Mulčovač MAXIO UNI 280 (Agrostroj Pelhřimov)

Příspěvky: 8
Registrován: 16 kvě 2018 14:41
Bydliště: Chomutovsko, Krušné hory

Mulčovač MAXIO UNI 280 (Agrostroj Pelhřimov)

Příspěvekod Krušnohorec » 31 črc 2018 14:08

Již několik let používáme mulčovač MAXIO UNI 280 od českého výrobce Agrostroj Pelhřimov. V případě zájmu, můžeme poskytnout bohaté kladné i záporné zkušenosti s tímto strojem.

Příspěvky: 751
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Mulčovač MAXIO UNI 280 (Agrostroj Pelhřimov)

Příspěvekod skacel99 » 11 led 2019 20:02

Přemýšlel jsem nad ním,tak se sem klidně prosím rozepiš

Příspěvky: 8
Registrován: 16 kvě 2018 14:41
Bydliště: Chomutovsko, Krušné hory

Re: Mulčovač MAXIO UNI 280 (Agrostroj Pelhřimov)

Příspěvekod Krušnohorec » 21 led 2019 11:24

Velkou výhodou stroje je, že je to český výrobek, ke kterému obdržíte kvalitní katalog náhradních dílů, včetně detailního rozkresu stroje. Pak se ND jednoduše objednávají. Náš mulčovač patří do největší skupiny mulčovačů českého výrovce a tak to je na traktoru i znát. Je to prostě pořádnu kus materiálu, žádné máslo z šizených materiálů. Mulčovač používáme po konečných sečích na TTP. Využívali jsme zprvu i kladiva, které nejen rozdrtí vše na louce, ale docela slušně srovnají i veškeré drobné půdní nerovnosti. Pouze je potřeba mít jistotu, že nenarazíte na vystouplý kamen z půdy. V tom okamžiku očekávejte zničíné ložisko na rotoru pod řemenicí. Náklady na výměnu cca do 3000 Kč za materiál. Máme za sebou již 2 výměny :( , neboť jsme si mulčovaná místa pořádně neprohlédli. Jojo, chybičky začátečníků. Výhodou je možnost si hydraulicky vystrčit mulčovač o cca 50 cm do strany. Dobré to je zejména pod stromy, kde větve vadí jízdě traktoru nebo na půdních zlomech, kde není zpevněný břeh a tak je potřeba se držet dále od okraje. Na tento konkrétní typ mulčovače je potřeba mít výkonější traktor. Minimálně nad 100 koníků. My to honímě 165 koníky. Když s tím zajedem do většího množství materiálu, tak to je potom cvrkot, jak to vše rozmerendí. Nyní využíváme hlavně nože. Ty už nejsou tak brutální, ale zbylý materiál rovněž trošku potlučou. Je to taková seč na menší kousky. Určitě se to nedá srovnat se zahradním traktůrkem, který umí udělat z trávy skoro kaši. Udržba je jednoduchá. Mažou se maznice na kloubech a kardanu, a potom ložiska na rotoru a ložiska na přítlačném válci. Olej v převodovce jsme ještě nevyměňovali, ten je tam snad na věčnost. Teď jsem si ještě vzpomněl, že slabinou jsou ložiska na přítlačném válci, které moc nevydží. My jsme je vyměnili jen na začátku a potom jsme již na to kašlali. Ty dost trpí povětrnostními vlivy a dále po čase se trošku více vymelou, protože jsou pro nás nepochopitelně uložené. Ale dá se s tím bez problémů jezdit i dále, protože ten válec se na mulčovači jen veze, mačká materiál k zemi a nic ho nepohání. Tak to je zatím vše. Případně se můžete zeptal na kontrétní záležitosti.

Příspěvky: 751
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Mulčovač MAXIO UNI 280 (Agrostroj Pelhřimov)

Příspěvekod skacel99 » 21 led 2019 13:17

Pěkný popis. Kolik ha tím ročně děláte? Tahal bych ho Z10540,případně 12441. Známý nám s ním jednou rozbíjel zelí,co se nesklidilo s NH 90k a traktor to moc nedával. V trávě asi ok,ale 100 koní co píšeš sedí.

Příspěvky: 1832
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Mulčovač MAXIO UNI 280 (Agrostroj Pelhřimov)

Příspěvekod tele » 21 led 2019 21:26

Krušnohorec píše:Velkou výhodou stroje je, že je to český výrobek, ke kterému obdržíte kvalitní katalog náhradních dílů, včetně detailního rozkresu stroje. Pak se ND jednoduše objednávají. Náš mulčovač patří do největší skupiny mulčovačů českého výrovce a tak to je na traktoru i znát. Je to prostě pořádnu kus materiálu, žádné máslo z šizených materiálů. Mulčovač používáme po konečných sečích na TTP. Využívali jsme zprvu i kladiva, které nejen rozdrtí vše na louce, ale docela slušně srovnají i veškeré drobné půdní nerovnosti. Pouze je potřeba mít jistotu, že nenarazíte na vystouplý kamen z půdy. V tom okamžiku očekávejte zničíné ložisko na rotoru pod řemenicí. Náklady na výměnu cca do 3000 Kč za materiál. Máme za sebou již 2 výměny :( , neboť jsme si mulčovaná místa pořádně neprohlédli. Jojo, chybičky začátečníků. Výhodou je možnost si hydraulicky vystrčit mulčovač o cca 50 cm do strany. Dobré to je zejména pod stromy, kde větve vadí jízdě traktoru nebo na půdních zlomech, kde není zpevněný břeh a tak je potřeba se držet dále od okraje. Na tento konkrétní typ mulčovače je potřeba mít výkonější traktor. Minimálně nad 100 koníků. My to honímě 165 koníky. Když s tím zajedem do většího množství materiálu, tak to je potom cvrkot, jak to vše rozmerendí. Nyní využíváme hlavně nože. Ty už nejsou tak brutální, ale zbylý materiál rovněž trošku potlučou. Je to taková seč na menší kousky. Určitě se to nedá srovnat se zahradním traktůrkem, který umí udělat z trávy skoro kaši. Udržba je jednoduchá. Mažou se maznice na kloubech a kardanu, a potom ložiska na rotoru a ložiska na přítlačném válci. Olej v převodovce jsme ještě nevyměňovali, ten je tam snad na věčnost. Teď jsem si ještě vzpomněl, že slabinou jsou ložiska na přítlačném válci, které moc nevydží. My jsme je vyměnili jen na začátku a potom jsme již na to kašlali. Ty dost trpí povětrnostními vlivy a dále po čase se trošku více vymelou, protože jsou pro nás nepochopitelně uložené. Ale dá se s tím bez problémů jezdit i dále, protože ten válec se na mulčovači jen veze, mačká materiál k zemi a nic ho nepohání. Tak to je zatím vše. Případně se můžete zeptal na kontrétní záležitosti.

Domluv se s Vašima, ať Tě taky pustěj občas mezi lidi :wink:

Příspěvky: 404
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Mulčovač MAXIO UNI 280 (Agrostroj Pelhřimov)

Příspěvekod tonik » 21 led 2019 22:48

Z Pelhřimova dnes už nic nebrat. Dělají velké zakázky pro velké firmy a na tu droboť co prodají v Čechách už nemají čas a kvalita tomu odpovídá. A pohádky o pořádném materiálu jsou už dnes pasé. Podle mého je lepší výrobek od firmy která vyrobí 5000 mulčovačů, něž podnik, kterej vyrobí 10 mulčovačů a má je 2 roky na dvoře.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5391
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Mulčovač MAXIO UNI 280 (Agrostroj Pelhřimov)

Příspěvekod bold » 23 led 2019 08:51

bohužel kvalita českých výrobků klesla. Cena sice roste a dorovnává konkurenci, ale kvalita zůstává v čssr.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Mulčovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník