Zavlačovače

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Zavlačovače

Příspěvekod georget91 » 14 led 2014 20:13

Mám doma koňský secí stroj s kterým seji cca 12 ha a na něj si chci nyní dodělat zavlačovače. Chtěl bych se vás tady zeptat, podle čeho se tak nějak řídit při nákupu zavlačovačů, když jich je tolik typů. Případně jestli je nějaký typ zcela nevyhovující nebo naopak. Zatím jsem se setkal jen s názorem, že jednoduchý zavlačovač s obyčejným "drátem v zemi" jako používá Väderstad moc dobře nezahrnuje. Možná, že nakonec bude asi celkem jedno, jaký typ koupím.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Zavlačovače

Příspěvekod winis » 14 led 2014 21:23

Mě se docela líbila práce zavlačovačů do L na secí kombinaci hassia, to tu zem smykuje a zarovnává, ty rovné z Vadestadu spíš rozhrnují hrůbek co vzniká mezi koly.

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Re: Zavlačovače

Příspěvekod georget91 » 14 led 2014 22:08

A nevzniká potom třeba problém u těch, co se smýkají po zemi, že se třeba zacpou ve slámě apod.? Všiml jsem si, že právě ty jednoduché dráty se vyskytují o bezorebných secích strojů. Ale asi to nebude takový problém. Každopádně děkuji za tip.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Zavlačovače

Příspěvekod winis » 14 led 2014 23:27

Zase máme ty jednoduché dráty na diskovym podmítači a ty se musí při většim množství slámy zvedat, u sečky to samé, pokud je vyšší množství slámy na povrchu, zbytky pýru nebo i při okraji pole tráva se tam stejně chytá. Právě ty jednoduché dráty musí mít na půdu vyšší přítlak aby rozhrnovaly a tam jak se to jednou chytí tak se to drží až dokud se nezvednou na souvrati. Kolikrát se mi stalo že po otočce za mnou byl na souvrati chomáč slámy. Kdežto ty elka jen lehce rozhrnují povrch a je tam větší prostor aby to slámu přeskočilo, aspoň se mi tak zdá.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zavlačovače

Příspěvekod skacel99 » 14 úno 2014 20:40

Souhlasím,Lkový nemají se slámou problém

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků