Kombinace Rubin 450+ Solitair 450

Příspěvky: 115
Registrován: 26 lis 2011 11:58

Kombinace Rubin 450+ Solitair 450

Příspěvekod CaseMXU » 10 úno 2013 20:32

Čau chlapi,nevěděl jsem kam s tímto tématem,ale snad se nebudete zlobit,pokud jsem ho špatně zařadil. :) Často vídávám agregaci podmítače lemken rubin s solitairkou a tato agregace se mi moc libí a vždy jsou po ní krásné porosty.Mám namysli že například na 1.podmítku se solitairka odpřáhne a jen se podmítá po sklizni a při 2.podmítce se jen zapřáhne,a jedním přejezdem se zlikviduje výdrol,plevele,půda se prokypří a rovnou se zaseje.Teď tedy k základní otázce,chtěl bych se tedy zeptat zda se tato kombinace se dělá i ve 4,5m ,protože jsem zatím viděl jen v 6-ti metrech.Pokud připojíte ještě nějaké informace o těhle kombinacích,budu jen rád. :) Díky

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: Kombinace Rubin 450+ Solitair 450

Příspěvekod Honza Sedlák » 21 úno 2013 12:38

Nevím jak moc bude dobrá práce kombinace Lemken Rubin a Solitair. Zatím co jsem měl možnost zkouknout tak to byly kombinace rotačních bran vč. záběru 4,5m. Verze Rubinu je i v 4,5m a 5m, Solitair také. Při této šířce je třeba mít sklopnou verzi a vezmu li v úvahu že jen samotnej Rubin v této šířce váží přes 3 tuny, k tomu prázdný secí 1,5 t, k tomu naplním li to osivem tak to bude daleko větší páka - tím zatížení traktoru a utužování půdy.
Pokud bych do tohoto šel tak bych to dal na taženou verzi a před secí stroj Heliodor nebo kompaktor místo Rubinu, neboť ten je na hrubší práci. A co se týká Solitairu tak bych moc nevěřil slabému provedení secích botek. Jinak s Heliodorem se dá splnit také podmítka a je to defacto víceúčelový stroj. Na zbytek zpracování nebo i podmítku bych použil spíš radličkový Karat.
Ale vše záleží na konkrétních podmínkách, požadavcích, půdách a technologii.

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Kombinace Rubin 450+ Solitair 450

Příspěvekod miso243 » 21 úno 2013 21:45

Kamarát roky predával Lemken. Momentálne robí v inej firme ale to nie je dôležité. Vraj viacerý bývalí zákazníci, ktorý si kúpili kombinácie rubin + solitair, dnes pindajú práve na diskové výsevné pätky. Sú viacmenej stavané na prácu v kvalitne pripravenej pôde. Zrejme aj preto Lemken na Compact solitair vyvinul optidisc.(mne osobne sa ale nepáči hydraulicky riešený prítlak).

Příspěvky: 94
Registrován: 03 bře 2008 13:04

Re: Kombinace Rubin 450+ Solitair 450

Příspěvekod Honza Sedlák » 22 úno 2013 16:37

Na ty pístnice a přítlak je ta konstrukce botek celkem slabá. Kde je hodně posklizňových zbytků tak to může uložit osivo dobře a spolehlivě do hloubky. Ale nedej bože jak ty pístnice začnou téct nebo nebude držet na všech botkách stejný tlak.

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Kombinace Rubin 450+ Solitair 450

Příspěvekod miso243 » 22 úno 2013 19:50

Zrejme si od toho sľubovali rovnaký prítlak na pätku v každej polohe. Pri mechanickom riešení sa pri nerovnosti povrchu prítlak pri zdvihu pätky mení. Ostatne tak to prezentujú aj na výstavách, pätky na vlnovke, rozdiel medzi najnižšou a najvyššou hádam pol metra. A vďaka hydraulike prítlak rovnaký. Môj názor je, že ten kto má také krivé pole, že to využije, nepotrebuje sejačku ale nasr.ť do rúk.
Ďalšia vec, aká bude trvanlivosť tých piestnic, keď okolo lieta hŕba kamienkov, tvrdých hrudiek prípadne blata.

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků