poraďte sejačku

Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2008 23:05

poraďte sejačku

Příspěvekod JDtractor » 18 bře 2008 23:27

Nazdar kolegovia
Pôdu pripravujeme bezorebne a čiastočne aj orba.
Chcel by som kúpiť 6m alebo 8m sejačku,poraďte mi akú : Horsch Pronto 8 DC
Vaderstad Rapid 800 S
Amazone Cirrus 6001
John Deere 740 A

Příspěvky: 94
Registrován: 10 lis 2007 11:57
Bydliště: Východní Čechy

Re: poraďte sejačku

Příspěvekod Pavel3545 » 19 bře 2008 08:38

A co třeba Pottinger Terrasem C8? Tam bude problém ze ještě tento rok nebude k dodání maximálně pár kusů.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: poraďte sejačku

Příspěvekod neznalek » 19 bře 2008 10:54

těžko radit, ale pokud vim a možna se pletu, tak Horsch Pronto 8 DC a Vaderstad Rapid 800 S je mozno mit jeste s prihnojenim, nevim jestli amazone či JD tohle dělaji (nevim jesli o to mas zajem či to vyuziješ), tady v druzstvu maji osmimetrovyho Vaderstadta s prihnojenim, tedka po dvou sezonach (pry 2000ha menily disky), prvni sezonu mely problem s nastavenim a udrženim vysevku u řepky, když už si servismani nevěděly rady, tak řekly, že to neni šečka na řepku :lol: (u sečky za 2 miliony myslim podstatna zavada), ale asi to nejak pořešily, protože řepku s ni už normalně sejou..kdybych si mel vybrat ja, tak z těch cos psal volim asi horsche... helmuti to maji vychytany a je vidět, že na svych strojich neustale pracujou-vychytavaj mouchy a zlepšují :idea: tak přeju pohodovej a hlavně spravnej výběr

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: poraďte sejačku

Příspěvekod OŤAS » 20 bře 2008 01:11

Ještě bych dal do placu Great Plains NTA 2000 , i zde je možnost přihnojování. :idea:
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 20
Registrován: 24 lis 2007 17:58

Re: poraďte sejačku

Příspěvekod JOHN DEERE 8330 » 20 bře 2008 21:12

k tomu Vaderstad, tie disky musia držať mi máme Rapid 400S a disky vydržali cez 5000 ha.istý čas Vaderstad dodával disky ktoré nestáli za nič!!! máme Carrier 500 a tam sme ich mali necelých 400 ha. Vaderstad seje krásne aj repka je super,len to kopírovanie nie je to prave!

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: poraďte sejačku

Příspěvekod Honza Sedlák » 21 bře 2008 10:45

Ať napíše jak chce připravovat půdu, jakej má kypřič, jestli na jaře chce dál používat kompaktor. Potom je i zbytečny pořizovat pronto nebo rapid s přípravou ale stačí sólo sečka. Horsch Pronto špatná sečka není, ale nelíbí se mě kopírování botek. Ty musí podle zástupců výborně kopírovat a jak to ukazovaly na předváděčce že botka musí jít normálně zvednou rukou - potom to je správná sečka. A když ukázaly Pronto po kukuřici a připravené půdě Tigrem tak botky lítaly vzduchem, skákaly že ani osivo nebylo pořádně v zemi. A když sem se díval kolikrát jak zasel Vaderstad Rapid tak to bylo sto a jedna.
Podle mě ideální sečky Vaderstad Rapid 800S, Great Plains NTA a obě v technologii s Kockerlingem Vario. Hodí se s ním jedním přejezdem srovnat i hrubou brázdu a co nesrovná sám tak doladí sečka.

Příspěvky: 1
Registrován: 21 bře 2008 11:39

Re: poraďte sejačku

Příspěvekod cetak » 21 bře 2008 12:23

V načem podniku stojíme před stejným problémem.Byli jsme se podívat na práci VS Rapid v nedalekém podniku a byl jsem velmi zklamán jeho práci, hodně osiva na povrchu, nedostatečné kopirování terénu.Následně jsme si nechali zasét 20ha ječmene Horsch Pronto 6DC na pozemku který byl na zimu zorán a srovnán smyky + brány.Polovinu pozemku jsme podmitli před setím diskáčem a s druhou polovinou jsme nic nedělali.Pojezdová rychlost kombinace minimálně 12km/hod.Kvalita setí velmi dobrá na obou površích.Proto bych se spíš přikláněl pro Horsche.Jeho konstrukce se mi jeví velmi jednoduše a i váhově je úplně někde jinde než Väderstad nebo Amazone, což je v naších kopcovitých podmínkách také velmi rozhodující hledisko pro volbu secí kombinace.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 257
Registrován: 30 pro 2005 19:32
Bydliště: MladoBoleslavsko

Re: poraďte sejačku

Příspěvekod vasek » 24 bře 2008 09:35

cetak píše:V načem podniku stojíme před stejným problémem.Byli jsme se podívat na práci VS Rapid v nedalekém podniku a byl jsem velmi zklamán jeho práci, hodně osiva na povrchu, nedostatečné kopirování terénu.Následně jsme si nechali zasét 20ha ječmene Horsch Pronto 6DC na pozemku který byl na zimu zorán a srovnán smyky + brány.Polovinu pozemku jsme podmitli před setím diskáčem a s druhou polovinou jsme nic nedělali.Pojezdová rychlost kombinace minimálně 12km/hod.Kvalita setí velmi dobrá na obou površích.Proto bych se spíš přikláněl pro Horsche.Jeho konstrukce se mi jeví velmi jednoduše a i váhově je úplně někde jinde než Väderstad nebo Amazone, což je v naších kopcovitých podmínkách také velmi rozhodující hledisko pro volbu secí kombinace.


Tak nevím, ale pokud bylo po Rapidu osivo na povrchu, tak to rozhodně není chyba sečky, ale obsluhy nebo prodejce, který neumí pořádně vysvětlit obsluze pracovní nastavení sečky. Měl jsem možnos s 6m Rapidem zasít cca 700 ha a nepamatuji, že bych měl někdy problém z uložením osiva nebo kopírováním povrchu. Sel jsem do podmítky, do stržené hrubé brázdy a porosty vscházejí na jedničku. A to i v případě, že jsme seli do něčeho co spíš připomínalo hrubou brázdu než připravené pole. Jednalo se o verzi disc a přední řada kotoučů se měnila po cca 3,5 až 4 tis hektarech.
Trochu mi vadilo, že když se ucpala botka někde uprostřed sečky šla vzhledem k přístupu špatně vyčistit a také při vjetí do mokrého fleku se před pneumatickým pěchem vytvořil klín a né vždy se z toho člověk sám dostal. :wink:
Jinak investice do tohoto stroje se dávno vrátila a pokud dělá svoji práci špatně skoro vždy to bude věc obsluhy a její znalosti. :!:

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: poraďte sejačku

Příspěvekod Honza Sedlák » 24 bře 2008 17:24

Minulej týden byla i galerie z Opavska Fendta s Amazone Cirrus. Bylo by dobře kdyby se kluci co s tím jezdí a chodí sem podělili o zkušenosti, jaky dělají výkony apod. ať se diskuze pohne kousek.
K tomu kopírování, pokud seji tak by mělo pole být rovny. Ať už po kypřiči nebo po kompaktoru. Vím že to vypadá jako kdybych to bral teoreticky a realitu neviděl a někde to nejde, ale kdo používá radličkové kypřiče nebo moderní diskové podmítače tak přece nepotřebuje kopírování jak kdyby měl mít na poli příkopy.
Kdybych byl jako jeden poradce tak vyfotím detaily jedné sečky a poukážu na to že výrobce nemá nářadí co dokáže kvalitně srovnat povrch a připravit půdu proto musí u svých seček použít dostatečné kopírování nerovností. :D

Příspěvky: 41
Registrován: 29 bře 2008 17:09

Re: poraďte sejačku

Příspěvekod mladej » 22 dub 2008 16:31

jo hosi asi 8dc nebo Great Plains NTA 2000

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků