GreatPlains NTA 2000

Uživatelský avatar
Příspěvky: 806
Registrován: 17 lis 2005 10:49
Bydliště: Blansko

Příspěvekod Petrrrr » 03 pro 2005 19:19

Jaky mysliš lemkena? jakej typ

Honza 2

Příspěvekod Honza 2 » 03 pro 2005 19:27

10, nebo 12K. Mě se líbí ty lemkeny celekm všechny, je tam dobry že ho můžeš přizpůsobit pro své podmínky. Ale hlavně ty širokozáběrovy. Na podzim ji měli půjčenou i u nás v ZOD ale nevím jestli tady zůstala nebo ne. Měli ji za Fordem. Ale přesto nejvíc tady zaseje Great Plain a Amazonka.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 05 pro 2005 12:03

Tak ted pridam svou zkusenost GT .u nas se tim seje všechno od řepky až po hrach. Jedine co sejeme amazonkou je mak . Seli jsme na přimo ozimny ječmen do mokreho pole a to byla katastrofa,protože ječmen potřebuje vzduch a tohle bylo jen nakrajene blato tak nic nevyrostlo,hold zkušenost. Jinak pšenici valime na přimo do kukuřičneho pole,ale před setím zmulčuleme jinak není problem.Zrovna tohodle fotky nemam ,ale mam nafocene setí do vojtěšky ,dam na farmweb ,moc dobra prace a porost vypada velmi dobře. Do vojtesky sejeme už třetí rok. Příprava pozenku je jen Rundup a seje se nic vic.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 05 pro 2005 15:18

Je to otázka vedoucích, jak se rozhodnou. Mylsím že tento stroj nabízí hodně možností, ale je třeba je dobře využít a postavit technologii aby to přineslo efekt. Ne s ním sít do zoraného pole klasicky připraveného. Mě osobně se líbí varianta po kukuřici, kdy je pole namulčované, nebo do vymrzlé meziplodiny.

Příspěvky: 81
Registrován: 24 lis 2005 21:23
Bydliště: zálesí-Havlíčkobrodsko

Příspěvekod HUGO » 19 kvě 2006 20:01

Můj názor na tnle stroj dost rozpačitej možná tam u vás kde máte rovno to funguje ale nám se to neosvědšilo...práce šílená měli sme ho pučenej todle jaro od p a l biskupice a řeknuvám pánové zlatej lemken solitar...lemken má děleny secí ústrojí (rám na kterym vysej botky) na tři části nta2000 je mělo v celku takže to vůbec nechtělo kopírovat najedno konci sečky sels a na druhim to vyselo ve vzduch..a to prosim sme stim přesejvali pšenici takže pole bylo relativně rovný...tam kde sel všude sou hrozný rigoli.holt sme se zase převětšili že dysky to zdaleka tak nesrovnaj jako rotační brány a ten příkon..tahli sme to s modrou sílou 8970 (8000mth) a měl co dělat při našem testování sice pomínky nebyli ideální(hodinu předtim lilo) a pole bylo vmýrnm svahu ale jelikož se jedná o stroj pro přímý výsev měl by to zvládnout bez přivlačečů to stálo za prd potom co sme je přidály se to dost zlepšilo co nazávěr...stroj hezkej ale ne pro nás...ps.chtěl bych to docela vidět při přímim výsevu jak se to chová mě nepřesvědšil tot můj názor
CNH JE BEST

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 19 kvě 2006 20:22

Jaký typ přesně jste měly? Pokud NTA 2000 tak to by bylo drsny docela. V podniku si ho nemužou vynachválit, tak krásny ječmeny po kukuřici zasety nejsou po žádnym jinym stroji, soju perfektně umí zasít, pšenice bezorebně bez přípravy po luskovinách super. na jaře dělají teda přípravu kompaktorem, ale viděl jsme i sety po kockerlingu, i napřímo i po kukuřici namulčované. Přesívaly s tym i řepky a paráda, koltry to hezky neřežou, diskovy botky uloží... Na Hané je spokojenost. první jede vaderstat, pak Great Plain a pak John Deery.
Jak jste měly připraveny pole a jaký typ to byl? my to taháme za 270kou MX case a ten si jenom hraje s tym. A doma ho tahají taky Fordem 8970, to je hračka pro něho.

Příspěvky: 81
Registrován: 24 lis 2005 21:23
Bydliště: zálesí-Havlíčkobrodsko

Příspěvekod HUGO » 19 kvě 2006 20:40

akt nta2000 taky mi to vrtalo hlavou vždycky na tydle stroje samá chvála a přijal k nám a bum nepřesvědšilmě.. hele pole svažitý z podzima zasety kombincí hasia mírný bahínko řikám předseda nadával protože to bylo hrozně křivý ty dysky to tak dobře nesrovnaly
CNH JE BEST

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 19 kvě 2006 21:14

Ne disky to nesrovnají, oni mají za učel nařeza řádek pro secí botku. Třeba doma ZOD Haná, ti ho mají taky a nadávají na něho že to je k ničemu a drahy a nesrovná to pole. Jenže ho nevyuživají, seje do zoranyho. Jednou zaseli po soji pšenice, staršně se jim ucpával. V Rostěnicich se zacpával taky, pak došli na to že se musí jezdit kolmo na řádky a jde to. Ještě jeden podnik ho má taky, loni si pořídíly i Kockelinga vario kvůli němu a celkem spokojeni. On má tendence ti osivo utopit jakmile máš naorany a je to kypry. ta secí mašina má raději tvrdší půdu a dost mě překvapila jaká je po tom řepka letos. Mluvil sme o tom i s agronomem, říká že po kukuřicich super jede JD 750ka ale ještě líp GP a mají na něm i přihnojování to dělá taky hodně. Jak moc bylo mokro u vás když jste seli?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 136
Registrován: 15 lis 2005 01:10
Bydliště: Boskovštejn 6

Příspěvekod Vojtěch Rada » 20 kvě 2006 13:27

Já kdybych se měl k tomu vyjádřit tak si myslím že v tom byla jistá nezkušenost. Americký stroje (at disky, secí stroje, GP nebo Kinze) jsou dělaný tak aby kopírovali povrch. Pouze evropský stroje mají problém s kopírováním. Chtělo by to vidět, ale myslím si že pokud ty lidi drželi GR poprvé v ruce tak s tím neměli zkušenosti. To je jak když člověka z dojírny pošleš na traktor. Pojede ale jak?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Příspěvekod Tomáš K » 20 kvě 2006 18:04

My ho mame a jecmeny i psenky seje skvele.
Bez pripravy sme nezkouseli ale po kukurici jedno prejeti dyskacem a zaseje to krasne.Nebo letos spatne vzesla psenka se podsevala jecmenem a tim ze ty disky tu pudu jen narezou pro seci botku jak psal myslim honza tak to bude pekna smeska na krmeni.I v oblouku pri objizdeni pole seje presne do vyrezu od disku.Ale ma jen trochu problemy kdyz je hodne vlhko, ale na to mame stary neseny seci stroj.
Kapalne prihnojovani fakt nevim jestli se pouziva u nas.
Chemii k ne/uspechu a spokojenosti z ne/dobre sklizne.GMO je budoucnost

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 20 kvě 2006 19:34

Každymu se nelíbí to co třeba ostatním. Jestli tam bylo hodně mokro nebo špatně připraveny pole, asi jo když s tym měla 240ka co dělat, to už muselo být hodně, u nás by to zvládaly traktory i 200koní.
Získal sem ještě jeden dobrý poznatek, kdysi jsem se tady ptal jestli je lepší na jaro diskovka a nebo radlička. lepší je diskovka protože nevynáší na povrch tolik vlhké hlíny a vláha zůstává v půdě. To je případ i GP.
Umí dobře zaset po kukuřici, i tam kde je víc hmoty na nezpracovanym pozemku super je s přihnojením.
Mimochodem, hodně mě překvapily porosty založeny i secími stroji JD, 750 do kukuřice a 740 po maku s přípravou.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 22 kvě 2006 08:34

Nevim proč vam to s tim GP nešlo ,ale podle mych zkušeností (stroju sem už viděl hodně ) je to snad nejlepši mašina . ty disky sou strašně dobre na kopirovaní a stejnoměrne uložení osiva ,ale nic nesrovnají na to ta mašina není . U nas se tim seje uplně všechno ,až na mak ten se seje amazone s rotačnima branam prově kuli tomu srovnaní . Tady je odkaz na fotky přimeho setí do zrandapovane votěšky http://www.farmweb.cz/Galerie/ROK%20200 ... alerie.htm

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 22 kvě 2006 20:36

Už i mak jde s ním sít podle informací http://www.pal.cz Mluvil jsem o tom s agronomem a problem tam je že musí být víc jak polovina zásobníku osiva. A to je dost. Riziko že by se mohlo osivo "utopit" se dá taky vyřešit kompaktorem. Jak kde ale...

Příspěvky: 81
Registrován: 24 lis 2005 21:23
Bydliště: zálesí-Havlíčkobrodsko

Příspěvekod HUGO » 23 kvě 2006 10:11

nebilo až tolik mokro vlhčí půdaa nic víc hlína v jaky sejeme s hasiema i lemkenem prostě vnormě
CNH JE BEST

Příspěvky: 57
Registrován: 20 led 2006 15:30
Bydliště: Moravská Třebová

nta 2000

Příspěvekod Zdenek Krones » 24 kvě 2006 20:56

To Martin mě by zajímalo jak stím NTA sejete hrách u nás jsme to chtěli letos zkusit ale vedoucí dostali strach.Pole bylo na podzim zoráno a na jaře smyk pak kvuli utužení ještě těžký brány a pak ještě jednou smyk.Když už jsme tam tam chtěli jet set tak nás zarazili a sela to kombinace, tak mě řekni jak to děláte u vás.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 24 kvě 2006 21:10

U nás s ním sejeme i soju, kdesi tu bylo napsany že se sojou má problémy ale bylo to bez problémů. Sklízel sem loni i hrachy kompletně všechny sety GP, ta mašina si poradí. Je celkem jedno jestli máte pole zorany nebo zdiskovany, podryty. Hlavní je aby bylo pořádně srovnany. Ta mašina si poradí i do tvrdyho, dělali jsme letos tak 300ha, chystal jsme to po svazence kompaktorem něco do hloubky 7cm po zdiskovanym na podzim. Sel to Great Plain s přihnojováním výsledky už se začínaj ukazovat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Příspěvekod Tomáš K » 25 kvě 2006 19:00

Jednu za 4 roky se seje bob podsety lucerku a taky zadny problem.
Nema problemy s nicim
Chemii k ne/uspechu a spokojenosti z ne/dobre sklizne.GMO je budoucnost

Příspěvky: 57
Registrován: 20 led 2006 15:30
Bydliště: Moravská Třebová

nta 2000

Příspěvekod Zdenek Krones » 25 kvě 2006 19:13

Honzo díky za odpověd já jim to zejtra řeknu u nás bohužel se radši řekne že to nejde nebo není to vyskoušený a přesto nejede vlak.Já jsem říkal že to půjde ale je dobrý mít v ruce i názory od jíných.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 25 kvě 2006 20:11

Nevím jak u Martina to řeší, ale podle toho co vím od něho tak sejí všechno i řepku a bez problémů.
Letos jsem viděl na jaře těch secích strojů při práci pět, GP, Lemken Vaderstat a dva JD, diskovky všechno. Po kukuřicích byly nejlepší JD a GP. I v setí soji což se třeba nezdá být vhodny. U nás doma zase tvrdí že nejde s GP sít řepka protože se utopí. První rok co zkusily tak byl perfektně založený porost. Jenže pak bylo jednodušší vzít pneusej a všechno komplikovat s přípravou.

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 25 kvě 2006 20:35

Mám jednu otázku. Túto sejačku som zatiaľ videl len na výstave, v technických údajoch som vyčítal že seje na medziriadkovú vzdialenosť cca 16,7 cm a to sa mi zdá dosť naširoko, preto sa pýtam či zasiaty riadok je úzky ako od klasickej sejačky, alebo to seje na širší pás aby to kompenzovalo menší počet riadkov. :?:

Příspěvky: 57
Registrován: 20 led 2006 15:30
Bydliště: Moravská Třebová

nta 2000

Příspěvekod Zdenek Krones » 25 kvě 2006 20:49

Konkrétně u nás se praktikují oba dva druhy setí , sejem řepku GP a kombinací můžu potvrdit že po orbě je ta řepka lepší ale je to možná tím že jsou u nás těžké půdy a hlavně na 100ha zaorávame hnůj.Jinak porosty seté na podzim je těžké srovnávat protože u nás zima trvala dlouho a je to na porostech vidět . Někde je to lepši po GP a někde po klasice ted dělame všechno proto aby nám vyšla aspon někde potravina.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 25 kvě 2006 20:52

16,7 seje JD 750.... to se řešilo když ty sečky měly období prodeje. Někdo to uváděl jako nevýhodu pak v tom viděly dobry to že se snižovalo riziko houbovek. Pač se porost dobře provzdušnil. V podniku jim to ale nějak nevadí.
Great Plain co vím tak je klasika řádky....

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 25 kvě 2006 20:53

Odpověď na otázku, seje do řádku klasicky řádky.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 26 kvě 2006 09:52

Jo u nas taky GP seje klasicky rozměr řadku ,a s tim hrachem neměl problem ,fakt zaseje všechno letos poprve se sela lupina a taky nebyl problem ,hlouba uložení 5cm a jede jako nic .

Příspěvky: 5
Registrován: 01 čer 2006 07:25

setí NTA 2000 na vysočině

Příspěvekod Tonda Šedek » 01 čer 2006 22:15

Letos na jaře jsem viděl na vysočině práci NTA 2000, přeséval se ozimák, který špatně přezimoval jařinou. Pěkná práce, pěkné porosty. Cíl bylo nelikvidovat stávající řídký porost, ale pouze pozemek přiset. Ke sklizni to bude krmná směska, ale porost má ambici dát výnos. Pokud se projeví rozdílné dozrávání ozimu a jařiny, pak se před sklizní bude aplikovat cca 1litr přípravku RU. To je můj názor na otázku zda na vysočině technologie GP funguje. Myslím, že ANO. Hodně je to o tom chtít to brát jako systém a ne pouze něco zkoušet.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 02 čer 2006 15:59

Chtěl bych se zeptat, má tu někdo zkušenosti, názor, k přihnojování u secího stroje NTA 2000?

Příspěvky: 5
Registrován: 01 čer 2006 07:25

Příspěvekod Tonda Šedek » 04 čer 2006 11:37

Great Plains na stroje NTA přihnojování nevyrábí. Pokud jsou některé secí stroje vybaveny kapalným přihnojováním, tak to je koncept a výroba inportéra strojů v ČR. Technické řešení je založeno na nízkotlakém rozvodu kapaliny na 40 aplikačních míst (počet řádků). Aplikátory jsou umístěny bezprostředně za koltry, ktré kůdu kypří a otvírají. Na dno seťového lůžka se aplikuje hnojivo. Při dávkách 70 - 100 l/ha se jedná pouze o několik kapek na metr délky řádku. Za několik dní kapky hnojiva penetrují v půdě a vytvoří souvislou koncentraci N v oblasti seťového lůžka. Tím jsou připraveny podmínky pro klíčící osivo. Proces je odvislý od momentální vlhkosti půdy a druhu půdy. Zařízení pracuje spolehlivě a někteří uživatelé jej využívají šestou sezonu. Především u jaři a raně setých ozimů se jednoznačně projevují účinky zónové alpikace hnojiva stroji NTA.

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 04 čer 2006 18:39

Trochu odbočím od přihnojování a detailů NTA 2000.
Těchto strojů je prodaných hodně, viděli jste je v agregacích v různých podmínkách často s traktory o výkonech 240 a víc koní což se mi zdá hodně. Stačil by do agregace i traktor s výkonem 200 - 210PS v průměrných podmínkách při setí do nezpracované půdy?

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 04 čer 2006 19:54

Na rovině by to stačli ty traktory kolem 200koní ,ale trochu kopec a je konec. pro dobrou praci koltru potřebuješ rychlost a když je ten slabši traktor v kopcich tak koltr jen maluje hadovitou dražku v pudě a a to je všechno .Když bedeš set do připraveneho kockerlingem je to jedno ale na přimo potřebuješ rychlost a silu .

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 15 led 2007 21:05

Nevěděl by někdo poradit jaký je potřeba průtok oleje z hydrauliky pro NTA 2000? chtěl jsem to s něčím jen porovnat ale nikde se tento údaj neuvádí.
Dík

PředchozíDalší

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník