rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2011 12:52

rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod homolkahomik » 02 zář 2011 12:07

Zdravim, mam seci masinu Priva-drilla 3m, a uz je na case zapracovat na predsetove priprave, co je lepsi koupit nejake 3m rotacni brany a pridat je privatce,nebo koupit nejaky kompaktomat? na zivitelce me jeden agronom radil abych treba delal 2.podmitku- ze pry maji radlicky a disker,tak prosim o radu. tahat by to mela 12145 , mam pole roviny, ale strakonicko, takze kamene jako maku, muzu investovat max 100tis. a jinak kdyby nekdo vedel o nejake good masine hned sem....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod K10 » 02 zář 2011 20:03

Na rotační brány rovnou zapomeň,do kamenů to neni,ekonomika provozu a výsledný efekt nic moc,takže radličky nebo disky...

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod konicek » 30 zář 2011 08:25

Tjn, souhlas. Rotačky mají tu výhodu, že to zrovnáš a zaseješ jední pojezdem. Musíš ale jet pomaleji v závislosti na tom jak to je zoraný (srovnaný).
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2011 12:52

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod homolkahomik » 23 led 2012 20:25

tak korunky se zkutaleli k sobe a uz mam skoro vybrano jen bych se potreboval podivat na to jak to funguje,nebo jestli nemate zkusenosti, neznate uzivatele s timto kompaktorem sice poland, ale za ty penize. Sem obvolal 2 prodejce co sem nasel ale ze pry se to nedá půjčit - sem ze strakonicka- tak jestli by jste vedeli byl bych vdecny. Po telefonu mi rikali ze nejni problem primo do orby- privat 4x30, mam 110 tis. http://www.saptechnik.com/kombinator_agromasz.html
zaber tak 4.2(61 tis.) nebo 5.0(89tis.) diky vsem.

Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod Dark » 24 led 2012 06:41

Ahoj, nějak se mi nezdá co tohle může na poli udělat,chybí tam smyk, takže rovnou za pluhem bych s tím do pole asi nejel.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod citrusek » 24 led 2012 20:34

Já bych do toho nešel. Ty radličky co jsou na fotkách jsou spíše na jarní přípravu. Po oračce na podzim to moc dobrou práci dělat nebude. Oni toho po telefonu nakecají, ale jenom aby prodali. Navíc s Polskými stroji nemám dobré zkušenosti. Mám polský postřikovač a od nova na něm zlobí čepadlo. Naštěstí už mám Hardi a polák už moc dělat nebude a v létě půjde pryč. Dále polské rozmetadlo, na kterém praskla hřídel po třech hektarech a po dalších pár byla další hřídel obraná, že se strhl klínek a začalo se protáčet kolečko co na ní bylo. A to ani nemluvím o hydraulickém otvírání, na kterém každý rok něco praskne a to ho používám na 30 ha. A kvalita rozhozu je hrozná, háže nejvíc do koleje. Jenom co našetřím na něco lepšího, tak se ho zbavím. Známý má polsky diskáč a už na pohled je to katastrofa, myslím hlavně uchycení ložisek na slabých pásovinách, které se musí po pár hektarech zaručeně poohýbat. Jde vidět, že se na těch strojích šetří jak jen to jde, ale nakonec je to vidět na jejich kvalitě. Tady u toho kompaktoru to je taky tak, například na tom chybějícím smyku.
Radši bych ještě popřemýšlel, popřípadě ještě došetřil a koupil něco kvalitního. Přece jenom je to stroj, který má sloužit hromadu let a musí sloužit bez poruch a né aby se v tom člověk pořád hrabal a něco spravoval.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod medulin » 24 led 2012 21:12

U nás je kamene taky jako máku. Někteří mají taky kompaktor a že by to bylo bez problému to rozhodně ne. U těch velkých záběrů se při najetí na kámen ohybají hřídele praskají croskily a prutové válce v kamení katastrofa. Já mám kombinaci problém je hlavně rosltá skála to je průšvih. Drobný kámen projde a nepřizpůsobivý seberu. Největší výhoda je podle mě v tom že kamen zůstane zamáčknutý v zemi a nehrozí kolize při sklizni. Jezdí tu kluk s kombinací má asi 20ha tahá to 8145.

Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2011 12:52

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod homolkahomik » 25 led 2012 21:30

DARK:
proto jsem to chtel pujcit abych se presvedcil co to umi a jak se to chova. diky

CITRUSEK:
no ja prave mam 3roky jarmeta a nemuzu ani slovo rict proti, zatim bez zavad teda musim zaklepat no ikdyz na tech mejch cca 10 ha se moc nenadre, ikdyz to provedeni ramen harakira, taky diky

MEDULIN:
u nas v druzstvu maji take kombinace 3 a 4m, a o kompaktoru nechtej ani slyset. taky diky.

tak jste me presvedcily,a asi i zachranily o vyhozeni docela dosti penez,DIKY, do podzimka casu dost a cenove to bude bud nejaky bazar: a nebo z trojice: farmet 3m, delta-kompakt 3m, saturn 3m

kdyby nahodu jste o necem vedeli dejte vedet diky

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod citrusek » 25 led 2012 22:30

Já mám Gamu a ty ramena taky katastrofa, pořád praskaly než se to vyztužilo. A tak je to se všema polskýma strojema. Cena nízká, ale na úkor kvality. Já už bych do žádnyho poláka nešel. Poohlídl bych se po okolí s čím kdo dělá a podle toho bych vybíral. Jestli mají v družstvu kombinace, tak by to neměl byt problém. 12145 by měla zvládnout bez problému 4m kompaktor nebo 3m kombinaci.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod medulin » 25 led 2012 22:37

Tady je jeden kompaktor. Sice má prutový válce ale to bude mít většina kompaktorů
http://www.doppstadt.cz/bazar/neseny-ko ... 2-437.html

Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2011 12:52

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod homolkahomik » 27 led 2012 19:08

tak vcera jsem si zjistil ceny a byl jsem zaskocen docela prijatelnymi cenami:
deltakompakt:

DELTAKOMPAKTU s pracovním záběrem 3 m , který je osazen vpředu i vzadu trubkovým válce je 100 222,- CZK. DELTAKOMPAKT s předním trubkovým válcem a zadním crosskil válcem je 122 000,-CZK.
http://www.nopozm.cz/zemedelske-stroje/deltakompakt.htm

ZT vrdy:

kompaktor neseny 3M- 72.400kc, 4m-88.000kc a 4m neseny skladaci na 2pulky 100.000kc
http://ztvrdy.wz.cz/menu6.html

jeste cekam na 2 prodejce az se vyjadri. farmet a opall-agri a strom

tak jeste pridam cenu ost. a budu rad kdyz doporucite,diky jinak pujdu nejspise do 3m

Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2011 12:52

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod homolkahomik » 27 led 2012 19:11

medulin píše:Tady je jeden kompaktor. Sice má prutový válce ale to bude mít většina kompaktorů
http://www.doppstadt.cz/bazar/neseny-ko ... 2-437.html



jj diky, ale nejspis pujdu primo do noveho ty ceny nejsou zas tak velike jak sem si představoval. Ale diky

Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2011 12:52

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod homolkahomik » 27 led 2012 19:23

citrusek píše:Já mám Gamu a ty ramena taky katastrofa, pořád praskaly než se to vyztužilo. A tak je to se všema polskýma strojema. Cena nízká, ale na úkor kvality. Já už bych do žádnyho poláka nešel. Poohlídl bych se po okolí s čím kdo dělá a podle toho bych vybíral. Jestli mají v družstvu kombinace, tak by to neměl byt problém. 12145 by měla zvládnout bez problému 4m kompaktor nebo 3m kombinaci.



jinak tu ma jeden znamej od Kuhn secku extraktor a po orbe pred ni jede kypricem taky od kuhna
a pak 2 nedaleko maj od firmy bomet a unia ale to jsou hracky..

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod citrusek » 30 led 2012 21:55

Oba vypadají dobře. Někde jsem četl, že nopozm půjčuje stroje na zkoušku, ale nevím jaké a s jakými záběry. Farmet má cenu tuším kolem 140 tisíc za 3 metry se zadním obyčejným válcem. Ten odkaz co sem dával medulin je na nový stroj, i když to mají v sekci bazar. Na jaře zajeď do Brna na Agrotech. Farmet, Nopozm i Strom tam budou určitě vystavovat, tak se dají všechny stroje prohlídnout a porovnat a možná budou dávat nějaky výstavní slevy, nebo by se dala nějaká sleva ukecat.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod citrusek » 13 úno 2012 07:58

Tak jak to vypadá, už víš ceny i těch ostatních?

Příspěvky: 59
Registrován: 10 úno 2011 12:52

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod homolkahomik » 17 úno 2012 23:52

citrusek píše:Tak jak to vypadá, už víš ceny i těch ostatních?


Trosku se to opozdilo, sem hodne vytizenej pres zimu dohanim v praci co o znich a podobnym dovadeni kolem poli a zvirat ztatim, jo jinak pridavam ceny o to co jsem se zajimal, jinak uz mam vybrano- dle meho kvalita +/- stejna,

STROM FARMET NOPOZM

Značka záběr CENA
Unia-mars 4,2m 61 000
5m 89 000
Mandam 4,3m 113 900
Strom 3m 135 000
delta kompakt 3m 122 000

farmet 3m 140 000
lemken 3m 150 000
sms 3m 230 000
zt vrdy 3m 105 000


vse CR vyroba .o) njn kdyz auto tak SKODA kdyz traktor tak ZETOR a kdyz pivo tak PLZEN .oD

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod citrusek » 16 črc 2012 18:05

Už je nějaký kompaktor doma? Ta cena za sms je hrozná. Zajímalo by mě v čem je lepší než ostatní když stojí o tolik víc.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 142
Registrován: 17 srp 2011 13:00
Bydliště: Kutnohorsko, Polabí

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod Ladislav » 24 srp 2012 23:04

citrusek píše:Já bych do toho nešel. Ty radličky co jsou na fotkách jsou spíše na jarní přípravu. Po oračce na podzim to moc dobrou práci dělat nebude. Oni toho po telefonu nakecají, ale jenom aby prodali. Navíc s Polskými stroji nemám dobré zkušenosti. Mám polský postřikovač a od nova na něm zlobí čepadlo. Naštěstí už mám Hardi a polák už moc dělat nebude a v létě půjde pryč. Dále polské rozmetadlo, na kterém praskla hřídel po třech hektarech a po dalších pár byla další hřídel obraná, že se strhl klínek a začalo se protáčet kolečko co na ní bylo. A to ani nemluvím o hydraulickém otvírání, na kterém každý rok něco praskne a to ho používám na 30 ha. A kvalita rozhozu je hrozná, háže nejvíc do koleje. Jenom co našetřím na něco lepšího, tak se ho zbavím. Známý má polsky diskáč a už na pohled je to katastrofa, myslím hlavně uchycení ložisek na slabých pásovinách, které se musí po pár hektarech zaručeně poohýbat. Jde vidět, že se na těch strojích šetří jak jen to jde, ale nakonec je to vidět na jejich kvalitě. Tady u toho kompaktoru to je taky tak, například na tom chybějícím smyku.
Radši bych ještě popřemýšlel, popřípadě ještě došetřil a koupil něco kvalitního. Přece jenom je to stroj, který má sloužit hromadu let a musí sloužit bez poruch a né aby se v tom člověk pořád hrabal a něco spravoval.


Ahoj, my máme polský postřikovač Jarmet, 15let bez poruchy, kromě prasklého plastu na filtru. Otec to nechtěl spravovat, vodu napouštíme z vodovodu, a tak to jede 13let bez něho. :D Disky máme taky polské 3m, 12let, bez problému, masívní stroj. Předloni jsem za ně dodělal smyk s drobícím válcem.
Ocelák a Konkor, nejlepší kámoši!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 142
Registrován: 17 srp 2011 13:00
Bydliště: Kutnohorsko, Polabí

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod Ladislav » 24 srp 2012 23:19

citrusek píše:Oba vypadají dobře. Někde jsem četl, že nopozm půjčuje stroje na zkoušku, ale nevím jaké a s jakými záběry. Farmet má cenu tuším kolem 140 tisíc za 3 metry se zadním obyčejným válcem. Ten odkaz co sem dával medulin je na nový stroj, i když to mají v sekci bazar. Na jaře zajeď do Brna na Agrotech. Farmet, Nopozm i Strom tam budou určitě vystavovat, tak se dají všechny stroje prohlídnout a porovnat a možná budou dávat nějaky výstavní slevy, nebo by se dala nějaká sleva ukecat.


Půjčují Betakompakt, mluvil jsem s nimi, když jsem chtěl Deltu. Vsadí na to, že si jejich mašinu půjčíte a zpravidla už jinou nechcete, když ta jejich pracuje dobře. Jako se stalo chlapíkovi ze sousední vesnice. Chtěl nový traktor a oslovil pár dealerů. John Deere mu zrovna traktor přivezl na kamionu se slovy: "Normálně ho používejte, na ceně se už domluvíme!"
Ocelák a Konkor, nejlepší kámoši!

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod citrusek » 26 srp 2012 09:28

Ladislav píše:
citrusek píše:Já bych do toho nešel. Ty radličky co jsou na fotkách jsou spíše na jarní přípravu. Po oračce na podzim to moc dobrou práci dělat nebude. Oni toho po telefonu nakecají, ale jenom aby prodali. Navíc s Polskými stroji nemám dobré zkušenosti. Mám polský postřikovač a od nova na něm zlobí čepadlo. Naštěstí už mám Hardi a polák už moc dělat nebude a v létě půjde pryč. Dále polské rozmetadlo, na kterém praskla hřídel po třech hektarech a po dalších pár byla další hřídel obraná, že se strhl klínek a začalo se protáčet kolečko co na ní bylo. A to ani nemluvím o hydraulickém otvírání, na kterém každý rok něco praskne a to ho používám na 30 ha. A kvalita rozhozu je hrozná, háže nejvíc do koleje. Jenom co našetřím na něco lepšího, tak se ho zbavím. Známý má polsky diskáč a už na pohled je to katastrofa, myslím hlavně uchycení ložisek na slabých pásovinách, které se musí po pár hektarech zaručeně poohýbat. Jde vidět, že se na těch strojích šetří jak jen to jde, ale nakonec je to vidět na jejich kvalitě. Tady u toho kompaktoru to je taky tak, například na tom chybějícím smyku.
Radši bych ještě popřemýšlel, popřípadě ještě došetřil a koupil něco kvalitního. Přece jenom je to stroj, který má sloužit hromadu let a musí sloužit bez poruch a né aby se v tom člověk pořád hrabal a něco spravoval.


Ahoj, my máme polský postřikovač Jarmet, 15let bez poruchy, kromě prasklého plastu na filtru. Otec to nechtěl spravovat, vodu napouštíme z vodovodu, a tak to jede 13let bez něho. :D Disky máme taky polské 3m, 12let, bez problému, masívní stroj. Předloni jsem za ně dodělal smyk s drobícím válcem.


Postřikovač šel hned z jařa do světa. Zase praskla v čerpadle membrána. Za těch šest let se membrány měnily už po třetí. Dal jsem nové a prodal ho. Je to asi kus od kusu. Jeden známý má už druhý polský postřikovač a oba si chválí. Ten druhý kupoval jenom proto, že potřeboval větší. Druhý známý si nestěžuje, ale ani ho nijak nechválí. A já s ním mám zase jenom špatné zkušenosti. Měli jsme na tom polákovi trysky Hardi a na testech procházel úplně v pohodě, až se ti co to testovali divili, že má tak dobré výsledky, že na to u těch polských postřikovačů nejsou zvyklí. Takže v tomhle nebyl špatný. Teď už mám jenom ten Hardi a s tím jsem fakt spokojený a to má ten postřikovač už 19 let.

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod Vašek » 04 pro 2012 00:06

Zdavím všechny mám 6945 a chtěl bych trošičku zlepšit kvalitu setí a usnadnit si práca myslíte že bych utahl rotační brány 2.5m nebo nemám šanci půdu mám bez kamenů a defakto na rovince a nebo by byl lepsí kompaktomat?? tedy pokud to utahnu a je lepší předem jednou vlačet nebo to de dez vláčení??

Uživatelský avatar
Příspěvky: 142
Registrován: 17 srp 2011 13:00
Bydliště: Kutnohorsko, Polabí

Re: rotační brány nebo kompaktomat

Příspěvekod Ladislav » 10 dub 2016 15:13

Ahoj. Přemýšlel jsem dlouho o kompaktoru. Nakonec vyhrál 3m polonesený ZT Vrdy se závěsem na secí stroj. Sečku zkusím připojit letos, ještě mi zbývá 5ha. Doobjednám k němu kypřiče stop traktoru právě kvůli tomu setí. Tahač je Zetor 6340. Zvládá ho i v jílu do kopečka na dvojku.
Ocelák a Konkor, nejlepší kámoši!

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků