 1.400
Skládací žebřík ……………………………………………………. 325
Kolečka pro snadné přemisťování ve skladu ……………….. 330
Táhla pro dávkování + 40 % nebo – 40 % ……………………. 73
Nástavec 750 litrů 3 ks. …………………………………………. 3.210
Plachta ………………………………………………………………. 803
Sada lopatek E 6 povrch Wolfram ……………………………... 750
Sada lopatek E 8 povrch Wolfram na močovinu …………….. 750
Připojení za ISOBAS ……………………………………………... 550
SCD ovládání sekcí v klínech ( novinka ) ……………………... 2.550


CENA CELKEM …………………………………………………………… 31.681

Předsezonní objednávka do 30. 11. sleva 10 %


Cena pro Vás 28.500,- EUR + DPH

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod skacel99 » 22 led 2019 16:29

Včera byl u nás obchoďák,proto se na to ptám. Rozmetadlo se bude řešit příští sezónu,takže se pomalu začíná obhlížet. Moc mi k tomu ale neřekl,víceméně jsem večer pročítal prospekty,který jsem vyhrabal z Techagra,kde jsem na něj už koukal.
Rauch nedávkuje podle váhy,ale měří to podle odporu lopatek,jak jsem to pochopil. Údajně je to rychlejší,než vážící metoda a neměly by na to mít vliv vibrace.

Rauch není podmínka,chci rozumný kompromis cena/kvalita. Koukal jsem ještě právě na Bogbale a Kverneland.
K velikosti rozmetadla - 2 tuny je minimum,popravdě jsem nad 3 tunou uvažoval. Vzhledem k roztahanosti pozemků ale není velikost až tak důležitá,jezdíme primárně s návěsem se šnekem přímo do hnojivárny,hnojivo bereme volně ložené. Bez návěsu nemyslitelné.

Když teda vezmu klasickou mechanickou variantu,která se mi víc zamlouvá a která bude zřejmě i levnější,jak je to s kolísáním otáček třeba při řazení? Kompenzuje se to nějak dávkou,nebo je to stejný jako u normálního mechanickýho rozmetadla,kde musím držet konstantní otáčky pro rovnoměrný rozhoz?

Terminál s ISO-busem máme,navigaci Trimble tuším EZ 750 z od pana Milaty,se kterým jsme navigaci řešili nám bylo řečeno,že s tímto kompletem by mělo jít většina rozmetadel sehrát na automatiku podle GPS

Ještě otázka ke krajovému hnojení - máte omezovače pro krajové hnojení jenom na jedné straně,nebo na obou? Na některých pozemcích třeba nejde jezdit pravou stranou ke kraji vzhledem ke svažitosti a podobně

Ještě k životnosti - opravdu věříte tomu,že elektronika v podmínkách,v jakých rozmetadlo pracuje vydrží desetiletí?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod tele » 22 led 2019 20:48

skacel99 píše:Včera byl u nás obchoďák,proto se na to ptám. Rozmetadlo se bude řešit příští sezónu,takže se pomalu začíná obhlížet. Moc mi k tomu ale neřekl,víceméně jsem večer pročítal prospekty,který jsem vyhrabal z Techagra,kde jsem na něj už koukal.
Rauch nedávkuje podle váhy,ale měří to podle odporu lopatek,jak jsem to pochopil. Údajně je to rychlejší,než vážící metoda a neměly by na to mít vliv vibrace.

Rauch není podmínka,chci rozumný kompromis cena/kvalita. Koukal jsem ještě právě na Bogbale a Kverneland.
K velikosti rozmetadla - 2 tuny je minimum,popravdě jsem nad 3 tunou uvažoval. Vzhledem k roztahanosti pozemků ale není velikost až tak důležitá,jezdíme primárně s návěsem se šnekem přímo do hnojivárny,hnojivo bereme volně ložené. Bez návěsu nemyslitelné.

Když teda vezmu klasickou mechanickou variantu,která se mi víc zamlouvá a která bude zřejmě i levnější,jak je to s kolísáním otáček třeba při řazení? Kompenzuje se to nějak dávkou,nebo je to stejný jako u normálního mechanickýho rozmetadla,kde musím držet konstantní otáčky pro rovnoměrný rozhoz?

Terminál s ISO-busem máme,navigaci Trimble tuším EZ 750 z od pana Milaty,se kterým jsme navigaci řešili nám bylo řečeno,že s tímto kompletem by mělo jít většina rozmetadel sehrát na automatiku podle GPS

Ještě otázka ke krajovému hnojení - máte omezovače pro krajové hnojení jenom na jedné straně,nebo na obou? Na některých pozemcích třeba nejde jezdit pravou stranou ke kraji vzhledem ke svažitosti a podobně

Ještě k životnosti - opravdu věříte tomu,že elektronika v podmínkách,v jakých rozmetadlo pracuje vydrží desetiletí?

Výhoda Bombále: mraky prodejců - dá se vyjednat super cena, výjimečná zákaznická podpora od Honorisu, mimořádná technická spolehlivost, aktualizované rozmetací tabulky.
Elektronika vydrží - samozřejmostí je mytí a konzervace po ukončení aplikace, váhovou buňku jsem měnil od roku 2006 jen jednu, 1x se měnil počítač na ovládání u staršího typu - opotřebení po cca 30000 ha a 1x elektronický bazmek na ovládání hnojení do klínů. Prošlo mi rukama za 12 let 7 ks Bombále v různém stupni výbavy. Jeden zákazník si loni pořídil Bombále v základu - na hraniční rozmetání musí z traktoru ručně přestavit a uživatelský komfort minimální. To za ty ušetřený peníze nestojí. V podniku o výměře 1000 ha rozmetadlem proteče kolem 2 mil Kč/rok. Jedno procento úspory je 20000 Kč pro ilustraci. Při životnosti 15 let si to každej sedlák pronásobí sám podle svých podmínek, ale většinou to vyjde víc než pořizovací cena rozmetadla.
Při změně rychlosti nebo dávky Calibrator reaguje plynule, určitě po aplikaci nejsou vidět nějaká nedohnojená nebo přehnojená místa.
Na krajové rozmetání je podle mě elegantnější změna otáček než deflektor.
Takže za mě rozmetadlo v plné palbě, postřikovač už taky nevypínáš na ruku po 6 m sekcích. Domluv se s někým, kdo už vybavené rozmetadlo má a svez se, to je nejlepší.

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod karfík » 22 led 2019 22:43

Taky si dovolím odpovědět či poradit. Kamarád se rozhodoval zda koupit bogballe 3t s váhou a vším okolo nebo koupit raucha. No nakonec se rozhodl pro raucha, protože byl o 150000 Kč levnější. ALE!!! Ty začátky než to začalo dělat to co má nebyly nic moc. A ani teď po dvouch sezonach to pořád není ono. Takže je to na zváženou... Pohon kardan

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod tele » 22 led 2019 23:12

karfík píše:Taky si dovolím odpovědět či poradit. Kamarád se rozhodoval zda koupit bogballe 3t s váhou a vším okolo nebo koupit raucha. No nakonec se rozhodl pro raucha, protože byl o 150000 Kč levnější. ALE!!! Ty začátky než to začalo dělat to co má nebyly nic moc. A ani teď po dvouch sezonach to pořád není ono. Takže je to na zváženou... Pohon kardan

Tak ani rauch ani amazone není špatná značka. Je to otázka podpory pro zákazníka. Prodejce aby prodal tak slíbí modré z nebe a zprovoznění, servis a dostupnost ND už nikdy neřeší. Bohužel, já s čistým svědomím můžu podpořit pouze pár značek - Bogballe, Agrio, Krampe, Annaburger a snad JD.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod skacel99 » 23 led 2019 09:34

Můžu se zeptat,jaký je konkrétní problém u toho Rauchu? U nás byl prodejce z Agroservisu Sedláček (máme od nich kombajn a servis funguje velice dobře). To je jeden z důvodů,proč se o Rauch zajímám. Další varianta je Kverneland z důvodu,že je prodejce známý. Bogbale musím, zjistit,kdo u nás zastupuje. Místní družstevníci loni koupili Amazonu a byly tam pokud vím nějaký porodní bolesti právě s váhami

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod tomous » 23 led 2019 16:35

Na servis u Sedláčka slyším taky pořád jenom chválu.

Příspěvky: 56
Registrován: 27 pro 2008 23:09

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod buchyn » 23 led 2019 18:46

mam rauch axis 30.1 pohon kardanem jezdim s nim 5 let zatim bez problemu mam od sedlacka a servis nemam jedinej problem se na cemkoliv domluvit poradit atd. vse bez problemu

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod karfík » 23 led 2019 19:57

skacel99 píše:Můžu se zeptat,jaký je konkrétní problém u toho Rauchu? U nás byl prodejce z Agroservisu Sedláček (máme od nich kombajn a servis funguje velice dobře). To je jeden z důvodů,proč se o Rauch zajímám. Další varianta je Kverneland z důvodu,že je prodejce známý. Bogbale musím, zjistit,kdo u nás zastupuje. Místní družstevníci loni koupili Amazonu a byly tam pokud vím nějaký porodní bolesti právě s váhami

Úplně konkrétně nevím. Co mě říkal, tak dávka neseděla a co potom bylo nejvíce vidět, tak pruhovaný porost. Rozmetací lopatky do 24 metrů, on má kolejáky po 20-ti metrech. Holt, musej to vyladit...

Příspěvky: 118
Registrován: 27 bře 2015 12:48

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod jozef1975 » 28 led 2019 09:16

skacel99 píše:Můžu se zeptat,jaký je konkrétní problém u toho Rauchu? U nás byl prodejce z Agroservisu Sedláček (máme od nich kombajn a servis funguje velice dobře). To je jeden z důvodů,proč se o Rauch zajímám. Další varianta je Kverneland z důvodu,že je prodejce známý. Bogbale musím, zjistit,kdo u nás zastupuje. Místní družstevníci loni koupili Amazonu a byly tam pokud vím nějaký porodní bolesti právě s váhami


Mam amazone peknych par rokov mozno 10-12. Od zaciatku problemy s elektronikou, nerovnomerne to vyprazdnovalo jednu stranu voci druhej. Stale na jednej strane zostavalo 100-150kg hnojiva, ani servis to nedokazal spravit. Furt sme sa s tym srali az som sa nastval a vysklbal to von.
Teraz chodime podla tabuliek a na dusi pokoj.
Kazdopadne ked sa bude kupovat nove tak s vahou , hranicnym hnojenim a urcite s plachtou.
Ale amazone uz nie.

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod w690i » 28 led 2019 19:17

Měli jsme starou Amazonku ZA-X, ke konci už to byla hrůza... Loňské jaro jsme ji vyměnili za ZA-V 2000. Traktor zvládne pouze 1500 kg, ale 2t ledku vleze, močoviny 1,5t. Ovládaní přes Amatron 3 (ISO BUS), hraniční limiter, váha, mechanický pohon, kotouče V1 a V2, čidlo naklonění ve svahu. Naprostá spokojenost, dávka přesná, kalibrace bez problému, všechno šlape jak má. Akorát trošku zamrzí klínování, je to takové levnější řešení... Dneska bych už šel do hydraulického pohonu kotoučů, tam by se právě klíny řešily změnou otáček. Ale pro naší farmu cca 180 ha to stačí. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod winis » 29 led 2019 12:25

Řeším teď Bogbale, u M35W plus jsme lehce pod 500 tis., L2W plus o 60 tis níž. Ten ceník je ale šílenej, 800 Euro za kousíček plachty.... Velmi vážně uvažuju o napojejí na displej 2630 od JD plus 6000 klobouk, to budou peníze navíc, ale postupné rozšíření daleko lepší než u stávající CFX750.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod skacel99 » 03 úno 2019 14:44

Tak už mám cenu na toho RAUCHA:

Nosnost 3t,nástavba 26 cm,pohon kardanem,plynulé klínování,plachta,hraniční hnojení deflektorem - 397 000,-. Verze s vážícím rámem 436 000,-
Cena je bez Iso-bus terminálu. Ten stojí 50 000,- (CCI 50),nebo 90 000,- (CCI 1200).
K postřikovači máme navigaci Trimble EZ-750,k secí mašině počítač CCI 100 a bylo mi potvrzeno,že to dohromady jde sladit.

Ještě si nechám nacenit Kverneland. Bogbale už díky Winisovi nemusím. Ty rozdíly v cenách budou asi minimální.

Dost přemýšlím o tom,že bych si plachtu i nástavbu dodělal sám. Bude to rozdíl minimálně 1500 €. Obojí jsem dělal na našem stávajícím rozmetadle a funguje to. Plachtu mi ušijí ve Svitapu asi za 1200,-

Pořát ale bádám nad pohonem. Prodejce tvrdí,že plynulé klínování jde s mechanickým,i hydraulickým. Tady tvrdíte,že to bez hydrauliky nejde.V prospektu jsem se jasnou odpověď nedočetl.
U hydraulického pohonu ale nebude třeba řešit deflektor na krajové hnojení,že?

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod skacel99 » 04 úno 2019 16:57

Dneska jsem byl nacenit Kverneland a vychází na cca 400 000,-
Opět mi bylo řečeno,že hydraulická verze za ten přílatek nestojí. Tak teda nevím.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod winis » 06 úno 2019 13:51

Podívej se na youtube na videa maj to tam trochu ukázaný jak sekce fungují:
Kverneland,Bogballe nebo jiná.....

Jinak na ten hydropohon jsou myslim potřeba ještě čidla snímání otáček kotoučů a to je další elektronika co se může podělat. Tady v okolí se snad někomu stalo, že to nesnímalo = nejelo, čidlo nebylo na skladě a nějakou chvíli se na něj čekalomyslm, že u Amazonky.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod skacel99 » 06 úno 2019 14:49

Jo,na tyhle videa jsem, už koukal. Každej chválí to svoje. Nicméně většina není v češtině,což je při odborným názvosloví docela problém.
Když vezmu to klínování,tak RAuch tvrdí,že to mají plynule a Kverneland sekce po 2 metrech. U obojího je prý jedno,jestli to ženu kardanem,nebo olejem.
U Rauchu už vím,že nemusím řešit počítače,jelikož je už máme. Kverneland by snad měl jít taky spárovat,tam to ale ještě není potvrzeno.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 193
Registrován: 25 led 2007 22:46
Bydliště: HK

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod jaris » 07 úno 2019 23:42

Mám Vicon (dnes už Kverneland) ROEDW s váhami a hraničním rozmetáním. Letos pojede 11 sezonu na 350 ha. Vzhledově vypadá už dost zašle, koroze od hran, kde je málo barvy a postupně se to rozlízá. Asi před 4 lety go pravé převodovky a výměna motorkú na obou stranách na ovládání hradítek. Funguje celkem dobře jen se musí často kalibrovat motorky co otvírají hradítka aby souhlasila dávka, kalibrace přes počítač asi na 2 min. Mám ho isobus kompaktibilní a fendt mi ho načte a nemusí bejt počítač. Za mě rozmetadlo bez váhy nemá cenu pořizovat a rychlost hlavně přes GPS, pak můžeš jezdit rychlostí jak chceš a dávka stabilní. Dokážu s ním hodit i granulovanou močovinu na 30m, samozdřejmě do nějaké větrné tolerance. Klínovaní přes GPS si myslím, je zbytečné. Navigace ti klín ukáže a pak stačí pouze na tý jedný straně o něco ubrat dávku a postupně zas přidávat, když klín skončí. Výjde to levnějc a je to jednodušší na rozmetadle. Tolik hnojiva zas ve finále neproházíš. Co s hnojivem v násypce když ti zbyde, stejně ho někde musíš vyházet. Postřikovač už je něco jinýho to jedině řízený navigací. Jinak až rozmetadlo dožije budu uvažovat o novém možná s hydropohonem, aby nebyl kardan atd. ale zas když zlobí tlak tak je to možná horší :D

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Rozmetadla Rauch

Příspěvekod skacel99 » 08 úno 2019 09:10

Díky za shrnutí. Vicony mají v pár podnicích okolo asi 10-15 let a vcelku to drží.
Včera mi bylo řečeno od zástupce Kvernelandu,že s naší sestavou počítače + navigace rozmetadlo pojede,ale ne všechny funkce. Ještě ale nevím,jaké by tam bylo omezení. Třeba výmosový mapy by mi byly úplně jedno.Chápu,že chtějí prodat svůj počítač,ale ten vychází v plné výbavě se vším odblokovaným na asi 200 tis.,což je prostě strašně moc,když rozmetadlo výjde na 380 tis. V tomto případě zatím vede Rauch,kde to poskládám za 400 tis. funkční.No uvidíme,co z toho do příští sezóny vzejde. Do jejich počítače Telus Pro bych šel za předpokladu,že by se řešil i postřikovač. To je ale zatím vzdálená budoucnost.
Ještě mrknu na Bogbale,v okolí jezdí 2 kusy

Zpět na Rozmetadla granulátů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků