Nový secí stroj - kombinace

Příspěvky: 23
Registrován: 15 črc 2010 17:20

Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Aleš S » 30 bře 2012 17:17

Ahoj. Měl bych dotaz. Jaký by jste zvolili secí stroj s přípravou za traktor JD6630? Na bezorebku se nechystáme, takže postup před setím je takovýto: Orba, bránosmyk a starý kompaktor, ale ten by jsme radši už vynechali. Do teď se selo se starým ČS 6-metrovým secím strojem za UŘI. Teď by jsme chtěli už secí kombinaci. Bude využívána hlavně na pšenici, řepku a ječmen. Roční výkon tak do 200 ha. Terén máme mírně kopcovitý. Potřebovali by jsme něco s velkým zásobníkem, aby se nemuselo často plnit. Rozloha jednotlivých polí je menší, v průměru tak 10 - 15 ha, takže je potřeba něco obratnýho. Tahat to bude jak už jsem naznačil JD 6630.
Jaké máte návrhy? Jakou šířku záběru vůbec zvolit? Tři nebo čtyři metry? Cenový strop je tak 500 000 Kč maximálně. Raději méně. Nikdo o tom tady nic nevíme, takže se rád nechám poučit, co by bylo nejlepší.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod neznalek » 30 bře 2012 18:50

tak dle zadaných kriterii a vzhledem k tažnému prostředku stejně nakonec skončíte asi u klasické nesenne trojmetrovky a navýšeným zásobníkem....4m naloženou neunesete a tažené pod pul mega nekoupíte ani jeté....

Příspěvky: 23
Registrován: 15 črc 2010 17:20

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Aleš S » 30 bře 2012 19:37

To je můj osobní typ. Mě se nejvíce zamlouvá Pottinger Vitasem 302A s rotačními bránami. Jen mě přijde zásobník na 600l dost málo. Kolik je tak asi kg pšenice do jednoho litru? Něco mi říká že tak asi 0,8 kg pšenice je 1 litr, je to tak? Jestli ano, tak by jsme potřebovali zásobník tak na 1000l. Dělají se u nějakých nesených kombinací takto velké zásobníky?

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod medulin » 30 bře 2012 20:17

Pottinger taky umí tisíc litrů. Amazone v pneumatické verzi snad 2000l to jsou hodně vymazlené stroje tam bude cena asi jinde :? Máte kameny?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod neznalek » 30 bře 2012 21:07

Aleš S píše:To je můj osobní typ. Mě se nejvíce zamlouvá Pottinger Vitasem 302A s rotačními bránami. Jen mě přijde zásobník na 600l dost málo. Kolik je tak asi kg pšenice do jednoho litru? Něco mi říká že tak asi 0,8 kg pšenice je 1 litr, je to tak? Jestli ano, tak by jsme potřebovali zásobník tak na 1000l. Dělají se u nějakých nesených kombinací takto velké zásobníky?


Tu hmotnost pšenice máte dobře.. nástavky bývají za příplatek, já mám na Sulky Optiline s nástavkama 1100l

Příspěvky: 23
Registrován: 15 črc 2010 17:20

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Aleš S » 30 bře 2012 21:40

Občas nějaký ten kámen máme, ale ne nějak extrémně. Jinak půda je středně těžká. Nemá někdo z vás přehled o cenách těchto seček co by přicházely v úvahu?

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod medulin » 31 bře 2012 09:10

Za 500tis se nechá pořídit kombinace v nějaké základní výbavě. Na TECHAGRU ale můžete narazit na nějakou akční cenu a pořídit stroj výhodněji.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod neznalek » 31 bře 2012 09:30

s mechanickou sečkou by se do pul mega bez daně možná vešlo...na techagru nebo jinych vystavach se da chytit docela slušná sleva. Moje kombinace nová stála 650tis..

Příspěvky: 23
Registrován: 15 črc 2010 17:20

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Aleš S » 31 bře 2012 14:29

Na Techagro se chystáme v pondělí. Tak uvidíme.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Jarda X » 01 kvě 2014 23:26

Co si myslíte o secí kombinaci terradisc 3001 multiline s Vitasem 302ADD nebo víte o něčem podobném od jiného výrobce?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod neznalek » 02 kvě 2014 11:42

Jarda X píše:Co si myslíte o secí kombinaci terradisc 3001 multiline s Vitasem 302ADD nebo víte o něčem podobném od jiného výrobce?


Vaderstadt umí sečku na Carrieru, v nesenném provedení pak Lemken, kde místo rotačních bran je pod sečkou Solitar diskový Heliodor ( jde rozpojit a používat zvlášt). Mě osobně se líbí řešení pottingeru, ale obávám se cenovky... V budoucnu chci jít také do pasivní přípravy.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod tomous » 02 kvě 2014 16:54

Jarda X píše:Co si myslíte o secí kombinaci terradisc 3001 multiline s Vitasem 302ADD nebo víte o něčem podobném od jiného výrobce?


Zdar. Taky jsem se o to zajímal jen do doby kdy mi byla řečena cena skoro mega. Neudělal na mě dobrej dojem ten válec po kterým to jezdí i po silnici-když ho vemeš do rejdu na asfeltě s plnou mašinou musí jen chrochtat. Pak dělají Fox D tam je cena skoro poloviční,ale je to nesený. Další výrobce je pol. Rolmako http://www.youtube.com/watch?v=6fBt_uOk2QM celkem slušný cena někde 350tis.bez mašiny,ale nechcou půjčit na vyzkoušení. Stejně nevím jak bych se s tím motal po těch svých kouskách........

Příspěvky: 94
Registrován: 10 lis 2007 11:57
Bydliště: Východní Čechy

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Pavel3545 » 02 kvě 2014 21:48

Ten gumový válec je dělený v polovině právě z důvodu zatáčení. Tak tam by jsem neviděl takový problém a cena??? Cena bude klasická Vitasemka a o maličko dražší Terradisc z důvodu jiného závěsu.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod tomous » 02 kvě 2014 21:57

A na tom jsi byl kde,že je válec v polovině dělenej? Nechcu se dohadovat,ale asi nee koukni na 40sec. http://www.pottinger.cz/cs_cz/Newsroom/ ... -multiline

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Jarda X » 02 kvě 2014 22:13

Tak mám první nabídku, ještě čekám na jednu, cena je plus minus 800000,- dle eur, ale zdá se mi to dost je to teda v plné výbavě, tak snad to trochu očešu- hlavně cenově :lol: . Přijde mi to hodně, když známí má VITASEM na LIONU a dal za to 520000,-.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Jarda X » 02 kvě 2014 22:16

Jo ještě k tomu válci, asi dělený bude, na tom videu to uprostřed vypadá děleně. Ten polský také nevypadá špatně, ale polsko moc nemusím, mám od nich disky a žádná hitparáda to na materiálu není.

Příspěvky: 94
Registrován: 10 lis 2007 11:57
Bydliště: Východní Čechy

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Pavel3545 » 02 kvě 2014 22:24

tomous píše:A na tom jsi byl kde,že je válec v polovině dělenej? Nechcu se dohadovat,ale asi nee koukni na 40sec. http://www.pottinger.cz/cs_cz/Newsroom/ ... -multiline


Tak se podívej o kousek dál na 46 sec. tam je vidět ta mezera. A na tom že je dělenej jsem byl ve výrobním závodě.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod tomous » 03 kvě 2014 16:37

Takže si myslíš,že to jsou vlastně 2 válce vedle sebe,nebo je v prostřed jen válec chycenej aby se neprohnul?

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod tomous » 03 kvě 2014 16:40

Jarda X píše:Tak mám první nabídku, ještě čekám na jednu, cena je plus minus 800000,- dle eur, ale zdá se mi to dost je to teda v plné výbavě, tak snad to trochu očešu- hlavně cenově :lol: . Přijde mi to hodně, když známí má VITASEM na LIONU a dal za to 520000,-.


Ten mega to byla cena s aerosem(pneumatickou) skrz větší zásobník. Já od takovejhle mašin upustil,protože kombinacu zvedneš a couvneš kam potřebuješ. Když je větší pole,tak proč ne.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod bold » 03 kvě 2014 16:57

chceš nový nebo starší? Já řešil náhradu za 6m sexku (starý roudnický diskový stroj) Po prostudování energetické náročnosti aktivní příprav půdy jsem začal shánět něco bez aktivní. Nakonec padla volba na starého HORSHe CO4, papírově stačí něco přes 80! :lol: koní, avšak realita je 160 aby to zvládlo 10km/h. Ale jinak plná spokojenost, ač bezorebka tak jednoduché výsevní ústrojí, a hlavně bezporuchovost, vysoká prostupnost posklizňových zbytků (což je super když dávám jarní ječmen po kukuřici, dřív jsem proklínal vytažené zbytky kukuřice které dělali čurbes při setí SEXkou) Po zkušenostech bych už jinak nevolil. Ač náhradní díly vyžadují dobrou kondici, neb při sdělení cen dochází k brutálnímu zvednutí tlaku, tak na těch pár hektarů to mám na dlouho.Je polonesený, tudíž sice méně pohodlné otáčení a dosévání krajů, ale zas netrpí hydraulika. Toliko moje zkušenost.
Naposledy upravil bold dne 04 kvě 2014 09:21, celkově upraveno 1
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Rolník74 » 04 kvě 2014 06:53

Pročítám to tady od začátku a protože jsem nikdy nic takovýho nesháněl,tak mě ty ceny dost překvapily!To přece i při 100ha když dáte za mašinu mega,tak než se vám to vrátí,tak je snad na go!?Já jsem proti vám s 20ha orný šmudla,ale copak není lepší i na 100ha klasická příprava kombinátorem a potom setí např.pneusejem?Já mám jediný problém se svým 3m privat drill,že si netroufnu zasít řepku a pak ty posklizňový zbytky,jak píše Bold.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod bold » 04 kvě 2014 09:18

Bohužel kvalita setí je jedna z nejdůležitějších věcí, tudíž jsem vyměnil svou diskovou roudnickou za horsche. Přesně jak píšeš, drobné semena jsem měl strach vysévat, a stačil jeden klacek z kukuřice a musel jsem ven z traktoru a vytáhnout, což byl dost problém po každé kukuřici. No a k té rozloze, asi jsem blázen ale mám nějakých 60ha takže jsem řešil 20ha setí na podzim a 20ha na jaro(obiloviny), sexka to zvládla, ale plnění katastrofa, zásobník malý, neustálé zacpávání posklizňovými zbytky, ovládání znamenáků na mašině (bohužel jsem většinou prováděl setí sám) Takže následovalo hledání vhodného nástupce, po několika měsících studování technologie setí padla volba na páskové setí, a secím stroji bez aktivní přípravy.
Toliko moje zkušenosti. A aniž bych byl nějaký agent chtivý prodeje tak za sebe vím že až jednou budu měnit secí stroj tak půjdu opět do červeného, stačil rok provozu a naprosto mně dostali jeho přednosti. (až tedy na ceny ND- což je ovšem pouze záležitost těch opotřebitelných, jo a měnil jsem klíňák na ventilátor)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod tomous » 04 kvě 2014 10:57

No každýmu vyhovuje něco jinýho. Na pár hektarů dejme tomu kombinátor+mašina,ale když máš sám zaset 30ha tak by jsi se mohl posrat. Ten Horsch CO4 má radličky a za tím disk. botky nebo je semenovod přímo za radličkou? Já zase radličky nemusím-seju pšenku po vojtěšce a to bych všechno vytahal ven. Já přemejšlel o nové mašině hlavně skrz velkej zásobník,abych nemusel vozit osivo na pole pak dom pro traktor a zase na pole..... Jenže meloun je trochu dost. Teď mám rot.brány +amazone D7 a zaseju s tím uplně všechno-jen mak jsem nezkoušel,ale věřím,že by šel taky.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod tomous » 04 kvě 2014 12:15

Ještě jsem našel toto-zhruba od 11minuty http://www.youtube.com/watch?v=blG799y7NEI

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod bold » 04 kvě 2014 12:40

mám klasické duety, tudíž radlička s přihnojením pod patu, osivo je pokládáno do dvou pásků asi 10cm širokých přímo za radličkou. Je pravdou že radličky dokážou opravdu vytáhnout zbytky ze spodu, ale pokud jich není mnoho, tak uloží pásek osiva do utuženého pásku, přihodí ornicí a utuží zadním pěchem. Pokud je dost rostlinných zbytků tak je povrch nevzhledný, ale osivo je uloženo v ornici. Ohledně videa, jsem neskutečný skeptik na naše severní sousedy, tudíž mně tahle značka neoslovuje vůbec. Ale někdo je spokojen.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod poulm » 04 kvě 2014 18:31

Mně zaujalo tohle video:
http://www.youtube.com/watch?v=5DaaH2q_Jf8
To mně ještě nenapadlo tahat za pluhem secí stroj :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Mr.Equable » 04 kvě 2014 19:29

Něco hóódně podobnýho, ikdyž úplně jinak jsem kdysi objevil v jedné učebnici. Byl to něco jak ruchadlo, či pluh za koně a před radličkou byl malý trychtýř a v něm bylo osivo. :)
Jinak k problematice... já taky přemýšlím jakou sečku za JD. Kvůli kamenům a relativně krátkým a malím políčkům(5 kousků né větších než 0,8ha. a asi 7ha neni delší než 100m) se přikláním k nesené variantě a jelikož mam krátkej traktor tak rotační brány. Kdybych měl větší rozběh, tak bych volil taženou, ale pořád se mi moc nelíbí disker, jako příprava vzhledem k pracovní rychlosti.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Jarda X » 04 kvě 2014 20:49

Já právě se na to dívám také s pohledu, že kvalitní secí stroj by se měl na výnosu projevit. A toto řešení mi příjde ideální pro malého zemědělce, budu mít kvalitní podmítač, secí kombinaci a údajně se s tím provedením ADD(přítlak na botku až 80kg mi řekl prodejce - já našel 60kg) by měly jít poset louky. Nesené je na manipulaci fajn, ale pokud je trochu větší zásobník tak traktor dost trpí, při váze kombinace 2 - 3 tuny bez osiva. Navíc tažené disky mohou být těžší a lépe půjdou při podmítce do země.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod Jarda X » 06 kvě 2014 22:39

Tak dorazila druhá nabídka a je to cenově podobné, tak teď jen zkusit jestli někdo cenu sníží a zda se bez něčeho obejdu, třeba seřízení výsevku elektronicky z kabiny za jízdy mi přijde zbytečný přepych :lol: .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový secí stroj - kombinace

Příspěvekod bold » 07 kvě 2014 07:22

počítač v dnešní době by měl být standart, včetně možnosti okanžitého seřízení výsevku z kabiny. Pokud kupuješ nový stroj tak určitě plný komfort. Ovšem ceny nového jsou dost vysoko. Můj názor či můj postup je následující, vyhlédnout si stroj (víc variant) zjistit kde je mají a kde s nimi pracují, zajít obhlédnout, zeptat se obsluhy jak to chodí, jaké jsou poruchy, co si nechá líbit, naopak co nesnáší, zjistit kolik stojí opotřebitelné díly a jak často je potřeba to měnit, zdali je někdo dělá neoriginál. Nejlépe sehnat stroj který někde dělá 5let aspoň, či jeho starší typ, a super je když je v družstvu kde se o stroje moc nestarají a zanedbávají údržbu, tady zjistíš kde jsou slabiny toho či onoho. Každopádně názor prodejce neber vůbec, spíš sežeň obsluhu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Další

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník